Ugrás a kommentre

Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger


Ajánlott hozzászólás

Grogu esetleges megmentőjével kapcsolatban a tegnapi epizód talán elhintett valakit. Amikor látjuk Grogu szemszögéből az eseményt, a falon látható egy jelzés:

u9a05qn8njf81.jpg?width=2560&format=pjpg

 

amely ezt jelképezi:

6i7ublp8njf81.jpg?width=520&format=pjpg&

 

 

Talán láthatjuk Barriss történetét tovább mesélve? Ő vihette el Grogut a templomból? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Attól tartok Cobb nem fog részt venni a harcban. Azzal a váll lövéssel...

 

Betehetnék egy bacta tank-ba gyógyulni hogy gyorsabban javuljon. Ha a városukban nincs akkor elvihetnék a palotába. Mandi szerintem elintézné. Na de majd meglátjuk hogy hogyan alakul a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Talán láthatjuk Barriss történetét tovább mesélve? Ő vihette el Grogut a templomból?

Ami még érdekes, hogy ezt a Wookiepedia szócikket nemes egyszerűséggel egyik napról a másikra letörölték :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol is kezdjem? Talán az elején. Először azt hittem át vagyok verve hisz a tegnapi egész napos hype után jönnek a pyke-kok ,füszert csempésznek, jön Cobb Vanth, majd a feszültség.

Mondom magamban ez egy tipikus western-jelenet, láttuk Clint Eastwood-al, Charles Bronson-nal csak a Földön. Mitől olyan jó ez a rész?

Aztán jön a fémszínü N-1 leszáll egy bolygón, Mando kiszáll. Mondom magamban ez sem olyan eget rengető. Ajjaj de át vagyok verve.

Aztán megjelent R2-D2 és onnantól pontosan éreztem hogy erről beszéletk a srácok a fórumon. Abban a pillanatban a való világ megszünt, és egy olyan libabör, borzongás tört rám a rész végéig ami

nálam a nagybetüs SW érzés. Ezt nem lehet megmagyarázni az ember érzi. Pontosan az az érzés mikor Rey Snoke kinyírása után elkapja a fénykardot az EP 8-ban.

Látjuk épül a templom a droidokkal. De mekkora ötle már. Hangyadroidok építik. Ilyen technológiai fejlettség mellett tök logikus hogy nem kézzel rakják le az alapokat.

Aztán Mando kérdezösködése ami egyre türelmetlenebb, hogy hol van Luke. MEKKORA EP5 utalás. Mikor anno Luke ugyanígy kérdezgette Yodát hogy hol van Yoda?

Aztán a bemutatása annak hogy Luke-nak mit kellet volna csinálnia a Dagobah-n. Ülni és várni. Az milyen már hogy padot eszkábáltak Mandonak hogy le tudjon ülni a várakozás idejére.:D

Hát persze hogy Luke-ot várja az ember és megjelenik Ashoka. Ekkora már kész voltam minden értelemben. Na és Luke mikor megjelnt hogy tanítja Grogut. Hát elolvadtam. Sokatokhoz hasonlóan én is azt hittem, hogy ez mga Luke Skywalker. Egy tv sorozatban teljesn lethü CGI. A Mando 2. évadának a végén kicsit kilógott a lóláb, de itt tökéletes volt.

Ja és a stáblistán Mark Hamill neve volt feltünteve ,szerintem ő alakította Luke-ot csak CGI-al visszafiatalították. Mint Michael Douglast a Bosszúállók: Végjátékban csak itt még jobb.

Luke-ot látva az maga volt a fénypont. Mi csak a félörült, depressziós, halálra vágyó Luke-ot láttuk az új trilógiában. De mindig hiányérzetem volt hogy az EP6 után hogyan tanított, milyen volt mikor még optimista volt? Hát most megmutatták.

