Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Azért arra kíváncsi leszek, hogy az emberiség hogyan oldja majd meg az energiaforrások, erőforrások apadását, a túlnépesedést és ezt a brutális tömegfogyasztást.  Én se hiszem, hogy 20-30 év múlva itt lesz a világvége, de az is biztos, hogy lesznek olyan erőforrások, melyek vészesen le fognap apadni a 21. században. Sose voltunk még ennyien a Földön. Megközelítőleg 75 év alatt majdnem 6 milliárddal nőtt meg az emberiség lélekszáma. És ez aggasztó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Frenkie írta:

Azért ez nem egy ilyen maja naptár jellegű akármicsoda. Az a helyzet, hogy a jelenlegi ismert globális problémákra (pl. klímaváltozás, túlnépesedés) nincs működő megoldásunk, és nem is lehet látni, hogy a közeljövőben lenne. És ez nem jó jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A túlnépesedés akkora "probléma" hogy már Indiában is látható közelségbe került a népességfogyás. Az egy nőre eső szülések száma lement 2-es átlagra igy hosszútávon már nem tudja a népesség reprodukálni magát.... ahogy lassan egyetlen más országban sem. Már Afrikában is látható hogy meglesz ugyanez a fordulat. Lassan mindenhol apadni kezd a lakosság. Globálisan az egy nőre eső szülések száma 2,5 jelenleg. 70 éve még ugyanez a szám 7-en állt. A túlnépesedés amivel tele lett rettegve az utóbbi pár évtized hamarosan "magától" megoldódik.

  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az erőforrásokkal mi a helyzet? Minden végtelen mennyiségben rendelkezésünkre állna? Vajon időben megfordul a népességfogyás, ahhoz, hogy minden rendbe jöjjön? Mi a helyzet a klímaválsággal? Azt is vissza tudjuk fordítani? Vagy a nagy tömegtermelést valamivel visszaszorítani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem árt odafigyelni arra, hogy éljünk takarékosabban, környezettudatosabban, hogy hosszabbítsuk a jelenleg ismert civilizáció formáját, ameddig csak lehet. Nem lehet orrba-szájba dőzsölve fogyasztani, mert az előbb-utóbb katasztrófához vezethet. Ha nem is most, de évtizedek, vagy egy évszázad múlva sokkal rosszabbra fordulhat minden.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Tehát a pali lényegében megjósolta, hogy 30 év múlva nem úgy fog kinézni a civilizációnk, mint ma. Ehhez aztán nagy tudomány kell. Harminc évvel ezelőtt sem úgy nézett ki, mint ma. A kormányok folyton változnak, átalakulnak, átnevezik őket, ideológiát váltanak, ez így megy már több ezer éve. Ha az emberiség túlélte a korábbi birodalmak átalakulását/összeomlását, túl fogja élni a mostani birodalmak átalakulását/összeomlását is.

A földi természetre meg ez hatványozottan igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az országban, ahol élünk tényleg nincs jövőnk. Ezért engem az elmúlt 4 évben egyre jobban foglalkoztat az öngyilkosság gondolata. Most még van miért élni, bár egyre többször érzem úgy, hogy túl nagy a szenvedés-faktor. Aránytalanul nagy az örömökhöz képest. És egyszerűen nem látok jövőt magam előtt. Elhárítok egy jelentős problémát, jelentős anyagi áldozattal és újra gyűjtögetek pénzt. De egyszerűen sose gyűlik össze annyi, amennyiből jelentősen előre lehet lépni az életben. Állandóan úgy érzem, hogy csak sodródok az árral. Megpróbálok a felszínen maradni és nem megfulladni. Ilyennek érzem az  életet. Ha megélem az öregkort, akkor az biztos kín és nyomor lesz. Előbb-utóbb biztos torkig leszek ezzel és akkor úgy döntök, befejezem az életemet. Az akasztásban gondolkodom  egyébként. Nem most azonnal. Szerintem még ezt és a következő évtizedet megpróbálom végigélni. Amúgy is 4 éve anyám halálával befejeződött az életem. Csak akkor még nem voltam elég bátor befejezni ezt a létet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9, beszélj valakivel a problémáidról. Az öngyilkosság nem megoldás.

