Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Valamennyire érthető, hogy addig nem "mernek" megölni egy fontosabb karaktert, amíg potenciált látnak benne. Maul is a kiaknázatlan lehetőségek miatt tért vissza. A halál túl végleges (jó esetben). Én is többször megfontolnék egy ilyen döntést, minthogy utólag fájjon miatta a fejem. Ha a sztori előnyére válna, Filoni szerintem képes lenne megválni Ezrától, Ahsokától és a többiektől. Egyszer úgyis el kell engednie őket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy karakter már csak akkor hal meg amikor már semmi potenciál nincs benne az már régen rossz. Pont akkor hatásos egy halál, ha még lehetnének érdekes kalandok az illetővel mégis eltávozik. Pont az a baj hogy félnek elengedni a szereplőiket. Ahoskánál is azt nyilatkozták hogy lehet hogy már a Rebelsben nem látjuk többet mégis életben hagyták. Pedig az SW nem egy szuperhős történet ami egy vagy két karakterről szól. Ha páran meghalnak még mindig rengetegen maradnak a helyükön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy karakter már csak akkor hal meg amikor már semmi potenciál nincs benne az már régen rossz. Pont akkor hatásos egy halál, ha még lehetnének érdekes kalandok az illetővel mégis eltávozik. Pont az a baj hogy félnek elengedni a szereplőiket.

Ezt vitatnám. A Trónok Harcát pl pont azért tartom röhejesen túlértékeltnek, mert totál feleslegesen nyírt ki olyan karaktereket lépten-nyomon, akiknek már működésbe hozott sztoriszálai voltak, és enyhén szólva dühítő, hogy helyettük és az ő érdekesnek ígérkező történeteik helyett kaptunk egy ilyen nevetségesen legyőzhetetlen kis p*cst, mint Ramsay. (Tudom, hogy legtöbb halál a könyvekből származik, de nem tudom, és igazából nem is lényeges, hogy ott jobban volt-e megoldva, mert most a TV-sorozatról beszélek). Oké, hogy nem realisztikus, hogy valaki ne haljon meg csak azért mert "Történet!", de én úgy gondolom, ha realisztikust akarok, megnézek egy Híradót vagy egy Kék Fényt (amiket évek óta nem nézek). Egy kitalált történetnek pont az a lényege, hogy kitalált, és csak annyira nem kell lesz*rni, hogy realisztikus-e vagy sem, amennyire az író gondolja.

 

Ahsokánál is azt nyilatkozták hogy lehet hogy már a Rebelsben nem látjuk többet mégis életben hagyták. Pedig az SW nem egy szuperhős történet ami egy vagy két karakterről szól. Ha páran meghalnak még mindig rengetegen maradnak a helyükön.

 

Na, ezt meg aztán pláne vitatnám. A szuperhős műfaj az pont az, ami nem egy-két karakterről szól, és ahol százan léphetnek az elhalálozott helyére, a Star Wars pedig pontosan arról szól, hogy kábé féltucat személy hogyan változtatott egy egész Galaxis sorsán.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt vitatnám. A Trónok Harcát pl pont azért tartom röhejesen túlértékeltnek, mert totál feleslegesen nyírt ki olyan karaktereket lépten-nyomon, akiknek már működésbe hozott sztoriszálai voltak, és enyhén szólva dühítő, hogy helyettük és az ő érdekesnek ígérkező történeteik helyett kaptunk egy ilyen nevetségesen legyőzhetetlen kis p*cst, mint Ramsay.

Ha már hasonlitjuk valamihez érdemes saját témájában hasonlitani a Trónok meg szerintem nagyon más kategória, eszembe nem jutna az SW-n számon kérni bármit is amit abban csipek, de ha idekerült az pont nem a realisztikus irányvonalat követi tehát nem halnak meg csak úgy a szereplők, ott mindig csak olyan fontos karakter hal meg, aki a történeti szála végére ért és a halála komoly hatással van a történetre. Az pedig hogy úgy tűnik hogy még lett volna bennük kraft csak a szükséges plusz ahhoz hogy a haláluk ne legyen üres és érdektelen. Ez a koncepció annyiban sérti az "izgalmakat" hogy elég egyértelmű, hogy kik nem fognak meghalni holott a történet láthatóan azt a látszatot akarja kelteni hogy bárki odaveszhet. De ez csak látszat: van vagy 4-5 szereplő akiknek akkora a "plot armor"-uk hogy mindent túlélnek. Mondjuk nehéz lenne itt egymás mellé tenni az érveket, hisz az irásod alapján nem igazán vagy naprakész a témában (Ramsay a legyőzhetetlen?)