De hogy? Odyhoz hasonlóan úgy éreztem hogy ez maga AZ a Luke Skywalker akit én a nyolcvanas évek derekán az EP6-ot látva elképzeltem arra a kérdésre válaszolva hogy de mi történt az Endor után? Na pontosan így képzeltem el őt. Maga a képzeletem jelent meg Luke személyében. Az a nyugodság az a természettel való harmónia az az életigenlés. Az Erő az életből árad és ez most vizuálisan úgy az arcunkba vágták hogy csak néztem.

Mert én úgy éreztem hogy ez a bolygó az ERő világos oldalának a megtestesítője. Minden az ÉLET-ről szólt. A fák, a napfény a bivalyszerü lény a folyóban. Grogu és Luke kapcsolata. Mint Eywa az Avatarban.

Magyarán vizuális képet kaptunk arról a mondatról hogy: "Az életből árad".

Mennyire türelmes volt Groguhoz Luke, mennyire jó tanár volt? Nekem nem jutott most eszembe ezt a részt látva hogy mi lesz itt. Élveztem a Galaxis időléptékében nézve csak porszemnyi pillanatot. Mert ez gyönyörü volt.

Igen ilyen helyen kell Jediket képezni. Mekkora kontraszt van a rideg személytelen, technológiáktól túlzsúfolt Jedi Templom és e hely között.

 

Ami még nagyon tetszett az Mando intelligenciája hogy ráébredt arra hogy(igaz Ashoka segédletével) Grogunak rosszabb ha meglátja mintha nem.  Aztán az az a kritika a régi Jedikre nézve. Azaz hogy Luke elmondta a valóságot Grogunak. Mivel Grogu teljesen szét volt esve mert Mando hiányzott neki, ahogy Mando az elöző részben vica versa, és Luke tudta ezt ezért egy nagyon bölcs döntésre késztette Grogut(Itt csak jön a kisördög hogyha a Régi Köztársaság Jedijei nem csak úgy kinevelnek ezt-azt?). Mekkora zsenialitás már az hogy DÖNTHET a Jedi padawan. Vagy visszatér ahhoz akit szeret de nem lesz Jedi vagy Jedi lesz de akkor lehet soha többé nem látja Mandot.

És itt térnék ki arra mitől már Dzséjttel egy pincében kuksoltunk mert annyi padlón estem le, pedig én a 9. emeleten lakom. Ashoka Tano jelentőségére és ami kérdéseket felvet.

Hogy egyáltalán felfogjuk-e annak a jelentőségét hogy Ashoka Tano Ismeri Luke Skywalkert. Hogy miért ennyire hátborzongató és egyben izgalmas dolog ez?

Gondoljunk bele. Luke egy szellemtől hallot valamit az apjáról, hogy valaha jó ember volt aztán rossz. De ezek általánosságok.

Viszont Ashoka Anakin tanítványa volt aki ismerte töviről hegyire a Jedit és az embert. Magyarán Luke ismer olyan lényt aki harcolt a klónhábórúban, az apja padawanka volt, ismeri a 66-os parancsot.

Összefoglava hogy ez mekkora  jalentőségü. A Jediket még jóval a Biorodalom bukása után is úgy itélték meg hogy elárulták a Köztársaságot és hatalomra törtek. Nemrég olvastam el az Erő nyomában címü könyvet és ott bízza ez volt a vélekedés jóval a Birodalom bukása után. Azaz jól működött Palpatine propagandája. Az emberekbe beleivódott a hazugság.

Nekem ez vesszőparipám volt/van hogy a Birodalom bukása után miért nem rehabilitálták a Jediket miért nem tanítják úgy hogy nem voltak árulók hanem a féreg Palpi  hitette ezt el.

Most azzal hogy Ashoka ismeri Luke-ot ez is meg van oldva.

Gondoljátok el hogy mivel a tanúja volt MINDENT elmodhat Luke-nak Anakinról, a Klónháborúkról és legföképp a 66-os parancsról. Mert az átlagbéla holtziher hogy nem tudott róla.

