Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Volt egy olasz polgármester az konkrétan elmondta, hogy ha valaki kerti partizik akkor a rendőrök lángszóróval fognak kimenni

Még jó, hogy csak Magyarországon lett "diktatúra" :whistle:

Szerkesztve: - Yoda József
  • Nagyon tetszik 1
  • Zavaros 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem teszteléshez egy számomra személyesebb anekdota: nagyon jó barátom - nem nevezem nevén az illetőt, de itt többünk is ismeri személyesen, hiszen nem egy SW premieren ott volt velünk - szomszédja koronavírus pozitív lett. Nem gyanús, hanem igazoltan pozitív. Az öreget hazahozták XY kórházból, ahol elkapta a műtéte után. Rosszúl lett, így az őt ápoló lánya kihívta az orvost, aki egyből a megfelelő szakikat küldte, megsejtve, hogy nem egyszerű nátha áll a háttérben. Barátomnak csak az anyja volt otthon, ő látta a gyanúsan védőfelszerelésben grasszáló orvosokat a közös udvarban. Megkérdezte, mi a fene, és ők nem mondtak semmi relevánsat! Pár nappal kisőbb derült ki, hogy a szomszéd öreg, és az őt ápoló lánya koronavítus pozitív. Barátom kilincsszomszédjuk. Ez alatt azt értsd, hogy a barátom lakása és a fertőzött család lakása egy zsebkendőnyi, de zárt, közös területre nyílik, innen vezet ki még egy ajtó. A barátomat senki sem tesztelte. A kertszomszéd édesanyját, aki már benne van a veszélyeztetett korban,  és másik ott lakó, kisgyerekes családot senki sem tesztelte. És a legrosszabb: a hatóság, akik ott jártak a közös kertben, egy k*rva szót sem szóltak. A barátom - és a többi ott lakó - csak azért jött rá, hogy a fél méterre tőle lakó szomszéd koronavírusos, mert kikerült az ajtóra a karanténjelzés. Nuku tájékoztatás, ez a legrosszabb. És a barátom nem egy kis zugirodában dolgozik, hanem egy több száz főt foglalkoztató, hermetikusan lezárt animációs stúdióban.

Szerencse, hogy már több, mint három hete se ő, se az anyukája (sem a másik család) nem mozdult ki a házból, és nem mutattak tüneteket. A szomszédjuk azóta meghalt, a lányát kórházban ápolják. Tájékoztatást a barátomék azóta sem kaptak.  Szóval talán megúszták azt, hogy ők megfertőződtek, és azt is, hogy tovább fertőztek. Haverom nagyon kiborult a dolog  miatt egyrészt az anyukája miatt, akit nagyon féltet (én is), másrészt azért, mert napokig járhatott úgy dolgozni, hogy tudtán kívül potenciálisan fertőzhetett. Miért? Mert a magyar egészségügy ott járt szakijai képtelenek voltak bekopogni, és tájékoztatni őket. Nemhogy tesztelni, mikor potenciálisan ki volt téve a fertőzésnek, hanem tájékoztatni! Ennyit erről...! A magyar kormány b*szódjon meg (párttól függetlenül az összes!), vagy méginkább, dögöljenek bele ebbe az egészbe! Számomra ez az ember több mint 25 éve a két legjobb barátom egyike, szinte a testvérem. Az anyukája is kedves a számomra, hiszen megannyi kedves emlékem fűződik hozzá. Amikor erről értesültem, kedvem lett volna ölni. A célpontokat ki lehet találni. Számomra ez a koronavírus ezen a ponton vált véres valósággá. Nem ott, amikor szóltak, hogy a munkahelyemen felére csökkentik a fizetésem, nem ott, hogy a tesóm is hasonlóan járt (két héttel korábban, mint én), hanem ezen a ponton. És rettegek attól, mi lesz, ha a felelőtlen, '60-as éveiben járó szüleimmel, vagy a hasonlóan felelőtlen, 80 éves és 90 éves nagymamáimmal történik valami. :para:

 

18 perccel korábban, Iqvi írta:

Te, ha szabad kérdezni, a könyvíráson kívül mivel foglalkozol? 

Szabadúszó újságíró vagyok, pillanatnyilag a PC Gurunak és a Növekedésnek dolgozom. Emellett viziálus novellát készítek, bár az inkább ilyen mellékes. A könyvírás meg olyan hobbi, ami arra sem elég, hogy a hobbimat fenntartsam. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Szomorú 2
  • Meglepő 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Muszáj folyton ezeket a fideszes kommentárokat idefűzni? :) Nem kell diktaturázni, van itt elég baj anélkül is. 

