Ugrás a kommentre

Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger


Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezzel az a kis baj van, hogy még Rey idején se lesz Grogu annyi idős, hogy érdemben bármit is tudjon csinálni. :( Szóval ez akármilyen szép és jó is lenne, valószínűleg nem fog bekövetkezni.

Abból kiindulva, hogy Yoda 100 évesen már Jediket tanított, a most 50 éves Grogu szerintem simán érdemben is cselekvőképes Jedi lehet már Rey életében. Ha mondjuk 5-10 évvel az Ep9 után már létezik valamilyen formában az új Jedi Rend, addigra Grogu kb. 80-85 éves lesz, és szerintem minimum Jedi-lovag szinten. Rey meglehetősen fiatal még az Ep9-ben, és ha jól keveri a kártyákat akár 60-70 további évet is élhet, ami idő alatt sok dolgot megvalósíthatnak a közben felnőtté váló Groguval. Persze ez egyelőre csak fantázia, de ma már semmit nem látok lehetetlennek a Star Warsban. :) 

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát szép találat! A modokról jut eszembe, tudja valaki hogy hívják azt a három tagot akik Skad-tól balra állnak?

 

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Abból kiindulva, hogy Yoda 100 évesen már Jediket tanított, a most 50 éves Grogu szerintem simán érdemben is cselekvőképes Jedi lehet már Rey életében. Ha mondjuk 5-10 évvel az Ep9 után már létezik valamilyen formában az új Jedi Rend, addigra Grogu kb. 80-85 éves lesz, és szerintem minimum Jedi-lovag szinten. Rey meglehetősen fiatal még az Ep9-ben, és ha jól keveri a kártyákat akár 60-70 további évet is élhet, ami idő alatt sok dolgot megvalósíthatnak a közben felnőtté váló Groguval. Persze ez egyelőre csak fantázia, de ma már semmit nem látok lehetetlennek a Star Warsban. :) 

Akkor be kell gyorsulnia a növekedésüknek, mert ha 50 év alatt még beszélni se tanultak meg, a következő ötven évben nehezen elképzelhető amint Jedi mester rangig viszik. Amúgy a Rey-el való Grogu kooperálás hihetetlenül kínálja magát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor be kell gyorsulnia a növekedésüknek, mert ha 50 év alatt még beszélni se tanultak meg, a következő ötven évben nehezen elképzelhető amint Jedi mester rangig viszik.

Miért lenne nehezen elképzelhető? Semmit sem tudunk arról, hogy Yoda faja miképpen fejlődik (még pontosabban: azt leszámítva, hogy sokáig élnek, semmit sem tudunk Yoda fajáról) és mivel egy teljesen idegen faj, ezért pont, hogy bármi elképzelhető róluk. Az emberi fejlődés itt nem támpont, hanem súlyos tévedés, ha ezt kivetítjük rá (minden idegen fajnál). Nem kizárt, hogy ők 100 éves korukig telepátiával kommunikálnak az Erőn át és csak utána fejlődik ki a verbális kommunikációs képességük. De még az sem biztos, hogy Grogu nem tud beszélni. Ugyanúgy benne van a pakliban, hogy a nagyon kis gyerek korában elszenvedett embertelen traumák hatására kukult meg. Mert azt már a Mandiból megtudtuk, hogy tökéletsen képes kommuniálni az Erőn át, Ahsokának előadta a teljes élettörténetét szavak nélkül.

Arról nem is beszélve, hogy a beszéd képessége semmit sem jelent. "A beszéd képessége még nem tesz értelmessé." - Qui-Gon Jinn, ep1. Plusz nem kell Jedi mesternek lenni, hogy segítsen Rey-nek. Elég Jedi lovagnak lennie, mivel ők már fogadhatnak padawant, ahogy azt láttuk Obi-Wan és Anakin esetében is. Már ha Rey visszaállítja a rangokat. De igazából segítségnyújtáshoz még Jedinek sem kell lennie. Luke-ot tökéletesen tudta segíteni Lor San Tekka is.

 

Szerk.: újrafogalmaztam a második mondatot, mert kicsit belekavarodtam. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ugyanúgy benne van a pakliban, hogy a nagyon kis gyerek korában elszenvedett embertelen traumák hatására kukult meg.