 És ez szerintem iszonyúan fontos egy új Jedi Rend alapjainak a lerakásában. Egy olyan alapon kell indulni ahol van egy tiszta alap. Mert ha Rey elindítja az új Jedik képzését az EP9 után(márpedig elíndítja) akkor annak szilárd erkölcsi alapjának kell hogy legyen. Mert ha nem rehabilitálják a régi Jediket(hogy nem voltak árulók), de a hibáikat(beálltak katonának a béke öreiként) is behozzák, akkor majd átlagbéla azt mondja hogy : " Ja Jedik? Hisz ti árulók vagytok"

Ami még nagyon fontos Ashoka okán. Mármint hogy ismeri Luke-ot. Luke Mindet megtudhat, szó szerint mindent Anakinról és az anyjáról Padméról. MINDENT. Bennem mindig bennem volt a prequel idején is hogy bárcsak Luke tudná milyen volt az igazi anyja. Hát most megtudhatja.

 

Szóval srácok nem most volt a csúcs. Hanem ez a rész olyan kérdéskört vetett fel olyan lehetőségeket az sw bővítése okán hogy  kb 5 év múlva ha megnézed bármelyik részt gyökeresen mást fogsz érezni mint ma.

Óriási marhaságot írtam pár napja. Hogy ez az időszak az sw második aranykora. Nem. Ez az első, szigórúbban véve a nullpontnál vagyunk. Elképzelhetetlen jóságok várnak még ránk.

 

 

 

Végszóként. Ajánlom minden megnézni most az EP4-et. Koncetráljatok Luke karakterére. Honnan hova milyen állomásokkal.

 

 

Voltak persze még jó dolgok a részben de bocs srácok nekem a fentiekhez képest eltörpülnek.

 

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Luke Mindet megtudhat, szó szerint mindent Anakinról és az anyjáról Padméról.

Ez tök jó, hogy felhoztad. Anakin miatt hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy Ahsoka Padménak is a barátja volt, és sokkal közelebb álltak egymáshoz, mint mondjuk Obi-Wan vagy Yoda. Persze, ők is ismerték Amidala királynőt/szenátort, de inkább volt az munkakapcsolat. Yoda részéről mindenképpen, és bár Obi-Wan a barátja volt, azért ő sem állt hozzá olyan hűde közel. Ahsoka sokkal személyesebb dolgokat mesélhet az ikreknek az anyjukról. Mert innentől kezdve szerintem az sem vitás, hogy Ahsoka Leiával is találkozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem nem a kardot választja, vagy valami csavar még lesz benne. Kötve hiszem, hogy véletlen készült volna el a beskar ing és a másodpilóta ülése Djarin hajójában.

Igen, egyet kell értsek azzal, hogy ezek a morzsák, a pilótafülke, hogy Grogu ráér lehorgonyozni 20-40 évet Djarinnal és még akkor is lehet belőle akárki, hogy ne hiába készüljön a beskar ing nagyon arra mutatnak, hogy visszatér Djarinhoz. Hogy elveszi-e a drámát azokról a részekről, amiket már megéltünk drámának, arról vitatkozni lehetne. Kb olyan lenne, mint azon, hogytönkreteszi e egy rossz folytatás a jó előző részt. Utóbbira véleményem szerint nem a válasz. Azt a drámát, a búcsút, úgy is csak egyszer lehetett olyan átéléssel megélni, amit első megtekintésnek hívnak. Lehet, hogy szokni kell a gondolatot az elhintett morzsák miatt, hogy vissza fog térni mandihoz. Belegondolva azért extázis lesz az is, ahogy boldogan vigyorog a kis dög az N1 másodpilótájaként!

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Luke Mindet megtudhat, szó szerint mindent Anakinról és az anyjáról Padméról. MINDENT. Bennem mindig bennem volt a prequel idején is hogy bárcsak Luke tudná milyen volt az igazi anyja. Hát most megtudhatja.

