Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

8 perccel korábban, csoli1138 írta:

Így néhány megtekintés után hogy vagytok a magyar címmel? 

Szerintem jobb az egyes szám. Úgy vagyok vele, hogy számomra van egy mögöttes jelentése is: mindig lesz utolsó Jedi, vagyis nem tűnnek el a galaxisban. Az utolsó Jedi elnevezés Luke-é volt az ep3 és ep8 között, most már átadta a stafétát másnak - aki egyelőre szintén utolsó, mert rajta kívül nincs más -, szóval akár egyfajta eszmeként is lehet kezelni a címet, nem csak konkrétumként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyesszám jól visszaadja a helyzet kilátástalanságát: hisz a film nagy részében úgy tűnik hogy mind az Ellenállás mind a jedi rend a kipusztulás szélén áll. Ráadásul a többes szám egy ordas nagy spoiler, hisz a film közepéig úgy tűnik hogy Luke kifejezetten fel akarja számolni a rendet. Arról nem is beszélve hogy sosincs egynél több jedi: Rey maximum majd csak az lesz. A többesszám ráadásul rosszul is hangzik. Még annál is gyengébb a forditás mint amilyennek elsőre tűnt. De ez legyen a legnagyobb baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A többes szám szerintem inkább félrevezető, mint spoiler. Reyről már tudjuk az előző filmből, hogy hatalmas Erő-érzékenységű ember, és elment Luke-hoz, ezért mindenki arra számíthatott, hogy Luke majd kiképzi, és ők lesznek az utolsó Jedik. Vagyis a többes számból pont nem arra lehetett következtetni, ami végül történt.

 

Számomra mind a két értelmezés működik. Ha Luke halálára gondolunk, hogy az ő élete és a Jedi rend eddigi története lezárult, úgy indokolt lehetett volna az egyes szám. Viszont pont a többes számmal fejezik ki a készítők (ha feltesszük, hogy eredetiben is többes számot értettek rajta, és ez a fordítás egyeztetve volt), hogy egy korszak lezárult, viszont kezdődött egy új is, amiben Rey az utolsó/első Jedi. S miután ennek a filmnek pont az volt a legfőbb célja, hogy lezárja a régi hősök történetét és átadja a stafétát az újaknak, az utóbbi üzenet van olyan fontos, mint az, hogy Luke-kal kihalt a régi Jedi Rend.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Ep6, csak rossz billentyűre nyomtam, mivel 6-os alatt a 3-as, én meg szinte vakon használom a billentyűzetet :oops:

Úgy az igazi, igen, hisz az 5-ben még a Yoda is élt fizikailag is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

 

A többes szám szerintem inkább félrevezető, mint spoiler. Reyről már tudjuk az előző filmből, hogy hatalmas Erő-érzékenységű ember, és elment Luke-hoz, ezért mindenki arra számíthatott, hogy Luke majd kiképzi, és ők lesznek az utolsó Jedik. Vagyis a többes számból pont nem arra lehetett következtetni, ami végül történt.

Szerintem a többesszámból pontosan arra lehetett következtetni, amire a forgalmazó számított :D vagyis amit leírtál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült tegnap végül IMAX-ben is megnéznem a filmet. Ez volt az 5. megtekintés, kb. 2 hete láttam utoljára. Nem vagyok 3D rajongó, de... hmmmm. Ez most odavert. Vannak olyan térhatások, hogy leszakadt az arcom, olyan szépséges. Nagyon komoly ennek a filmnek a vizualitása. Minél többször látom, annál jobban beszippant, de tényleg. Nagy szavak, de igaz: én még ennyire nem vártam, hogy egy SW kijöjjön BD-n... pedig várni szoktam, nem kicsit. :)) Ez egy baromi erős film, és megváltoztatom a véleményem: mától nem értem, és nem is akarom megérteni a fikázókat. Simán a legjobb SW nálam, de magasan. Birodalom ide-oda. Ez a csákó egy olyan trilógiát fog letenni, hogy minden ujjam megnyalom, a lábaimon is. Előre kijelentem. Ebben talán benne van minden... az is, hogy picit izgulok Abrams miatt. Még meg kell néznem 2x legalább, mielőtt leveszik. Kamerásban kihagyom, ha eddig kibírtam... aztán szétnézem otthon, és főleg vetítőn a pincében. Jöhet, aki akar. Majd megbeszéljük. Várom nagyon. Rian a király. Illetve a Császár. Pont. ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lemaradt: fiatalon csináltam utoljára, talán a Baljósnál aztán a 3. epinél, hogy megállítottam a filmet, hogy bámuljak-ámuljak, jól megnézzek valami apró részletet, stb. Na, itt most lesz vagy 50 olyan pillanat, amikor pause... egyszer végigmegyek a filmen így, tuti. Az űrjelenetek, pl. Végig. Beszarás. Canto, detto. És sorolhatnám. Hihetetlen, elképesztő vizuál van, fel akarom fogni, mert felfoghatatlan, tegnap erre is rájöttem. Hatalmas gratula a Tervezőknek, alkotóknak. :clap:

