Ugrás a kommentre

Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Végszóként, ez a rész nagyon vegyes összképet mutat, számomra. 

Nem kell velem egyet érteni, általában nem is szoktatok, szóval nem is várom el... :P  

Jöhet a savazás!  

Peace! 

 

Nyugi Rex, megértelek, ha nehezen illesztesz be részeket a BoBF-be ebből az epizódból. Én azt írtam erről az érzésről, mert azért egy picit mind megéltük, hogy nincsenek címek, star wars saga van. A sagába azért be tudtad illeszteni gondolom. Értékeld a jelentőségét jedis részeknek. Nem számít mikor kapjuk, ha ilyet kapunk. Boba sztorija lehet, hogy kurta. Ennyire futotta. Túlél, utat keres, hatalmat szilárdít, megküzd a pozícióért. És meg akartak ajándékozni félúton egy kis saga bővítéssel. Megbocsátom, sőt, megköszönöm. Ha nem a Bobán belül értékeled, akkor hogy értékeled a látottakat? 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az a rész is érdekes, amikor Luke azt mondja, hogy Grogunak kvázi az emlékeit kell előhoznia a tréningek kapcsán. Vajon mennyire lehetett előtte már kiképezve? És mit jelent ez a jövőre nézve? Mi lesz, ha Dint választja de utána később mégis Jedi lesz? Egyáltalán akar-e majd az lenni. Vagy Ő lesz a következő Mandalori Jedi? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este tudtam megnézni másodszor. :) Pár további gondolat.

 

- Cobb Vanth pont olyan nagylelkű az elején a túlélő Pyke arccal, mint anno Boba a vonatrablás után. Mint akkor, most is hazaküldik a főnökhöz a túlélő(ke)t. Ez pedig nagy hiba.

- Továbbra is érdekelne, hogy Din hogyan talált rá Luke bolygójára. ;) 

- R2 utasítja a hangya droidnak, hogy készítsen padot Dinnek. Azután kikapcsolja magát. :lol:

- Ahogy Donát is mondta, az Erő egyensúlya fantasztikusan átjön a részből. Ilyen nyugodt, idilli jeleneteket még nem is láttunk az SW-ben. A kiképzések mindig valamilyen tragikus hátterű korszakban játszódtak, de itt nem, és ezt annyira jó megtapasztalni.

- Luke továbbra is fantasztikus, lehetetlenség betelni vele. Vajon Hamill mit szólt ehhez a megjelenéshez? :) 

- Amikor Luke kérdezi Ahsokát, hogy találkoznak-e még akkor az ötlött fel bennem, hogy talán a nő Grogu miatt találkozott Luke-al. Persze már egy ideje ott van a bolygón, ezért a fontosabb beszélgetéseket sajnos nem láttuk. :( Azért remélem még összefutnak később. 

- Jó poén volt a jawák kapcsán, hogy amikor meglátták az N1-est, integettek neki. :D Vagy ők voltak akik segítettek az építésében, vagy gyorsan terjed a bennfentes pletyka. :D 

- Cad Bane megjegyzése Boba Fettről ült: hidegvérű gyilkos, aki a Birodalomnak dolgozott. Régen talán így volt, ma már biztos nem az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megérteném ha csak róluk szólt volna a rész, de ez koránt sem volt így. Ugye megvan a többi is: Cad Bane, Cobb, Bobáék gyűlése, Fwip Garsa felrobbantása. Remélem ezeket is láttad. Csoli jól írta, itt nagyban zajlik az univerzumépítés, ezért lehetnek ilyen mellékzöngék, még akár két részen is át. Abszolút nem csorbult a fő sztori, sőt az is haladt rengeteget. 

