Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Nincs gazdaságot kímélő megoldás. A te megoldásodat még jobban megsínylené a gazdaság, mert azzal állam alapvető működése kerülne veszélybe. Mellesleg ha szerinted ez ilyen egyszerű, akkor a sok szakember miért nem javasolja ezt? Nem ez az első világjárvány a földön, a virológia meg az epidemológia azért nem olyan fiatal tudományok, van tapasztalat a járványok megfékezésében, de valahogy a te ötleted még senkinek sem jutott eszébe, mint a legoptimálisabb megoldás :) szerintem ennek oka van ;)

Hát persze, hogy oka van, mert akkor nem járna olyan jól az a réteg aki most fog ;);) 

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez az elmélet sajnos pont a napokban látszik megdőlni. Már bőven terjed olyan országokban is, ahol meleg van, tegnap pedig megjelent egy tanulmány, ami szerint a meleg idő csak lassítani fogja a terjedést, de magát a vírust nem pusztítja el, mint pl. az influenzát.

Pl?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hát persze, hogy oka van, mert akkor nem járna olyan jól az a réteg aki most fog ;);) 

Pl?

https://index.hu/techtud/2020/03/14/koronavirus_meleg_lassulas/

 

Amúgy India pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Tehát nem száraz meleggel rendelkező ország. Mily meglepő, hogy egy páradús környezetben megél egy vírus. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Teljesen félreértettél. Egyetértek az iskola bezárásokkal és a karanténnal is, mert azt a célt szolgálja, hogy a járvány terjedése lassuljon le, és ez a közös érdekünk, ha nem akarunk ott tartani 3 hét múlva, mint most Olaszország. Én csupán azt a reményemet fejeztem ki, hogy emiatt nem kell június 30-án túlra eltolni a tanévzárást, mert annak a tanulásnak, amit nyárra szánnának, semmi értelme nem lenne, max. ki lenne pipálva, hogy lám a tanév így is meg lett tartva. A nyári tanulás nem segít azon, hogy mennyire érinti a gazdaságot a vírus és a kényszerű karantén.

Remélhetőleg 1 hónap elég lesz erre, ha tényleg mindenki fegyelmezetten betartja. Itt most már nem az a kérdés, hogy gazdasági válság is ki fog-e alakulni, hanem, az hogy az mennyire lesz mély.

 

 

 

Elnézést a félreértésért. Így már ok.

 

@Darth Cupsy Szerintem az összeesküvés-elmélet gyártás nem segít és méltatlan ehhez a fórumhoz is. Az hogy valakik tudatosan csinálják ezt az teljesen nonszensz. Bármely gazdasági válság minden szereplőjének rossz ha az emberek elszegényednek és nem tudnak vásárolni, szolgáltatásokat igénybe venni. Természetesen pár résztvevő(pl kézfertőtlenítő, vagyí maszkgyártó, illetve vakcinagyártók) jól fog járni ezel a krízissel is, de ez csak"szerencse" kérdése. Pont ezek fogynak most nagyon jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Tehát nem száraz meleggel rendelkező ország. Mily meglepő, hogy egy páradús környezetben megél egy vírus. :roll:

Ööö... elolvastad a cikket? Mert hogy éppenséggel pont ezt írja:

 

"AZ ELEMZÉS AZT JELZI, HOGY MAGAS HŐMÉRSÉKLET ÉS MAGAS RELATÍV PÁRATARTALOM JELENTŐSEN LELASSÍTJA A BETEGSÉG TERJEDÉSÉT MÉG A NAGYOBB NÉPSŰRŰSÉGŰ TELEPÜLÉSEKEN IS."

