Ugrás a kommentre

Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger


Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Pedig közte és a pyke-ok közti konfliktus mozgatta a jelenetek jó részét.

Ez igaz, de Boba ebben a 2 részben bárkivel behelyettesíthető lenne hiányérzet nélkül. Legalább is nálam.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, gafz írta:

Ez igaz, de Boba ebben a 2 részben bárkivel behelyettesíthető lenne hiányérzet nélkül. Legaloább is nálam.

Ennyi erővel azt is állíthatnád, hogy az ep4-5-ben Palpatine bárkivel helyettesíthető lenne hiányérzet nélkül. A szerepük ugyanannyi. Bár szerintem te is fennakadtál volna azon, ha a The Book of Boba Fett hatodik részében a Fett banda taggyűlésén Boba Fett helyén Wicket az ewok állt volna vagy Rey (ha már bárkivel helyettesíthető), de még akkor is, ha reálisabb figura, mondjuk Bossk lett volna nagy hirtelen a vezéregér. Azért a sorozat nem a múlt heti résszel kezdődött, oka van annak, hogy Boba Fett áll a banda élén, nem akárki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most azt mondom, hogy hiba Luke Skywalkernek, a Star Wars egyik legikonikusabb figurájának az egyik legfontosabb feltűnésén élcelődni. Ez semmi más, mint a Star Wars csúcsa. A jövő heti rész pedig minden bizonnyal Bobát helyezi majd ismét előtérbe.

 

Bane egyébként sokat dolgozott a huttokkal. Lehet, hogy mégsem a szindikátus embere, hanem az ikreké?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, gafz írta:

Nem vitatkozom azzal, hogy volt 4 rész ezen kívül, de ez a 2 rész Boba nélkül is kerek volt.

De Boba nélkül semmi értelme annak amit Djarin csinál most a Tatooine-on. Minek kezdene Boba nélkül belefolyni a helyi konfliktusba a pyke-ok ellen? Szerintem ez a rész egyáltalán nem kerek Boba nélkül. Nélküle ez az egész pyke-os konfliktus amiről szólt a rész fele, nem annyira érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, gafz írta:

Nem vitatkozom azzal, hogy volt 4 rész ezen kívül, de ez a 2 rész Boba nélkül is kerek volt.

Persze, hogy kerek, mert jól van megírva a sorozat. Akkor jó, ha az ilyen részek úgy készülnek el, hogy nem érzed adott dolgok hiányát. Sajnos sok ellenpélda van. Például a Stargate-ekben hiányoznak a vezetők olyan meetingekről, amikor üvölt, hogy ott kéne lenniük. A leggázabb az az Atlantis duplarész volt, amikor a sorozat főhajóját, a Daedalust megszállták. Az első részben ott a hajó kapitánya, Caldwell ezredes, ám a második részben, amikor felszabadították a Daedalust, a kapitány felszívódott, de úgy, hogy még csak azt sem említették, hogy hová lett. Pedig egy zárt hajón voltak a semmi közepén, és a hajója éppen válságban volt.

És ez csak egy példa. Sok ilyen van a sorozatokban, amikor üvölt az epizódról, hogy hiányzik vagy keveset van jelen egy fontos szereplő. Itt nincs ilyen, mert jól van megírva. Tudjuk, hogy Boba milyen helyzetben van, őt jól elhelyezték a sakktáblás, és úgy építették fel a szériát, hogy érezzük, a távollétében vagy a minimális jelenlétében is móködik mindaz, ami alapvetően körülötte konvergál. Hiszen Din sem a semmiért van a Tatooine-on, hanem miatta. Ha Boba nem lenne, már elhúzott volna az N1-esével akárhová. Ehelyett visszajött ide, Boba miatt. Ő az a csillag, aki körül minden forog, tudjuk, hogy miatta keringenek a bolygók. Akkor is tudtuk, amikor átváltottunk Din szemszögére. Hiába lébecolt egy nagy gyűrűn, az első perctől tudtuk, hogy a végén a Tatooine-on fog kikötni Boba Fett miatt.