 

Cobb Vanth zseniális volt, bele is illett a story-ba, Mandi elment meglátogatni őt, és segitséget kérni tőle, a közelgő nagy háború féleséghez, a Pyke szindikátussal. Mivel ők is a Tatuine-on élnek, valamilyen szinten szimbiózisba élnek a bolygó többi településével, és ha nem tudják megvédeni a bolygót, akkor gebasz lesz. :)  

Nekem erről az Ep- 1 jutott eszembe, ahol a Gungenek segitségét kérte Amidala szenátor, azért hogy fogjanak össze a Kereskedelmi szövetség droidjaival szemben. Hiába a viz alatt éltek a gungenek, mégis érintette őket is  Naboo-i megszállás.  

 

Cad Bane is zseniális lett, tuti hogy a Pyke-ok bérelték fel, mert megzavarta a fűszer kereskedelmet. A seriff helyettes meg is járta, elég szépen elintézte Bane. 
A gyorsasága még mindig a régi..  :D  

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nyugi Rex, megértelek, ha nehezen illesztesz be részeket a BoBF-be ebből az epizódból. Én azt írtam erről az érzésről, mert azért egy picit mind megéltük, hogy nincsenek címek, star wars saga van. A sagába azért be tudtad illeszteni gondolom. Értékeld a jelentőségét jedis részeknek. Nem számít mikor kapjuk, ha ilyet kapunk. Boba sztorija lehet, hogy kurta. Ennyire futotta. Túlél, utat keres, hatalmat szilárdít, megküzd a pozícióért. És meg akartak ajándékozni félúton egy kis saga bővítéssel. Megbocsátom, sőt, megköszönöm. Ha nem a Bobán belül értékeled, akkor hogy értékeled a látottakat? 

 

Ahsoka, Luke és Grogu feltűnését a Mando 3. évadjában tudtam volna elképzelni. Ugyanezt a jelenetet egy flashback formájában, a 3. évad elején. Totálisan beleillett volna. :)  De igy nekem túl sok volt. 

Boba Fett karakteréről meg annyit, hogy jó-jó érdekes, de valahogy hiányzik belőle valami, talán egy kis spiritusz. :P 

Fennec Shand viszont hozza a szintet!

Elnézegetem, nem vagyok teljesen elégedett, de különösebb bajom nincs vele, magával a sorozattal. Rájöttem, és ezt irtam is korábban, hogy ez a sorozat lehet nem nekem készült. Ezzel nincs is semmi baj, én csak egy véleményt irtam, kritikát nem fogok. 

Peace! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Cobb Vanth zseniális volt, bele is illett a story-ba, Mandi elment meglátogatni őt, és segitséget kérni tőle, a közelgő nagy háború féleséghez, a Pyke szindikátussal. Mivel ők is a Tatuine-on élnek, valamilyen szinten szimbiózisba élnek a bolygó többi településével, és ha nem tudják megvédeni a bolygót, akkor gebasz lesz. :)  

Nekem erről az Ep- 1 jutott eszembe, ahol a Gungenek segitségét kérte Amidala szenátor, azért hogy fogjanak össze a Kereskedelmi szövetség droidjaival szemben. Hiába a viz alatt éltek a gungenek, mégis érintette őket is  Naboo-i megszállás.  

Na ez egy remek gondolat! Cobb a szíve mélyén tudta, hogy Djarinnak igaza van, ezért is hívatta össze Freetown lakosait. Viszont a Mandi úgy adta elő a dolgot, mintha egy jó ügyért állnának ki pedig egy bűn ezért kellene segíteniük.

 

14 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ahsoka, Luke és Grogu feltűnését a Mando 3. évadjában tudtam volna elképzelni. Ugyanezt a jelenetet egy flashback formájában, a 3. évad elején. Totálisan beleillett volna. :)  De igy nekem túl sok volt. 

Nem tudjuk miről fog szólni a Mandi harmadik évadja. Lehet, hogy ezek már nem férnek bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ahsoka, Luke és Grogu feltűnését a Mando 3. évadjában tudtam volna elképzelni. Ugyanezt a jelenetet egy flashback formájában, a 3. évad elején. Totálisan beleillett volna. :)  De igy nekem túl sok volt. 