 

De az, hogy a Trónokat hozod fel nekem azt mutatja hogy félreértettél. Nézd meg azokat a halál jeleneteket amik működtek a Star Wars filmekben: Qui-Gon vagy Han Solo az a két figura akik nálam a két legérzelmesebb halál jelenettel bírnak (Vader után) és pont azért mert nem azután szabadultak meg tőlük miután már semmit nem lehetett velük kezdeni. Han sokaknál ki is vágta a biztositékot, de épp ezért ütős. És épp ezért nem fog ütni ha Maul meghal: mert már eleve túl lett szerepeltetve. A többségünk már várja hogy kinyuvadjon és nem azért mert olyan gonosz hanem mert olyan fölösleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évadnyitó spoiler (tudom Dzséjt, te nem így akarsz értesülni az első rész eseményeiről, de a többieknek azért leírom)

 

Thrawn az egész lázadásra pályázik, ugyanis a rész végén lett volna alkalma lecsapni az egész Főnix sejtre, de nem tette meg, mert ő az összes lázadót egyszerre akarja elkapni

 

 

 

 

Érdekes, ez olyan tipikus Thrawn-os, akinek mindig a távlati cél lebeg a szeme előtt, bár lehet jobban járt volna, ha amikor teheti lecsap a Főnix sejtre. Mindenesetre úgy hallottam, hogy Zahn közreműködött a sorozatban megjelenített Thrawn figurájánál is, nem csak a könyvet írja most róla...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor a

zöld fénykard csak úgy előkerül, mint Luke esetében? Ez sajnálatos. Már az elsőnél is hiányoltam az összerakást. Az a rész is megérdemelt volna 2 részt, a másodiknál kellett volna mutatni, ahogyan az Erővel összerkaja. Itt be tudták volna pótolni.

 

 

Köszi az összefoglalót!

Azért vicces lenne, ha Ezra hónapokig vagy évekig flangálna fénykard nélkül, csakhogy láthassuk, hogy újat csinál, ami biztos annyira más és izgalmasabb jelenetsor lenne, mint amit mondjuk az A Test of Strength-ben vagy a Force Unleasedben már amúgy is láttunk. Tudjuk és láttuk, hogyan épül meg egy fénykard, minek kéne még egy jelenet ehhez? Nem éppen a Star Wars legérdekesebb és legizgalmasabb pontja.

 

Évadnyitó spoiler (tudom Dzséjt, te nem így akarsz értesülni az első rész eseményeiről, de a többieknek azért leírom)

 

Thrawn az egész lázadásra pályázik, ugyanis a rész végén lett volna alkalma lecsapni az egész Főnix sejtre, de nem tette meg, mert ő az összes lázadót egyszerre akarja elkapni

 

De ezt most kivételesen elolvastam (azért köszönöm a figyelmességet). Érdekes, viszont így tényleg csorbulni fog a karakter tápossága (ami azért nem baj), hiszen ez ellen semmit sem tehet. Még ha le is tud győzni egy-két alakot a Főnixben, a nagy célt nagyon nem éri el. Persze a sorozaton belül még betölthet egy afféle nemezis szerepet.

 

A Főinkvire. Esetleg Luminara off screen halálára. Ilyenek nem voltak a tcw-ban.

Satine halála mi volt? Hát Even Piellé? Tarpals? Savage Opress? Pre Vizsla? Hol nem voltak ilyenek a TCW-ben? Tény, nem voltak ilyen langymatagok, sokkal merészebbek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon vagy Han Solo az a két figura akik nálam a két legérzelmesebb halál jelenettel bírnak (Vader után) és pont azért mert nem azután szabadultak meg tőlük miután már semmit nem lehetett velük kezdeni. Han sokaknál ki is vágta a biztositékot, de épp ezért ütős. És épp ezért nem fog ütni ha Maul meghal: mert már eleve túl lett szerepeltetve. A többségünk már várja hogy kinyuvadjon és nem azért mert olyan gonosz hanem mert olyan fölösleges.

Na ezzel nagyon egyet tudok érteni. Egy jól időzített halál nagyon sokat dobhat egy karakter megítélésén. Nyilván nem kell mindenkit kihasználatlanul "eldobni", de túlerőltetni se. Maul kinyírása az Ep.1 végén talán pazarlás volt, de ha akkor nem volt jobb ötletük vele a továbbiakra, akkor helyesen tették. Nagyon népszerű lett a film miatt, aztán a TCW-ban (most a megvalósítást inkább hagyjuk...) visszahozták és egy nagyon jó szálat kerekítettek köré, utána viszont képtelenek voltak tőle időben megválni, túltolták.