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 01. 01. - 15:20, Donát írta:

Nem, szerintem is jó az Utolsó Jedik. A film elején Luke, a film végén Rey. ;)

 

Szerintem meg oximoron teljesen, és egyszerűen az nem egy erős, velős állítás, hogy Az utolsó Jedik. Luke az utolsó, egyértelműen Rian is rá értette, az előző film az ő jelenlétét vezette fel, és róla is szól a film, pontosabban arról a döntéséről, hogy nem tanítja Rey-t, és ő akar lenni az utolsó Jedi. Persze a döntése a film során megváltozik, és azt mondja, nem ő lesz az utolsó Jedi, és itt is magáról szól az állítás, hogy eddig ő volt az. Erre rá van vágva Rey feje, sugallva, hogy van még itt más is. De pont ettől nem működik többesszámban a cím, mert még lényegében, ha nem is spoileres, de olyasmit sugall, amit jobb lenne, ha a filmnek csak ezen a pontján tudnánk meg.

 

De attól még, mint cím, baromi erős a The Last Jedi, és gyenge, pontatlan fordítás Az utolsó Jedik, ami elveszi az élét, ráadásul a filmben nem is ebben az értelmében hangzik el, főleg, hogy a korábbi részekben is Luke-ra, mint az utolsó Jedire hivatkoztak, a TFA nyitószövegében, vagy Yoda RotJ-os halálakor. 

Egyébként a Sith-ek bosszúja is jobb lett volna csak simán a Sith bosszúja címmel. A Jedi visszatért nem akarjuk átnevezni A Jedik visszatérnek-re? Mert abban a filmben Luke-ból is teljes értékű Jedi lesz, és Vader is visszaáll az Erő világos oldalára.

 

Esetleg még fordíthatták volna úgy is Luke nagy mondatát, hogy "és nem, hidd el, nem én leszek az utolsó Jedik" :D 

 

De egy olyan országban igazán nem meglepő ez a félrefordítás, ahol a Star Wars-ot Csillagok háborújának és a Die Hard-ot Drágán add az életed-nek fordították.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Egyébként a Sith-ek bosszúja is jobb lett volna csak simán a Sith bosszúja címmel.

Egyértelműen nem, egyrészt tudjuk, hogy konkrétan 2 Sith van, mert azokból mindig 2 van, másrészt Palpatine hatalomra kerülése, mint korlátlan hatalmú vezető a galaxisban, Sith generációk hosszú munkájának a gyümölcse, melyet nem lehet elvitatni tőlük és a cím rájuk is utal.

8 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

 

De egy olyan országban igazán nem meglepő ez a félrefordítás, ahol a Star Wars-ot Csillagok háborújának és a Die Hard-ot Drágán add az életed-nek fordították.

Szerintem a Csillagok háborúja teljesen korrekt fordítás. Minek kellett volna fordítaniuk Csillag háborúknak, az aztán hangzatos lenne. Te hogyan fordítanád le?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem furcsa, egyszerűen Maz a közelükben volt. Ha ott maradt a Takodanán, eleve nincs messze a Craittől. Obi-Wan ugye a Geonosisról már nem érte el a Coruscantot, pedig az "csak" egy fél Galaxisra volt. Most képzeld, ha Craitről a Galaxis túlfelén lévő Feluciát vagy Lothalt akarják felcsörögni. Ahhoz már erősebb jeladóra lenne szükség, mint ahogy Obi-Wannak is arra lett volna szüksége a Geonosison (még kérdi is R4-t, hogy tudja-e erősíteni a jelet). A Radduson nyilván nem volt olyan erős "telefon", amivel ennyi helyre és ilyen távolságra egyszerre lehet segélykérést leadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.