Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Rossz érzés, amikor a biztosító nem fizet. Vasárnap volt nálunk egy kisebb vihar és beázott – igaz csak kisebb mértékben a kisszoba az ablak feletti falrésznél. Úgy picit csöpögve bejött a víz három kicsi repedésen keresztül. Dokumentáltam, értesítettem a biztosítót. A további károkozás megelőzése érdekében vettünk kitöltő anyagot és újra is gletteltük azt az adott falszakaszt. Kárszakértő is volt kint. A Generali gyorsan megállapította, hogy a „Helyszíni szemle dokumentumok felülvizsgálatát követően megállapításra került, hogy a beázás
következtében a lakáson belüli falfelületek állapota miatt további értékcsökkenés nem történt, így kártérítés nyújtása nem áll módunkban.”
Ezek után megfordult a fejemben, hogy teljesen feleslegesen kötöttem lakásbiztosításra szerződést tavaly. Igaz nem keletkezett komolyabb gond, de azt reméltem, hogy a biztosító a glett és a javító anyag árát fizeti legalább…
Lehet, hogy az a jó megoldás, hogy ha egyáltalán nincs is lakásbiztosítás? Talán elég az a társasház is, de az csak a társasházzal közös részekre vonatkozik, számtalan lakáson belüli részre nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nagy hülyeséget akarsz elkövetni, akkor valóban felmondhatod a lakásbiztosítást. De csak azért, mert - saját bevallásod szerint is - egy kis kárért nem fizettek, még ne csinálj ekkora marhaságot. Mert akkor meg majd szidhatod magadat, ha valami tényleg komoly történik, és aztán semmi sincs a kezedben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az eset elgondolkodtatott. Mi van, ha nagy kár történik és akkor sem hajlandóak fizetni? Akkor meg megy a semmiért a pénz nekik. Jó pár ilyen történetet olvastam, lehetett róla tv-ben hallani. Ezért is tartózkodtam sokáig a lakásbiztosítástól. Anyám is ezért tartózkodott tőle. Ő úgy vélte elég a társasházi is...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.