Boba Fett karakteréről meg annyit, hogy jó-jó érdekes, de valahogy hiányzik belőle valami, talán egy kis spiritusz. :P 

Fennec Shand viszont hozza a szintet!

Elnézegetem, nem vagyok teljesen elégedett, de különösebb bajom nincs vele, magával a sorozattal. Rájöttem, és ezt irtam is korábban, hogy ez a sorozat lehet nem nekem készült. Ezzel nincs is semmi baj, én csak egy véleményt irtam, kritikát nem fogok. 

Peace! 

Akkor rövidebben kérdezem. Nem Bobán belül! Egyáltalán tetszettek Luke jelenetei?

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tudjuk miről fog szólni a Mandi harmadik évadja. Lehet, hogy ezek már nem férnek bele.

Szerintem is az a megoldás, hogy ezeket azért kapjuk most, mert most volt rá idő. Mindenki szeretett volna ilyesmit látni, mióta Luke elvitte Grogut. Boba sztorija lehet, hogy most csak ilyen rövid.

Lehet, hogy Boba Fett sorozata csupán egy vargabetű The mandalorian történetében. És ahogy már írtam összefonódhat még erősebben a két karakter története a jövőben.

 

Hiába készülünk nem a fő sztorivonalon játszódó eseményekre, fénykardmentes, erő mentes alvilági történetekre, csak a nagybetűs star wars vár ránk! Nagyobb bajunk is lehetne, nem? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fettre kitérve: emlékszem, régebben voltak olyan pletykák, hogy a Boba sorozat mindössze 4 epizódból fog állni. Ha jobban belegondolunk, 4 rész alatt tényleg elintézték a flashback jeleneteket és felállították a sakktáblát, ahol Boba, Fennec, Krrsantan és a kis "seregük" van, a másik oldalon pedig a Pyke Szindikátus. Az 5. epizódtól kezdve pedig kiszélesítették a perspektívát. :)

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

- Amikor Luke kérdezi Ahsokát, hogy találkoznak-e még akkor az ötlött fel bennem, hogy talán a nő Grogu miatt találkozott Luke-al. Persze már egy ideje ott van a bolygón, ezért a fontosabb beszélgetéseket sajnos nem láttuk. :( Azért remélem még összefutnak később. 

Ha Filonin múlik, akkor szinte biztosra veszem, hogy az Ahsoka sorozatban kapunk egyfajta rövid időugrásokat, amelybe szerintem pont bele fog illeni egy Ahsoka-Luke első találka is... feltéve, ha nemrég találkoztak. Amúgy is úgy néz ki, hogy Ahsoka már megbékélt Anakinnal, nem tudom mennyi idő telt el a legutóbbi felbukkanása óta, de akkor ezek szerint láthatjuk a jelenetet majd, mindenképpen érzelmes lesz, plána ha Anakin is felfog bukkani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Akkor rövidebben kérdezem. Nem Bobán belül! Egyáltalán tetszettek Luke jelenetei?

 

Őszinte leszek, annyira nem érdekel mint titeket, de még mindig jobban elnézem igy, mint ahogy bolondot csináltak belőle az új trilógiában.  

Nem szeretném senki lelki világát megsérteni, de én igy látom, igy éltem át, hogy hülyét csináltak a karakterből teljesen. Sajnálom. 

 

 

  • Dühítő 1
  • Nem értek egyet 6
  • Szomorú 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka és R2: akkor és  most. Durva belegondolni, min ment keresztül ez a két karakter az eddigi Star Wars történelem során. :)

Gyakorlatilag tényleg Anakin Skywalker életének mementóiként is szolgálnak ők ketten - fantasztikus belegondolni, mi mindent adhattak tovább Luke-nak az egykori Jedikről és úgy anblokk a Rendről. 

