Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem véletlen hogy nincs egyetlen művészeti ág se a világon, ahol ne lenne közmegegyezés arról hogy mik a legjobb és a legfontosabb művek.

Nincs olyan iskola ahol Shakespeare-t középszerű íróként tanítják ahogy olyan se, ahol Ben Johnson-t korszaka legnagyobb zsenijeként mutatják be. Nincs ez másképp a film művészettel se: teljesen jól kialakult konszenzus van arról hogy a régi több évtizedes alkotásoknál mi az igazán jó és aki veszi a fáradságot és megnézi a régi klasszikusnak tartott filmeket és van szeme a jóra –ami nem nehéz mert ez nem atomfizika, aki megnéz több korszakból is egymástól eltérő filmeket hamar ráérez hogy mi a minőségi- az látni fogja hogy amit a szakma kifejezetten jónak mond az tényleg baromi minőségi. Lehet hogy szubjektiv tényezők miatt nem válik a top kedvencünké, de könnyű észrevenni hogy miért fontos.

Hogy kinek mi tetszik az teljesen szubjektív, de hogy mi van jól megrendezve jól megírva és jól eljátszva az egyáltalán nem az. Nem véletlenül tanítják ezeket a mesterségeket. Ha teljesen mindegy lenne mert úgyis embere válogatja akkor nem lenne szükség szinitanodákra. Csak mindenki kezdjen el játszani aztán majd valakinek tetszeni fog, nem? Hát egy ilyen hozzáállásból sok jó nem sülne ki.

Ez igenis egy mesterség, igenis objektiv módon is kielemezhető .

Abban mondjuk nem értek egyet, hogy a kortárs műveknél a kritikusok szava perdöntő lenne. Fontos, de vannak kivételek: néha ahogy régen a nagy regényeket vagy festményeket úgy olykor a nagy filmeket is csak utólag fedezik fel, például azért mert túl újszerüek. De ez nem tendencia inkább ritkaság. Amiről a bemutatásakor azt deritik ki hogy pocsék ott 100 esetból 99-ben az utókor se gondolja másképp.

Remekül megfogalmaztad, Bomarr. Persze a szükséges intelligencia fontos ahhoz, hogy ezt a mondandót valaki befogadja. ;)

 

Riddickkel csak annyiban tudok egyetérteni, hogy az agresszív, "most aztán bemutatom, hogy szét tudom cincálni a film minden pillanatát" kritikákat én sem díjazom, de a nagyátlag valószínűleg igen, ezért nyomják ezeket a vloggerek, hiszen ez hoz kattintást. Sokszor ugyanez igaz az írott sajtó termékeire is. Ugyanakkor, ha egy film nagyon rossz - az új DC filmet még nem láttam, de úgy tűnik, ez a helyzet - akkor a csalódottságból fakadhatnak ilyen "intenzív" írások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis kedvencek titkos élete

Ez a film pont olyan, mint amit a trailer alapján sejteni lehetett: nagyon aranyos, nagyon vicces, felhőtlen másfél órás szórakozás. :) A szereplő állatkák jó arcok, állati jó humorral, és a gyerekek számára még egy-két tanulság is szerepel benne, ami ráadásul nincs annyira a szájukba rágva. Ajánlom minden rajzfilmkedvelőnek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Riddick már vágod a centit :)

Elképesztő látványosnak ígérkezik Nolan új háborús filmje

A bátor brit katonák némelyikén nem látom azt a komoly halálfélelmet.

wL5Tz8i.gif

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy utolsó dologgal, rövid ideig kitérnék erre a kritikai, kritikusi dologra. Az egyik legfontosabb érvemmel teljesen elfelejtettem előhozakodni. Amikor felidegesítem magam teljesen elfeledkezek ilyenekről, pedig ezzel kellett volna kezdeni.

Egyetemen a bölcsészettudományi karon voltak olyan előadásaim, szemináriumaim, melyek a különböző kutatói, elemzői irányzatokat vették számba. Nem fárasztok senkit ennek a részletezésével, de van egy olyan irányzat, melyet úgy hívnak: posztmodern. A konklúziója: az elemző nem tudja elérni az objektív igazságot, a források sok esetben esetlegesek, hamisak, koholtak, szubjektív személyek írják őket. Elveti az elemzők, kutatók munkájának tudományos jellegét. Az ezzel foglalkozó előadás végén az oktató kifejtette, hogy ez a szemléletmód elkezdett terjedni, több más területen is, pl irodalom, filmkritika...stb.