Igen, ez biztos, hogy tényező Grogu esetében. Láthattuk ebben a részben is, hogy amint lerázta magáról a mentális béklyót, egyből kilőtt fejlődésben már ami az Erő használatot illeti. Simán lehet, hogy később hasonló történik a "rendes" képességeivel pl. beszéd. Emellett abban is egyetértek, hogy nem ismerjük a faját, így simán lehet, hogy náluk az 50-100 éves időszak között robbanásszerű fejlődés történik és így eshetett meg, hogy Yoda 100 évesen már mester volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, bár ez inkább illett volna bele A mandalori harmadik évadjára. Mindenesetre biztos megvolt az oka annak, hogy ezeket a dolgokat itt mutatták be. Sajnos biztosra veszek, hogy fikázóknak ez elég táptalajt fog adni ahhoz, hogy Boba sorozatát is szidalmakkal lássák el.

Ettől függetlenül nagyon élveztem elejétől a végéig. Végre látható volt Luke épülő akadémiája. Most még nem néz ki olyan jól, de majd pofásabb lesz. Bár a Yavin 4-es akadémia valahogy hangulatosabb volt.

Jó volt újra látni Grogut. A visszaemlékezéses rész nagyon tetszett. Szép a különféle történeti elemek keveréke. Én nagyon örültem neki. Nekem úgy tűnt Ahsoka csak hébe-hóba látogatja meg Luke-ot és nem akar rész venni az Új Jedi Rend kiépítésében. Vajon miért? Din részei is nagyon jók voltak. A tatuini események is jók voltak. A robbantásnak is lesznek bőven következményei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaó, milyen jó, hogy Dawson még egy ilyen apró gesztusra is figyel. Látszik, hogy Ahsoka karaktere nem közömbös a számára, nem csak szerette volna eljátszani, de apait-anyait bele is ad, hogy átadja nekünk azt az Ahsokát, akit annyira megszeretett a rajongói közösség, hogy a kezdeti közutállattól eljutott a Star Wars egyik legmeghatározóbb, érákat összekötő, megkerülhetetlen alakjáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vaó, milyen jó, hogy Dawson még egy ilyen apró gesztusra is figyel. Látszik, hogy Ahsoka karaktere nem közömbös a számára, nem csak szerette volna eljátszani, de apait-anyait bele is ad, hogy átadja nekünk azt az Ahsokát, akit annyira megszeretett a rajongói közösség, hogy a kezdeti közutállattól eljutott a Star Wars egyik legmeghatározóbb, érákat összekötő, megkerülhetetlen alakjáig.

OFF

Még mindig emlékszem, mennyire élcelődtünk anno, mikor bejelentették, hogy Anakinnek a TCW-ben lesz egy tanítványa, aki rejtélyes módon az EpIII-ra kikerül a képből. Ja meg Rex nevén is röhögtünk. :D 

Most meg zsepivel törölgetem a könnyeim, mikor Ahsoka és Luke elkezdenek csevegni. Honnan hová jutottunk... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Vaó, milyen jó, hogy Dawson még egy ilyen apró gesztusra is figyel.

 

Én valószínűbbnek tartom hogy Filoni utasítására pózolt úgy be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó egy évtizede nem láttam a legkorábbi TCW részeket. A legelső kép felidézte bennem, hogy de utáltam Ahsokát, annyira beleerőltetésnek tűnt az ő szereplése. Most meg minden megjelenésétől, szereplésétől libabőrös lesz a háttam, a jó értelemben persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vajon hány részben nem is szerepelt Pedro? :D

 

Erről eszembe jutott hogy Dzséjt és Pildi írták hogy milyen jó színész Pascal ahogy a mozgásával testtartásával átadja az érzelmeket. Aztán lehet nem is ő volt a páncélban.:evil::lol:

Értem én hogy kisebb jeleneteknél ha nincs ott a színész dublör van, de legaláb ne mutatnák meg. Ez eléggé kiábrándító(maga a tudat) szerintem.  Mivel Mando nem vette le a

sisakját lehet egyetlen jelenetben sem Pascal volt. Bár azért ahol színészkedni kellett ott szerintem Pedro volt.

Vagy még jelezhetnék utólag hogy mikor volt a színész a páncélban és mikor a dublör.