Nagyon egyetértek, minden politikai megnyilvánulásnak el kellene tűnnie erről a fórumról, mert szívesen olvasgatok, írok itt 2005 (!!!) óta, de az elmúlt 2 hétben már olyan volt ez a fórum, mint azok az oldalak, amelyeket nem olvasok.

Volt itt führerezés, gázszerelőzés, jogállami ámokfutásozás, Orbánisztán, stadionozás, diktatúrától rettegés, fejvesztés kérése stb,

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Brodie írta:

Nagyon egyetértek, minden politikai megnyilvánulásnak el kellene tűnnie erről a fórumról, mert szívesen olvasgatok, írok itt 2005 (!!!) óta, de az elmúlt 2 hétben már olyan volt ez a fórum, mint azok az oldalak, amelyeket nem olvasok.

Volt itt führerezés, gázszerelőzés, jogállami ámokfutásozás, diktatúrától rettegés, fejvesztés kérése stb,

Az a baj, hogy magyar honban ez a koronavírus dolog undorító módon összeforrt a politikával. És erről mi nem tehetünk. Elértünk arra a pontra, amikor a koronavírusról, ami sajnos most mindennapi probléma, nehéz politika mentesen megnyilávánulni, mert a politikusaink (ismételten, párttól függetlenül) ezt a mikroszkópikus sz*rt a politikájuk részévé teszik. Ha az intézkedések mellett érvelek, Fidesz-drukker vagyok, ha ellene, vírusdrukker, stb. Valóban cudar dolog, nekem elhiheted, aki mélységesen undorodik a politikától, és nagyon-nagyon el akarja kerülni nem csak itt, de a mindennapi életben is. A fenti hozzászólásba is azért tettem bele, mert egyszerűen tényleg a politika a felelős azért, ami van. Sajnos, és ezt tényleg pártállástól függetlenül mondom, olyan felfogással, hogy szerintem az ÖSSZES politikust falhoz kéne állítani és agyonlőni: hazánk egy ilyen undorító országgá vált.

Így az a helyzet, hogy vagy nem beszélünk erről, amivel száműzünk a fórumról egy tényleg mindennapi gonddá vált dolgot, miközben sokunk számára fontos, hogy legalább itt, ha óvatosan is, de tudjunk erről tárgyalni, vagy próbálunk rugalmasak lenni. Nyilván Ody és jómagam a moderátorainkkal karöltve azért próbálunk bizonyos, szűk keretek között tartani a frontot. Nehéz dolog ez, annyi biztos, és vékony jég is. Hidd el nekem, aki mély undorral viseltetik a téma iránt, nagyon nehéz helyzet ez számunkra. De erről nem mi tehetünk. Ilyen országban élünk (és ez nem is feltétlen országspecifikus, sok más államban is van összefüggés a járvány és a politikai intézkedések között). :( 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos szerintem azok, akik családostól lófrálnak a Media Marktban vagy akárhol és másokra köhögnek lazán, nem hiszik el, hogy nálunk is el fog szabadulni a vírus, ha nem veszik komolyan a szabályokat, aztán majd lesz nagy meglepetés...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az a baj, hogy magyar honban ez a koronavírus dolog undorító módon összeforrt a politikával. És erről mi nem tehetünk. Elértünk arra a pontra, amikor a koronavírusról, ami sajnos most mindennapi probléma, nehéz politika mentesen megnyilávánulni, mert a politikusaink (ismételten, párttól függetlenül) ezt a mikroszkópikus sz*rt a politikájuk részé teszik. Ha az intézkedések mellett érvelek, Fidesz-drukker vagyok, ha ellene, vírusdrukker, stb. Valóban cudar dolog, nekem elhiheted, aki mélységesen undorodik a politikától, és nagyon-nagyon el akarja kerülni nem csak itt, de a mindennapi életben is. A fenti hozzászólásba is azért tettem bele, mert egyszerűen tényleg a politika a felelős azért, ami van. Sajnos, és ezt tényleg pártállástól függetlenül mondom, olyan felfogással, hogy szerintem az ÖSSZES politikust falhoz kéne állítani és agyonlőni: hazánk egy ilyen undorító országgá vált.