Ezt csak zárásképpen írtam, hogy lássátok, van ilyen szemléletmód, melyet bizonyos szakmai fórumon is elismernek és bár nem értek egyet teljesen a posztmodernnel, mégis úgy érzem, hogy van némi igazság abban amit mond. Végül is rosszul fogalmaztam meg a korábbi mondandóm egy részét, de most módosítom. Az én szememben a kritikusi munka is szakma, csak olyan szakma, mely elsősorban szubjektív tényezőkkel dolgozik, ezért az objektív igazságot nem érheti el teljesen soha.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben a kritikusi munka is szakma, csak olyan szakma, mely elsősorban szubjektív tényezőkkel dolgozik, ezért az objektív igazságot nem érheti el teljesen soha.

És mennyivel értelmesebb ez a mondat, mint a korábbiak. Erre már rá is tudok bólintani, sőt, egyetértek vele. De a legtöbb kritikának nem az objektív igazság elérése a célja, hanem, hogy megmondja, az a film jó-e vagy rossz a szakma keretein belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Suicide Squad

 

No én is megtekintettem a filmet...vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. A történet kb. annyiban ki is pukkad, amit a filmes olalakon feltüntetnek róla. Viszont annyira rossznak nem tartom, mint a kritikusok, de hibái bőven vannak.

 

Pozitivumok:

- Margot Robbie nagyon jól hozza Harley Quinn szerepét

- Will Smith a legnagyobb meglepetés számomra, pedig húztam a számat erre a castingra, de kisujjból hozza a szerepét (egy Tom Hardy-nak jobban örültem volna erre a szerepre :D )

-A látvány hozta az elvártakat, az akció jelenetek is jók voltak

-A film elején kifejezetten tetszett, ahogy a karaktereket röviden bemutattták

-Viola Davis-t kell még kiemelni a szereplők közül

-A cameo jelenetek hangulatosak voltak, viszont spoileresek, ezért részletesebben nem fejtem ki őket

- A poénok betaláltak nálam

 

Negativumok:

- A történetm, ami nagyon halovány

- A film vágása...nem hiszem el, hogy a Bvs után a Warner eljátsza ugyanazt kb...ahogy olvasgattam sok kivágott jelenet van, remélem itt is lesz bővitett kiadás

 

Joker-ről nem tudok dönteni, voltak jelenetek amikben nagyon tetszett, más jelenetekben meg ripacskodott. Az ő jelenetit vágták ki a filmekből, amit nem is értek, mert a marketingben meg őt nyomatták...Másik pedig, hogy ő Batman-nel párban működik a legjobban, na majd a Batman mozi után okosabb leszek vele kapcsolatban.

 

10/6.5 kap a film tőlem. Lehet kicsit elfogult vagyok vele, mivel az Igazsád ligája, a Batman animációs sorozaton nőttem fel, láttam az összes DC animációs filmet is(ajánlom az Assault on Arkham animációs filmet, hasonló témát dolgoz fel, talán jobban is..), és a képregényeket is olvasgatok, ha időm engedi. Legközelebb ennél több kell, mert nálam ez visszalépés a Bvs után, ami nálam 10/8.5.

 

Szinkronosan nem ajánlom senkinek, nagyon rossz lett, pedig szinkor párti vagyok.

 

Most nézem az eddigi bevétele a fimnek: $267,105,000

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nemrég értem haza a moziból. Nem volt rossz film, de többet is ki lehetett volna hozni belőle. Ennek ellenére a negatív kritikák túlzóak, a film egyáltalán nem olyan nézhetetlen, ahogy egyesek beállítják...

A történet és a főgenya meglehetősen sablonos (mondjuk ez számos Marvel film esetében sincs másként), a karakterek közül Deadshot és főleg Harley Quinn alakítása maradt meg bennem leginkább. A többieket nem igazán sikerült kidolgozni, így lehet, hogy jobban jártunk volna, ha 1-2 tagot más filmekben ismerünk meg előbb, megalapozva őket. A film fénypontja egyértelműen Harley volt, amihez nem sok köze van annak, hogy alapból az egyik kedvenc DC karakterem. Az akciók és a látvány is a helyén van. A film távolról sem nézhetetlen, minden hibája ellenére egy nézést bőven megér. Egy laza 2 órás nyári kikapcsolódásnak ideális. Se több, se kevesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Batman kb. 2percet , Joker 5-6percet.