Ráadásul elég csak ezt a két részt megvizsgálni úgy, hogy nem Din, hanem Boba szemszögéből látjuk. Mennyi kérdést vetett volna fel, ha nem kapjuk meg mindazt, amit megkaptunk? Mert Din Djarin nem csak a The Mandalorian főszereplője, ő a mandoverzum főhőse. Ha őt megkapnánk a második évad végén történtek után minden magyarázat nélkül mellékszereplőként, aki épp csak cameozik, hát itt kitört volna a botrány. Mintha az ep7 után az ep8-ban Luke csak a Craiten tűnt volna fel összesen. Aztán csak kérdezgetnéd az egész film alatt, hogy "oké, de mi történt Luke-kal az ep6 óta"?

Itt is ez történt volna. Din feltűnik a háttérben, aztán végig csak arra koncentrál az ember, hogy "oké, de mi történt vele a második évad vége óta"? Eltolja a fókuszt, az embereket jobban érdekelné ő, mint Boba. Szóval a készítők szépen olyan helyzetbe sodorták Bobát, ahol a távolléte vagy a kevés szereplése nem okoz hiányérzetet, és közben Dinnel kapcsolatban is megválaszolhattak minden fontos kérdést. Így az utolsó részben Boba újra átveheti a stafétabotot és nem kell attól tartani, hogy Din elvonja a nézők figyelmét, hiszen mostanra minden kérdésre választ kaptunk.

És szerintem ez sokkal frappánsabb megoldás volt, mintha lenyomtak volna egy "toborzó montázst" Oceans 11 mintára. Pláne, hogy egy pazar árukapcsolást is véghezvittek, hiszen Bobának hála Din Cobbot is visszacsalogathatta a sztoriba. Sőt Boba miatt még Cad Bane-t is be lehetett írni. Ez mutatja, hogy minden a címszereplő körül konvergál, ugyanakkor a nézőpontváltás nem okoz zavart.

 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

ST-t picit( a kőkunyhó azért nagyon Ahch-to-s volt)

Picit? Az epizód nagy része egy ST-s bolygón játszódott. :) Bár tény, sokat nem láthattuk, de azért elég jelentős helyszín.

2RjxQdP.png

XHkuM7k.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Persze, hogy kerek, mert jól van megírva a sorozat. Akkor jó, ha az ilyen részek úgy készülnek el, hogy nem érzed adott dolgok hiányát. Sajnos sok ellenpélda van. Például a Stargate-ekben hiányoznak a vezetők olyan meetingekről, amikor üvölt, hogy ott kéne lenniük. A leggázabb az az Atlantis duplarész volt, amikor a sorozat főhajóját, a Daedalust megszállták. Az első részben ott a hajó kapitánya, Caldwell ezredes, ám a második részben, amikor felszabadították a Daedalust, a kapitány felszívódott, de úgy, hogy még csak azt sem említették, hogy hová lett. Pedig egy zárt hajón voltak a semmi közepén, és a hajója éppen válságban volt.

És ez csak egy példa. Sok ilyen van a sorozatokban, amikor üvölt az epizódról, hogy hiányzik vagy keveset van jelen egy fontos szereplő. Itt nincs ilyen, mert jól van megírva. Tudjuk, hogy Boba milyen helyzetben van, őt jól elhelyezték a sakktáblás, és úgy építették fel a szériát, hogy érezzük, a távollétében vagy a minimális jelenlétében is móködik mindaz, ami alapvetően körülötte konvergál. Hiszen Din sem a semmiért van a Tatooine-on, hanem miatta. Ha Boba nem lenne, már elhúzott volna az N1-esével akárhová. Ehelyett visszajött ide, Boba miatt. Ő az a csillag, aki körül minden forog, tudjuk, hogy miatta keringenek a bolygók. Akkor is tudtuk, amikor átváltottunk Din szemszögére. Hiába lébecolt egy nagy gyűrűn, az első perctől tudtuk, hogy a végén a Tatooine-on fog kikötni Boba Fett miatt.

