Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

http://fn.hir24.hu/itthon/2012/01/02/szep-uj-felsooktatas-tandij-es-feltandij/

 

Épp a napokban virult ki nagyon a fejem hogy ráakadtam a BGF nemzetközi gazdálkodás szakára, amivel külker üzletkötőként talán ellehetne helyezkedni, de egy az hogy iszonyú nehéz bent maradni, kettő az hogy ezért még fizessek is sok-sok milliót. Plusz a diplomához kell két szakmai nyelvvizsga is, szóval feküdhetnék neki a németnek az egyetem mellett, teljesen az alapoktól.

Köszi a linket, ez elég rosszul hangzik a következő továbbtanulók számára függetlenül attól, hogy kell-e ennyi diplomás vagy nem (a cikk alapján statisztikailag nem lógunk ki a sorból, sőt ezek szerint még kevesebb is a diplomás, mint máshol, bár kérdés az, hogy ott is kell-e egyáltalán ennyi) :(

Érdekes szak lehet ez a nemzetközi gazdálkodás is, csak ugye kell a két nyelv. Egyébként az első 3 félévben ugyanazt tanulták az NG-sek, mint mi pénzügy-számvitelesek, utána megy mindenki a szakjának megfelelően tovább. Több helyen is megy ez a nemzetközi gazdálkodás szak, csak éppen ilyen tandíjjal szembenézni egy katasztrófa bárhol is tanul az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az első 3 félévben ugyanazt tanulták az NG-sek, mint mi pénzügy-számvitelesek, utána megy mindenki a szakjának megfelelően tovább. Több helyen is megy ez a nemzetközi gazdálkodás szak, csak éppen ilyen tandíjjal szembenézni egy katasztrófa bárhol is tanul az ember.

Te is BGF-en voltál? Tapasztalat? :D

 

Amúgy igen, lehet van ebben a szabályozásban valami, de így elég nagy pofonként éri ez a leendő hallgatókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is BGF-en voltál? Tapasztalat? :D

 

Amúgy igen, lehet van ebben a szabályozásban valami, de így elég nagy pofonként éri ez a leendő hallgatókat.

Bocsi, félreérthetően fogalmaztam :oops: A ZSKF NG-seiről írtam. 3 félévig a 4 közgázos szakon, amit nálunk tanítanak (pü-szv, emberi erőforrás, nk. gazdálkodás és gazd.+menedzsment), majdnem minden óránk azonos volt, együtt jártunk órákra, és majd most fogunk, a 4. félévtől a szakunk szerint továbbhaladni.

Vagyis ugyanúgy kellett matekot, mikrot, makrot, statot, stb. tanulni NG szakon is, mint a többi közgázoson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát konkrétan az a baj, hogy én se látok más utat. A papír legalább ad valami biztos(khm) alapot arra, hogy nagyobb esélyem van a kitörésre, mint mondjuk egy fizikai munkát végző embernek.

 

Nővérem pl. tavaly nyáron végzett a Kandón, nyelvvizsgával és iszonyat sok többlet tudással, amit otthon tanult meg, és még se kell sehova, pedig volt több tucat interjún. Megmondták neki: tapasztalatlan. Egyik villamosmérnök ismerősömnek meg is mondták a cégénél, hogy állásbörzén ne nagyon foglalkozzon a 30 éven aluliakkal. Az idősebbeket meg mivel fenyegetik a cégeknél? Hogy vigyázz, mert felveszünk helyetted egy friss diplomást fele annyiért.

Ez utóbbi vicc, mert az állásbörzét anno épp a friss diplomásoknak találták ki, azért is tartották az egyetemeken. Hogy ez ma már nem így van, az nagyon szomorú.

És a diploma helyett nem a fizikai munkára gondoltam feltétlenül, hanem olyasmire, amit középfokú végzettséggel, vagy szakképesítéssel is lehetne csinálni. Sok diplomás olyan munkát végez, amihez simán elég lenne az érettségi is, meg a nyelvtudás, de mivel sok van belőlük, ezért asszisztensnek is kezdő diplomást vesznek fel. Ez van pl. az én munkahelyemen is.