 

Más. Gondolkodtam rajta hogy Bane miért nem lötte agyon Cobb-ot miután vállon találta? Onnantól már csak egy mozdulat kellett volna és agyon lőhette volna. Persze tisztességtelen lett volna

egy sebesült embert agyonlőni, de Bane meg a tisztesség az nem is kettő, hanem az ezredik hatványa.

Szerintem eredetileg sem akarta kinyírni, hanem csak figyelmeztetni akarta . Azaz a válllövás sem véletlen volt.

Ha agyonlövi mondjuk a válllövés után a főnököt sokan eredhetnek a nyomába. Illetve Cobb halálával az emberei a pyke-ok ellen fordulnának.

Így meg elérte azt hogyha Cobb betojik a válllövéstől akkor nem fordul az embereivel a pykok ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem felmerült egy kérdés Luke-kal kapcsolatban a "no attachments" policy miatt. Vajon miért akarta Leiát tanítványnak, amikor ugye Leiának ott volt Han és Ben is, akikhez kötődött. Hovatovább Luke is. És miért vállalta Bent? Vajon milyen szándék vezérelte akkor, amikor nem szeretné, hogy kötődjön Dinhez Grogu? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Frenkie írta:

Erről eszembe jutott hogy Dzséjt és Pildi írták hogy milyen jó színész Pascal ahogy a mozgásával testtartásával átadja az érzelmeket. Aztán lehet nem is ő volt a páncélban.:evil::lol:

Értem én hogy kisebb jeleneteknél ha nincs ott a színész dublör van, de legaláb ne mutatnák meg. Ez eléggé kiábrándító(maga a tudat) szerintem.  Mivel Mando nem vette le a

sisakját lehet egyetlen jelenetben sem Pascal volt. Bár azért ahol színészkedni kellett ott szerintem Pedro volt.

Vagy még jelezhetnék utólag hogy mikor volt a színész a páncélban és mikor a dublör.

Egyetértek, ez valóban kiábrándító. Addig rendben van, ha dublőri feladatról van szó, vagy ha váratlan akadályok lépnek közbe és csak egy apró jelenetről van szó, amiben helyettesíteni kell. De ha ez rendszerszerűen így van, akkor visszaélnek azzal, hogy páncélban látjuk a hőst. Összesen két epizódra tért vissza Mando, ráadásul ez nem is az ő sorozata kifejezetten, vagyis ha behozzák mégis mint nagy meglepetést (és még az ő nevét is írják ki a stáblistában) akkor ugyan legyen már Pedro Pascal a páncélban. Vagy ha mégsem lehet ő, akkor ez ne derüljön ki kitwittelt képekből, vagy legyen a stáblistában valaki másnak a neve. Van pár lehetőség a korrektségre.

Megmondom őszintén, látva azokat képeket a sok "nem Pedro Pascal" Mando-val, bennem egy világ omlott össze. :( 

 

27 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Bennem felmerült egy kérdés Luke-kal kapcsolatban a "no attachments" policy miatt. Vajon miért akarta Leiát tanítványnak, amikor ugye Leiának ott volt Han és Ben is, akikhez kötődött. Hovatovább Luke is. És miért vállalta Bent? Vajon milyen szándék vezérelte akkor, amikor nem szeretné, hogy kötődjön Dinhez Grogu? 

Ben esetében szerintem kényszer volt ez a tréning. Azért került Luke Akadémiájára, hogy megtanulja kezelni a benne rejlő Erőt, amelyet nem mertek felügyelet nélkül hagyni, tekintve azt, hogy ő Vader leszármazottja. És nála nem is a kötődései miatt ment félre a dolog, legalábbis nem a családja kapcsán. Hogy mi lett volna, ha nem kerül Luke-hoz, hanem marad a szülei mellett, nem lehet kitalálni. A botlás nem is az volt, hogy elküldték Luke-hoz, hanem ahogy az anyja apjának titka kiderült. Na az igazán probléma lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

vagy legyen a stáblistában valaki másnak a neve

Ami azt illeti, ott van a stáblistán mindkét dublőrének a neve, ahogy a többi dublőr neve is:

JyqKkve.png

 