Ráadásul elég csak ezt a két részt megvizsgálni úgy, hogy nem Din, hanem Boba szemszögéből látjuk. Mennyi kérdést vetett volna fel, ha nem kapjuk meg mindazt, amit megkaptunk? Mert Din Djarin nem csak a The Mandalorian főszereplője, ő a mandoverzum főhőse. Ha őt megkapnánk a második évad végén történtek után minden magyarázat nélkül mellékszereplőként, aki épp csak cameozik, hát itt kitört volna a botrány. Mintha az ep7 után az ep8-ban Luke csak a Craiten tűnt volna fel összesen. Aztán csak kérdezgetnéd az egész film alatt, hogy "oké, de mi történt Luke-kal az ep6 óta"?

Itt is ez történt volna. Din feltűnik a háttérben, aztán végig csak arra koncentrál az ember, hogy "oké, de mi történt vele a második évad vége óta"? Eltolja a fókuszt, az embereket jobban érdekelné ő, mint Boba. Szóval a készítők szépen olyan helyzetbe sodorták Bobát, ahol a távolléte vagy a kevés szereplése nem okoz hiányérzetet, és közben Dinnel kapcsolatban is megválaszolhattak minden fontos kérdést. Így az utolsó részben Boba újra átveheti a stafétabotot és nem kell attól tartani, hogy Din elvonja a nézők figyelmét, hiszen mostanra minden kérdésre választ kaptunk.

És szerintem ez sokkal frappánsabb megoldás volt, mintha lenyomtak volna egy "toborzó montázst" Oceans 11 mintára. Pláne, hogy egy pazar árukapcsolást is véghezvittek, hiszen Bobának hála Din Cobbot is visszacsalogathatta a sztoriba. Sőt Boba miatt még Cad Bane-t is be lehetett írni. Ez mutatja, hogy minden a címszereplő körül konvergál, ugyanakkor a nézőpontváltás nem okoz zavart.

 

Ebben nem értünk egyet, de legalább megvan a vélemény-változatosság. :)

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az megvan, hogy 1977, azaz az ep4 után most láthattunk először újra durost élőszereplős Star Wars produkcióban? Bizony, e faj két képviselője feltűnt a kantinában, és azóta csak animációs, rajzolt vagy írott formában tették tiszteletüket a Galaxisban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész egy valódi klasszikus! 

Itt aztán tényleg volt, mi szem-szájnak ingere.:yes:

 

Már a nyitány is parádés volt Cobb-al és Pykeok-al. Szépen leszerelte őket. Várható volt, hogy nem marad annyiban. Aztán Din a bolygón, ahol Luke akadémiája lesz. Hát váó! Imádtam minden pillanatát. R2-D2, Luke, Grogu, Ahsoka. Remek volt az edzés és a meditációs rész. Nagyon vicces volt, ahogy Luke kiemelte a békákat és Grogu meg csak ámult, hogy mennyi kaja. :lol2: A CGI nagyon élethű volt, sokkal jobb, mint a Mandoban. Grogura kíváncsi leszek, hogy hogy dönt. Hatalmas Jedi lesz vagy megy Dinhez. 

 

Aztán a flashback jelenet a Jedi templomból. Na ott leesett az állam; klónok, jedik. Utána meg Luke és Ahsoka közös jelenete nagyon megható volt. Anakin név szerinti említése nélkül ugyan, de így talán még érzelmesebb is volt. 