 

Amúgy a fenti cikk szerintem sokkal pozitívabb kicsengésű, mint ahogy Yoda bereklámozta itt. Szerintem ez egy tök pozitív hír, reményteli lehet, hogy a melegben a vírus tényleg lassabban terjed. Nem pusztul el, de lassabban terjed, és ez nagyon fontos. Már csak annyi kéne, hogy mindenhol egyszerre legyen nyár... ami sajnos nem lesz, hiszen a déli féltekén most jön a tél, ami életben tarthatja a vírus témát a következő hónapokra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Ööö... elolvastad a cikket? Mert hogy éppenséggel pont ezt írja:

 

"AZ ELEMZÉS AZT JELZI, HOGY MAGAS HŐMÉRSÉKLET ÉS MAGAS RELATÍV PÁRATARTALOM JELENTŐSEN LELASSÍTJA A BETEGSÉG TERJEDÉSÉT MÉG A NAGYOBB NÉPSŰRŰSÉGŰ TELEPÜLÉSEKEN IS."

Igen, attól hogy lassul, még él. Én meg - még egyszer leírom - száraz, meleget írtam le előszörre is ami nagy valószínűséggel ki is fingatja nem csak lassítja.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cuspy, szép az elméleted a páratartalomról, csakhogy pont arról szól a cikk, hogy a magasabb hőmérséklet és a MAGASABB RELATÍV PÁRATARTALOM lassítja a vírus terjedését. Az alacsonyabb páratartalom pedig növeli. Ahogy az eredeti szakmai tanulmány írja:

 

"... we find, under a linear regression framework for 100 Chinese cities, high temperature and high relative humidity significantly reduce the transmission of COVID-19, respectively, even after controlling for population density and GDP per capita of cities. One degree Celsius increase in temperature and one percent increase in relative humidity lower R by 0.0383 and 0.0224, respectively. "

 

Légy szíves, kevesebb összeesküvés-elméletet terjessz, inkább olvass utána a dolgoknak.

Az az elit nem kis részben abból gazdagodik, amit a többi ember csatornáz feléjük, tehát nyilván nem lenne érdekük visszafogni a gazdaságot.

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, SimonZ írta:

Légy szíves, kevesebb összeesküvés-elméletet terjessz, inkább olvass utána a dolgoknak.

Igen. A tízmillió szövetségi kapitány országából tízmillió vírus szakértő országa lettünk. Szerintem bízzuk ezt a szakemberekre. Mindenki minimalizálja az emberekkel való interakciót. Aki tud otthonról dolgozni, tegye azt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó...

 

Minket szopatnak... Miután hazaküldtek minket a koliból pénteki határidővel (tehát már mindenki otthon van), ma közlik, hogy az ÖSSZES holminkat el kéne vinni onnan... Eddig úgy volt, hogy otthagyhatjuk a dolgokat, csak a hűtőt kell kiüríteni, most meg miután mindenki hazament, közlik, hogy költözzünk ki teljesen... miaf@sz??? már bocsánat??? :fuckoff:

 

@Bence1997 nálatok mi a helyzet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Yoda József írta:

Na jó...

 

Minket szopatnak... Miután hazaküldtek minket a koliból pénteki határidővel (tehát már mindenki otthon van), ma közlik, hogy az ÖSSZES holminkat el kéne vinni onnan... Eddig úgy volt, hogy otthagyhatjuk a dolgokat, csak a hűtőt kell kiüríteni, most meg miután mindenki hazament, közlik, hogy költözzünk ki teljesen... miaf@sz??? már bocsánat??? :fuckoff:

 

@Bence1997 nálatok mi a helyzet?

Ez hatalmas hülyeség. Ráadásul a sok utazgatás egészségügyi kockázat is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Yoda József írta:

Na jó...

 

Minket szopatnak... Miután hazaküldtek minket a koliból pénteki határidővel (tehát már mindenki otthon van), ma közlik, hogy az ÖSSZES holminkat el kéne vinni onnan... Eddig úgy volt, hogy otthagyhatjuk a dolgokat, csak a hűtőt kell kiüríteni, most meg miután mindenki hazament, közlik, hogy költözzünk ki teljesen... miaf@sz??? már bocsánat??? :fuckoff:

 

@Bence1997 nálatok mi a helyzet?