 

 

 

Amúgy igen, lehet van ebben a szabályozásban valami, de így elég nagy pofonként éri ez a leendő hallgatókat.

Ha nem egyik évről a másikra működne ez is, hanem lenne hosszabb átmenet, akkor könnyebb lenne talán alkalmazkodni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, félreérthetően fogalmaztam :oops: A ZSKF NG-seiről írtam. 3 félévig a 4 közgázos szakon, amit nálunk tanítanak (pü-szv, emberi erőforrás, nk. gazdálkodás és gazd.+menedzsment), majdnem minden óránk azonos volt, együtt jártunk órákra, és majd most fogunk, a 4. félévtől a szakunk szerint továbbhaladni.

Vagyis ugyanúgy kellett matekot, mikrot, makrot, statot, stb. tanulni NG szakon is, mint a többi közgázoson.

Jaaa értem. Csak mert eléggé be vagyok tojva attól amiket olvasok, nekem az Óbudai Egyetemen se ment nagyon a matek, pedig ott azért csak könnyebb mint a BGF-en. Egyszerűen nem fér a fejembe ez a sok integrál meg társai, el nem tudom képzelni hogyan fogom megtanulni. A könyvek a bonyolult kérdéseket csak még bonyolultabb definíciókkal magyarázzák.

 

A Nemzetközi Gazdálkodás meg azért tetszik mert nem csak tömény matek és körmölés mint egy pénzügyi vagy egy közgazdász szakma, hanem emberekkel kell foglalkozni, idegennyelvet beszélni, stb. Ebben meg el is tudnám magamat képzelni, plusz szüleim is ezt a főiskolát, és ennek a szaknak a megfelelőjét végezték valamikor még a kréta korszakban.

 

Pildi: Igen, csak sajnos ez egy ördögi körforgás, amit nem tudok megváltoztatni azzal hogy elvégzek egy okj-s képzést, főleg ha nem kapok vele állást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde neked milyen angol nylevvizsgád van?

Semmilyen. Pont ezért küzdök az angollal.

 

Ez utóbbi vicc, mert az állásbörzét anno épp a friss diplomásoknak találták ki, azért is tartották az egyetemeken. Hogy ez ma már nem így van, az nagyon szomorú.

És a diploma helyett nem a fizikai munkára gondoltam feltétlenül, hanem olyasmire, amit középfokú végzettséggel, vagy szakképesítéssel is lehetne csinálni. Sok diplomás olyan munkát végez, amihez simán elég lenne az érettségi is, meg a nyelvtudás, de mivel sok van belőlük, ezért asszisztensnek is kezdő diplomást vesznek fel. Ez van pl. az én munkahelyemen is.

Én inkább ezt tapasztaltam a saját sulim állásbörzéjén, ott főleg friss diplomásokat kerestek. Ezek szerint akkor máshova kell mennem legközelebb :)

Nekem is az a tapasztalatom, hogy olyan munkákhoz kérnek diplomát, amihez elég lenne egy középfokú végzettség is. Vagyis a tapasztalat annyiban áll, hogy sok álláshirdetést olvastam, és a munka leírása után csak értetlenkedtem azon, hogy minek ehhez diploma. Amihez 10 éve elég volt egy OKJ-s végzettség, ahhoz ma főiskolai papír kell.

 

Jaaa értem. Csak mert eléggé be vagyok tojva attól amiket olvasok, nekem az Óbudai Egyetemen se ment nagyon a matek, pedig ott azért csak könnyebb mint a BGF-en. Egyszerűen nem fér a fejembe ez a sok integrál meg társai, el nem tudom képzelni hogyan fogom megtanulni. A könyvek a bonyolult kérdéseket csak még bonyolultabb definíciókkal magyarázzák.