 

Utána Din, ahogy megérkezik a Tatuinra  olyan volt mintha a Jawák üdvözölték volna. A Homokkúszon meg a Krayt-sárkány koponyája, nem semmi. A Menedék felrobbantását nagyon sajnáltam, Garsa Fwip remélem nem halt meg. Cad Bane meg.... Leolvadtam :D Cobb szerintem is túlélte a lövést, a helyettes viszont kapott rendesen. 

 

Már most alig várom az utolsó epizódot. 

 

10/10!

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tagadom, egy-két részt rendesen megkönnyeztem. Az egész epizódot valami oly végtelen alázat és hódolat lengte körül a franchise iránt, ami szerintem párját ritkítja. Olyan erős kapcsolódási pontokat, mondatokat kaptunk, hogy beleremeg a rajongó szíve.

 

Láthatjuk az első mozzanatokat, szó szerint az első téglákat... Úristen, Ahsoka ott áll Luke mellett... és bennem lejátszódik az a sok-sokévnyi út, amelyen ezek ketten végig mentek, hogy aztán itt a Jedi Rend újjáépítésénél együtt kössenek ki. Vagy ahogy Ahsoka egyetlen rövid mondattal felidézi Anakin alakját. Na meg Grogu... aki láthatóan nem érzi jól magát. Rettentő magányosnak tűnt végig az egész részben és Luke nem tudja egyszerűen pótolni Din hiányát. Szívbefacsaró, hogy amikor fel kéne idéződni azoknak az emlékeknek, hogy ő honnan is jött, újra átéli a 66-os parancsot és a nagytemplom pusztulását. Mert neki az volt az otthona, a Jedi Rend és a nagytemplom. De az is szívbemarkoló, ahogy végül Din elengedi Grogut, bármilyen is kegyetlennek tűnik az egész. Persze Grogu függvénye az egész, de szerintem az lenne a legjobb, ha Din és Grogu többet már soha nem találkoznának. Aztán ott van az első templom. Luke tényleg az ősi alapokhoz tér vissza, a Jedi Rend hajnalához, amikor még a legnomádabb körülmények között tanulmányozták az Erőt. Igazi érzelmi kavalkád volt az epizódnak eme szegmense. És hogy a fenébe sikerült ilyen jól megalkotni a fiatal Luke-ot? Fantasztikus volt, csak úgy lestem.

 

Hiába volt most Tatooine, a sorozat címadója, Boba Fett ezúttal sem jutott sok szerephez, meg sem szólalt az epizód során. Számomra ez nem volt zavaró, de továbbra is úgy gondolom, talán szerencsésebb lett volna a Jedi-akadémiát és Grogut bemutatni a Mandalorian s03 elején. Ám ezzel együtt is ez bőven belefér. Az epizód maga Cobb Vanth-tal kezdődött. Ahogy elintézte azt a három pyke-ot az nem volt semmi. De az ő esete is azt mutatja, hogy Mos Pelgo sem tud kimaradni az egész bolygót érintő ügyletből, hiába jelentéktelen porfészek még Mos Eisley-hoz és Mos Espához képest is, amelyeket a weequay csapos eufemisztikusan "city"-ként apsztrofál. A pyke-ok megindítják a háborút, kezdve a kaszinó felrobbantásával. Szerintem búcsút mondhatunk Garsa Fwip-nek és sleppjének (lehet, hogy Max Rebo túlél egy második robbanást is??), de persze erről a következő részben bizonyosodhatunk meg. Ez a szál is szolgáltatott csattanóval. Cad Bane! Úristen! Talán a legkirályabb és legkarizmatikusabb fejvadász, akit a TCW kitermelt. A Bad Batch-ig hosszú éveket kellett várni, hogy újra láthassuk. És rá egy évre, végre élőszereplős sorozatban is debütál. Szerintem a duros fajt is már nagyon régen láttuk élőszereplősben, csak nem az EP6-ban utoljára? Kicsit szerintem sápadtabb volt a kelleténél, dehát Cad Bane se lett fiatalabb az évtizedek alatt. A Wookiee szerint itt már kb. 70 éves, ezt megelőzően kronológiailag majdnem 30 évvel korábbi állapotában láthattuk. Akármilyen idős is, a keze még gyors. Pillanatok alatt elintézte Vanth-t és a nyomorult mitugrász helyettesét, de biztos vagyok benne, hogy Vanth él és ezután már jó oka lesz, hogy részt vegyen Fett háborújában.

