Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem világos és nem is érdekel. Plusz ha nem jövök ide hetekig, nem kell majd írni, hogy jaj de jó lenne ha jönnék. Keleti bölcs megmondta.....

Kár, mert nekem tényleg ez volt az egyetlen célom. Utóbbit meg sajnálnám. De lehet én se jövök és akkor nyugiban lesz a fórum. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Yoda József-nek van igaza, ez a vita ebben a hangnemben méltatlan a fórumhoz és hozzátok is, a kiindulópontjának a fontossága pedig szerintem messze nem ér annyit, mint amernnyi feszültséget okozott eddig. 

Ha kell egy kis szünet, hogy lehiggadjanak az indulatok, az OK, de hogy emiatt hetekig ne gyertek ide, az nonszensz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Pildi írta:

@Yoda József-nek van igaza, ez a vita ebben a hangnemben méltatlan a fórumhoz és hozzátok is, a kiindulópontjának a fontossága pedig szerintem messze nem ér annyit, mint amernnyi feszültséget okozott eddig. 

Ha kell egy kis szünet, hogy lehiggadjanak az indulatok, az OK, de hogy emiatt hetekig ne gyertek ide, az nonszensz. 

Ne haragudj @Pildi, de én semmi olyat nem írtam, amit ne vállalnék fel utólag. :) Abban egyetértek, hogy ez egy piszlicsáré téma, ettől függetlenül nem fogom szó nélkül tűrni hogy valaki lekezeljen, lehülyézzen és a társai. :) Ha ez az új norma a fórumon akkor szóljatok, nem muszáj végül is itt lennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Donát írta:

Azért azt még jó lenne látni, hogy az oldal üzemeltetői is megértik a válasz funkció előnyeit. :) 

Mivel lelkesen használjuk, nyilván értjük is, csak nem úgy használjuk, ahogy te. ;) 

Igazából ez az egész icipici félreértésből jött hiszti szimplán nevetséges. Mert mindkét nézőpontban van ráció, de egyikben sincs abszolút igazság. Valóban gyorsabban értesülünk, ha idézve van, és valóban szolgálja az átláthatóságot. Ugyanakkor senki sem hal bele, ha tagelés hiányában csak később veszi észre az üzenetet és válaszol, ahogy egy idézés nélküli kis félreértés sem a világ vége, szóval senkivel sem történik semmi, ha nem idézzük be vagy taggeljük az előttünk szólót. Amiben amúgy Floribának tényleg igaza volt, mert anno ezt valóban így tanították (azért, mert valaki hülye néhány témában, nem jelenti azt, hogy hülye minden témában ;) ). Ez egy iratlan szabály volt anno, bárkit megkérdezhetsz, aki az én időmben komolyabban tanult informatikát. Létezik olyan, hogy netikett és anno ezzel foglalkoztak is. Sajnos, ahogy a sima etikett, ez is kikopott a divatból. Pedig talán kevesebb lenne az idióta kommentelő... De ez már más lapra tartozik.

Az tény, hogy @Ody Mandrell-nek nem kellett volna lehülyéznie téged, ez bunkóság volt. Nem azért, mert támogató vagy. Ezzel inkább ne dobálózzunk, már csak azért sem, mert Ody a fórum fenállásának közel húsz évében kb. 15 évig saját zsebből tartotta fenn a helyet, szóval, ha az számít, hogy ki invesztál be a fórum működésébe, akkor úgy érzem, neki jár a legtöbb tisztelet. De itt senki sem vásárolhat tiszteletet, se külön jogokat, legalábbis, amíg én ezen a fórumon admin vagyok, addig tuti nem. Azért volt bunkóság lehülyézni téged, mert 18 éve ismer, elvileg barátok vagytok és mert produktívan hozzájárulsz a fórum alapvető céljához és funkciójához. Ám ezt meg lehet beszélni privátban, mert tényleg nem a nagyérdeműre tartozik.

És neked sem kellett volna ekkora feneket keríteni ennek az igazából baromira lényegtelen dolognak, ahogy az első moderátori felszólításomra sem kellett volna vicces ikont nyomnod. Moderátori jogkörömben jártam el és próbáltam meg a fórum közösségének érdekeit védeni - amit te is igyekszel szem előtt tartani -, te meg kinevettél. Ez mennyivel jobb?

Szóval, a fórumot mindenki használja úgy, ahogy neki kényelmes, értelmes, kultúrált emberek módjára.

 

Na, és most, remélem nyugtázva van minden. Akinek további észrevétele van, az keresse meg a címzettet PM-ben vagy Facebookon, vagy akárhol (engem is bátran lehet zargatni, kb. déltől hajnali 4-ig tart a fogadóórám), lehet ikonokkal is bombázni, csak itt legyen ez végre befejezve. A témát súlyához képest gigantikusan túltárgyaltuk, egymást jól feldühítettük, volt sértegetés, sértődés, minden, ami egy jó szappanoperába kell. Most már beszéljünk valami konstruktívabbról, fontosabbról, értelmesebbről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, és most, remélem nyugtázva van minden. Akinek további észrevétele van, az keresse meg a címzettet PM-ben vagy Facebookon, vagy akárhol (engem is bátran lehet zargatni, kb. déltől hajnali 4-ig tart a fogadóórám), lehet ikonokkal is bombázni, csak itt legyen ez végre befejezve. A témát súlyához képest gigantikusan túltárgyaltuk, egymást jól feldühítettük, volt sértegetés, sértődés, minden, ami egy jó szappanoperába kell. Most már beszéljünk valami konstruktívabbról, fontosabbról, értelmesebbről.