 

 

Köszönöm.

Hát ez kevesebb, mint számítottam.

 

A Batman mozis rajzfilmek közül a Támadás Arkham ellen tényleg nagyon jó lett.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki látta az Öngyilkos osztagot, az meg tudná mondani, hogy

Batman és Joker mennyit szerepelt a filmben?

 

 

Hát én vártam az előzetesek alapján, hogy lesz egy jó kis üldözéses jelenet Batmannel. De az egész jelenet kb csak abból áll amit a trailerben láttunk. Értem hogy nem rajta van a hangsúly. De akkor miért rakták bele trailerbe. Elfogadhatóbb lett volna meglepetésként de így csalódás nem ennyit vártam. Nagyon felidegesített. Kb csak Batman miatt vártam nagyon a filmet. Reméltem lesz annyi szerepe mint Pókembernek meg Logannek volt idén.

 

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha elfelejtem az átverős trailereket, összességében nem volt rossz az öngyilkos osztag. A marvel első filmjei se voltak sokkal jobbak. Sőt nekem az első Thor és Amerika kapitány de még a Hangya is kevésbé tetszett mint ez. És a DC nem fél megölni a filmjeiben a szimpatikus szereplőket sem. Ezért külön piros pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben ez sem nagy magváltás. A Thor sztorija is néha-néha elég nyögve nyelős volt, de az Öngyilkos Osztagé egy akkora katyvasz, hogy arra nincsenek szavak.

Aztán az elején kapunk egy montázst, ahol bemutatják a főbb szereplőket, erre 5 perccel később jön Waller, és lenyomja még egyszer ugyanezt, csak ezúttal több háttértörténettel. Sokkal jobb lett volna a film dinamikája, ha ezt a két részt valahogy összevágják.

 

Katanának konkrétan semmi szerepe nem volt a film alatt. Deadshot és Harley mellett egyedül talán csak a tüzes srác volt még úgy ahogy kibontva (esetleg a csapat vezetője, de kevés olyan karakter volt a filmben, aki kevésbé érdekelt), de ha ennyire alul volt ábrázolva mindenki, akkor minek kellett még az utolsó pillanatban bedobni Katanát is?

A végső harc is nevetséges volt: a tüzes srác nem bír el a démonnal vagy mi a fenével, de egy bomba el tudja intézni... Ja, bocs, az egy erős bomba volt :facepalm:

És mint említettem próbál nagyon vicces lenni a film, de egy csomó poén volt, amin inkább csak a fejemet fogtam (és nem a röhögéstől)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A héten DC-hetet tartottam, és végignéztem Christopher Nolan és Zack Snyder Batmanos/Supermanos filmjeit.

 

Batman Begins: vitathatatlanul a legjobban összerakott film a témában, nagyon egyedi látásmóddal, földhözragadt módon tálalja a képregények világát. Remek benne Bruce Wayne karakterfejlődése, Gotham is kellően reális, mégsem egyeztethető össze egyik mai várossal sem. Ra's Al Ghul pedig nagyszerű ellenfél és mentor egyben - még ha a terve kicsit idétlen is. És persze, a film telis-tele van remek színészekkel. Christian Bale remek választás volt Wayne szerepére, akárcsak Gary Oldman és Liam Neeson Gordon és Gul szerepére, de az igazi telitalálat az Michael Caine, mint Alfred.

 

The Dark Knight: bár a Beginst jobb filmnek tartom, a The Dark Knight sokkal jobban tetszik. Tulajdonképpen csak két fájdalmam van a filmmel kapcsolatban. Az egyik, hogy Katie Holmest lecserélték Maggie Gyllenhaalra, így az ember óhatatlanul is elkülöníti a BB-s Rachelt a TDK-s Racheltől, ami árt a karakternek.

 

Emiatt picit veszít a halála a hatásából. Hiába tudom, hogy ugyanaz a Rachel, aki már a BB-ben is ott volt, mégis, még sokadik megnézésre sem tudom a szereplőket összemosni.