Aztak*rva... :o

 

Bár én nem vagyok kolis, de nálunk kb. az a helyzet, hogy a kollégiumokban csak azok maradhatnak ott, akik külföldiek, vagy duális képzésben részt vevők esetleg olyan magyar hallgatók, akik valamilyen feladatot ellátnak - legyen az demonstrátor vagy rendszergazda.

 

Ezenkívül az órákat ugye digitálisan adják majd, az analízis nálunk legalábbis megoldható, mert a Kósa Krisztián - bár nem hozzá vettem most fel a gyakszit - twitchen tartani fogja az óráit. :D Az egyéb órák mindenképpen érdekesek lesznek majd. Mert hiába infóra jelentkeztem, vannak gazdaságot tanítók is - bár most úgy sikerült nekem, hogy egy gazdasági tárgyam sincsen :P - akik "digitális" tapasztalata nehezen jön össze. :D

 

 

Most olvastam amúgy, hogy már az óvodák/bölcsödék bezárása is tervben van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Majd az idő eldönti kinek volt igaza ;) 

 

Természetesen nekünk realistáknak akik az adatokból és a virológusok véleményéből vonnak le következtetést, bevonva a véleménynyílvánításba az eddig történteket.

 

Más.

 

A Facebook-on már feltettem a kérdést, de itt is megteszem.

 

Mondja már meg nekem valaki hátha felfogom hogy miért van az emberekben ez a beteges utazási vágy? Az egyik fazon most volt Olaszországban. Ott kapta el. Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen hogy most megy Olaszországba? Mi lehet az a halaszthatalan ügy amiért kockáztat?

Egyszerűen semmilyen indokot nem tudok elképzelni amiért most el kéne utazni. Rokonlátogatás? Messenger. Munka? Megtagadom. Ha kirúgnak még akkor is jobb mint hogy terjesszem a kórt.

Miért nem tudnak az emberek 2 hétig egy hónapig otthon lenni? Millió film, könyv, videójáték van amivel el lehet lenni.

Nálam volt olyan szabi hogy 7 napig ki sem mentem a lakásból. A kenyeret le lehet fagyasztani, a kaját szintén. Ha levegő kell akkor meg nyiss ablakot.

A jövő-menő , a fenekükön ülni képtelen embertek miatt terjed ennyire. MARADJ OTTHON. Legyen ez a jelige.

 

https://index.hu/belfold/2020/03/14/koronavirus_magyarorszag_30_fertozott/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Természetesen nekünk realistáknak akik az adatokból és a virológusok véleményéből vonnak le következtetést, bevonva a véleménynyílvánításba az eddig történteket.

"Remek, ha nagyobb a büszkeség, nagyobb a bukás."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda, azért kell kipakolni, hogy a legrosszabb esetben a kolikat átalakíthassák fekvőbeteg ellátóknak. Nem is értem, hogy veletek miért nem pakoltattak ki mindent rögtön az elején. A szegedieket már pénteken hazazavarták az összes cuccukkal egyetemben (pun intended :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez akkor lenne igaz, ha a világon csak az új koronavírus létezne mint betegség. De ezen kivül millió és egy kór létezik még és egy rakás közülük halálos. Lehetsz te makk egészséges is most de ha holnap ráesik valami a fejedre vagy elcsap valami azért csak jól jönne ha megtudnának müteni és helyre tudnának hozni, nem? Ha az egészségügy összeomlik akkor erre nem lesz lehetőség.

 

Igazából két opció van előttünk. Az egyik hogy legyintünk a kis esetszámra és megvárjuk amig akkora lesz a baj mint az olaszoknál, ahol az egyik gócpontban Bergamoban már annyi a hulla, hogy egy templomba kell rakni a halottak egy részét. A másik opció, hogy még most az elején gyorsan szigorú intézkedésekkel megfogjuk az egészet és ha ügyesek vagyunk pár hétnyi kellemetlenség és pár halott után túl leszünk az egészen. Mondjuk hogy az utóbbi működjön a mostaninál talán egy fokkal nagyobb izoláció kéne. Csak felkell tenni a kérdést: még a nyáron is koronavirussal akarunk kelni és feküdni vagy akkor már inkább nyaralnánk? Ha az utóbbi akkor most kikéne birni pár hét szigort.

