Ugrás a kommentre

1x05 - Rampage


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

56 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A zygerriaiakat továbbra is nagyon utálom,

Számomra a Star Wars legundorítóbb népsége.

 

18 perccel korábban, Bomarr írta:

Mondjuk nem értem hogy miért ilyen fontos hogy a guide mit ir majd. Mióta számitanak a guide-ok kánonnak? Tudtommal kánonnak az SW művek számítanak.

Talán a hivatalos álláspont miatt van súlya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Számomra a Star Wars legundorítóbb népsége.

Már a Clone Warsban tettek róla, hogy mindenki megutálja őket, ezzel az epizóddal nálam még rádobtak egy lapáttal. Viszont stílusuk az van. Az ostorok, a nyílpuskák, az elektroháló-kilövő mind-mind teljesen egyedi a Star Wars világában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szóval a hivatalos forrásból származó infó nem számít kánonnak?

Ja, ezt most én se értem. Amit hivatalosan leírnak az a jelenlegi kánon. Ha ez nem számít akkor nem volt értelme bevezetni 2015-ben az új rendszert. Elég lett volna ha figyeljük a mozgóképes alkotásokat és hozzájuk igazítunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bomarr arra gondol, hogy teljesen irreleváns, hogy valaki háttérinfóban miket mond, amíg in-universe műben nem születik az állításról megerősítés vagy cáfolat. Mert, ha mondjuk most azt mondják, hogy Muchi=Pateesa, jövőhéten meg mondjuk kidobnának egy képregényt amiben a két rancor együtt szerepel, az a kánonban semmilyen törést nem okozna, mert semmilyen más műben nem szerepel ennek ellentmondó tényező, csak pl.: a wookiepedián, mert valaki egyszer egy interjúban azt állította, hogy Muchi=Pateesa. De ha normális írásos nyoma is marad, arra is volt már példa, hogy valami háttérinfós könyv egyik állítását nem vették figyelembe (ha jól emlékszem a Naboo uralkodói ciklussal volt valami).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód írója Tamara Becher-Wilkinson mondhatni megerősítette, hogy Muchi a rankor ugyanaz akit Luke kinyír A Jedi visszatér-ben. Itt megint arról van szó, hogy az írónak fogalma sem volt hogy az Aftermath regényben meg volt említve a rancor neve és neme. Kb. ugyanaz az eset áll fenn, mint az első rész esetében Kananékkal. Újabb pofon a kánon irodalomnak, újabb átírás. Persze ez is egy olyan dolog amit könnyű kimagyarázni.

Igazából nekem fel sem merült, hogy nem ugyanaz a rancor lenne, egyrészt mert azt a könyvet pont nem olvastam, másrészt mert Bib Fortuna Jabbának szerette volna leszállítani Muchit, és végül sikerrel is járt a küldetés, tehát egyből beugrott hogy "jé akkor ez AZ a rancor!". Plusz a kora is rendben van. Innentől világos hogy miért tették bele. Egy újabb összekötő kapcsot akartak a sagában, csak nem tudták hogy ezzel megint ellent mondanak egy korábbi kánon műnek. Egy picit.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, mui-ruy írta:

Az epizód írója Tamara Becher-Wilkinson mondhatni megerősítette,

Másfél oldal óta ezen ment a vita. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az írók miért nem olvassák mondjuk a Wookieepedia-t? Vagy Filoniék úgy gondolták, a Pateesa nem hangzik valami jól? A sok kis apróságból lesz a nagy gömböc ami gurul le a lejtőn, recseg az egész canon-rendszer.

 

Ha az sw.com guide-ban ez megjelenik, akkor ez hivatalos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ezek az írók miért nem olvassák mondjuk a Wookieepedia-t?

 

Ez szerintem megint csak a Story Group szándékos figyelmen kívül hagyása, mert nem hiszem, ha nekik el lett mondva, akkor nem szúrják ki a dolgot és valami javaslatot nem tesznek. És ha ez megtörtént akkor mennyire kell már nagyképű f*sznak lenni ahhoz valakinek, hogy egy nyomorult korábbi névhez ne tudjon/akarjon alkalmazkodni?

 

Amúgy lehet ilyen "sebtapasz" dolgokat gyártani, hogy átnevezték később vagy nekem is van egy pl.: a Pateesa elvileg szövegkörnyezettől függően huttul kedvesemet vagy havert  jelent, így lehet hogy Muchi volt az igazi, becsületes neve, csak Malikili magában hívta "havernak", de ha már (egyre többször) ilyen "sebtapaszokat" kell alkalmazni, akkor az kezd Legends szagú lenni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én valahol éreztem, hogy ez a rancor, az a rancor. Említettem is, hogy nem bánnám. Mi értelme lett volna ha másik?