Ezzel szerintem sokat ártottak a karakterének. Nem zárták le a sorsát a TCW-ban, a képregényben se, előcitálták a Rebels-ben is és egyelőre itt se. Ez már egyre kínosabb, mindenki csak a halálát várja. Ha nem történik meg, akkor az lesz a gond, ha igen, de mondjuk könyvben vagy képregényben, akkor meg az. Ráadásul ezek után már szóljon minél nagyobbat a végjátéka, miközben minden egyes megjelenésénél számítanak a halálára.

 

Satine halála mi volt? Hát Even Piellé? Tarpals? Savage Opress? Pre Vizsla? Hol nem voltak ilyenek a TCW-ben? Tény, nem voltak ilyen langymatagok, sokkal merészebbek voltak.

Több (vagy egy-egy) szál fontosabb mellékszereplői voltak, idesorolható mondjuk Adi Gallia vagy Krell is. Gregor-t ugye mondjuk már csak "feltámasztották". Ugyan szerintem annyira senkit nem vágott hasra egyikőjük halála sem, de azt látni kell, hogy a TCW-ban nem is nagyon volt lehetőségük ennél többre. Az adott személetmóddal és fókusszal legalábbis nem. A főkarakterek döntő többsége a folytatás miatt nem halhatott meg, igazából Ahsoka, Ventress és Maul volt "kihagyott ziccer" kategória. Talán még Rex, Talzin és Barriss is, de ez már inkább csak szőrszálhasogatás. :) Összességében a TCW-nál se voltak bátrak, de a Rebels-nél bátrabbak voltak, próbálkoztak.

A Rebels-ben a főinkvizítor ütött csak nagyot, az mondjuk vagány lépés volt. Ez rá is világít amúgy a korábban taglaltakra, hiszen őt is pont ez a halál tette elég jó helyre. Sokat már nem tudtak volna kihozni belőle, amit akartak, azt vélhetően elmondták vele, mégis váratlanul és jól komponáltan érte a halál. Azt persze tegyük hozzá, hogy a Rebels-ből még csak 2 évad ment le, így nem is várható el a TCW mennyisége, csak ugye itt a kevesebb ismert szereplő miatt több esély adódik. Volt mondjuk még egy Tua meg a két bohóc birodalmi tiszt. Szóval nem is olyan rossz a helyzet, inkább azért feltűnőbb, mert hiába a kevés rész és idő, csak a 2. évadzáróban 3-4 jó lehetőség maradt benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több (vagy egy-egy) szál fontosabb mellékszereplői voltak, idesorolható mondjuk Adi Gallia vagy Krell is. Gregor-t ugye mondjuk már csak "feltámasztották". Ugyan szerintem annyira senkit nem vágott hasra egyikőjük halála sem, de azt látni kell, hogy a TCW-ban nem is nagyon volt lehetőségük ennél többre. Az adott személetmóddal és fókusszal legalábbis nem. A főkarakterek döntő többsége a folytatás miatt nem halhatott meg, igazából Ahsoka, Ventress és Maul volt "kihagyott ziccer" kategória. Talán még Rex, Talzin és Barriss is, de ez már inkább csak szőrszálhasogatás. :) Összességében a TCW-nál se voltak bátrak, de a Rebels-nél bátrabbak voltak, próbálkoztak.

A Rebels-ben a főinkvizítor ütött csak nagyot, az mondjuk vagány lépés volt. Ez rá is világít amúgy a korábban taglaltakra, hiszen őt is pont ez a halál tette elég jó helyre. Sokat már nem tudtak volna kihozni belőle, amit akartak, azt vélhetően elmondták vele, mégis váratlanul és jól komponáltan érte a halál. Azt persze tegyük hozzá, hogy a Rebels-ből még csak 2 évad ment le, így nem is várható el a TCW mennyisége, csak ugye itt a kevesebb ismert szereplő miatt több esély adódik. Volt mondjuk még egy Tua meg a két bohóc birodalmi tiszt. Szóval nem is olyan rossz a helyzet, inkább azért feltűnőbb, mert hiába a kevés rész és idő, csak a 2. évadzáróban 3-4 jó lehetőség maradt benne.

csoli magyarhangja: pb69! Köszi, ennyi! ;)

 

Fulcrum! Jó a videó! Jó látni, hogy mást is megfogtak a rejtélyes részletek, nem csak engem!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ott van még Vizago is, ő is meghalhat. Jó rég láttuk amúgy, és összesítve nem is szerepelt sokat eddig, de számomra szimpatikus karakter. Könnyezni azért nem könnyeznék ha meghalna, de jó fej csávó, így azért hiányozna.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lesz ez a 3. évad. Thrawn nagy meglepetés. Kiváncsi vagyok mit csinálnak vele. Eredetileg az EP6 után ő volt a birodalmi főmufti és szivatta az Új Köztársaságot(ami nem kánon). Az EP7-ből viszont tudjuk hogy Thrawn sehol sincs és az Első Rendet ami a Birodalom maradéka nem ő vezeti. Szóval arra leszek kiváncsi mit csinálnak vele. Mert ha csak a Főnix sejtet fogja üldözni akkor kár volt behozni. Ő nagyobb koponya ennél már ha az eredeti koncepció lép itt is életbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A cél szentesíti az eszközt" ez nem a Jedi útja. Nekem nincs vele semmi gondom, mert a nickem magáért beszél, de a karakter szempontjából...