Azt nem tudhatjuk, hogy Pascal mennyit volt itt benne. Ugyanakkor szerintem ez nem kisebbíti az érdemét. Egyrészt, a hangját ő adja végig, és jól tudjuk, hogy ez milyen sokat számít. Elég csak annyit mondani, hogy James Earl Jones. Másrészt, a dublőr Pascal játékát utánozza. Azért nem tűnik fel, hogy nem Pascal van a páncél alatt, mert remek dublőrei vannak, akik nagyszerűen vissza tudják adni a testbeszédét, a mozgását. Vader itt is szóba jöhet, csak mint ellenpélda. A Rogue One-ban azért észre lehet venni, hogy már nem David Prowes játssza. Viszont ott van Joonas Suotamo, mint Chewbacca, aki nagyszerűen hozza Peter Mayhew játékát, olyan jól, hogy az ep7-ben fogalmad sem lehet, mikor melyikük van éppen a szőrme alatt (bár Mayhew akkori állapota alapján valószínű, hogy ő csak akkor alakította a wookiee-t, amikor ült vagy feküdt).

Arról nem beszélve, hogy a Star Wars egészében rengetegszer nem azt látjuk, akire gondolnánk. Még az David Prowes sem volt ott minden jelenetben a páncél alatt, a párbajjelenetekben Bob Anderson alakítását látjuk. De ott van Dooku, amikor párbajozik, az sem Christopher Lee, hanem Kyle Rowling, mivel Lee a kora miatt már nem tudott ilyen fizikai kihívást vállalni. És sok ilyen van, ráadásul ezekről is vannak képek a neten:

empire03-vi.jpg

kyle.jpg

 

Ilyen a dublőrök élete. Náluk az a jó, ha alapvetően nem tűnik fel, hogy ők vannak a szerepben. De azért az elismerést ők is megkapják, csak náluk nem olyan, mint a színészeknél, akiket helyettesítenek. 

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ha agyonlövi mondjuk a válllövés után a főnököt sokan eredhetnek a nyomába. Illetve Cobb halálával az emberei a pyke-ok ellen fordulnának.

Így meg elérte azt hogyha Cobb betojik a válllövéstől akkor nem fordul az embereivel a pykok ellen.

Ez jó gondolat. Így valóban nem lett belőle mártír. Később meg még lelőhetik, ha nem ért a szép szóból.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Más. Gondolkodtam rajta hogy Bane miért nem lötte agyon Cobb-ot miután vállon találta? Onnantól már csak egy mozdulat kellett volna és agyon lőhette volna. Persze tisztességtelen lett volna

egy sebesült embert agyonlőni, de Bane meg a tisztesség az nem is kettő, hanem az ezredik hatványa.

Szerintem eredetileg sem akarta kinyírni, hanem csak figyelmeztetni akarta . Azaz a válllövás sem véletlen volt.

Ha agyonlövi mondjuk a válllövés után a főnököt sokan eredhetnek a nyomába. Illetve Cobb halálával az emberei a pyke-ok ellen fordulnának.

Így meg elérte azt hogyha Cobb betojik a válllövéstől akkor nem fordul az embereivel a pykok ellen.

Azért a végén a csapos elég elszántan nézett Bane után. Szerintem belefolynak majd a csatába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azt nem tudhatjuk, hogy Pascal mennyit volt itt benne. Ugyanakkor szerintem ez nem kisebbíti az érdemét. Egyrészt, a hangját ő adja végig, és jól tudjuk, hogy ez milyen sokat számít. Elég csak annyit mondani, hogy James Earl Jones. Másrészt, a dublőr Pascal játékát utánozza. Azért nem tűnik fel, hogy nem Pascal van a páncél alatt, mert remek dublőrei vannak, akik nagyszerűen vissza tudják adni a testbeszédét, a mozgását. Vader itt is szóba jöhet, csak mint ellenpélda. A Rogue One-ban azért észre lehet venni, hogy már nem David Prowes játssza. Viszont ott van Joonas Suotamo, mint Chewbacca, aki nagyszerűen hozza Peter Mayhew játékát, olyan jól, hogy az ep7-ben fogalmad sem lehet, mikor melyikük van éppen a szőrme alatt (bár Mayhew akkori állapota alapján valószínű, hogy ő csak akkor alakította a wookiee-t, amikor ült vagy feküdt).

Arról nem beszélve, hogy a Star Wars egészében rengetegszer nem azt látjuk, akire gondolnánk. Még az David Prowes sem volt ott minden jelenetben a páncél alatt, a párbajjelenetekben Bob Anderson alakítását látjuk. De ott van Dooku, amikor párbajozik, az sem Christopher Lee, hanem Kyle Rowling, mivel Lee a kora miatt már nem tudott ilyen fizikai kihívást vállalni.