Ámen.

 

A nevetést a Facebook kommentszekciója miatt nyomtam. :) Szürreálisnak tartottam már a feltételezést is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez egy iratlan szabály volt anno, bárkit megkérdezhetsz, aki az én időmben komolyabban tanult informatikát

 

Van ahol nem csak íratlan volt és még a mai napig is le van írva. Meg az idézést is szabályozták/szabályozzák, itt is volt szó a képekről, videokról, valahol kifejezetten tilos őket idézni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Van ahol nem csak íratlan volt és még a mai napig is le van írva. Meg az idézést is szabályozták/szabályozzák, itt is volt szó a képekről, videokról, valahol kifejezetten tilos őket idézni.

Általában ott került be ez írásban a szabályzatba, ahol idézetpiramisok tudnak létrejönni. Szerencsére, a fórum elég okos ahhoz, hogy az itt ne történhessen meg. Mindig csak a legutolsó idézett hsz-t mutatja.

A képes-videós rész jogos, azt írtam is korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos mobilon tényleg nagyon körülményes ez az idézgetés, úgyhogy ott inkább a tagelést részesítem előnyben. Máskülönben, ahogy többen is írtátok fent, ide azért értelmes emberek járnak, az esetek túlnyomó részében egyértelmű, hogy ki mire reagált a hozzászólásában. A teljes szöveg beidézése meg inkább zavaró, semmint produktív vagy letisztult. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú de elfajult ez. Nagyon sajnálom a dolgot srcácok. Sajnos a kindulópontja azthiszem az én egyik hsz-m volt, azt hittem @Ody Mandrell rám válaszolt, mert simán alám írt.

@Donát meg helyrettette, hogy nem nekem írt.

Sajnálom, fiúk, remélem visszetértek mielőbb a világos oldalra! Nem ér ez ennyit! :sor: :sor: Béke!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán érdemes szót ejteni egy új értesítési típusról (push értesítések). Ezt a szolgáltatást az alábbi linket követve, a lap legalján állíthatjátok be.

 

https://swsaga.hu/notifications/options/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mint korábban már említettem, hamarosan kijön az Invision 5-ös változata ami rengeteg újítási lehetőséget fog tartalmazni. Közöttük lesz a liveChat, ami a játékokat teszi gördülékenyebbé, de terveink szerint a főoldal új kinézetet is kap. Valami ilyesmire kell gondolni:

newlook.jpg

 

Ez az alap Invision skin, a sajátunkkal kicsit másabb lesz, viszont az elrendezés az ilyen is lehet. Amint látható ez a téma nézet sokkal informatívabb, mint a jelenlegi egyszerűbb kivitel. A mobil nézet annyiban fog változni és igazodni a nagyobb térhez, hogy a topikokat frontálisan lehet böngészni a főlapon, így nem válik kezelhetetlenül hosszúvá a főoldal. 

Kíváncsi vagyok a véleményekre, mennyire tetszene ez az elrendezés nektek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az adott szekcióban lévő friss topikok. Most csak egyet látsz a főoldalon. A must visit destinstion helyén lesz a szekció név. Pl. The Mandalorian. Az ott lévő négy legfrissebb topikot fogja mutatni. 

Az évad topikok pedig a kép alatti leírás alatt lesznek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell kitűzött és kitűzésből visszavonta ezt a topikot
  • 3 héttel később...

Azoknak akik a fórumközösséges topikba akarnak nekem üzenni valamit az ottani dolgok folytatása képpen üzenem hogy az oda küldött utolsó kommentem után úgy döntöttem hogy végleg elhatárolódok attól a témától és nem nézek be oda egy ideig. Ha ebben a topikban vagy privátban akarna folytatódni akkor ezeket is hanyagolnám. Már lezártam magamban azt a dolgot és a többiekre bízom hogy ők hogy zárják le magukban. Örökké mégse lehet folytatni és nem is igazán van már értelme folytatni mert nem hiszem hogy sikerülne dűlőre jutnunk egymással. Békének is lennie kéne már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 12. 05. - 21:39, Donát írta:

Most azokhoz szólnék, akik néha le-le maradoznak a szavazásokról.

Ha csütörtök délután (de még este 20:00 előtt) felnéztek ide (mondjuk egy beállított ébresztővel :D), akkor egyik elődöntőről sem fogtok lemaradni. :peace:

Mint írtam egyszer, a Norton antivírus tiltja az oldalt, sokkal ritkábban nézek rá, mint korábban. Ezzel nem lehetne csinálni valamit? Most épp a munkahelyi gép előtt ülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy azt nem lehet. Azért van néhány előnye is annak hogy nem kerül fel. Úgy például könnyen elkerülhető egy esetleges rövidzárlat ami miatt leéghetne a fórum és nem kerül majd többe a fenntartás a megnövekedett villanyszámla miatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Rog írta:

Kár hogy azt nem lehet. Azért van néhány előnye is annak hogy nem kerül fel. Úgy például könnyen elkerülhető egy esetleges rövidzárlat ami miatt leéghetne a fórum és nem kerül majd többe a fenntartás a megnövekedett villanyszámla miatt. :D

Ha tippelnem kéne, a fórummotor inkább a gyertyákat támogatja. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.