 

A Nemzetközi Gazdálkodás meg azért tetszik mert nem csak tömény matek és körmölés mint egy pénzügyi vagy egy közgazdász szakma, hanem emberekkel kell foglalkozni, idegennyelvet beszélni, stb. Ebben meg el is tudnám magamat képzelni, plusz szüleim is ezt a főiskolát, és ennek a szaknak a megfelelőjét végezték valamikor még a kréta korszakban.

 

Pildi: Igen, csak sajnos ez egy ördögi körforgás, amit nem tudok megváltoztatni azzal hogy elvégzek egy okj-s képzést, főleg ha nem kapok vele állást.

Barátnőm járt annak idején a PSZF-re, ami most a BGF része, vannak területek, ahol ez a suli számít a csúcsnak, ez pl. a számvitel (ezt biztosan tudom), még olyat is hallottam, hogy lekörözi a Corvinust is. Ellenben piszok nehéz (nem hiába a hírnév, de úgy tudom, hogy ezen a területen kívül a BGF többi kara nagyon lehúzza a suli színvonalát mostanában, éljen a suliösszevonás). Sajnos az NG-seknek is végig kell csinálniuk a matek-közgáz-stb. alapkurzusokat, a ZSKF-en legalább is így van, gondolom, akkor a többi főiskolán is. Ahogy én tudom, a szakma megnevezése: közgazdász nemzetközi gazdálkodás szakon, szóval ez alapvetően egy közgazdasági képzés. Persze a szaknak megfelelő tárgyak már biztosan nem számolósak, stb. de sajnos addig át kell esni azokon is.

Lehet, hogy szét kéne nézned kereskedelem és marketing területen, lehet, hogy az közelebb állna hozzád :)

 

Boldog születésnapot, Embo :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: A törvény valszeg azért születik, hogy kettesekkel senki se lébecoljon az egyetemeken. Maximum az, akinek a szülei ezt megengedhetik, és szépen kifizetik a tandíjat. Aki kettes hármasokat szerez egy karon, az nagy átlagban nem oda való, (van egy-kettő kivétel, ahol a tárgyak eleve 1-es vagy 2-es értékeket vehetnek fel az osztályzás során, mert annyira szigorú a tanár) úgyhogy jobban jár, ha más tevékenység után néz. Tanuljon szakmát. Nincs szükség annyi diplomásra, arra van szükség, aki valóban ért is ahhoz, amiből a diplomáját szerzi. Jelenleg azt tapasztalom, hogy a hallgatók számára az egyetemi lét egy nagy nihil, amivel még lehet húzni a fiatalságot. Persze, fontosak a bulik is, de nehogy már 2 buli között játsszon túlélésre az ember ahelyett, hogy két vizsga között szeretne néha szórakozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot, Embo.

 

Donát, bár mélységesen egyetértek szavaiddal (aki bulizni jár egyetemre, azt vágják ki), azért nem biztos az, hogy a jómadár azért kettes-hármas, mert nem ért ahhoz, amiről tanul. Szóval csak ezért nem hiszem, hogy minden kettes-hármas tanuló kivágást érdemelne. A jó jegy még nem bizonyítéka, hogy a delikvens ért is ahhoz, amit tanult, erre akad pár példa a világon. Meg az ellenkezőjére is. Én is kis híján megbuktam rendszerinfón (mondjuk nem a tudásom, hanem a hozzáállásom véget, amit a tanárok, a vizsgabiztos és egy osztálytársam idézett elő, de ez egy másik sztori), mindkét évben főleg ketteseim, hármasaim voltak, de lazán összeszerelek bármilyen számítógépet, kiépítek egy hálózatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azért nem biztos az, hogy a jómadár azért kettes-hármas, mert nem ért ahhoz, amiről tanul.

 

Egy másik példa nálunk is található a nem lustaságból történő kettes-hármasokra. Tartalomfeljelsztő menedzser szakirányon vagyok, aztán a meghirdetett tárgyak neve, leírása és a konkrétan leadott és számon kért anyag között semmi összefüggés nincs. Pl. a Hálózati gazdaság és az Internetes piackutatás gyakorlatilag PHP és PERL programozás lett, olyan intenzitással leadva, hogy az még lehet egy két prog-szakosnak is tömény lenne. Mindezt úgy, hogy előtte semmi gyakorlatom nem volt programozásban, és érzékem hozzá körülbelül nulla. Kb. a belerázódó legelső félévem óta nem volt ilyen sz*r átlagom, mint most lesz, de kérem, én nem ezeknek a tudatában jelentkeztem...