És el is engedhető a feltételes mód! Garantáltan meg is tudta! A "nagyon hasonlítasz apádra" egy olyan mondat, ami feltételez egy korábbi beszélgetést, mert egy ilyen kijelentés úgy az igazi, ha mindkét fél rendelkezik információkkal és nem a külsejére gondolt szerintem. És nem csak a családi dolgokat tudott meg. Ahsoka jelenléte megvilágosodást hoz az ep8-cal kapcsolatban, igen, az "átkozott" ep 8-cal kapcsolatban, amit a mai napig jobban tudok szeretni, mint a két Abrams filmet, mert egy bátor film volt! a lényeg: Luke információi, a Jedi rendről a habitusukról a hagyatékukról, Sidious-ról, egy picit lógtak a levegőben. Ezek az infók nem annyira keringhettek a holoneten. A jedik önhittsége, bukásuk, hogy gyengeségükben hagyták Sidius-t felemelkedni, hát nem hiszem, hogy bárki könyvet írt volna róla, mely fellelhető a coruscanti könyvtárban. Ezek Ahsoka szavai kell, hogy legyenek! amiket a 8-ban mond. Ahsoka ezt megélte, sőt ő élte meg igazán a jedik vakságát, tehetetlenségét, mikor meghurcolták és elhagyta a rendet! Óriási ep8-kapocs! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ezek Ahsoka szavai kell, hogy legyenek! amiket a 8-ban mond. Ahsoka ezt megélte, sőt ő élte meg igazán a jedik vakságát, tehetetlenségét, mikor meghurcolták és elhagyta a rendet! Óriási ep8-kapocs!

Pont erre gondoltam én is. De azért nagyon látnám az első hosszabb Luke - Anakin szellem beszélgetést!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Pont erre gondoltam én is. De azért nagyon látnám az első hosszabb Luke - Anakin szellem beszélgetést!

Sose lehet tudni. Ülhetnek még a tűz körül az Ahsoka sorozatban Luke és Ahsoka, Anakin, Obi-Wan és Yoda szellemével. Na akkor jöhet a mentő értem is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Gondoljátok el hogy mivel a tanúja volt MINDENT elmodhat Luke-nak Anakinról, a Klónháborúkról és legföképp a 66-os parancsról.

Így az is jobban érthetővé válik, hogy a TLJ-ben miért beszél Luke negatív értelemben a Jedikről. Mert ha nagyrészt Ahsokatol ismerte meg a történetüket, nem is lehet róluk túl jó véleménnyel.

 

De fordítva is igaz. Ahsoka így megtudta, hogy Anakin végül visszatért a jó oldalra, így ő is megnyugvást találhatott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De fordítva is igaz. Ahsoka így megtudta, hogy Anakin végül visszatért a jó oldalra, így ő is megnyugvást találhatott.

Na ez egy kiváló gondolat! Meg is érdemelte a lány. Persze Vader bűneinek jó része nem bocsánatos, de a fiát legalább megmentette és Anakin szellemiségében halt meg, ami tényleg megnyugtató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ahsoka jelenléte megvilágosodást hoz az ep8-cal kapcsolatban, igen, az "átkozott" ep 8-cal kapcsolatban, amit a mai napig jobban tudok szeretni, mint a két Abrams filmet, mert egy bátor film volt! a lényeg: Luke információi, a Jedi rendről a habitusukról a hagyatékukról, Sidious-ról, egy picit lógtak a levegőben. Ezek az infók nem annyira keringhettek a holoneten. A jedik önhittsége, bukásuk, hogy gyengeségükben hagyták Sidius-t felemelkedni, hát nem hiszem, hogy bárki könyvet írt volna róla, mely fellelhető a coruscanti könyvtárban. Ezek Ahsoka szavai kell, hogy legyenek! amiket a 8-ban mond. Ahsoka ezt megélte, sőt ő élte meg igazán a jedik vakságát, tehetetlenségét, mikor meghurcolták és elhagyta a rendet! Óriási ep8-kapocs! :clap:

Bár én nem éreztem hiányt ezzel kapcsolatban - betudtam annak, hogy Luke eleve kutatott a régi Jedik után, illetve beszélhetett ezekről a dolgokról Obi-Wannal, Yodával és Anakinnal -, de valóban, Ahsoka mindenkinél kézenfekvőbb választás, mint "külső" szemlélő, ez remek meglátás. A szellemek forrásként megkérdőjelezhető a hitelességük az eseményekben betöltött szerepük miatt, a Birodalom pedig igyekezett az emlékezetből is kitörölni a Jediket, így vajmi kevés maradhatott utánuk. Az egyértelmű, hogy Obi-Wan két évtizeddel később sem látta jobban a dolgokat, mint a klón háborúk idején. Még napokkal az endori csata előtt is csak arra tudja buzdítani Luke-ot, hogy ölje meg az apját, ami elég egyértelmű jele annak, hogy semmit sem tanult az Anakinnal történtekből. A már-már krónikus hazudozásáról nem is beszélve.

Yoda mintha kicsit azért tanult volna az eseményekből, de alapvetően ő sem mer szembenézni a történtekkel. Amikor Luke rákérdez, hogy tényleg Vader az apja, Yoda vonakodik megadni neki a választ, pedig már a halálos ágyán fekszik. Oké, számára a halál mást fog hozni, de akkor is, ha valaki a fizikai létsík elhagyásának küszöbén is csak noszogatásra hajlandó bevallani valamit, az beszédes.

Anakin meg... Nos, fogalmunk sincs, hogy ő Erőszellemként miképpen éli meg mindazt, amit Darth Vaderként tett. Az látható, hogy attól, hogy valaki Erőszellemmé válik, még nem lesz mindenttudó bölcs, megmaradnak ugyanannak, akik fizikai létezésük során voltak. Viszont nem tudjuk, hogy Anakin milyen emberré vált, miután visszatért a Világos Oldalra. Nem tudni, mennyi maradt meg belőle a mindig mást hibáztató Anakinból, és mennyi maradt meg a zárkózott Vaderből. Szóval Anakin új ember lett, ez biztos, csak jó lenne tudni, milyen ember. Ezért is lenne jó, ha végre megjelenne Erőszellemként. Ami szerintem már itt van a küszöbön. Megvolt a Luke-Ahsoka találkozó, prezentálták, hogy nagyobb játékidővel is képesek fiatal Luke-ot létrehozni, az Obi-Wan Kenobiban pedig visszatér Christensen Anakinként, ami után szerintem jön az a Luke-Anakin találkozó.

De visszakanyarodva, Ahsoka adhatott Luke-nak egy olyan nézőpontot, ami egyszerre belsős és külsős. Mivel a Jedik jó és rossz oldalát is megélte, de a Rend végzetbe sodrásában nem vállalt szerepet, ám jól ismerte a résztvevőket, pártatlanabb és informatívabb tud lenni. Nincs oka elleplezni vagy felmagasztalni dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a két trilógia között 30 év telik el, és alapvetően Luke az utolsó és az első Jedi. Az lenne a fura, ha nem végezte volna el a kutatást.

 

Az is tök evidens, hogy Luke a Mando idejére már járhatott a coruscanti Jedi templomban. Nyert az új köztársaság, nyilvánvalóan azzal kezdtek mindent, hogy Palpatine és a Birodalom összes dokumentumát feltérképezték. Ki más lehetne alkalmasabb a Jedi templom rejtelmeinek feltárására, mint maga Luke???