 

Edit: csak most látom, hogy Yoda megelőzőtt :) 

Imádkozom Bomarr, hogy igazad legyen és csak pár hétig tartson az egész. Tényleg jobb, ha csak pár hétig, esetleg 1-2 hónapig vannak szigorú intézkedések. Személy szerint már annak is örülnék, ha május második felében túl lennénk ezen.

Amit én már januárban megtettem volna az egész világon. Minden létező biológiai kutatást leállíttatok a világon és minden biológusnak, kutatónak, vagy olyan szakembernek, aki a vírusokhoz ért, csak a koronavírus ellenszerének kifejlesztésével kéne foglalkoznia.

Amit károsnak tartok az a pánik. Most tényleg megy mindenki vásárolni, mint az őrült. De ezzel azokkal csesznek ki, akik hónapról hónapra élnek. Ők nem tudnak több hónapra előre bevásárolni. Sokszor naponta, hetente mennek vásárolni. Ez szerintem azért lehet, mert a média csak az adott országban a halottak, megbetegedettek számával foglalkozik. Hozzá kéne tenni, hogy az adott országban hányan élnek. Hátha az valamit nyugtat az embereken.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamennyire megnyugtató, hogy Magyarországon már most meghoztak olyan intézkedéseket, amelyeket máshol csak akkor, amikor már nyakig ért a sz*r. Ráadásul nekünk hol vannak olyan zsúfolt városaink, mint Milánó, London, Párizs, Madrid, vagy akár Wuhan (ahol egy Bács-Kiskun megye méretű területen él több ember, mint amennyi Magyarország népessége)? Nekem olyan érzésem van, hogy ez az egész sokkal kevésbé fogja Közép-Kelet Európát sújtani, de ehhez az is kell, hogy mindenki betartsa az előírásokat, és odafigyeljen magára és másra is. És ami a legfontosabb: mindenki maradjon a seggén, és ne utazgasson. Hihetetlennek tartom, hogy valaki képes a saját pillanatnyi élvezetéért több ezer emberi életet veszélybe sodorni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Whill írta:

Valamennyire megnyugtató, hogy Magyarországon már most meghoztak olyan intézkedéseket, amelyeket máshol csak akkor, amikor már nyakig ért a sz*r. Ráadásul nekünk hol vannak olyan zsúfolt városaink, mint Milánó, London, Párizs, Madrid, vagy akár Wuhan (ahol egy Bács-Kiskun megye méretű területen él több ember, mint amennyi Magyarország népessége)? Nekem olyan érzésem van, hogy ez az egész sokkal kevésbé fogja Közép-Kelet Európát sújtani, de ehhez az is kell, hogy mindenki betartsa az előírásokat, és odafigyeljen magára és másra is. És ami a legfontosabb: mindenki maradjon a seggén, és ne utazgasson. Hihetetlennek tartom, hogy valaki képes a saját pillanatnyi élvezetéért több ezer emberi életet veszélybe sodorni.

Ezért cseszett fel nagyon a héten a cinemacity a 99 fős vetítéseivel. Hát elmehetnek a nagy büdös pics*ba, azzal együtt, aki be is ül ilyenre.

Pedig én imádok mozizni, és nagyon sűrűn járok is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bomarr írta:

ahol az egyik gócpontban Bergamoban már annyi a hulla, hogy egy templomba kell rakni a halottak egy részét

Ezt azért sokkoló úgy olvasni, hogy alig két éve jártunk azokban a templomokban, abban a gyönyörű városban... :para: :( 

 

 

13 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

"Remek, ha nagyobb a büszkeség, nagyobb a bukás."