Így az a helyzet, hogy vagy nem beszélünk erről, amivel száműzünk a fórumról egy tényleg mindennapi gonddá vált dolgot, miközben sokunk számára fontos, hogy legalább itt, ha óvatosan is, de tudjunk erről tárgyalni, vagy próbálunk rugalmasak lenni. Nyilván Ody és jómagam a moderátorainkkal karöltve azért próbálunk bizonyos, szűk keretek között tartani a frontot. Nehéz dolog ez, annyi biztos, és vékony jég is. Hidd el nekem, aki mély undorral viseltetik a téma iránt, nagyon nehéz helyzet ez számunkra. De erről nem mi tehetünk. Ilyen országban élünk (és ez nem is feltétlen országspecifikus, sok más államban is van összefüggés a járvány és a politikai intézkedések között). :( 

Ezt én nem is rád értettem most, Amikor pl. Star Wars-t nézek, akkor a való élet sz*rjából is szeretek kilépni és megnyugodni. Szeretem olvasni a te "telefonykönyv" hosszúságú kritikáidat, Ody lelkes elemzéseit, ahogy meg tudja ugyanazt a Star Wars érzést minden különböző műben, amit újabb-újabb alkotók készítettek mostanában.

De... az, hogy állandó fideszes kommenteket kéri számon, ez egyáltalán nem igaz, amikor szerintem ezen a fórumon, nincs is ilyen ember, vagy csak hallgat róla. A felsoroltakat pedig csak 2 hét alatt olvastam itt. Sajnos olyan érzésem volt mostanában ezen a fórumon, mintha az indexnek vagy 444-nek a komment szekcióját olvasnám.

Mivel sok szavazati jogom nincs itt, így én részemről be is fejezem ezt a témát, csak szerettem volna elmondani, hogy rossz érzéssel járok ide mostanában, mert félek, hogy mit találok éppen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Titanic és James Cameron - Ez lényegében a 2012-es évfordulós BD kiadás egyik extrája, a filmben is látott süllyedési animációból készítenek egy új, a valósághoz közelebb álló animációt, de természetesen eközben rengeteg érdekes dolgot elmesélnek arról, mi történt a hajóval, miközben elindult 4 km-es útjára az óceánfenék felé.

 

Azt a doksifilmet kétszer elcsíptem a Nat, Geo.-n. Első alkalommal nem sokkal a kezdés után kapcsoltam oda szóval akkor a nagyja megvolt. Másodjára már majdnem a végénél járt. Amúgy bejött az az extra anyag..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Bomarr írta:

Maszk kapcsán ez esetleg? Házhoz is tudják vinni.

https://www.konzolvilag.hu/otthon/xiaomi-youpin-an-star-ffp2-mask

Köszönöm, de a házhoz szállítást nem engedhetem most magamnak. Bízok benne, hogy előbb-utóbb lesz nálunk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Muszáj folyton ezeket a fideszes kommentárokat idefűzni? :) Nem kell diktaturázni, van itt elég baj anélkül is. 

Ez a helyreigazítás még jogos is lenne, ha előttem ugyanígy helyreigazítottad volna pb-t és Dzséjtet, akik szintén politikai tartalmú hozzászólást írtak ;) de nemhogy helyreigazítottad, hanem még rá is tettél egy lapáttal :Dcsak kíváncsi voltam mi lesz a reakció, mert valahogy úgy tűnt eddig, mindig csak akkor léptél közbe a politizálásba, amikor neked nem tetsző véleményt írt be valaki. És most is így lett. Nem lehetne leállítani egyből a politikát, ha valaki rákezdi, függetlenül attól, hogy milyen az illető politikai nézete?

Egyetértek @Brodie-val. Hanyagolni kéne minden politizálást itt. Lehetne anélkül is minősíteni a járványügyi intézkedéseket, mint pl. "egyetértek", vagy "nem eléggé szigorú", vagy "túlságosan szigorú". Vagy amit Brodie is írt, hogy neki mindegy, hogy ki rendeli el a kijárási tilalmat, ő ugyanúgy üdvözölni fogja a döntést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

De... az, hogy állandó fideszes kommenteket kéri számon, ez egyáltalán nem igaz, amikor szerintem ezen a fórumon, nincs is ilyen ember,

Azért bánt ez mert Te is olyan érzelmű vagy. És itt ne lenne? Csak meg kell nézni pl. a like-okat, abból sokminden látszik. 

Felőlem mindenki annak szurkol akinek szeretne, csak ne fűzzük bele folyton a mondandóba. 