 

Volt pár dolog, amit akár lehetne canon-felülírásként is magyarázni, de ezek elenyészőek voltak. Először is ott van Freetown esete, amelyet már kezdettől fogva így neveztek az Utóhatásban, miután Vanth átvette vezetést. De ez annyira piszlicsáré, hogy mindegy is, ráadásul a weequay csapos nem mondta ki konkrétan, hogy mikor lett átnevezve Mos Pelgo, csak lehet, hogy a korábbi intenzív krayt vadászás közepette ennek kihangsúlyozására nem volt módja. A másik ilyen dolog Yoda fénykardja, amiről eddig úgy tudtuk, hogy Mas Amedda több másik fénykarddal együtt nyilvánosan megsemmisítette egy megkoreografált előadás keretében. Persze lehet, hogy Yoda új fénykardot készített valamiképp, de talán van egy egyszerűbb magyarázat: a birodalmi propagandának nem kell mindent elhinni, valószínűleg soha nem találták meg Yoda fénykardját, de mivel az öreg mester valószínűleg az egyik legismertebb Jedi volt Galaxis-szerte, így a Rend megsemmisülésének jelképességéhez jelentősen hozzátett az ő "fénykardjának" elpusztítása a nyilvános közeg előtt.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira imádom, hogy a készítők minden részletre odafigyelnek, és megragadják a lehetőséget a prequel/TCW/Rebels/OT/Solo/RO/ST kikacsintásokra, amikor csak lehet. :love: 

 

Visszaemlékezés PT módra:

image.png

 

Soloban látott Savareenhoz hasonló szélforgó:

 

image.png

 

És így tovább, és így tovább... :clap: 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha belegondoltok, azt a békességet, amit az egész bolygó és a Luke Grogu meditációs jelenetek árasztanak, azt az egyensúlyt Anakin teremtette meg az áldozatával. Ez az az egyensúly, amiről Luke is beszélt az EpVIII-ban, hogy kitartott egy ideig... amíg Palpatine halálból visszajövő mesterkedései még nem tudták eléggé megmételyezni a galaxist ahhoz, hogy az hatással legyen az egyensúlyra is. Aztán jött Snoke, Ben Solo, zombi Palpatine és a többit meg már ismerjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd irok bővebben is, most csak egy apróság: de az hogy egy speciális effekt teljesen elvarázsoljon, méghozzá olyan szinten hogy szinte alig akarok hinni a szememnek, nagyon kevés alkalommal fordult velem elő. Egyszer a Jurassic Parknál még 93-ban, meg a Trónok harca első nagy csatáján, de már annak is majdnem 10 éve. 

És most megint megvolt ez Luke Skywalkernél. Az hogy ez igy kivitelezhető egy TV-sorozatban azt álmomban nem gondoltam. Ment a rész és nem akartam elhinni hogy mit látok. A fiatal Luke Skywalkert látom és gyakorlatilag tökéletes. Elképesztőt alkottak és pláne úgy hogy imádom a Last Jedi-t, nagyon tetszik hogy elkezdett kiépülni egy híd az ep.6-os és az ep.8-as Luke között. Látjuk ahogy építi az Akadémiáját. Ide a bökőt, hogy amikor Ahsoka következőleg meglátogatja majd Luke-ot mondjuk a saját sorozatában, akkor Luke mellett már ott lesz a kis Ben Solo is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A véleményem ugyanaz, mint az előzőnél jó a rész, sőt, de amiről szó van benne nagyrészt, azt miért itt?! Bane csak feltűnt, ahogy vártam, csak az ellenkező oldalon. Grogu biztos a mithril beskar inget fogja választani, hogy megmaradjon a cuki faktor a Mandoban, (ugye a vadászból kiszedett R2-es dokkoló is erre utal) és ezt ultra gáznak tartom.