Mondta az arrogáns, büszke, de végtelenül ostoba Sith Nagyúr, akit simán behülyített egy gonosz ember, és aki aztán olyan nagyot bukott, hogy a fejét is elvesztette, amikor rádöbbent, mekkorát tévedett. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy terveztem, hogy ez egy remek év lesz számomra. Japán, Szlovénia utazás stb. Előbbit én mondtam le (jövő héten utaztam volna), az utóbbit a szállásadóm, mert hiába szeptemberre foglaltam, már most csődbe ment a sok lemondás miatt. Se Japán, se Szlovénia, a munkahelyem is veszélybe került, ráadásul még egy műtét is várna rám, amelyre nem tudom, hogy ilyen kaotikus körülmények között egyáltalán sor kerül (bár magánkórházba megyek, szóval azért van esélye, de addig még sok minden változhat). 

 

Aki most utazik bárhova is, az felelőtlen és büntetném. Facebook-on is most láttam egy ismerős párt, önfeledten pózolnak a Sagrada Família előtt. Vajon ők be fogják tartani az önkéntes 2 (de inkább 3) hét karantént, vagy sem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a felelősségről, hogy mennyire gáz a helyzet ilyen téren: nemrég hallotam, hogy az egyik megyei tűzoltóságra simán bement két olyan ember dolgozni, akik a napokban jöttek haza külföldről, az egyik pont Olaszországból. Még csak annyit sem tettek, hogy legalább egy orvossal ellenőriztessék magukat. Az egyik beosztásából kifolyólag az épületben dolgozó összes dolgozóval kontaktusba kerül. Szóval a megyei tűzoltóság lett kitéve veszélynek tűzoltók által, akiknek elviekben tudni kéne ésszel felmérni ilyen helyzetet.

Csak képzeljük el, hogy mi történne, ha ez a tűzoltóság kiesne, mert mindenki lebetegedett vagy karanténba került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olaszország is részben annak köszönheti a mai helyzetet, hogy az olaszok nagy része nem igazán veszi komolyan a szabályokat. Sajnos, a magyarok nagy része is pont ilyen.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezt azért sokkoló úgy olvasni, hogy alig két éve jártunk azokban a templomokban, abban a gyönyörű városban... :para: 

Ez valóban sokkoló :para:

 

Nekem ebből az egész helyzetből az a bölcsesség válik még inkább igazzá, hogy amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra, mert ki tudja, lesz-e rá holnap lehetőség.

A legjobb barátnőmmel hetek óta tologattuk a találkozást, hol ő mondta le, hol nekem volt a javasolt új időpontban más dolgom. Na most bizonytalan, mikor kerül erre sor. Telefonon tudunk beszélni persze, de az nem ugyanaz. Pedig most nagy szükségem lenne a véleményére egy dologban. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ausztriában kijárási tilalmat rendeltek el. Itt is azt kellene. Ehelyett holnap mehetek a bankba és alsó hangon is több mint száz emberrel kerülhetek kapcsolatba... Felajánlották kell-e maszk. Finoman kérdeztem, hogy mit kezdjek vele? Kenjem a hajamra, vagy hajtogassak belőle valamit? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ausztriában kijárási tilalmat rendeltek el. Itt is azt kellene. Ehelyett holnap mehetek a bankba és alsó hangon is több mint száz emberrel kerülhetek kapcsolatba... Felajánlották kell-e maszk. Finoman kérdeztem, hogy mit kezdjek vele? Kenjem a hajamra, vagy hajtogassak belőle valamit? 

Szerintem fogadd el. Ha másra nem, arra biztos jó lesz, hogy elrettenti az embereket, és most valóban csak az fog bemenni a bankba, akinek nagyon muszáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röhej egyébként. Holnaptól nálunk csak annyi embert lehet beengedni amennyi ügyintéző van. És akkor magyarázkodjak majd a sok embernek miért nem jöhet be a bankba. A magyarokat ismerve, lesz jó pár olyan aki fel lesz háborodva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.