 

A nagyszüleim végigéltek egy háborút és a Rákosi korszakot, és kitartottak, pedig akkor még rosszabbak voltak a kilátások. Apám a háború alatt született, a nagyapám hadifogoly volt, de hazatért. Ha néha én is elcsüggedek valamiért, erre szoktam gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tehát a pali lényegében megjósolta, hogy 30 év múlva nem úgy fog kinézni a civilizációnk, mint ma. Ehhez aztán nagy tudomány kell. Harminc évvel ezelőtt sem úgy nézett ki, mint ma. A kormányok folyton változnak, átalakulnak, átnevezik őket, ideológiát váltanak, ez így megy már több ezer éve. Ha az emberiség túlélte a korábbi birodalmak átalakulását/összeomlását, túl fogja élni a mostani birodalmak átalakulását/összeomlását is.

A földi természetre meg ez hatványozottan igaz.

Ez alapvetően szerintem is igaz.

 

Másrészről viszont nem árt, ha szoktatjuk magunkat a gondolathoz, hogy amiben eddig éltünk, az az aranykor, a javak bősége, ami az  emberek széles körének elérhető (legalábbis a fejlett világban), és innen nagyobb eséllyel vezet lefelé az út, mint felfelé, és megkezdődtek azok a folyamatok, amelyek a végét jelzik az aranykornak (energiahordozók és élelmiszerek szűkössége, árrobbanások).

 

Biztos, hogy nem lesz vége a civilizációnak 30 év múlva, de az könnyen lehet, hogy szerényebben, takarékosabban, kevesebbet fogyasztva kell élnie a fejlett világnak is. Néhány példa, amiről le lehet mondani világvége érzés nélkül: családon belül több autó, 1-2 évente lecserélt mobiltelefon, ételpazarlás, vizpazarlás, árampazarlás. Tudom, hogy itt a fórumon nagy eséllyen most sincs igy, de azért ha belegondoltok, mindenki tudna valamivel takarékoskodni. 

 

Amire most kényszerülünk az oroszok miatt, az alacsony fűtésre, az energiatakarékoskodásra és társaira a magas árak és a bizonytalan ellátás miatt, az lehet a jövőben az alapbeállás. Azért élik ezt meg tragédiaként sokan, mert túlságosan hozzászoktunk a jóhoz, a pazarláshoz.

 

Nekem egyébként ettől nincs világvége hangulatom, inkább megnyugtató, hogy a társadalmi-gazdasági folyamatokat nem lehet tartósan eltéríteni, azok utat törnek maguknak. Pl. régen repülni csak iszonyú pénzekért lehetett, csak az repült, akinek muszáj volt vagy a cége fizette. Most kezd megint drágulni a repülés, ami jogos, hiszen hogy lehet egy repjegy Londonba olcsóbb, mint egy belföldi vonatjegy Debrecenbe? 

 

Egy szó, mint száz, vissza kell fogni a fogyasztást, amit elő fog segíteni az árak emelkedése. Szerintem egyébként a cikk is leginkább ezt sugallja, csak Index szokás szerint clickbait cime van. A videót nem néztem meg.

 

Donát berakott egy Friderikusz podcastot pár hete, és az is erről szólt. Nem világvége hangulat kell, hanem alkalmazkodás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyre többen kerülnek Revanhoz hasonló helyzetbe, és érzik úgy, hogy szélmalomharcot vívnak. Ha a létminimumon élsz, bizonytalan a jövőd azt a kevés örömöt is nehéz megélni az életben, ami adatik. Nem magamról beszélek, de átérzem a helyzetüket. Empátiával kell ezek felé az emberek felé fordulni, ez lenne a kulcs. Van, aki képes erre, van, aki nem... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan egyetemet végzett kiművelt ember, ráadásul egy remek állással, amiért én pl. a fél karom odaadnám. Van barátnője, testvére, szóval még magányosnak se mondanám (elvileg persze). Szó sincs arról, hogy az utcán a híd alatt tengődne teljesen elveszetten. Ennek ellenére is megértem a problémáját, de ilyenkor talán arra is kellene gondolni, hogy vannak SOKKAL nehezebb helyzetben lévő emberek, akik mindennap harcolnak az életben maradásért. A szememben ezek az emberek igazi hősök, és meg is van irányukba az empátia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek a maga problémája a legnehezebb, nem lehet kivülről megítélni. Szerintem az már fontos és jó dolog, hogy ez a fórum lehetőség arra is, hogy akinek szüksége van rá, kiöntheti a lelkét.

 

Ha a mindennapokban vannak pozitív pillanatok, egy jó könyv, sorozat, baráti beszélgetés, akkor lehet erő folytatni a küzdelmet a valós életben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.