 

A másik, hogy Gotham elvesztette egyediségét. A Wayne-torony már csak a háttérben tűnik fel, a vasút felszívódott, Arkhamot sem láthatjuk, és még valahogy a földalatti alagút is elvesztette egyedi ízét. Ezt leszámítva imádom ezt a filmet. A nyitánya páratlan a bohócokkal, és nagyszerűen felfesti Joker figuráját a páratlan belépője előtt - aki aztán onnantól viszi a filmet. Joker, vagyis inkább Heath Ledger alakítása az, ami nélkül ez a film fabatkát sem érne, mellette mindenki eltörpül - pedig Bale, Caine, Oldman és Aaron Eckhart is brillírozik. Apropó, Eckhart, Dent tragédiája a másik, ami miatt nagyon szeretem ezt a filmet, ahogy a Wight Knight elbukik és átalakul Kétarcá, az szintén mesés, számomra nagyon átérezhető, ahogy az amúgy is benne lappangó őrület feltör belőle a (a fizikai és a lelki) fájdalom hatására. A TDK tulajdonképpen nem is Batman filmje, hanem Jokeré és Kétarcé.

 

The Dark Knight Rises: ezzel kapcsolatban mindig is vegyesek voltak az érzéseim. Egyfelől, nagyon jó filmnek tartom, másfelől, ez a leggyengébb epizód a trilógiában. Akárhányszor megnézem, az az érzésem, Nolan belefáradt ebbe a Batmanesdibe, és ezt inkább már csak muszájból készítette el. Itt is jók a karakterek, de sok benne a félmegoldás, és az átgondolatlan jelenet.

 

Példának okáért, egész hosszan fűzik fel Wayne figuráját arra, hogy nem tud túllépni Rachelen, erre két találkozás után ágynak dönti Mirandát, a végén mégis Selinával él, akivel viszont nem érzem, hogy kialakult volna a barátságon kívül bármilyen kapcsolat. Na meg az egész vége jelenet, ami egyrészt nagyszerű, másrészt elég gáz. Batman végig ott ül a röpcsijében, de valahogy, valamilyen csodás módon mégis túlélte az atomrobbanást. Vagy az, hogy a bűnözők a betont lövik, miközben szaladnak feléjük a rendőrök. Vagy az, hogy egy atombomba cirkál a városban, de Batman azét talál időt, hogy egy hídra felfesse a jelét a drámai belépő kedvéért - amin Bane meglepődik, miközben Talia addigra már találkozott Bruce-szal. Mi a szösz, nem szólt a haverjának, hogy a denevér visszatért? Pedig ott volt vele...

 

Pedig Bane karaktere nagyszerű, tetszik Wayne megcsömörlése is, és ki ne imádná a cicuskát. Szintén a mai napig tisztelettel adózok annak, hogy hiába ismerem Ra's Al Ghul történetét, kétszer is megvezettek vele. Az meg egyenesen mesteri, ahogy Robint bevezették a sztoriba. Szóval a filmnek nagyszerű pillanatai vannak, de mégis, a fent felsorolt elemek eléggé csípik a csőrömet ahhoz, hogy azt érezzem, ez már nem ér fel az első két részhez.

 

Man of Steel: jól tudjátok, hogy én ezt a filmet nagyon nem szerettem. Egynek elmegy popcornmozi a világ legunalmasabb szuperhősével, aminek unalomig ismert eredettörténetét már megint elmesélték. Kevés jót találtam benne. Henry Cavill-t jó választásnak tartottam Superman szerepére, tetszett, hogy a szemüveggel nem akartak poénkodni, Krypton idegensége is bejött - bár ne tokkal-vonóval -, Zod csatlósai és alapvetően a látvány is egész jó volt. De összességében nem tetszett, annyira nem, hogy egészen péntekig meg sem néztem többet. Egyszer láttam moziban, szinkronosan, elég is volt.

Valószínűleg az, hogy nem a rémes szinkronnal néztem, sokat tett a filmhez (komolyan, magyarul Zodnak elcseszettül sz*r hangja van), és az is, hogy ilyen régen láttam, de most tetszett. Na nem annyira, mint a BB vagy a TDK, de már sokkal jobban, mint anno a moziban.

 

Persze az öreg Kent halála még mindig simán versenybe szállhatna az MCU és a DCCU legnevetségesebb jelenete címért, Superman pedig továbbra is csak annyira érdekes, mint egy földre zuhant, olvadt fagyi. És továbbra sem értem, mi a frászt csinál Lois ebben a filmben. (Miért ment Kanadába? Miért viszi el Zod? Miért kell ott lennie a film végén a repülőn?)

 

Szóval, vannak még durva fenntartásaim, de most jobban szórakoztam a filmen, mint régebben. Na, nem fogom sűrűn megnézni, de azért 1-2-3 évente elő-előveszem.