Rendben, elfogadom, hogy ez általános és bevett gyakorlat, ahogy az is igaz, hogy az a jó, ha a néző nem is veszi észre a cserét, és ez valóban mindkét felet dicséri. De legalább ne mutatnák meg, igaza van Frenkie-nek, had higgyük, hogy ő az. Hiszen itt most nem hónapokig tartó egész évados forgatásról beszélünk, és nem kifejezetten veszélyes helyzetekről, hanem mindössze két epizódról, amiben ilyen jelenetek nem is nagyon voltak, vagyis a dublőrt olyan nagyon semmi nem indokolja.

Mindenesetre én mindig őt látom a páncél alatt, és ennél a rövid vendégjátéknál egyértelműnek vettem, hogy tényleg ő játszik. Ez nem így van, mint kiderült, de azért túl teszem rajta magam. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

Hiszen itt most nem hónapokig tartó egész évados forgatásról beszélünk, és nem kifejezetten veszélyes helyzetekről, hanem mindössze két epizódról, amiben ilyen jelenetek nem is nagyon voltak, vagyis a dublőrt olyan nagyon semmi nem indokolja.

De a dublőrt nem csak a nagyon veszélyes akciójelenetek indokolják, hanem az olyan kisebb kockázatúak is, amikben benne van, hogy a színész akárcsak kisebb mértékben is megsérülhet. Elvégre egy bokaficam is képes több napos késleltetést okozni. A párbaj jelenet, vagy a verekedés a vágóhídon is ilyen. És nem is csak veszélyes jelenetek indokolhatják, hanem az is, ha a színész valamiért nem ér rá. Ezért van Achmed Best az ep1 végén Samuel L. Jackson helyett (ráadásul ott jól látni, hogy az nem Sam Jackson). Ebben az esetben is ez lehetett a helyzet, Pascal nem ért rá (hogy az mennyit helyettesítették, azt nem tudhatjuk, ha csak valaki el nem meséli). A készítők most szerencsés helyzetben voltak a sisak miatt. Így megcsinálhatták ezt a két remek epizódot egy általános filmes trükkel, míg az alternatíva az lett volna, hogy a színész elfoglaltsága miatt egyáltalán nem készülnek el. Vagy lecserélik a színészt. Mindkettőre volt már példa a sorozatok történelmében. Az egyik "kedvencem" ez. Elizabeth Weir a Stargate SG-1-ban:

stargate-sg-1-charakterguide-elizabeth-w

 

Elizabeth Weir a sorozat spin-offjában, a Stargate Atlantisban és az SG-1 további részeiben:

elizabeth-weir.jpg

 

És nem egy kis szerepről van szó, hanem ő volt az egyik főszereplő az SGA-ban. Két rész között úgy lecserélték, hogy még a rajongók között is van, aki nem realizálta, hogy a két karakter ugyanaz. És sok ilyen példa van, amikor egy színészt lecserélnek vagy nem szerepel egy részben, mert épp nem ér rá, vagy bármilyen más probléma adódik. Itt most kifejezetten szerencsések vagyunk, ha Pascal tényleg nem ért rá, mert pár száz kilométerrel arrébb tartózkodott, de két nagyszerű dublőr segítségével mégis le tudták forgatni eme két remek epizódot.

Egy másik remek példa amúgy a Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, amiben bár Penélope Cruz az egyik főszereplő, az esetek nagyon nagy többségében nem őt látjuk, hanem a húgát, Mónica Cruzt, mert Penélope a forgatás ideje alatt terhes volt. De ugyanígy volt az Avengers: Age of Ultronban Scarlett Johanssonnal, aki szintén terhes volt a forgatás ideje alatt, így jórészt egy dublőrt látunk helyette, és nem csak az akciójelenetekben, hanem mindig, amikor mellkastól lefelé is láthatjuk.