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog Szülinapot. :)

 

Karrde: Én is sok helyen olvastam hogy a BGF lekörözi a Corvinust, amit részben csak a neve miatt tartják számon ott, ahol.

Én szívesen végeznék pénzügyet is, csak az a helyzet hogy nem vagyok hozzá elég okos, és kettesekkel nem szeretnék végigmenni, mint ahogy azt Donát is nagyon jól mondta.

 

A Kereskedelem és marketinggel az a gond hogy kb. erre jelentkeztek az elmúlt években a legtöbben, és ha még most nem is telített a szakma, de amire én kikerülnék egyetemről már az lenne.

Plusz most nézem hogy NG-re csak levelezőre vennének fel, mert államin 400 felett van a ponthatár, és nappali költségesen se sokkal kevesebb. Így meg nem tudom hogy megérné-e, levelezőn azért csak nehezebb végigvinni az iskolát (erről azért te többet tudsz). Viszont dolgozni azt tudnék mellette.

A BGF-en még ezek amik számításba jönnek:

- Gazdinfo: Ide államira is bekerülnék valószínűleg, csak már középiskolában se értettem a programozáshoz, az első félévben levő 3-4-féle matek se túl csábító. Nem lennék jó szakember szerintem, szóval valószínűleg felejtős sajnos.

- HR: Ide csak nappali költségesre tudnék bekerülni, viszont kevésbé vonz mint a külkeres szakma, és a pályalehetőségek is homályosak előttem. De annyira nem tűnik rossznak.

 

Más iskolánál meg nem merek próbálkozni, sok rémtörténetet olvastam arról hogy mennyire nem tudnak elhelyezkedni egy kevésbé nevesebb diplomával, még ha ugyanazt is tanulták. Költségesen meg ugyanannyiba kerül az összes képzés.

 

Ja, töröltem a postaládámból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A levelező csak akkor nehezebb ha teljes munkaidős melód van mellette. Egyébként könnyebb (én a második diplomámat szereztem levelezőn - Szent István Egyetem közgazdász-gazdálkodási szak; annyi a gáz, hogy a vizsgaidőszak nagyon szét van húzva: augusztusban-szeptemberben leadták az anyagot október elejétől meg már mentek a vizsgák december végéig/január elejéig).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot, Embo!

 

Dzséjt: azt ugye nem lehet lemérni, hogy valaki "mennyire jó szakember", csak azt, hogy milyen jegyeket kap. Szóval szép és jó, hogy vannak olyanok, akik bár kettes-hármasokat szereznek, mégis a tárgy királyai, de ezt mérni lehetetlen. Amit lehet mérni viszont, az az, hogy ki milyen jegyeket szerez.

 

Ha valaki rossz jegyeket szerez az azért lehet mert:

a) nem elég szorgalmas (kívül tágasabb, lenne helyette olyan, aki ingyen jobban akar tanulni

b) nem képes jobb jegyeket szerezni (fájdalom, akkor tanuljon szakmát. Nem mindenkinek kell diploma)

c) szorgalmas is, képes is lenne jobb jegyeket szerezni, csak vagy szubjektív az osztályzás, vagy nem azt tanulja, amit szeretne, vagy egyszerűen a tananyag nem áll fedésben azzal, amire jelentkezett. (az első esetben szívás, nincs mit tenni, második-harmadik esetben az átjelentkezés - akár másik karra vagy másik egyetemre - megoldhatja a dolgokat.