 

273396890_5065099856863046_7458526488653

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

 

Őszinte leszek, annyira nem érdekel mint titeket, de még mindig jobban elnézem igy, mint ahogy bolondot csináltak belőle az új trilógiában.  

Nem szeretném senki lelki világát megsérteni, de én igy látom, igy éltem át, hogy hülyét csináltak a karakterből teljesen. Sajnálom. 

 

 

Szerintem ebben a sorozatban Boba Fett-ből is egy bolondot csináltak, de ezt csak úgy halkan mondom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ahsoka és R2: akkor és  most. Durva belegondolni, min ment keresztül ez a két karakter az eddigi Star Wars történelem során. :)

Gyakorlatilag tényleg Anakin Skywalker életének mementóiként is szolgálnak ők ketten - fantasztikus belegondolni, mi mindent adhattak tovább Luke-nak az egykori Jedikről és úgy anblokk a Rendről. 

 

273396890_5065099856863046_7458526488653

 

Jó, hogy beraktál egy ilyen képet.

Így leírhatom hogy engem zavar Dawson Ahsokaként.

Tudom, hogy a két kép között jelentős idő telt el, és az egyik animáció a másik élő, de nekem Ahsokanak túl "zömök" Rosario, és a hangja se passzol számomra a karakterhez.

Viszont, az tény, hogy Rosario jól hozza a karaktert, csak egy másik Ahsoka ez, mint akit ismertünk. 

 

De ez nem baj, nem azért írom, csak én így élem meg.

Lehet azért mert nekem az animált Ahsoka és a hangja, az az sw non plus ultrája, a TCW 7. évad utolsó részeinek Ahsoka jeleneteit szerintem hetente visszanézem, és úgy érzem, hogy ilyen érzelmi hatást Rosario markánsabb vonásai és hangja sose tud majd adni.

 

 

Sajnos Boba-nál meg betalál amit írtam anno, hogy nincs egyszerűen jelenléte a vásznon. Din sokkal hatásosabb, nem tudom hogy miért, lehet a páncélja komolyan vehetőbb, vagy maga a testalkata a színésznek tekintélyt parancsolóbb, nem tudom megmagyarázni, szubjektív vélemény. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány észrevételem nekem is volt a második megtekintés után:

 

- Az elején ugyanaz típus speederük van a pykeoknak, mint amit Han is használt a Soloban. 

- Din ugyanúgy vár R2-val Grogura és Luke-ra, mint ahogy Luke várt R2-val Yodára.

- Luke ugyanazt kérdezi Ahsokától, mint amit Anakin kérdezett Shmitől : "Will I see you again?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

- Az elején ugyanaz típus speederük van a pykeoknak, mint amit Han is használt a Soloban. 

 

Ebben biztos vagy? Nekem inkább annak tűnt, mint amelyikben menekül a Majordomo a TBoBF 3. részében. De valóban feltűnt már annál is, hogy nagyon erősen hasonlít Han landspeeder-ére a Solóból. Imádtam azt a speedert am a Solóban!

 

2 órával ezelőtt, gafz írta:

Szerintem ebben a sorozatban Boba Fett-ből is egy bolondot csináltak, de ezt csak úgy halkan mondom. 

 

Khm. Nem tudom, szerintem számtalan epic pillanata volt már most is, és biztos vagyok benne, hogy a csúcs csak most fog eljönni. Arról nem is beszélve, hogy a Mandoban is nagyon jó szerepe volt. Temuerának nagyon szerethető személyisége van, ami átragyog Fetten. Remélem, még sokat fogjuk látni a szerepben, akár a saját sorozatában, akár másutt. Az egész buckalakós története a gaffi stick-ig annyira, annyira fantasztikus, hogy arra nincsenek szavak... És hogy Fett nem egy ősgonosz, hanem egy emberi figura? Valamennyi gonosszal így van ez, ha rázoomolunk, és megértjük a lelki világukat. Darth Vader és Darth Maul esetében is ez volt. Trilla? Dooku? Nekem ezek mind inkább tragikus hősök. Talán csak Palpatine nem ilyen, de ő is emberibb figura lett a prequelekben, nem egy sátán, hanem egy ármánykodó politikus, amiből van bőven a mi világunkban is.