 

Nyilván nem a legizgalmasabb dolog filmen, hogy Luke kutat, de ezt mindenképp meg kellett csinálnia offscreen. Arról nem is beszélve, hogy elfelejtjük, nem csak Ahsokától hallhatott Anakinról és a régi idők Jedijeiről. R2-D2? Nyilván addig R2 bölcsen nem mondott semmit Luke-nak, amíg a kép össze nem állt a fiúnak. De a Jedi visszatér eseményei után igazán megnyílhatott neki a droid, és elmondhatta neki, mi mindent látott, sőt mivel ismerte a Jedi templomot, és számtalan más, a Jedik számára kultikus helyen járt, ezen helyek feltárásában is komoly segítségére lehetett Luke-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezért is lenne jó, ha végre megjelenne Erőszellemként. Ami szerintem már itt van a küszöbön. Megvolt a Luke-Ahsoka találkozó, prezentálták, hogy nagyobb játékidővel is képesek fiatal Luke-ot létrehozni, az Obi-Wan Kenobiban pedig visszatér Christensen Anakinként, ami után szerintem jön az a Luke-Anakin találkozó.

 

 

Amúgy én nagyon komálnám, ha esetleg a Boba végén felbukkanna Luke épülő iskolájánál. Mivel amúgyis forgatták az Obi-Want, így akár ehhez is felvehettek vele külön jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, IndianaAndrisSolo said:

Az is tök evidens, hogy Luke a Mando idejére már járhatott a coruscanti Jedi templomban. Nyert az új köztársaság, nyilvánvalóan azzal kezdtek mindent, hogy Palpatine és a Birodalom összes dokumentumát feltérképezték. Ki más lehetne alkalmasabb a Jedi templom rejtelmeinek feltárására, mint maga Luke???

Elképzelhető hogyjárt ott, de a templom archívumát még közvetlenül a 66-os parancs után Jocasta Nu törölte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Elképzelhető hogyjárt ott, de a templom archívumát még közvetlenül a 66-os parancs után Jocasta Nu törölte. 

Csak részlegesen törölte. A Főinkvizítor az első felbukkanásakor közli Kanannel, hogy nagyrészt épen maradt az archívum. Viszont azt is tudjuk, hogy az endori csata után a Birodalom hatalmas pusztítást végzett a régi Köztársaság és a Jedi Rendre vonatkozó még meglévő információk terén, hogy az új Köztársaságnak minél nehezebb legyen felépülnie. Ezért is kellett Luke-nak és Leiának is olyan öregebb emberekre támaszkodnia, mint Lor San Tekka.

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Arról nem is beszélve, hogy elfelejtjük, nem csak Ahsokától hallhatott Anakinról és a régi idők Jedijeiről. R2-D2? Nyilván addig R2 bölcsen nem mondott semmit Luke-nak, amíg a kép össze nem állt a fiúnak. De a Jedi visszatér eseményei után igazán megnyílhatott neki a droid, és elmondhatta neki, mi mindent látott, sőt mivel ismerte a Jedi templomot, és számtalan más, a Jedik számára kultikus helyen járt, ezen helyek feltárásában is komoly segítségére lehetett Luke-nak.

Bár ez színtiszta fantázia, mert nincs rá bizonyíték, de bennem azért néha felmerül, hogy talán már R2 sem emlékszik mindenre. Hiszen egyszer felrobbant, egyszer eltrafálta egy TIE vadászgép lézerágyúja, sőt még egy rohamosztagos is belelőtt pár évvel később. Elég nehéz elhinni, hogy R2 teljesen ép, adatvesztés nélküli memóriával vészelte át az első kettőt, miközben más droidok, például L3 meg menthetetlenül károsodnak egy puskalövéstől. Persze nyilvánvaló, hogy vannak még régi adatai, de a kérdés, hogy tényleg megvan-e még minden, amit életében átélt, vagy már sok mindent "elfelejtett" a sok igen komoly sérülésnek hála. A TCW-s felrobbanása esetében én őszintén kétlem, hogy bármire is emlékszik a robbanás előttről, mert elég nehéz elhinni, hogy azt a robbanást a memórija nem sínylette meg (eleve nagyon necces, hogy újra lehetett építeni).