Továbbra is áldom a hozzáállásomat, hogy nem nagyon olvasok mióta újraalkották a kánont.

Kánonról is... jajj .. :) Kananról is itt értesültem, tőletek, Patessa-ról is itt hallottam először.

De az epizódot még előtte láttam, Bibbel és az utalásokkal remekül működött a számomra. Szerencsés vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Behozva a lemaradásomat, pótoltam az utóbbi két részt. Ez egy kifejezetten aranyos kis epizód volt, némileg elütött a korábbi részek sötétebb hangulatától és inkább a kalandra helyezte a fő hangsúlyt. Az Ep. VI emblematikus szörnyét itt már-már cuki kis állatként mutatták be, még ha érzékelni is lehetett, hogy a rancorok nem házikedvencek, de nem azt a legyőzendő vadállatot, hanem a megmentésre váró szegény párát lehetett látni benne. Az is tetszett, hogy Omegát sikerült úgy beleszőni ebbe a kalandba is, hogy részt is vegyen benne, de azért a helyén kezeljék, hogy még egy gyerek. Így, hogy eredetileg megmondták neki, hogy várjon a hajónál, megvolt az, hogy nem volt ott a frontvonalban velük, de aztán mégis hasznossá és a csapat értékes tagjává tudta magát tenni azáltal, hogy ő sietett a megmentésükre, mikor fogságba estek. A zygeriaiak visszatérése is tetszett, főleg úgy, hogy rajtuk keresztül is reflektáltak a galaxisban bekövetkező változásokra. Ugyan, mint ahogy azt Padmétól megtudtuk az Ep. I-ben, a Köztársaságban tiltva van a rabszolgatartás (még ha nem is mindenhova terjed ki ez a protokoll), de az új világrendben, a Birodalomban, az ilyen népeknek, mint a zygeriaiaknak is lehetősége nyílik, hogy szabadabban működjenek, ők például a győztesei is lehetnek egy ilyen átalakulásnak. A legutóbbi feltűnésük kapcsán a TCW-ben még egy olyan korszakban láthattuk őket, amiből mégiscsak kirívónak számított a hozzáállásuk, míg a Birodalmi érában már egy olyan fénytörésben tűnnek fel, hogy ők gyakorlatilag illenek is ehhez a korszakhaz. Az is milyen más volt, hogy anno Anakinon keresztül kaptunk egy személyes kapcsolódási pontot a rabszolgasághoz, míg itt konkrétan Omegának el kellett külön magyarázni, hogy mit is jelent a rabaszolgatartás. Egyébként ez a szolgaság - szabadság szál megjelenik a sorozat fő motívumai között is: a Bad Batch klónjai a szabadságot választották (mert nekik megvolt rá a lehetőségük), míg a többi hagyományos klón a Birodalom kényszerű szolgája maradt. Az már egy másik kérdés, hogy szegény rancor cseberből vederbe került azzal, hogy most nem a zygeriaiak fogják fogságban tartani, hanem Jabbánál lesz elzárva, bár lehet ott jobb sors vár rá. 
A szereplők közül Omega miatt volt emlékezetes az epizód, az, hogy most már fegyvere is van és minél jobban beintegrálódik a csapatba (kommunikátort is kapott) és a BB szerves részévé válik, így előrelépett a karakterek szintjén a sorozat, ezzel együtt itt inkább egy ilyen kis mellékes kalandot kaptunk. Az ilyen típusu részeket nagyon szerettem a Rebelsben, mikor együtt van a csapat és van valami kis heti kaland, ez sem volt rossz, bár nem lesz a kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

de az új világrendben, a Birodalomban, az ilyen népeknek, mint a zygeriaiaknak is lehetősége nyílik, hogy szabadabban működjenek, ők például a győztesei is lehetnek egy ilyen átalakulásnak.

Ez adja a kérdést, hogy vajon eddig a Zygerrián nem ők uralkodtak? Raney szavai erre is utalhattak.

 

1 órával korábban, Wilde írta:

szegény rancor cseberből vederbe került azzal, hogy most nem a zygeriaiak fogják fogságban tartani, hanem Jabbánál lesz elzárva, bár lehet ott jobb sors vár rá. 

Biztos jobb soros várt rá, mert örült Bib Fortunának, aki viszont boldog volt. Szóval ott egy jó kapcsolat jelei mutatkoztak. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ez a rész még jobban tetszett. Kiváló lett. Végre megtudtuk,hogy a zigériaiakra tud támaszkodni a Birodalom is. Omega megint nagyon ügyes volt. Muchi-t megkedveltem, sajnálom, hogy Jabbához került. Legalább tudom, hogy Muchi-nak hívják A Jedi visszatér rankorját. Így jobban fogom sajnálni a halálát. Gondolom, a nagy darab ember meg a gondozója volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.