Ugrás a kommentre

Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger


Ajánlott hozzászólás

Nehéz nem szuperlatívuszokban írni a részről. Vagy egyáltalán értelmes, összefüggő mondatokat kinyögnöm. :shocked:

Zseniális, STAR WARS esszenciával töltött érzelembomba volt az elejétől a végéig! Számomra a csúcs: az Ahsoka-Luke találkozás volt, mellyel egy újabb álom vált valóra. Még emésztenem kell a látottakat, és persze aludnom rá egyet vagy kettőt.   

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pedig pont te szoktál kardoskodni a kánon egységessége mellett. Már pedig ha Grogu Luke mellett marad és ő lesz az első tanitvány akkor az elég nagy ellentmondás.

Vagy Grogu csak ifjonc marad végig, nem padawan.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is durva, hogy leírhatom harmadjára is, hogy "vajon a következő részben mennyire lopják el a show-t a vendégek Bobától?"

Mert a múltkor, meg most nem az történt, hanem valami egészen más.. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pedig pont te szoktál kardoskodni a kánon egységessége mellett. Már pedig ha Grogu Luke mellett marad és ő lesz az első tanitvány akkor az elég nagy ellentmondás.

Több is veszett Mohácsnál! Ennek legalább lenne értelme is. Amúgy meg, ha jól tudom az, hogy Ben volt az első tanítvány csupán elhangzott, nem pedig valami cselekmény támasztja alá. Mondani meg azt mond bárki amit akar. "Vagyis amit mondtam neked igaz, bizonyos szemszögből nézve"... "sok igazság amihez ragaszkodunk javarészt a mi szemszögünkön múlik" Luke szerint nem igazán tanít Grogunak semmit inkább Grogu kezd emlékezni a dolgokra: kiskapu megtalálva.

 

Abban reménykedem, hogy miután Din feldobja a bakancsot Grogu rálép a Jedi útra (pl.: Rey mellett) és így nem megy pocsékba a tehetsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én annyira örülök, hogy a könyves/képregényes karaktereket is merik többre használni mint szimpla cameo. Vanth-en kicsit meglepődtem az elején, de amúgy meg tök logikus, hogy ebbe ő is belekeveredik, mert a pyke-ok ugysem állnak meg Mos Eisley-nál. 

 

Amellett sem tudok elmenni, hogy mennyire kib*szottul fasza lett már Bane élőszereplősben! :D Mando 2. évadhoz képest is nagyon-nagyon sokat fejlődtek ezen a téren, Black K egy az egyben a képregényből lépett ki, hát még Bane. 

 

ry9o79lx4jf81.png?width=640&crop=smart&a

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Több is veszett Mohácsnál! Ennek legalább lenne értelme is. Amúgy meg, ha jól tudom az, hogy Ben volt az első tanítvány csupán elhangzott, nem pedig valami cselekmény támasztja alá. Mondani meg azt mond bárki amit akar. "Vagyis amit mondtam neked igaz, bizonyos szemszögből nézve"... "sok igazság amihez ragaszkodunk javarészt a mi szemszögünkön múlik" Luke szerint nem igazán tanít Grogunak semmit inkább Grogu kezd emlékezni a dolgokra: kiskapu megtalálva.

 

Abban reménykedem, hogy miután Din feldobja a bakancsot Grogu rálép a Jedi útra (pl.: Rey mellett) és így nem megy pocsékba a tehetsége.

Azt ne feledjük, hogy Yoda sem azért lett annyira bölcs, amennyire, mert ilyennek született, hanem mert 900 évet élt. Ezek a lények exponenciálisan halmozzák a tudást, mert miközben a legtöbb lénynek a galaxisban csak átlag emberöltőnyi idő jut, hogy tanuljon, változtasson, újra tanuljon és újra változtasson, addig Yoda és Grogu fajának egy átlag emberöltő az életének 10-15%-át teszi ki. Grogu 50 éves. Amennyire megváltozott a Jedik helyzete a galaxisban, a Rend épphogy profitálhatna abból, ha Grogu most Mando mellett dönt. Méghozzá azért, mert élete első 100 évében tökéletesen megtanulhatja, hogy mit jelent kötődni, mit jelent szeretni, mit jelent elveszíteni valakit, és mit jelent mindezt elfogadni és feldolgozni anélkül, hogy a sötét oldalon kötne ki Grogu.