Én sem az írtam, hogy tetszik, ahogy

Ezra összebratyizik Maul-lal, viszont a karakter évadzáró tetteti, ahogy felelőtlenül ment Maul tanácsai után, egyértelművé teszik, hogy ő bizony még nem érti, hogy nem lehet egyszerre két lovon ülni, és az előzetes szerint összefog egy volt Sith-tel.

 

Abban viszont igazad van, hogy ez bizony nem vall megfontoltságra, hiába az erre utaló komolyabb kinézet.

 

 

Ha egy karakter már csak akkor hal meg amikor már semmi potenciál nincs benne az már régen rossz. Pont akkor hatásos egy halál, ha még lehetnének érdekes kalandok az illetővel mégis eltávozik. Pont az a baj hogy félnek elengedni a szereplőiket. Ahoskánál is azt nyilatkozták hogy lehet hogy már a Rebelsben nem látjuk többet mégis életben hagyták. Pedig az SW nem egy szuperhős történet ami egy vagy két karakterről szól. Ha páran meghalnak még mindig rengetegen maradnak a helyükön.

Én ugyan nagyon rosszul bírom, ha egy számomra kedves karakter meghal, de fentiekkel egyet kell értenem: inkább egy hatásos (vagy akár méltó, dicső) halál, mint egy elsorvasztott történetszál érdektelenné vált szereplővel.

 

 

Sztem ez idén megtörténik. Jelöltjeim Rex és Maul.

Maul azért még nem pozitív szereplő. ;)

Igaz, egyelőre Ezra oldalán áll, látszólag, de csak addig, amíg az érdekei úgy kívánják. Nem hiszem, hogy a barátjaként fog meghalni.

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében a TCW-nál se voltak bátrak, de a Rebels-nél bátrabbak voltak, próbálkoztak.

Remek, konklúziónak csak kihoztad, amit én is ;) :

Tény, nem voltak ilyen langymatagok, sokkal merészebbek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow! :o Ezt mikor mondta?

 

Még március végén.

 

"Az egyedüli dolog, amivel játszadozom és meglátjuk, hogy alakul, ez talán spoiler, Carrie Beck, de adnom kell nekik valamit. Egy szót sem szóltam ma. És a feleségem, nos igen... mintha csak otthon lennék. De úgy gondolom, az egyedüli dolog, amibe tényleg belegondoltam, tényleg úgy hiszem, Rex az a fickó az Endoron. Tényleg így van. Mi másért lenne egy szakállas, öreg fickó az Endoron? Miért? Ennek semmi értelme. Ha nem akarod, hogy ez megtörténjen, az tudod, mit jelent? Meg fog történni, arról biztosíthatlak. Olyan vagyok, mint Palaptine, kezdek az erő megszállottja lenni." - Dave Filoni.

 

Rex-Theory.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyre inkább az a fura érzésem van, hogy Ezrának valamilyen úton köze lesz a Renekhez és Snoke- hoz.

 

Nekem is de ha nem is Ezrának akkor a sorozatnak lesz valami erősebb kapcsolata az új trilógiához. Mert sokszor túl mutat lázadáson és egyre többet foglalkozik az erővel és a vele kapcsolatos dolgokkal.

 

Volt is a Celebration-on egy jó kérdés a Rebels Panel végén. Egy fiú megkérdezte Filoni-től hogy tudja-e annak a karakternek a nevét aki beszél a sith holocronból?

Azt válaszolta igen. De nem fogja elárulni. (ezt elég határozottan mondta)

 

Szerintem nagyon jó lenne ha a sorozat ha oda futna ki hogy látnánk megalakulni a szövetséget de emellett valami olyan dolgot is beemelne vagy felvezetne ami erősen kapcsolódni fog az új trilógiához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom volt e már róla szó, vagy valaki felvetette e, vagy olvasott róla, de...

 

Sith holokron, Malachor, női hang = Traya (feltehetőleg)

 

Másik: Malachor, keresztvasas fénykard, kapcsolat a VII. résszel, Kylo Ren maszkja, Ren lovagok = Re(va)n.

 

Én ezeket nézem ki a dologból, ráció van benne úgy gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.