 

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez a helyreigazítás még jogos is lenne, ha előttem ugyanígy helyreigazítottad volna pb-t és Dzséjtet, akik szintén politikai tartalmú hozzászólást írtak ;) de nemhogy helyreigazítottad, hanem még rá is tettél egy lapáttal :Dcsak kíváncsi voltam mi lesz a reakció, mert valahogy úgy tűnt eddig, mindig csak akkor léptél közbe a politizálásba, amikor neked nem tetsző véleményt írt be valaki. És most is így lett. Nem lehetne leállítani egyből a politikát, ha valaki rákezdi, függetlenül attól, hogy milyen az illető politikai nézete?

Egyetértek @Brodie-val. Hanyagolni kéne minden politizálást itt. Lehetne anélkül is minősíteni a járványügyi intézkedéseket, mint pl. "egyetértek", vagy "nem eléggé szigorú", vagy "túlságosan szigorú". Vagy amit Brodie is írt, hogy neki mindegy, hogy ki rendeli el a kijárási tilalmat, ő ugyanúgy üdvözölni fogja a döntést.

Ez is jogos és nyilván elfogult vagyok az egyik oldal felé. Dzséjt írása rávilágít a lényegre, viszont én úgy vélem nem feltétlen kell belevinni a konkrét politikát. Kb. úgy ahogy írtad. 

Törekedjünk erre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez is jogos és nyilván elfogult vagyok az egyik oldal felé. Dzséjt írása rávilágít a lényegre, viszont én úgy vélem nem feltétlen kell belevinni a konkrét politikát. Kb. úgy ahogy írtad. 

Törekedjünk erre. 

Egyetértek. Nyilvánvalóan vannak olyan járványügyi döntések, amelynek a hátterében politikai érdekek is meghúzódnak, de ennek kitárgyalása nem itt kell hogy történjen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Brodie írta:

Ezt én nem is rád értettem most, Amikor pl. Star Wars-t nézek, akkor a való élet sz*rjából is szeretek kilépni és megnyugodni. Szeretem olvasni a te "telefonykönyv" hosszúságú kritikáidat, Ody lelkes elemzéseit, ahogy meg tudja ugyanazt a Star Wars érzést minden különböző műben, amit újabb-újabb alkotók készítettek mostanában.

De... az, hogy állandó fideszes kommenteket kéri számon, ez egyáltalán nem igaz, amikor szerintem ezen a fórumon, nincs is ilyen ember, vagy csak hallgat róla. A felsoroltakat pedig csak 2 hét alatt olvastam itt. Sajnos olyan érzésem volt mostanában ezen a fórumon, mintha az indexnek vagy 444-nek a komment szekcióját olvasnám.

Mivel sok szavazati jogom nincs itt, így én részemről be is fejezem ezt a témát, csak szerettem volna elmondani, hogy rossz érzéssel járok ide mostanában, mert félek, hogy mit találok éppen.

Nem is vettem magamra, csak egy általános helyzetet próbáltam lefesteni. Én is jobb szeretem a Star Wars elemzéseket olvasni és/vagy írni. Ezért is dolgozom most egy kis mellék listázáson, hogy kicsit próbáljam elvenni ennek az egész mindennapi sz/r dolognak az élét (pár napon belül remélhetőleg lesz eredménye), mert ez a fórum nekem is búvóhely a mindennapi nyűg elől. És na, szánom-bánom, adminként hajlamos vagyok az egérgörgő buzgó használatára, és inkább azt mondani magamnak, hogy "majd Ody elintézi" (bocs, Ody). :D Akkor szólok bele, amikor már úgy érzem, jó, ha mindkét admin jelzi az ejnye-bejnyét (itt sajnos megmutatkozik az, hogy ezen a téren Ody és én baromira egy véleményen vagyunk, így az ejnye-bejnye lehet, hogy a kelleténél kicsit később jön, én ezt elismerem, fel lehet róni nekem). 

De tényleg, itt azért egyensúlyozni kell a közösségi szólás szabadság és a politikamentesség között, és ez a koronavírus dolog tényleg nagyon egybeforrt a politikával, ami megnehezíti a dolgot. Őszintén szólva, naív önámítás ezt nem belátni. Vagy struccpolitika. Egyiket sem preferálom.