 

Mivel sokáig élnek, ha csak 100 éves korában kezdi meg a Jedi utat, még akkor sincs veszve semmi, sőt - mivel megtapasztalta a hétköznapi emberek fájdalmait, valóságát, elengedését, ezáltal olyan tapasztalatokra tehet szert, amit továbbadva majd a későbbiekben más Jedi növendékeknek, tanítványoknak az egész Rend erősödhet általa. Új utakon indulhatna el az új Jedi Rend egy olyan Grogu vezetésével, aki feldolgozta a benne keletkező dühöt amit mondjuk akkor fog majd érezni, mikor Mando meghal.

 

Szóval a tehetségét akkor sem tudja elherdálni jelen formában, ha még 20 évig Mando mellett táborozik le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már most ki merem jelenteni, hogy 2022 a valaha volt legjobb év a Star Wars történetében. Mi minden vár ránk idén.

Ebben a részben 10 percenként jöttek a WTF pillanatok. 

Amit Luke megjelenésével műveltek döbbenetes. Ezek után azon se lepődnék meg, ha a Kenobi sorozatban kapnánk ep2 előtti visszaemlékezést. 

Mennyi lehetőség nyílik meg a jövőben a Lucasfilm számára, ami korábban elképzelhetetlen volt. 

Mozifilm a fiatal Luke, Leia, Han főszereplésével. Sorozat Luke akadémiájáról, Anakin tanításáról, az ep1 előtti időkről.

A készítők előtt mostantól nincs határ. És ami a döbbenetes hogy nem kellenek színész cserék, mint a képregényfilmek esetében, hogy már a hatodik Batman színészt kapjuk idén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy érdekességet Bane kapcsán hadd mondjak el. A The Black Series figurasort nem tudom mennyire ismeritek, de alapvetően az animációs figurákat is "realistán" akarja ábrázolni, mintha élőszereplősök lennének. Két éve jelent meg a Clone Wars-os Cad Bane, és nagyon érdekes, hogy így utólag megnézve, abszolút a filmes megjelenésére emlékeztet a figura. Lehet, hogy már nagyon rég tervezték a feltűnését?

 

Egyébként a TBB-s feltűnése is már erősen emlékeztet a filmesre. Sokkal sápadtabb, mint a TCW-ben, és olyan kisebb kalapot visel, mint a filmben.

 

Bírom TODO-t, de nem bánom, hogy most nem szerepelt. Eléggé komolytalanná tette Bane akcióit, mert kb. mindig ő volt a gikszer a terveiben.

 

Idézet

Mozifilm a fiatal Luke, Leia, Han főszereplésével. Sorozat Luke akadémiájáról

 

Kicsit azért ezt túlzásnak érezném. Azt se bánnám, ha van egy nagyobb időugrás, és Hamillt nem digitálisan, hanem sminkben fiatalítanák a craiti megjelenéséhez hasonlóan. Szerintem Leia ne szerepeljen már többet élőszereplős fronton. Ha Hamill, vagy esetleg Ford vállalja a digitális fiatalítást, oké. Meg persze Alden is bevethető fiatal Solóként, de ő szerintem szigorúan ANH előtt játszódó filmekben. Leia 19 éves volt az ANH-ban, így max. gyerekként lehetne őt recastolni. Más megoldás szerintem erkölcsileg nem lenne elfogadható. Ez a diskurzus már lezajlott a Rogue One óta. Ettől függetlenül a nagy trióról simán megnéznék egy anim. sorozatot.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda kardjához, mert felmerült pár kérdés a kánon topikban:

Minek a kard a Dagobah-n? Bár az állatvilágot máshogy is féken lehet tartani, de Yodának nem csak az állatvilággal akadhatott gondja. Ekkoriban ugyanis ő volt a Galaxis egyik legkeresettebb személye. Inkvizitorok és kutaszdroidok is kutattak utána, és semmi, az ég adta egy világon semmi sem garantálhatja, hogy egyszer nem akadnak a nyomára. Elvégre a Dagobah nem a világ legjobban eldugott bolygója, még csak azt az előnyt sem élvezheti, hogy az Ismeretlen Régiókban van, sőt egy karnyújtásnyira fekszik Utapautól. Ráadásul legalább egy élő ember, Obi-Wan Kenobi tud arról, hol rejtőzik Yoda (de lehet, hogy Bail és a Tantive III személyzete is, vagy legalábbis annak az űrhajónak a személyzete, aminek a mentőkabinját használta, amikor megérkezett a bolygóra). Szóval benne van a pakliban, hogy ha az ikvizíció egyszer sikeresen élve elfogja Kenobit, kiszedik belőle, hol van Yoda. Mindez kiváló ok arra, hogy azért legyen nála egy fénykard, szükség esetére. Mert nem lehet abban teljesen biztos, hogy a Birodalom sosem fog rátalálni. A sugárvetők és más fénykardok ellen pedig már jól jön a saját kardja.