 

És akkor most jöjjön a Batman v Superman - Dawn of Justice. A korábbiakból sejthetitek, mi a véleményem, még úgy is, hogy most a Man of Steel szórakoztatóbb volt. Igen, hát, az a helyzet, hogy...

 

Hogy nekem baromira tetszett a BvS! Ezen én lepődtem meg a legjobban, mert komolyan, mindent megtettem, hogy utáljam a filmet. Eleve úgy ültem le elé, hogy tuti nem fogom szeretni, hiszen jót annyit sem kapott, mint a MoS, én meg azt sem szerettem különösebben. Erre bum, nem tudnék olyan aspektust mondani, ami zavart volna. Talán csak Batman és Superman összecsapása a nagy kibékülés előtt, azon a ponton nem igazán jött át, Bruce-nak miért van még mindig baja Supermannal. A robbantás után Wayne-nek le kellett volna esnie, hogy nem Supi a hunyó ebben a játékban.

De ezt leszámítva minden bejött. Ben Affleck nagyszerűen hozza a megcsömörlött, kiöregedett Bruce-t (jobban, mint Bale hozta ugyanezt a karaktert a TDKR-ben - mondjuk nála az is gond volt, hogy sztori szerint a BB és a TDKR között nyolc év telt el, csak ez egyáltalán nem látszódott a szereplőkön), aki már magát is bűnözőnek tartja, megjelöli az ellenfeleit és ölni sem rest. Átéreztem a haragját Superman irányába, ugyanígy tetszett Kent vívódása amiatt, ahogy az emberek viseltetnek felé. Loisnak is sikerült végre értelmes szerepet adni (kivéve a végén, ott az a lándzsás hacacáré kész vicc volt), Wonder Womant is elég jól elhelyezték a sztoriban. Tetszettek a lázálmok, és a jövő megpendítése is.

Féltem, hogy Batman és Superman harca olyan lesz, mint Thor és Iron Man összecsapása, de szerencsére, köszönő viszonyban sem voltak egymással. A fent említett "apróságot" leszámítva nagyon szépen kiélezték erre a mérkőzésre a sztorit - kicsit talán jobban is, mint a Captain America: Civil Warban, ahol valahogy ott maradt a levegőben a mesterkéltség íze.

Megnyert magának az őrült, a mai korhoz jobban illő, egy bespeedezett hörcsögöt idéző Lex Luthor is, aki végig úgy manipulálta az eseményeket, hogy azt szinte mindenki látta, csak nem tudott lecsapni rá.

De ami igazán bejött, az az, hogy az egész filmet az indította el, amit anno nagyon kifogásoltam a MoS-ben: az, hogy Superman és Zod a verekedés közben több ezer embert megölhetett. Nagyon emlékezetes maradt számomra a jelenet, amikor Zod lézerszemmel szétcincál egy fél épületet, és az elkezd az utcán álló tömeg felé dőlni. És ez visszaköszönt ebben a filmben, sőt, mint kiderült, az az épület Bruce kínjainak kiindulópontja. És ez ebben a témában nálam most a DC felé billentette a mérleget. Az MCU-ban a hősök még úgy is megmaradtak hősnek, hogy elég sok kárt okoznak. Viszont a Civil Warban is azt éreztem, hogy csak el akarják hitetni velünk, hogy ők a hősködés közben kárt okoznak, de ezt nem láttuk eddig. Mindegyik filmben azt sugallták, hogy ők mindig mindenkit megmentettek, csak anyagi kár okoztak, míg itt, a DCCU-ban konkrétan láttuk, ahogy szétbarmolnak egy még nem kiürített nagyvárost, sőt, konkrétan láttuk, ahogy egy ház, amit Superman miatt barmoltak szét, rádől több tucat emberre. És most már azt is tudjuk, hogy emberek az épületben is voltak, ezt is láttuk. Nem csak az anyagi, de az emberi pusztulást is látjuk, és ezáltal sokkal hihetőbb a szuperhősök okozta dilemma. Hihetőbb, mint az MCU-ban, ahol minden járulékos veszteség láthatatlan.

Ez nagyon tetszett, és talán pont ez az, amiért a film nem bukott el a szememben, mert ezt végig szépen kezelte, számomra nagyon közel hozta az eseményeket és a szereplőket. Jobban együtt tudtam érezni Bruce-szal és Kenttel, mint Starkkal és Rogersszel. Utóbbiak ideológiákban gondolkodnak, míg előbbiek személyes tapasztalatokon át élték meg ugyanazt a kérdést. És ez esetben a személyes jobb.