Bár azért még nagyon messze vagyunk az Indextől és a 444-től, de még a HVG-től is. Ezeknek aktív olvasója vagyok, szóval nem a levegőbe beszélek. Azokon az oldalakon azért jóval keményebb megnyilvánulások is vannak. Itt például még senki sem O1B-zet (vagy mi a tök az a rövidítés). Szóval azért még nagyon finom a helyzet, és, ha rajtunk múlik, nem is lesz morcosabb. Természetesen a véleményekre hallgatunk, és amennyire lehet, továbbra is visszafogjuk a politikai oldalt.

 

 

14 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezt úgy kell elképzelni, mint egy japán Visual Novelt? :)

Majdnem. Én nem anime figurákkal dolgozom. De pontosabban szólva, úgy kell elképzelni, mintha a Game of Thronest és a Godfathert/Casinót ötvözték volna a japán visual novelekkel, realisztikusabb ábrázolási móddal. Ha a témában járatos vagy, szerintem ezzel elég jól lefestettem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Majdnem. Én nem anime figurákkal dolgozom. De pontosabban szólva, úgy kell elképzelni, mintha a Game of Thronest és a Godfathert/Casinót ötvözték volna a japán visual novelekkel, realisztikusabb ábrázolási móddal. Ha a témában járatos vagy, szerintem ezzel elég jól lefestettem. :D 

Tökéletesen :D tök érdekesen hangzik. És ebben is lehet majd az olvasónak döntéseket hozni, amelyek különböző befejezésekhez vezetnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Tökéletesen :D tök érdekesen hangzik. És ebben is lehet majd az olvasónak döntéseket hozni, amelyek különböző befejezésekhez vezetnek?

Yep, konkrétan most készítem az ötödik fejezetet, mindegyk fejezetben több döntés is van (néhány kritika szerint túl sok is), és a 3. és 4. fejezet döntéstől függően szigorúan nézve két szálon fut, nem túl szigorúan meg annál is többön (lazán, de azért több felé szerteágazó, megneheztíve a dolgom, ugyanis pár dolog már nem csak párbeszédekben érhető tetten). Most konkrétan az ötödik fejezet elején egy karakterrel kapcsolatban hat különböző párbeszédet kelett lekódolnom (ez az egyszerűbb) és két különböző modellben kellett megalkotnom (ez az időigényesebb, mert minden jelnetet kétszer kell lerenderelnem).

Tetszik a dolog, mert intellektuálisan is megmozgat - a programozás része ugye logikai feladvány -, és az alkotói vágyamat és a kreativitásomat is kiélhetem. És kicsit olyan, mintha videojátékot csinálnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nálunk nem találok szájmaszkot és védőkesztyűt. Négy helyen próbálkoztam egy hét alatt.

Nálunk, Kazincbarcikán az önkormányzat vásárolt minden háztartásnak 2db mosható, többször használható maszkot , plusz lesz a borítékban egy tájékoztatót a járványról. Ezt elvileg szombaton juttatják el a lakosokhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Yep, konkrétan most készítem az ötödik fejezetet, mindegyk fejezetben több döntés is van (néhány kritika szerint túl sok is), és a 3. és 4. fejezet döntéstől függően szigorúan nézve két szálon fut, nem túl szigorúan meg annál is többön (lazán, de azért több felé szerteágazó, megneheztíve a dolgom, ugyanis pár dolog már nem csak párbeszédekben érhető tetten). Most konkrétan az ötödik fejezet elején egy karakterrel kapcsolatban hat különböző párbeszédet kelett lekódolnom (ez az egyszerűbb) és két különböző modellben kellett megalkotnom (ez az időigényesebb, mert minden jelnetet kétszer kell lerenderelnem).

Tetszik a dolog, mert intellektuálisan is megmozgat - a programozás része ugye logikai feladvány -, és az alkotói vágyamat és a kreativitásomat is kiélhetem. És kicsit olyan, mintha videojátékot csinálnék.

Tetszik a dolog :) remélem egyszer eljut a nagyközönséghez is :) egy vásárlód már van ;)

 

Amúgy tulajdonképpen videojátékokhoz sorolják a VN-eket általában, Steam-en is van jópár. A személyes kedvencem még a Steam Top 100 játékában is benne van (Steins;Gate)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Tetszik a dolog :) remélem egyszer eljut a nagyközönséghez is :) egy vásárlód már van ;)

 

Amúgy tulajdonképpen videojátékokhoz sorolják a VN-eket általában, Steam-en is van jópár. A személyes kedvencem még a Steam Top 100 játékában is benne van (Steins;Gate)