Elhiszem, hogy ez illúzióromboló lehet, de szerintem azt is célszerű mérlegelni, hogy mi a végeredmény, és miért választanak ilyen "kényszermegoldást" az alkotók. Ha a végeredményen nem lehet megállapítani, hogy mikor van dublőr és mikor Pascal, és az alternatíva az, hogy egyáltalán nem kaphattuk volna meg eme két remek epizódot, akkor szerintem egy kis illúziórombolás belefér. Elvégre ez sem másabb, mint mikor kiderül, hogy a TIE vadász dróton lógott, a wookiee egy ember beöltözve, a lázadó hajó hangárja csak egy festmény, a fogatverseny meg CGI. :) 

Ráadásul ez nem is az első eset lenne, hiszen a Sanctuary című Mandi epizódban Pascal szintén csak a hangját adta hősünknek, akkor sem ért rá. Az egészet nélküle vették fel, Bryce Dallas Howard, a rész rendezője maga mesélte ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Barriss elég nagy tetűláda lett a háború végére, így érdekes fejlemény lenne ha ő mentette volna meg Grogut.

Meg hát őt lecsukták. A 66-os parancs idején legjobb esetben is vagy klónok vették körül és kinyírták vagy inkvizítor lett belőle. Mit csinált volna a Jedi Templomban padawanokat mentve? Plusz kicsit azért erőltetett lenne, hogy Barriss-nak, az áruló, gyilkos és terrorista Jedinek a jele fel lenne festve egy random falra a Jedi Templomban (mintha Osama Bin Laden jelképe ott lenne a World Trade Center romjainak lábánál), és ez a random falon lévő festmény jelzi azt, hogy ő mentette meg Grogut.

A jel azt is jelezheti, hogy ez a mirial negyed a Jedi Templomban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben Brendan Wayne (John Wayne unokája) nem olyan jellegű dublőr feladatokat lát el, mint egy kaszkadőr. Megvan a filmben a kaszkadőrszínész is, aki Mando-t alakítja. Sajnos ki kell ábrándítsalak benneteket... Nagy valószínűséggel az előző két évadban is 80-90%-ban ő volt a páncélban. Ami biztos, hogy a Mando utolsó két részében Pedro játszotta, legalábbis a sisak nélküli verziót.

 

Bryce Dallas Howard pl. emlékszem, hogy elmondta, az első évados része forgatásán (s01e04) nem találkozott Pedro Pascallal. Pedig egy egész epizódot rendezett abban az évadban.

 

Pascal adja a figura hangját, és amikor látható az arca, akkor ő látható. El kell fogadni ezt, hogy így van. Valóban Darth Vadert is többen megformálták az OT-ben, Prowse a test, JEJ a hang, Bob Anderson a párbajok, Sebastian Shaw pedig az arca. Ez a szám azóta csak nőtt. Jake Lloyd, Hayden, Mat Lucas, Matt Lanter, Spencer Lee Wilding, Daniel Naprous, és még a Special Edition felvételein is más játszotta. Nyilván azért elsősorban így is JEJ-vel, Prowse-zal kötjük össze Vadert, Anakint meg Haydennel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Bennem felmerült egy kérdés Luke-kal kapcsolatban a "no attachments" policy miatt. Vajon miért akarta Leiát tanítványnak, amikor ugye Leiának ott volt Han és Ben is, akikhez kötődött. Hovatovább Luke is. És miért vállalta Bent? Vajon milyen szándék vezérelte akkor, amikor nem szeretné, hogy kötődjön Dinhez Grogu? 

Leia esetében szerintem még közrejátszott a lelkesedés. Épp csak legyőzték a Sith-eket és a Birodalmat, az új Köztársaság formálódóban volt, Luke meg éghetett a vágytól, hogy minél hamarabb visszaállítsa a Jedi Rendet, és Yoda kívánságának megfelelően továbbadja, amit megtanult. Leia pedig a legkézenfekvőbb és legelérhetőbb tanítvány volt. De végül pont a kötődés miatt adta fel Leia a Jedi karriert, mert féltette a fiát, illetve az Erőn át egy másik életet is látatott, amiből arra jött rá, hogy szenátorként többet tehet az új Köztársaságért. Szóval a fiatalabbik Skywalker nem volt teljes szívvel elkötelezett a Jediség iránt és végül le is passzolta ezt a lehetőséget. És talán Leia eme visszalépése az, ami miatt Luke öt évvel később már körültekintőbb Groguval. Sőt eddigre már az apja átállásának körülményeiről is tisztábban láthatott, akinél szintén elég fontos tényező volt, hogy másra is vágyott.

Szóval Leia és Anakin esetéből tanulva Grogunak már megadta a választás lehetőségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.