 

Azt is szeretném jelezni ezredjére, hogy a legendákban sem volt badass gyilkos, de még a TCW-ben sem így lett bemutatva. Mindig is egy emberi figurává vált azonnal, amint elkezdték tartalommal megtölteni Boba Fettet. De még George Lucas is ezt tette vele, amikor elkezdett vele újra foglalkozni a prequelek idején.

 

Biztos vagyok benne, hogy a jövő heti részben Bobán és Bane-en lesz a hangsúly. Nem tudom, ami azt illeti, nekem ez minden, amit a legmerészebb álmaimban feltételeztem ennek a sorozatnak a kapcsán. Amúgy meg úgy érzem, a Lucasfilm döntése az lehetett a Mando s02 készítésekor, hogy most úgyis részben lezártak egy történetet, így inkább ne Mandóra, hanem Boba Fettre fókuszáljon a következő "évad". Szerintem ha az lett volna a címe, hogy The Mandalorian s03 akkor fura lett volna, hogy miért van Boba így előretolva. Ezen már rég gondolkoztam, miért az a címe, hogy "The Book of Boba Fett", miért nem az, hogy "Boba Fett", vagy "Fett", vagy "Boba". Szerintem az, hogy valakinek a könyve, abban benne van az is, hogy valami nagyobb egésznek, egy könyvsorozatnak, vagy pl. konkrétan a Bibliának a része az a könyv, ami arra az adott figurára fókuszál, vagy az ő szemszögéből meséli el az eseményeket. Szerintem ez abszolút megvan, hiszen Boba szemszögéből látunk rá a Mando korábbi részeinek eseményeire, megtudjuk, mit csinált a Mando előtt, és a történet is rá fókuszálva bomlik tovább.

 

Kicsit úgy érzem, egyeseknek megint savanyú a szőlő, mert nem úgy ábrázoltak egyes figurákat, mint ahogy azt ők maguk elképzelték... Már Luke kapcsán is megy megint, hogy miért állítja Grogut választás elé, és milyen dolog ez... Tényleg kezdem úgy látni, hogy az ikonikus figurákat már csak akkor "találja el" a Lucasfilm egyeseknél, ha kaszabológépekként ábrázolják őket.

 

Amúgy szerintetek Boba megszerzi a hatalmat? Nehéz elképzelni, hogy innentől kezdve ő a galaxis alvilágának az egyik ura hosszú időn keresztül. El tudom képzelni, hogy bár valamelyest nyernek, de nem az lesz a sorozat konklúziója, hogy ő az új Jabba, már csak azért sem, mert szerintem frekventáltan fog segíteni Mandónak is a későbbiekben.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ebben biztos vagy? Nekem inkább annak tűnt, mint amelyikben menekül a Majordomo a TBoBF 3. részében. De valóban feltűnt már annál is, hogy nagyon erősen hasonlít Han landspeeder-ére a Solóból. Imádtam azt a speedert am a Solóban!

100 %-ig nem de a hangja is hasonló volt, mint a Soloban. Aztán lehet, hogy tévedek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Az elején ugyanaz típus speederük van a pykeoknak, mint amit Han is használt a Soloban. 