Talán így a végére csak azt tudnám kiemelni negatívumként, hogy felesleges volt Doomsday-t bevenni a buliba - bár értem, miért kellett, a témához nem adott hozzá, ráadásul a végén már nevetséges volt, hogy a szánkba rágták: most tényleg nem ölnek meg véletlen senkit... Hát de kérem, pont az volt a jó a MoS-ben és a BvS elején, hogy véletlen öldököltek (szerencsére, azért volt egy része a csatának, amikor ugyanúgy lehettek gyalogáldozatok, ezért nem tudok ezért a gyáva húzásért annyira haragudni). Illetve nem kellett volna Supermant feltámasztani, mert ezzel az áldozata semmisé vált. Illetve, kicsit kiütközik a filmen a Warner kapkodása. Most komolyan muszáj volt ebbe az egy részbe felvezetni Batman és Wonder Woman mellett még Aquamant, Villámot és Cyborgot is, sőt, még Steppenwolf is beköszönt.

De mindezek ellenére imádtam ezt a filmet. Meglepett, de kellemesen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondoltam volna, hogy pont neked fog tetszeni a BvS, félve kattintottam a spoiler gombra :D . Minden szavaddal egyetértek! ;) Annyi, hogy nekem kifejezetten tetszett, ahogy bemutattátk a többi karaktert.

 

Nolan trilógiából nekem a Begins a kedvencem, itt még érzek egy kis képregényhangulatot, amit a másik kettőből hiányolok, attól függetlenül, hogy azok is kiváló filmek.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a bővített verziót nézted. Az több hülyeséget is megmagyaráz. Csakhogy kettőt említsek:

 

Az elején amikor Afrikában a zsoldosok lelövik a helyieket, akkor a bővítettben van egy jelenet, amikor elégetik a hullákat, hogy úgy tűnjön mintha Superman égette volna meg őket a lézerszemével (ami szerintem még mindig necces, de legyen, elfogadom), azonban a mozis verzióból ez kimaradt és csak azt láttuk, hogy a lövöldözés után már hajtanak el a mocikkal és jön is rögtön Szupi (a drónos jelenet a CIA-val is teljes egészében kimaradt). Mi meg csak fogtuk a fejünket a moziban, hogy "Most mi van? A helyiekkel lövések végeztek, és Supermant gyanúsítják :? ". Így utólag látszódik a tűz és a füst, de ember legyen a talpán, aki ott erre a háttérelemre figyelt...

 

A másik érdekes jelenet Lex beszéde a végén, amikor a harangokról beszél, akkor a bővítettből lehet sejteni, hogy Steppenwolffal való találkozására utal (bár ez a bővítettben is nagyon háttér elem), a mozis verzióból azonban teljesen kimaradt Lex letartóztatása, így Steppenwolf is, ergo Lex utolsó beszédének nem volt semmi értelme.

 

Lois nyomozása is nagyobb hangsúlyt kapott és így már tényleg kifut valamerre, bár nagy hatása így sincs a filmre, legfeljebb Luthor bebörtönzésével, de az meg úgyis megtörtént volna, de legalább már nem lóg a levegőben az egész

 

És a szinkronnak is volt egy nagy rontása: "Ráírhatja egy pohár húgyra, hogy gyümölcstea..." Ha valakinek a film nézése közben a tárgyaláson rögtön leesett, hogy itt most a "Granny's Peach Tea" felirat a "gyümölcsteára" akart utalni, annak gratulálok. Nekem és a haveroknak nem sikerült, pedig mindannyian rendelkezünk nyelvvizsgával

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a Watchmen után én eldöntöttem, hogy Zack Snydertől csak bővítettet nézek. A BvS-nél ezért eleve nem is gondolkodtam abban, hogy ezt én moziban akarom látni (amire rátett egy lapáttal az előzeteseben halott szinkron is). Lehet ezért nem is volt annyi bajom a filmmel... mindenesetre a JL-el is ugyanígy fogok tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes olvasmány a filmrajongók típusairól :D

 

http://smokingbarrels.blog.hu/2016/08/15/a_10_legrosszabb_filmes_rajongotipus

Pontosítás: ez a legrosszabb filmrajongók listája.

Elolvasnám a legjobbakét is.

Vagy legalább néhány jó példát, mert ez a cikk egy fikatenger hülye embetekről sajnos.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.