 

Na most akkor gondoljuk végig, hogy a rossz jegyeket szerző diákok hány százaléka nem elég szorgalmas (75-80%-ra tenném), hány százaléka buta ahhoz, amire jelentkezett (10-15%), és hány százaléka esik a c-be (max 15%, de szerintem kevesebb). Látható, hogy a rendszer elsősorban azokat sújtja, akiket sújtania kell, és csak kis mértékben azokat, akik nem tudnak mit tenni. Járulékos vesztesei minden döntésnek vannak.

 

Ilyen esetben hosszú távon lehet rákényszeríteni az iskolát arra, hogy jól osztályozzon és azt tanítsa, amit kell, méghozzá úgy, hogy terjeszti az ember az igét: csak oda ne menjetek! Ez a mechanizmus rákényszeríti az egyetemeket arra hosszú távon, hogy normálisan működjenek (mivel előbb-utóbb észreveszik, hogyha esik a hallgatók létszáma, ami kevesebb támogatást jelent a fejkvótás rendszerben - ami amúgy egy nagy rakás... de az most nem ide tartozik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. a Hálózati gazdaság és az Internetes piackutatás gyakorlatilag PHP és PERL programozás lett, olyan intenzitással leadva, hogy az még lehet egy két prog-szakosnak is tömény lenne. Mindezt úgy, hogy előtte semmi gyakorlatom nem volt programozásban, és érzékem hozzá körülbelül nulla.

Na, ezzel én is így voltam, annyi "szerencsém" volt csupán, hogy nálunk legalább az volt az óra neve, ami a tartalma is. De ez nem sokat segített, mikor a tanár az első órán egyből kiadta a feladatot, hogy írjuk meg XY programot C-ben. Anyád, én meg még a programíró programot sem láttam, és mint hamar kiderült, semmi tehetségem a programozáshoz. Túl gyakorlatias vagyok hozzá. :)

 

Dzséjt: azt ugye nem lehet lemérni, hogy valaki "mennyire jó szakember", csak azt, hogy milyen jegyeket kap. Szóval szép és jó, hogy vannak olyanok, akik bár kettes-hármasokat szereznek, mégis a tárgy királyai, de ezt mérni lehetetlen. Amit lehet mérni viszont, az az, hogy ki milyen jegyeket szerez.

Fenét nem, erre találták ki a gyakorlati órákat és/vagy a nyári gyakorlatokat. Ezeken, már ha komolyan vannak véve (az esetek többségében itt hibádzik a dolog az iskola részéről), hip-hop kiderül, ki elméleti és ki gyakorlati szakember (esetleg ki mindkettő). Nekem volt olyan osztálytársam, aki kente-vágta az elméletet, az osztály legjobb tanulója volt. A gyakorlati órán mégis C betűt csinált az alaplapból (később meg egy procit sütött meg, mert elfelejtette bekötni a ventit, de még akkor sem nyomta ki a gépet, amikor az az osztállyal és a tanárral együtt kiáltott kegyelemért). Ennyi! A megfelelő órákon hamar kiderül minden.

 

Plusz, álláskeresés közben senki sem fogja a jegyeket nézni, csak azt, hogy van-e diplomád, avagy szak-bizonyítványod, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A levelező csak akkor nehezebb ha teljes munkaidős melód van mellette. Egyébként könnyebb (én a második diplomámat szereztem levelezőn - Szent István Egyetem közgazdász-gazdálkodási szak; annyi a gáz, hogy a vizsgaidőszak nagyon szét van húzva: augusztusban-szeptemberben leadták az anyagot október elejétől meg már mentek a vizsgák december végéig/január elejéig).

Jó de ugyanazt kérik számon mint a nappalisoktól, ugyanazokat a vizsgákat írják. Aztán annyi a tanítás hogy megmondják hogy milyen könyvből tanulj.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó de ugyanazt kérik számon mint a nappalisoktól, ugyanazokat a vizsgákat írják. Aztán annyi a tanítás hogy megmondják hogy milyen könyvből tanulj.

Tényleg ez van, de a tanárok rendelkezésre állnak, plusz több idő van a vizsgák között, ezért több idő van feldolgozni. Nálunk például heti egy vizsga volt és én úgy csináltam hogy hétfőn kezdtem neki és csak azt a tantárgyat tanultam, szombatra pedig már simán jöhetett a számonkérés. Nyilván nem tökéletes rendszer, de a semminél több és a nappali tagozatnál valamivel könnyebb is volt teljesiteni a vizsgákat.