Egyáltalán nem ugyanolyan, jó indulattal is csak hasonló. @IndianaAndrisSolo-nak van igaza, a twi'lek udvarmester siklójára jobban hasonlít, bár, ha megnézitek, kisebb változtatások vannak rajta. Levették az tastér fölötti keretet, és az elején, két oldalt azok a csőszerű akármik meg lettek fordítva. A pyke-oknál felül van egy és alul három, míg a twi'leknél felül van a három kicsi és alul az egy nagy. Plusz más a színük és a pyke-oké kapott egy "turbót", ami mondjuk pont ezen a képen nem látszik. Illetve a twi'lek szélvédője mindkét ülésen átér, míg a pyke-ok siklóján csak sofőrülés előtt van ablak, ami szintén nem vehető ki ezen a képen, szóval tökéletes választás volt. :) 

QcuczYP.png

EtqHd0r.png

MRqoqmK.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyáltalán nem ugyanolyan, jó indulattal is csak hasonló. @IndianaAndrisSolo-nak van igaza, a twi'lek udvarmester siklójára jobban hasonlít, bár, ha megnézitek, kisebb változtatások vannak rajta. Levették az tastér fölötti keretet, és az elején, két oldalt azok a csőszerű akármik meg lettek fordítva. A pyke-oknál felül van egy és alul három, míg a twi'leknél felül van a három kicsi és alul az egy nagy. Plusz más a színük és a pyke-oké kapott egy "turbót", ami mondjuk pont ezen a képen nem látszik. Illetve a twi'lek szélvédője mindkét ülésen átér, míg a pyke-ok siklóján csak sofőrülés előtt van ablak, ami szintén nem vehető ki ezen a képen, szóval tökéletes választás volt. :) 

QcuczYP.png

EtqHd0r.png

MRqoqmK.png

 

Jogos. Úgy látszik meg kell néznem újra a Solot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel már harmadjára is megnéztem,most is olyan felvillanyozó volt látni Luke-ot mint a Manadalorianban vagy a folytatás trilógiában vagy mint gyerekkoromban. Ezekért az érzésekért nem lehet elég hálás az ember! És mennyire királyul volt megvalósítva...ebben a formában már egy sorozat is jöhetne Luke Skywalkerrel

Legtöbb kérdésemre mindig választ kapok a kommentekből,ezért inkább csak olvasó vagyok.

Viszont most érdekelne,hogy ugye az épülő akadémia szinte egy az egyben az Ahch-to szigetén látottakat idézi.Ekkor már járt Luke a bolygón,látta az első jedi épületeket vagy csak később találták meg Lor San Tekkával? (ha jól emlékszek együtt találták meg)

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Lizardking írta:

Legtöbb kérdésemre mindig választ kapok a kommentekből,ezért inkább csak olvasó vagyok.

Pedig szeretjük a bővebb és lelkes értékeléseket. :D 

 

4 perccel korábban, Lizardking írta:

Viszont most érdekelne,hogy ugye az épülő akadémia szinte egy az egyben az Ahch-to szigetén látottakat idézi.Ekkor már járt Luke a bolygón,látta az első jedi épületeket vagy csak később találták meg Lor San Tekkával? (ha jól emlékszek együtt találták meg)

Ez egy jó kérdés, mert a kunyhó túlságosan is hasonlít az Ahch-To-i épülethez ahhoz, hogy véletlen legyen. Mikor jártak ott San Tekkával?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Lizardking írta:

Viszont most érdekelne,hogy ugye az épülő akadémia szinte egy az egyben az Ahch-to szigetén látottakat idézi.Ekkor már járt Luke a bolygón,látta az első jedi épületeket vagy csak később találták meg Lor San Tekkával? (ha jól emlékszek együtt találták meg)

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez egy jó kérdés, mert a kunyhó túlságosan is hasonlít az Ahch-To-i épülethez ahhoz, hogy véletlen legyen. Mikor jártak ott San Tekkával?