Plusz azért azt nem szabad elfelejteni, hogy bár R2 egy nagyon okos droid, akkor is droid. Ilyen ésszel figyeli és kommunikálja az eseményeket. Nem olyan a gondolkodása, mint az élőlényeké. Például, ha rá sem kérdeznek, akkor lehet semmit sem mond el, amit tud, ha az nem kapcsolódik szorosan egy feladat megoldásához. És ha Luke Ahsokáig azt sem tudta, hogy R2 valaha Anakin Skywalkeré volt, akkor nem is kérdezhetett rá. Persze ez is csak hipotézis, de akkor is, egy droid másképp láthatja a dolgokat, mint egy ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár én nem éreztem hiányt ezzel kapcsolatban - betudtam annak, hogy Luke eleve kutatott a régi Jedik után, illetve beszélhetett ezekről a dolgokról Obi-Wannal, Yodával és Anakinnal -, de valóban, Ahsoka mindenkinél kézenfekvőbb választás, mint "külső" szemlélő, ez remek meglátás. ....

De visszakanyarodva, Ahsoka adhatott Luke-nak egy olyan nézőpontot, ami egyszerre belsős és külsős. Mivel a Jedik jó és rossz oldalát is megélte, de a Rend végzetbe sodrásában nem vállalt szerepet, ám jól ismerte a résztvevőket, pártatlanabb és informatívabb tud lenni. Nincs oka elleplezni vagy felmagasztalni dolgokat.

Nagy hiányérzet bennem sem volt. Mindig kaján élvezettel hallgattam Luke-ot itt a 8-ban, mert egy orbitális PT monológ! De most a fantáziám helyett(mely erőszellemek infóira, feljegyzésekre, pletykákra épült) élőszereplős hús vér Ahsokára épülhet ez a monológ, és ez saga összefüggés szempontból egy remek lépés; logikus, jóleső, és jól is működő!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány észrevétel az epizóddal kapcsolatban:

 

- Cobb Vanth belépőjekor azt a kameraszöget alkalmazták, amit Han Solonál is tettek, amikor Han találkozik Jabbával a hangárban az EpIV SE-jében. :)

- Cobb két lövéssel intéz el 3 pykeot. :D

- Amikor Din kiszáll a Nabooi vadászból, R2-D2 karakterét a kameraszög egy pillanatra úgy állítja be, mintha a vadász droid ülőkéjében lenne.

- A hangyadroidok R2 színét viselik. Továbbá a hangyadroidok a valóságnak megfelelően 3 részre vannak osztva.

- Amikor Grogura és Lukera váltunk, halljuk a békés muzsikát. Ez a zenei aláfestés elsőként akkor hallható, amikor megtudjuk Grogu nevét a "The Jedi" c. epizódban.

- Nemcsak a krayt sárkány koponyája tűnik fel a Jawáknál, hanem Freetown bárjában a csontváza is.

- Az utolsó jelenetben ha jól megnézitek, látható a háttérben pár könyvecske. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfogadtam, hogy nem irok kritikát egyik részről sem, és igazából ez sem kritika lesz, hanem az egyéni véleményem.

Nekem ez a rész sok volt. Egy kicsit mintha átestek volna a ló túloldalára. 

Cobb Vanth és Cad Bane nagyon állat volt.  :)  

Grogu-t is láthattuk, bár szerintem ő sem ebbe a sorozatba való.

Egy részről le a kalappal Filoni előtt, tényleg.

Viszont, Luke Skywalkernek és Ahsoka Tano-nak mi köze van a Boba Fett krónikái sorozathoz, de most komolyan?? 

Itt most egy 7 részes sorozatról beszélünk, aminek lehet nem is lesz folytatása, mint 2. évad, hanem bele épitik majd a Mando 3. évadjába esetlegesen. 

A múlt heti résznek nagyon örültem, tényleg élveztem. :)  Ilyet láttunk a TBB sorozatban is, hogy 1 részig más karakter vagy karakterek kapták a főszerepet, és ez jó is, mert bevált, majdnem a TBB legjobb része lett az a rész, ahol a Batch tagjai csak cameo szerepet kaptak. 11.-ről beszélek. 