Az sem nagy kérdés, hogy hogyan került Luke-hoz. Yoda meghalt, a kunyhó meg ott maradt üresen és ott egy ládikában feküdt a kard (ez konkrétan benne van a Bolygók és helyszínekben). Luke-tól pedig nem idegen, hogy átkutatja halott mesterei egykori otthonát, hiszen Ben Kenobi otthonát is feltúrta, talált is naplót meg egy második fénykard elkészítésére használható eszközt és alkatrészt. Pláne praktikus lehetett ez, amikor a régi Jedi Rendről keresett nyomokat az endori csata után. Vajon hol érdemes ilyesmit először keresgélni? Például a hajdani Jedi Tanács vezető tagjának kuckójában.

Hogyan építette meg a Dagobah-n? A Dagobah-n talán tényleg bajosabb lenne, de szerintem semmivel sem elképzelhetetlenebb, mint sok más a Star Warsban. De legyünk akkor reálisabbak, és tegyük fel a kérdést: miért kellett volna a Dagobah-n megépítenie? A Coruscanton vívótt párbajtól a Dagobah-ra érkezésik eltelt némi idő. És fénykardot építeni nem több hetes munka általában, még az első kardját összerakó padawannak sem, hát még a Jedi Rend 900 éves nagymesterének.

Amúgy vicces, hogy egy bármikor összerakható kardon így fennakadnak emberek, miközben a mai napig rejtély, hogy Yoda botja, amit otthagyott Palpatine irodájában, hogy lehet nála már a Poliss Massán, és mit keres nála még szellemként is? Nem egy hasonló, hanem ugyanaz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy vicces, hogy egy bármikor összerakható kardon így fennakadnak emberek, miközben a mai napig rejtély, hogy Yoda botja, amit otthagyott Palpatine irodájában, hogy lehet nála már a Poliss Massán, és mit keres nála még szellemként is? Nem egy hasonló, hanem ugyanaz. :) 

Amikor a Galaktikus Bot Készítő Szövetség elkérte a galaxis leghíresebb botját klónozásra, Yoda fizettségként egy "unaltered" botot kért. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy vicces, hogy egy bármikor összerakható kardon így fennakadnak emberek, miközben a mai napig rejtély, hogy Yoda botja, amit otthagyott Palpatine irodájában, hogy lehet nála már a Poliss Massán, és mit keres nála még szellemként is? Nem egy hasonló, hanem ugyanaz. :) 

Yoda prequelekben használt botja jelentősen eltér az OT-ben és így a szellemalakban, a RotJ végén és a TLJ-ben látott botjától. Ki van zárva, hogy ugyanaz legyen. De a Polis Massás ellentmondás az áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Yoda prequelekben használt botja jelentősen eltér az OT-ben és így a szellemalakban, a RotJ végén és a TLJ-ben látott botjától. Ki van zárva, hogy ugyanaz legyen. De a Polis Massás ellentmondás az áll.

Igaz, más, ezt eddig annyira nem figyeltem meg. De akkor is, a Polis Massán mágikus úton megjelent és annak sincs túl sok értelme, hogy szellemként nála van az, amit a Dagobah-n használ. Persze remek pillanat, amikor kupán vágja vele Luke-ot, de akkor is, szerintem ezek nagyobb talányok, mint az, hogy Yodának hogy lehet egy másik fénykardja az ep3 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 02. - 11:24, csoli1138 írta:

Ha az inget választja, az rombolhatja a búcsút a Mandi 2-ben és az áldozatot ebben a részben, amit Din hozott, hogy ne találkozzanak.

Ez így van, ebben Cupsy-val is egyetértek valamilyen szinten, és magam is ezt vallottam korábban. A történeten kívül mindenképp kérdéses egy ilyen lépés, de magában a történetben már inkább akceptálható. Az egészben az az érdekes, hogy Ahsoka pont azért nem tanította Grogut, amiért most Luke-nak is kétségei vannak. A Skywalker családban nem kell magyarázni a túlzott kötődés veszélyeit. Egyszerűen lehet, hogy pár hét vagy hónap után jutott a részben látott konklúzióra Luke mester. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy Grogu választását nem fogják megmutatni a következő részben, azt majd a Mandalori harmadik évadjából tudjuk meg. 

 

2022. 02. 02. - 11:24, csoli1138 írta:

De ha kardot választja, akkor marad az aggodalmam, hogy az akadémiával együtt veszni vog szegénykém.