Szerintem oda csak Luke jutott el. Ez a kunyhó inkább a jedi akadémiáját idézi - már amit láttunk belőle a képregényben és a TLJ flashback jeleneteiben - és amúgy is: Ahch-To sokkal inkább szigetekből áll, itt meg egy hatalmas erdőség közepén dolgoztak a droidok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Lizardking írta:

Viszont most érdekelne,hogy ugye az épülő akadémia szinte egy az egyben az Ahch-to szigetén látottakat idézi.Ekkor már járt Luke a bolygón,látta az első jedi épületeket vagy csak később találták meg Lor San Tekkával? (ha jól emlékszek együtt találták meg)

 

Szerintem nem. Han azt mondja az EP7-ben Reynek hogy Luke elment megkeresni a legelső Jedi Templomot. Viszont ezt az eltünése utánra értette, Kylo mészárlása után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem oda csak Luke jutott el. Ez a kunyhó inkább a jedi akadémiáját idézi - már amit láttunk belőle a képregényben és a TLJ flashback jeleneteiben - és amúgy is: Ahch-To sokkal inkább szigetekből áll, itt meg egy hatalmas erdőség közepén dolgoztak a droidok.

Nem arra gondoltam, hogy Ahch-To-n vagyunk, hanem hogy az alapján építette amit ott látott. :) 

 

Egyébként tényleg, Han elmondása alapján Luke csak Ben átállása után találhatta meg a bolygót. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen,jól mondjátok! Tényleg mesélt Han Finnéknek erről,nem volt eszemben. Az épületek közti hasonlóság akkor is egyértelmű.

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem oda csak Luke jutott el.

Lehet.Nem tudom,hogy képregény vagy könyvrészlet amire emlékszek,de valami köze volt az öregnek Lukehoz és a bolygó újrafelfedezéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a keresésről jut eszembe. Valamelyik képregényben még talán az is benne volt, hogy Luke az uneticserjék terjedését tanulmányozva jutott el Ach-Tora. Ugye ott állt az az ősi fa is, ahol a könyvei voltak. A fa erőérzékenysége vezette el Luke-ot oda. Meg a Pillion talált iránytű? De képregényes témában @Bence1997 és @Iqvi jobban otthon van. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mikor találta meg Luke az Ahch-Tót, azt nem tudni. Han szavai ugyan azt sugallják, hogy Ben átállása után indult neki, de ne feledjük, ő csak más emberek pletykáira és történeteire támaszkodva mondja ezt: "A lot of rumors. Stories. People that knew him best think he went looking for the first Jedi temple."

Azt is tudjuk, hogy Luke az endori csata után már nem sűrűn kommunikált még a legközelebbi barátaival és a testvérével sem. Bár azok legalább tudták, hová ment, más még ezt sem tudta. Ezért is van az, hogy az ep7 idejére az olyan távoli világokon, mint Jakku, Luke már csak egy mítosz. Szóval Luke ténykedésének kronológiáját elég nehéz felállítani. Viszont támpontot adhat, hogy Luke a Pillión talált iránytű (Star Wars Battlefront 2) segítségével talált rá Ahch-Tóra (Star Wars: Skywalker kora - Képes útmutató különleges keresztmetszetekkel), és ami látható a kunyhójában (The Last Jedi). Az iránytűt pedig az endori és a jakkui csata között lelte meg, azaz 30 évvel a Hosnian kataklizma előtt, abban az időszakában, amikor mindent felkutatott, aminek köze volt a Jedikhez. Azt is tudni érdemes, hogy a Pillóra célirányosan ezért az egy dologért ment, pedig Palpatine széfjében ott még sok izgalmas dolog lapulhatott - és hagyta, hogy azt mind megsemmisítse az Inferno osztag oda küldött tagja. Csak ezt az egy iránytűt hozta el.

Nos, ha ilyen céltudatosan az Ahch-Tóra elvezető iránytűre vadászott, abban az időszakban, amikor minden apró Jedi dologra rávetette magát, akkor eléggé hihetelennek tűnik, hogy csak 24 évvel később ment volna megkeresni az első Jedi templomot rejtő bolygót, pont akkor, amikor már baromira nem akarja feltámasztani a Jedi Rendet. Sokkal-sokkal valószínűbb, hogy Luke nem sokkal a kampusz megszerzése után elutazott az Ahch-Tóra.