Ami azt illeti, már eljutott a nagyközönséghez, hála a Patreonnak (egy külföldi fórumra épp ma, két órával ezelőtt töltötték fel "kalóz" változatban az új fejezetet). Nyilván ez még messze nem a teljes játék, sok meló van még vele, és nem is haladok úgy, ahogy kellene (konkrétan a 3. és a 4. fejezet között fél év telt el), de jó kis extrát ad. Ha érdekel, szívesen megadom neked a magyar változat linkjét (az angolt nem javallom, valahol az épp csak érthető és a borzalmas között van a szövegezés, bár a a játék elejét az utóbbi hónapokban kijavított egy kedves önkéntes, csak egy ideje nem ér rá, így nem folytatódott a projekt ezen a téren).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én nem anime figurákkal dolgozom. De pontosabban szólva, úgy kell elképzelni, mintha a Game of Thronest és a Godfathert/Casinót ötvözték volna a japán visual novelekkel, realisztikusabb ábrázolási móddal. Ha a témában járatos vagy, szerintem ezzel elég jól lefestettem. :D

Ez kifejezetten izgalmasan és érdekesen hangzik. Mennyire merítesz inspirációt olyan művekből és univerzumokból, mint a SW vagy ME? :) Más a téma és a körítés persze, de tudom, hogy nagy rajongója vagy ezeknek (a SW milyen meglpeő is egy ilyen fórum oszlopos tagjaként :P), amik kihatnak a gondolkodás sok területére, pláne ha ilyen alkotómunkáról van szó. :)

 

A politika kapcsán én azt gondolom, hogy a téma teljesen általános kerülése botorság, pont úgy, mint akik a PT-ban utálták ezeket a motívumokat. Ez is az élet része, nagyon is fontos része, miért ne beszéljünk róla. Sőt, kicsit tágabb értelemben szinte minden politika.

Ami fontos, hogy ne süllyedjünk le a pártpolitika bugyraiba, mert az Magyarországon sajnos rendkívül székletdobáló és stílustalan módon tud zajlani. Nyilván vannak határterületek, de szerintem ezeket itt még messze nem értük el. Az nyilván nem könnyít a helyzeten, hogy jelenleg a kormány (lényegében) pont egyetlen pártból áll, ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a kormány egy-egy intézkedésének minősítése nem pártpolitika. Ennek megfelelően nyugodtan beszélhetünk róla itt is.

Az orbánozásnak-gyurcsányozásnak-sorosozásnak nincs értelme és káros is tud lenni, de nem tartunk még itt. Ahogyan többen írták is, a vírushelyzet jelenleg tematizálja a világot. Akkora horderejű téma, hogy mindenféle aspektusa van: gazdasági, társadalmi, tudományos és persze politikai is. Elhiszem, hogy sok embernek van már herótja a politizálástól, de ha minden más nézőpontról beszélünk egy problémakör kapcsán, miért maradna ki pont ez? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, pb69 írta:

Ez kifejezetten izgalmasan és érdekesen hangzik. Mennyire merítesz inspirációt olyan művekből és univerzumokból, mint a SW vagy ME? :) Más a téma és a körítés persze, de tudom, hogy nagy rajongója vagy ezeknek (a SW milyen meglpeő is egy ilyen fórum oszlopos tagjaként :P), amik kihatnak a gondolkodás sok területére, pláne ha ilyen alkotómunkáról van szó. :)

Annyira, hogy a főhős sci-fi rajongó, így van egy Darth Vader (illetve a prológusban egy Oola) figura az éjjeli szekrényén, és egy Tempest űrhajómodell a Mass Effect: Andromedából az egyik szekrényen. Több más "figurát" és modellt is terveztem, de sajnos a számítógépem memóriája és processzorkapacitása véges, így ezek lerenderelése a jelenlegi technikai paramétereim között vagy túlságosan időigényes vagy lehetetlen. De azért vannak kapcsolódási pontok, pl. a főhős egy ponton megnézi az ep8-at és magában kijelenti, hogy imádja (ezért meg is kaptam a magamét külföldi fórumon), egy másik ponton kijelenti, hogy az ep2 a kedvenc SW filmje (időben az a 2010-es évek elején játszódik, így még nincs ep8 - a prológus, az 1 és 2. fejezet nagyjából tíz évet ölel fel).  De ezek inkább ilyen utalásjellegűek, inspirációt eme játék esetében a régi gengszterfilmekből merítek, mint a Casino, a Godfather 1-2, vagy a Godfellas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Annyira, hogy a főhős sci-fi rajongó, így van egy Darth Vader (illetve a prológusban egy Oola) figura az éjjeli szekrényén, és egy Tempest űrhajómodell a Mass Effect: Andromedából az egyik szekrényen. Több más "figurát" és modellt is terveztem, de sajnos a számítógépem memóriája és processzorkapacitása véges, így ezek lerenderelése a jelenlegi technikai paramétereim között vagy túlságosan időigényes vagy lehetetlen.