Biztos nem ez lesz a sorsa. Grogu sokáig velünk marad. :) 

 

2022. 02. 02. - 11:24, csoli1138 írta:

Azt gondolom, hogy kardot fogja választani,  mert két drámát nem illik lerombolni.

Szerintem nem a kardot választja, vagy valami csavar még lesz benne. Kötve hiszem, hogy véletlen készült volna el a beskar ing és a másodpilóta ülése Djarin hajójában.

 

2022. 02. 02. - 12:20, Bence1997 írta:

Ahsoka és Luke beszélgetése. Hát nem számítottam erre, de megtörtént. És micsoda érzelmi bomba volt ez. Még most se hiszem el, hogy megtörtént ez a találka,

Én se fogtam még fel teljesen ennek jelentőségét. És Ahsoka az idősebb basszus! Nagyon remélem, hogy lesz még kapcsolat közöttük. Ezzel a találkozással amúgy is kinyitották Pandora szelencéjét. :) 

 

2022. 02. 02. - 13:52, Bomarr írta:

És úgy érzem igy most már azt is látjuk, hogy milyen szerepe volt Luke-nak a sztoriban. Hisz neki hála Grogu elég látványosan fejlődött. Most már nem csak ismerkedik az Erővel és vészhelyzetben néha kinyúl érte, hanem sokkal tudatosabban és jobban tudja alkalmazni. Innentől Grogu tevékenyebb része lehet a történetnek.

Még azt is hozzátenném, hogy Luke-ot is be akarták valahogy vezetni, és ehhez találtak is egy megfelelő pillanatot. Szóval a mandi második évadjának vége nem csak egy fanservice feltűnés volt, hanem egy karakter bevezetése a sorozatba. Hosszútávra. Bízom benne, hogy így lesz. :P 

 

2022. 02. 02. - 14:12, IndianaAndrisSolo írta:

Grogu egymaga intézte el a klónokat. 

Nekem is ez jutott eszembe. Szerintem az a három Jedi védhette akiket megöltek. Persze a kérdés így még mindig adott: ki volt a megmentője?

 

2022. 02. 02. - 14:18, Whill írta:

Lehet, hogy az Obi-Wan sorozatban is továbbviszik a Grogu-szálat? Lehetne egy hosszabb visszaemlékezés a Jedi-Templom ostromáról Haydennel és Ewannel.

Ez beleférne szerintem. nekem tetszene. :) 

 

 

 

2022. 02. 02. - 15:16, IndianaAndrisSolo írta:

Bane egyébként sokat dolgozott a huttokkal. Lehet, hogy mégsem a szindikátus embere, hanem az ikreké?

Pedig a monológjából kiderül, hogy a Pykeok küldték. Kétlem, hogy elterelés lenne.

 

2022. 02. 02. - 15:47, Dzséjt írta:

Picit? Az epizód nagy része egy ST-s bolygón játszódott. :) Bár tény, sokat nem láthattuk, de azért elég jelentős helyszín.

Ismerjük ennek a bolygónak a nevét? :hmm:

 

2022. 02. 02. - 15:47, Dzséjt írta:

Így az utolsó részben Boba újra átveheti a stafétabotot és nem kell attól tartani, hogy Din elvonja a nézők figyelmét, hiszen mostanra minden kérdésre választ kaptunk.

Én is erre számítok, kőkemény záró epizód lesz, alvilági háborúval. Erre Rodriguez személye a garancia. Szerintem nem véletlen kapta ő ezt a részt. Persze ettől még ebbe is lehet meglepetés. Mondjuk a végén beszambázna "tudjuk ki" :D 

 

22 órával ezelőtt, Donát írta:

Viszont ha belegondoltok, azt a békességet, amit az egész bolygó és a Luke Grogu meditációs jelenetek árasztanak, azt az egyensúlyt Anakin teremtette meg az áldozatával. Ez az az egyensúly, amiről Luke is beszélt az EpVIII-ban, hogy kitartott egy ideig... amíg Palpatine halálból visszajövő mesterkedései még nem tudták eléggé megmételyezni a galaxist ahhoz, hogy az hatással legyen az egyensúlyra is. Aztán jött Snoke, Ben Solo, zombi Palpatine és a többit meg már ismerjük.

Ez nagyon megkapó gondolat. Sajnos Ben feltűnése lehetőséget adott a gonosznak, hogy bosszút álljon azokon akik miatt egykor elbukott. :( 

 

22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Elképesztőt alkottak és pláne úgy hogy imádom a Last Jedi-t, nagyon tetszik hogy elkezdett kiépülni egy híd az ep.6-os és az ep.8-as Luke között.