 

Dzséjt: én azt hittem, hogy az ilyen gyakorlati órák alapból hozzátartoznak az átlagokhoz. Ez igy tényleg igazságtalan. Viszont például közgazdászoknál nehéz gyakorlati órát tartani mert ez tipikusan olyan képzettség, ahol évek alatt alulról kell felkapaszkodni és megszerezni a kellő gyakorlatot. A kezdésből nehéz bármi érdemlegeset leszűrni. Persze ettől még itt is van kötelező gyakorlat: én egy biztonsági cég irodájában húztam le egy hónapot nyári gyakorlat címén, de utólag sem látom sok értelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: én azt hittem, hogy az ilyen gyakorlati órák alapból hozzátartoznak az átlagokhoz. Ez igy tényleg igazságtalan. Viszont például közgazdászoknál nehéz gyakorlati órát tartani mert ez tipikusan olyan képzettség, ahol évek alatt alulról kell felkapaszkodni és megszerezni a kellő gyakorlatot. A kezdésből nehéz bármi érdemlegeset leszűrni. Persze ettől még itt is van kötelező gyakorlat: én egy biztonsági cég irodájában húztam le egy hónapot nyári gyakorlat címén, de utólag sem látom sok értelmét.

Haverom környezetmérnöknek tanult, őt két napra osztották be egy építkezési céghez, abból is egy nap kivitték terepre földmérésre, amit megmutattak neki, a második nap meg odaérkeztekor közölték vele, hogy hazamehet. Másik haverom animációs szakra jár, még soha nem volt szakmai gyakorlata, sőt, sokat panaszkodik, hogy sok mindent csak elméletben vesznek, pedig gyakorlatot is kéne belőlük szereznie. Számomra ez a kabaré, hogy egyetemen/főiskolán ennyit foglalkoznak a gyakorlattal. Míg nálunk szakmai suliban kőkeményen vették. Mi tartottuk karban az iskola gépeit is, sőt, eljártunk Pestre üzemeltetni a Gábor Dénes Főiskola gépeit is. A slusszpoén: abba a főiskolába nem vettek fel ugyanarra a szakra, mint amiből végül diploma helyett "csak" szakmám lett. Hangsúlyozom: UGYANARRA!!! Felmerül a kérdés, hogy miért Fehérvárról jártak Pestre diákok gépet szerelni, mikor elvben magasabb szinten ugyanazt tanították ott is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az átjelentkezés - akár másik karra vagy másik egyetemre - megoldhatja a dolgokat.

 

Ha már ugyanazon az egyetemen és szakon MA képzés utolsó évéig sikerült korrekt eredményekkel átjutni, és ezerrel készül a szakdolgozat, akkor már nem ilyeneken agyal az ember :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: A törvény valszeg azért születik, hogy kettesekkel senki se lébecoljon az egyetemeken. Maximum az, akinek a szülei ezt megengedhetik, és szépen kifizetik a tandíjat. Aki kettes hármasokat szerez egy karon, az nagy átlagban nem oda való, (van egy-kettő kivétel, ahol a tárgyak eleve 1-es vagy 2-es értékeket vehetnek fel az osztályzás során, mert annyira szigorú a tanár) úgyhogy jobban jár, ha más tevékenység után néz. Tanuljon szakmát. Nincs szükség annyi diplomásra, arra van szükség, aki valóban ért is ahhoz, amiből a diplomáját szerzi. Jelenleg azt tapasztalom, hogy a hallgatók számára az egyetemi lét egy nagy nihil, amivel még lehet húzni a fiatalságot. Persze, fontosak a bulik is, de nehogy már 2 buli között játsszon túlélésre az ember ahelyett, hogy két vizsga között szeretne néha szórakozni...

 

Tökéletes poszt! Az állam pénzén ne bulizzon senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.