Saját egyéni véleményem, Grogu, Ahsoka és Luke nem ebbe a sorozatba való. 

Ha most lenne egy szavazás kapásból rávágnám, hogy a múlt heti rész volt a legjobb eddig, és ez azért érdekes, mert abba nem is szerepelt Boba Fett...... 

 

Végszóként, ez a rész nagyon vegyes összképet mutat, számomra. 

Nem kell velem egyet érteni, általában nem is szoktatok, szóval nem is várom el... :P  

Jöhet a savazás!  

Peace! 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Viszont, Luke Skywalkernek és Ahsoka Tano-nak mi köze van a Boba Fett krónikái sorozathoz, de most komolyan??

Megérteném ha csak róluk szólt volna a rész, de ez koránt sem volt így. Ugye megvan a többi is: Cad Bane, Cobb, Bobáék gyűlése, Fwip Garsa felrobbantása. Remélem ezeket is láttad. Csoli jól írta, itt nagyban zajlik az univerzumépítés, ezért lehetnek ilyen mellékzöngék, még akár két részen is át. Abszolút nem csorbult a fő sztori, sőt az is haladt rengeteget. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

Viszont, Luke Skywalkernek és Ahsoka Tano-nak mi köze van a Boba Fett krónikái sorozathoz, de most komolyan??

Azért, ha érintőlegesen is, valami csekély hozzájárulásuk volt Boba Fett életéhez. :)

lHg6kk1.png

uD7j0lj.png

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Vajon van annak jelentősége, hogy a fénykard sokkal közelebb van a sötétséghez, míg a páncéling egészen világosban van?

sötétség=tragikus jövő (halál Ben átállásakor)

világosság=pozitív jövő

 

image.png

Valószínű hogy Lucas és Filoni nem csak a SW-ről beszélgethettek, hanem Lucas japán film iránti érdeklődéséről is. Tudjuk, hogy szereti és támogatta Kurosawa munkásságát. Nos mivel éltem már eleget, és láttam ezt azt, szóval ez a jelenet nekem ismerős volt valahonnan. Van egy japán szamurájfilm, az 1972-es A sógun orgyilkosa. Nos ebben hasonló választás elé állítja a renegát szamuráj a fiát, ott azt hiszem a bosszú a kard a labda pedig a megbékélés. Luke és Grogu esetében pont fordítva lesz szerinet.  A film pokolian véres, brutális, a 80-as évek másolt vhs világának egyik koronázatlan királya volt a mai napig is a legjobb szamurályfilmek egyika. Nézzétek meg, megjelent nálunk is DVD-n.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

- A hangyadroidok R2 színét viselik. Továbbá a hangyadroidok a valóságnak megfelelően 3 részre vannak osztva.

 

Velük kapcsolatban  jó poén volt, amikor először csak a sziklát látjuk emelkedni, azt hisszük valaki az Erővel lebegteti, aztán feltűnik a hangya droid. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, A pécsi írta:

Valószínű hogy Lucas és Filoni nem csak a SW-ről beszélgethettek, hanem Lucas japán film iránti érdeklődéséről is. Tudjuk, hogy szereti és támogatta Kurosawa munkásságát. Nos mivel éltem már eleget, és láttam ezt azt, szóval ez a jelenet nekem ismerős volt valahonnan. Van egy japán szamurájfilm, az 1972-es A sógun orgyilkosa. Nos ebben hasonló választás elé állítja a renegát szamuráj a fiát, ott azt hiszem a bosszú a kard a labda pedig a megbékélés. Luke és Grogu esetében pont fordítva lesz szerinet.  A film pokolian véres, brutális, a 80-as évek másolt vhs világának egyik koronázatlan királya volt a mai napig is a legjobb szamurályfilmek egyika. Nézzétek meg, megjelent nálunk is DVD-n.  

Gondolom erre a jelenetre gondolsz. Kikerestem neked!

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.