Pontosan! Ez a sorozat híd a sequel érába. Szerintem felkészülhetünk, hogy az oda vezető évtizedeket gyönyörűen be fogják mutatni méghozzá úgy, hogy az ST megdicsőül. Olyan lehet az egész, mint a TCW volt a PT-nek. 

 

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Szerintem Lucas esetében erre nem is volt meg az igény. Itt viszont jól láthatóan egész koncepció épül arra, hogy hidakat húzzanak fel a három trilógia közé. És milyen finoman és alázatosan teszik ezt!

Ezért is jó, hogy értő kezekbe adta át. :) 

 

 

 

13 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Az is durva, hogy leírhatom harmadjára is, hogy "vajon a következő részben mennyire lopják el a show-t a vendégek Bobától?"

Biztos nem lopják el, az már kőkeményen Bobáékról fog szólni. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Luke Leiát Grogu előtt vagy után edzette? Ezen időtájt Leia már terhes Ben-nel? 

Leiát valószínűleg az Endor utáni hónapokban edzette, de Ben megszületésével (4 évvel korábban) megszakadt az edzés. Jelenleg még mindig 5 évvel vagyunk Endor után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Luke Leiát Grogu előtt vagy után edzette? Ezen időtájt Leia már terhes Ben-nel? 

Minden attól függ, hogy mikor játszódik ez a rész. Ha jól sejtem, Leia kiképzésé idején már terhes volt. Ben 5 ABY-ben született. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bence1997 írta:

Leiát valószínűleg az Endor utáni hónapokban edzette, de Ben megszületésével (4 évvel korábban) megszakadt az edzés. Jelenleg még mindig 5 évvel vagyunk Endor után.

És Leiát, ha jól emlékszem az Ajan Kloss-on képezte, igaz? Kíváncsi lennék, hogy talált rá Luke erre a bolygóra és honnan a minta a Jedi templomhoz, egyáltalán ez egy templom? Egyébként nem tűnik egy ősi Jedi bolygónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

És Leiát, ha jól emlékszem az Ajan Kloss-on képezte, igaz? Kíváncsi lennék, hogy talált rá Luke erre a bolygóra és honnan a minta a Jedi templomhoz, egyáltalán ez egy templom? Egyébként nem tűnik egy ősi Jedi bolygónak.

Igen, én legalábbis úgy tudom ott képezte. Viszont értelemszerűen ez más bolygó, egyelőre neve sincsen, a Rise of Kylo Ren képregényben és a TLJ flashback jeleneteiben látjuk a helyet, de a planéta neve sosem került elő. Talán most végre megtudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

És Leiát, ha jól emlékszem az Ajan Kloss-on képezte, igaz? Kíváncsi lennék, hogy talált rá Luke erre a bolygóra és honnan a minta a Jedi templomhoz, egyáltalán ez egy templom? Egyébként nem tűnik egy ősi Jedi bolygónak.

Dagobah se tűnik annak, mégis egy Erő-csomópont. :) Fantasztikus dolog, hogy látjuk a Jedi iskola épültének kezdeteit.

 

Egyébként lehet, hogy Grogu miatt nem képzett Ben Soloig senkit Luke. Ki tudja milyen trauma éri még vele kapcsolatban. Persze nem haj levágásra gondolok. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, IndianaAndrisSolo said:

Ettől függetlenül a nagy trióról simán megnéznék egy anim. sorozatot.

Szerintem a nagy trió eleggé szerepeltetve van már, elég ha csak a képregényeket nézzük. De könyves téren is mindegyikükről van regény szép számmal. Szóval ha lesz új animációs sorozat, azt én nem a Luke-Leia-Han trióra szánnám. 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon van annak jelentősége, hogy a fénykard sokkal közelebb van a sötétséghez, míg a páncéling egészen világosban van?

sötétség=tragikus jövő (halál Ben átállásakor)

világosság=pozitív jövő

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Rog írta:

Az is mekkora már hogy "Angyalszem" még arról is tud hogy a Marshal egykor Fett hacukájában flangált. Rendesen képben van az öreg.

Itt már nem is fiatal... Mennyi lehet? 80 éves? :D Gondolom a duros fajba tartozók is sokáig élnek.

 

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egy Cobb Vanth - Boba Fett eszmecserét megnéznék a páncélról.

Attól tartok Cobb nem fog részt venni a harcban. Azzal a váll lövéssel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.