Ez tök jó. Ezeket amúgy te is modellezted le és textúráztad fel, vagy valamilyen kész komponensekből építkeztél? Milyen környezetben fejleszted amúgy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami azt illeti, már eljutott a nagyközönséghez, hála a Patreonnak (egy külföldi fórumra épp ma, két órával ezelőtt töltötték fel "kalóz" változatban az új fejezetet). Nyilván ez még messze nem a teljes játék, sok meló van még vele, és nem is haladok úgy, ahogy kellene (konkrétan a 3. és a 4. fejezet között fél év telt el), de jó kis extrát ad. Ha érdekel, szívesen megadom neked a magyar változat linkjét (az angolt nem javallom, valahol az épp csak érthető és a borzalmas között van a szövegezés, bár a a játék elejét az utóbbi hónapokban kijavított egy kedves önkéntes, csak egy ideje nem ér rá, így nem folytatódott a projekt ezen a téren).

 Engem most jól megleptél. Nem is tudtam hogy ilyesmin dolgozol. Engem érdekelne a magyar link. Nagyjából olyasmi döntések vannak benne mint a Detroit: BH-ban?

15 perccel korábban, pb69 írta:

A politika kapcsán én azt gondolom, hogy a téma teljesen általános kerülése botorság, pont úgy, mint akik a PT-ban utálták ezeket a motívumokat. Ez is az élet része, nagyon is fontos része, miért ne beszéljünk róla. Sőt, kicsit tágabb értelemben szinte minden politika.

 

Mert iszonyú indulatokat gerjeszt, főleg hazánkban. Pillanatok alatt elmehet a diskurzus személyeskedésbe k. anyázásba. A két tábor között szinte semmilyen kapocs nem létezik, csak a másik oldal iránt gyűlölet. Ennélfogva nem leghet róla racionális érvekkel beszélgetni, mert annyira át van itatva érzelmekkel. Elég sok barátságot tett már tönkre a politika, nem hinném hogy ide is ez kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami azt illeti, már eljutott a nagyközönséghez, hála a Patreonnak (egy külföldi fórumra épp ma, két órával ezelőtt töltötték fel "kalóz" változatban az új fejezetet). Nyilván ez még messze nem a teljes játék, sok meló van még vele, és nem is haladok úgy, ahogy kellene (konkrétan a 3. és a 4. fejezet között fél év telt el), de jó kis extrát ad. Ha érdekel, szívesen megadom neked a magyar változat linkjét (az angolt nem javallom, valahol az épp csak érthető és a borzalmas között van a szövegezés, bár a a játék elejét az utóbbi hónapokban kijavított egy kedves önkéntes, csak egy ideje nem ér rá, így nem folytatódott a projekt ezen a téren).

Engem érdekel, bár nem tudom mostanság lenne időm olvasgatni...

 

Sajnos nekem a távoktatás eddig nem a bejövős kategória. Én azt hittem, hogy így több szabadidőm lesz, de pont fordítva van. Én ráadásul mindig olyan típus voltam, aki könnyebben megtanulja a dolgokat, ha hallja is, és nemcsak olvassa. Viszont sajnos van 1-2 tárgy, amiből nincsenek se előadás-videók, se online előadások, csak nemes egyszerűséggel elküldik az anyagot, hogy tanuld meg, ha nem értesz valamit írj egy emailt (BME... még jó, hogy ez a "legjobb" műszaki egyetem), így ezek elsajátítása nekem most kicsivel nagyobb nehézséget okoz, mint alapesetben...

 

Na, de ha már eszembe jutott, @Bence1997 nálatok milyen eddig a távoktatás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A fórum szabályzat alapvető pontja a politikamentesség. Ez így is fog maradni. 