Ezt a hipotézist az is alátámasztja, hogy Luke kereste a Sith útkeresőt és az Exegolt, és mindkettőről az Ahch-Tón talált egyik könyvben, a Rammahgonban van szó. Luke még jegyzeteket is írt ezekhez az oldalakhoz, innét tudja Rey, hogy a Pasaanan vesztette el a nyomot. Persze a jegyzeteket a száműzetése alatt is papírra vethette, de újfent felmerülhet a kérdés, hogy minek tanulmányozna olyan könyveket, amiket el akar pusztítani, egy olyan Rend érdekében, amit végleg fel akar számolni, olyan időszakban, amikor nem csak nincs már szándékában a Sith felkutatása, de az Erőtől is elvágta magát? Valószínűbb, hogy Luke előbb megszerezte a könyveket is, és később, Kylo Ren pusztítása után sok más kacattal (az odavezető irányítűvel, Leia fénykardjával, kyberkristályokkal) együtt visszavitte az Ahch-Tóra, ezzel is megakadályozva, hogy a könyvek "rossz kezekbe" kerüljenek és még valaki botor módon új Jedi Rendet alapít.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:

Jó, hogy beraktál egy ilyen képet.

Így leírhatom hogy engem zavar Dawson Ahsokaként.

Tudom, hogy a két kép között jelentős idő telt el, és az egyik animáció a másik élő, de nekem Ahsokanak túl "zömök" Rosario, és a hangja se passzol számomra a karakterhez.

Viszont, az tény, hogy Rosario jól hozza a karaktert, csak egy másik Ahsoka ez, mint akit ismertünk. 

 

De ez nem baj, nem azért írom, csak én így élem meg.

Lehet azért mert nekem az animált Ahsoka és a hangja, az az sw non plus ultrája, a TCW 7. évad utolsó részeinek Ahsoka jeleneteit szerintem hetente visszanézem, és úgy érzem, hogy ilyen érzelmi hatást Rosario markánsabb vonásai és hangja sose tud majd adni.

Értem, amit írsz. Szerintem Rosario Dawson remekül hozza a idősebb, tapasztaltabb és bölcsebb Ahsokát. Tetszik a kisugárzása, és az a nyugalom valamint béke, ami árad belőle és uralja a jeleneteit. Tudom, már írtam párszor, de eszméletlen feeling volt együtt látni őt Luke-kal. Bár nekem is a TCW utolsó évadában látott Ahsoka a kedvencem, elfogadom, ha évtizedek múltán nem ugyanolyan. Már a Rebelsben is egy másabb Ahsokát kaptunk a TCW-hez képest, mégsem éreztem karakteridegennek. Változik, de mégis Ő marad. :) 

Engem egy dolog zavar Dawson Ahsokájával kapcsolatban, amit már a The Mandalorian 2x05-ös része után is felhoztam. A lekkuk és montrálok rövidebbek a kelleténél, noha megértem ennek a technikai okát, és valamennyire sikerült tovább lépnem ezen. Ez nyilván nem a színésznő hibája, így nem is róhatom fel neki. Sőt: Dawsonnak köszönhetjük, hogy Ahsokát kék szemmel láthatjuk, mert Filoni nem ragaszkodott hozzá. A "zömök" hatásban szerintem szerepet játszik az alakot jobban kiemelő, testhez simuló ruha és a magasabb montrálok hiánya. Ashley hangjának hiánya megint egy olyan technikai dolog, amit megértek. Persze, lehetett volna utószinkront végezni Ashley-vel, de az eléggé tiszteletlen lett volna Rosarióval szemben.  

Mindent egybevetve, nem várhatom és nem is várom el, hogy mindig egy 100%-ig nekem megfelelő Ahsokát kapjak, és hálás vagyok, hogy élőszereplős formában is tovább él a karakter. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.