  • Nem értek egyet 2
  • Zavaros 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Grogu biztos a mithril beskar inget fogja választani, hogy megmaradjon a cuki faktor a Mandoban, (ugye a vadászból kiszedett R2-es dokkoló is erre utal) és ezt ultra gáznak tartom.

Pedig pont te szoktál kardoskodni a kánon egységessége mellett. Már pedig ha Grogu Luke mellett marad és ő lesz az első tanitvány akkor az elég nagy ellentmondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész nézése közben arra jutottam, hogy: egyrészt besz*rtam. :D Másrészt pedig felőlem átnevezhetik a sorozatot Mari néni naplójára is, ha ilyen részeket szállítanak :D Engem nem igazán érdekel, hogy kicsit belementünk a Mando 3. (2.5?) évadába, gondolom nem ok nélkül történnek ezek a dolgok. Még ha most nem is úgy tűnik, itt az utolsó rész végén mindenki kollektíven fogja letenni a haját, abban biztos vagyok.

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LUKE SKYWALKER KIKÉPEZ!!!!!!!!!!!!!!!! 3 JEDI HARCOL A KLÓNOK ELLEN A TEMPLOMBAN!!!!!!!!!!!!!!!! ASHOKA TANO ANAKIN SKYWALKER TANÍTVÁNYA ISMERI
 LUKE SKYWALKERT ANAKIN FIÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Úristen!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bocsánat most csak ennyi, de még az államat keresem. De azt most kijelentem már hogy eddig nálam ez a rész minden élőszereplős részt ver. Szó szerint

elképedtem hogy 45 perc alatt mi minden volt.

Holnap bővebben ezt nagyon emésztenem kell már csak a fentiek rengeteg kérdést vetettek fel bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Groguról. Szerintem mindegy is mi lesz vele most, mert biztos, hogy az SW egyik ikonikus alakja született meg vele, ami hosszú évekig meghatározó lehet (már csak kora okán is) a történetekben. Hihetetlen potenciál van benne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel szemben ma ott tartunk, hogy az égiszük alatt sikerül oly’ módon egyesíteni a SAGA-t, ami még talán Lucas-nak se ment volna. Muszáj volt ezzel kezdenem, mert nagy hálát érzek, amiért fantasztikus érzés SW rajongónak lenni immár évek óta!

 

Szerintem Lucas esetében erre nem is volt meg az igény. Itt viszont jól láthatóan egész koncepció épül arra, hogy hidakat húzzanak fel a három trilógia közé. És milyen finoman és alázatosan teszik ezt!

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Groguról. Szerintem mindegy is mi lesz vele most, mert biztos, hogy az SW egyik ikonikus alakja született meg vele, ami hosszú évekig meghatározó lehet (már csak kora okán is) a történetekben. Hihetetlen potenciál van benne. 

Van benne, de érdemben nehéz vele lépést tartani. 50 éves, beszélni nem tud még, néha sima ösztönlényként viselkedik. Ezek mellett a szereplők mellett csak ilyen szerepre alkalmas. Korban értendő amit írok. Évtizedek kellhetnek, mire rá más minőségben lehet építeni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pedig pont te szoktál kardoskodni a kánon egységessége mellett. Már pedig ha Grogu Luke mellett marad és ő lesz az első tanitvány akkor az elég nagy ellentmondás.

Mondjuk ez Filonitól nem lenne meglepő húzás, tegyük hozzá :D

 

Majd írok a részről bővebben, most csak annyit írok: ez volt a legjobb SW a The Last Jedi óta

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.