Éppen most , Frenkie írta:

Mert iszonyú indulatokat gerjeszt, főleg hazánkban. Pillanatok alatt elmehet a diskurzus személyeskedésbe k. anyázásba. A két tábor között szinte semmilyen kapocs nem létezik, csak a másik oldal iránt gyűlölet. Ennélfogva nem leghet róla racionális érvekkel beszélgetni, mert annyira át van itatva érzelmekkel. Elég sok barátságot tett már tönkre a politika, nem hinném hogy ide is ez kell.

Akkor újra, csak hogy teljesen világos legyen. ;) Nem pártpolitikáról beszélek. Az is politika, amikor pl. a demokráciáról vagy diktatúráról beszélünk. Rengetegszer megtettük ilyen vagy olyan témában ezen fórumon is, nem lett belőle nagyobb vita, mint egyéb, akár SW fókuszú dolog kapcsán.

Nekem sem célom itt politizálni, a szó pejoratív értelmében, de a jelen domináns vírushelyzet kapcsán nehezen lehet elmenni szó nélkül az ehhez kapcsolódó intézkedések mellett, amik mindenki mindennapjait érintik. Ezek tekintetében csak erőltetett struccpolitikának és dogmatikus tabubűvöletnek tartom, ha minden áron ki akarunk küszöbölni mindenféle politikai aspektust. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy ez a vírus helyzet villámgyorsan húsbavágó tud lenni. Ha a politikusok rossz döntéseket hoznak, ha az egészségügy a szokásához híven rugalmatlan és értelmetlen módszereket alkalmaz, akkor nem valaki valahol megsérülhet, vagy ismeretlen embereknek esetleg baja lehet, hanem a Te vagy az Én vagy Dzséjt barátjának az anyukája szenvedheti meg. Szóval azt kérni, hogy ne térjünk ki ilyesmire vagy ne küldjük el az anyjukba azokat, akik odavalók, nem igazán reális ezekben a napokban. Már említettem anyám pasiját: köhögött, fájt a feje, lázas volt, és a kutya meg nem nézte, felgyógyult, de a szaglása totál elszállt, szóval nagyon magas eséllyel koronás volt. Tesztelték? Dehogy. Verdikt? Maradjon otthon. Anyám pár napra rá elkapta. Simán elfajulhatott volna a dolog, de szerencsére jobban van. Tesztelték? Dehogy. Verdikt? Maradjon otthon. Mikor emberéletek forognak kockán én biztos nem fogok finomkodni... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , pb69 írta:

Ez tök jó. Ezeket amúgy te is modellezted le és textúráztad fel, vagy valamilyen kész komponensekből építkeztél? Milyen környezetben fejleszted amúgy?

Kész komponensekből építkezek, ezeket módosítom - karakterek szintjén a megfelelő modulokkal eléggé át lehet szabni a figurákat. Helyszínek terén pedig igyekszem rengeteg egyéni dolgot hozzátenni, például az előre beillesztett képeket lecserélem a karakterek életét ábrázoló képekre, meg ilyenek. Sajnos arra nincs időm, de még inkább tehetségem, hogy saját modelleket hozzak létre - jó lenne egyszer ilyen játékon is dolgozni, de jelenleg "egyszemélyes stúdiót" alkotok.

A képek és a stop motion animációk megalkotására a Daz3D-t használom, a programkódhot meg a Ren'Py-t. Egyik sem túl bonyolult, bár azért a komolyabb dolgok megalkotásához már el kell mélyedni bennük. Én két éve dolgozom ezen a visual novellen, most a v0.5-ös változat elkészítése közben alkottam újra a prológust az ez idő alatt tanultak tükrében.

Igazából most eljutottam egy olyan szintre, hogy már a technika korlátoz. Tudnék baromi jó képeket készíteni, de sajnos a gépem nem elég erős hozzá. Így például fények tekintetében kénytelen vagyok úgynevezett szellemfényt (GhostLight) használni, ami kisebb erőforrást igényel, de a képek nem annyira realisztikusak, mintha valódi fényszimulációt használnék. És mint írtam, minél több modellt zsúfolok be, annál problematikásabbá válik a dolog. Persze a Photoshop sokat segít, így a többszereplős képeket több részletben lerenderelve összeilleszthetem és kicsit meg is dolgozhatom.

10 perccel korábban, Frenkie írta:

 Engem most jól megleptél. Nem is tudtam hogy ilyesmin dolgozol. Engem érdekelne a magyar link. Nagyjából olyasmi döntések vannak benne mint a Detroit: BH-ban?

Olyasmi, csak nem olyan volumenben, és nálam álloképek vannak (leszámítva néhány kisebb, stop motion animációt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.