Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szegény Fives. :(

 

Kicsit elgondolkodtam azon, hogy vajon Filoniék hogyan fogják megvariálni a Bad Batch történetszálat. Mert persze, sokan itt a fórumon nem látták, de például én igen, igaz, kezdek felejteni belőle. De azért a történet váza megvan. És szerintem Filoniéknak - hogyha tényleg lezárást akartak csinálni - akkor drasztikusan hozzákellet nyúlni az alaphoz és a végét kicsit átalakítani. Aki látta a történetet, tudja miről beszélek:

Spoiler

tényleg Echo lesz majd az, akit meg kell menteniük Rexéknek? A szinopszis egyelőre nem árul el semmit, csak azt sejteti, hogy esélyes, hogy ugyanazt kapjuk meg. De talán az évek alatt megváltoztatták ezt a tervet? Mindenesetre én örülnék neki, ha nem Echo térne vissza, pláne, hogy a sorsát a sorozatban nagyon nem is ismerjük meg. :|

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szegény Fives. :(

 

Kicsit elgondolkodtam azon, hogy vajon Filoniék hogyan fogják megvariálni a Bad Batch történetszálat. Mert persze, sokan itt a fórumon nem látták, de például én igen, igaz, kezdek felejteni belőle. De azért a történet váza megvan. És szerintem Filoniéknak - hogyha tényleg lezárást akartak csinálni - akkor drasztikusan hozzákellet nyúlni az alaphoz és a végét kicsit átalakítani. Aki látta a történetet, tudja miről beszélek:

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Én ebben nem látok semmi ellentmondást, 

 

 

azt leszámítva, hogy Echo túlélte azt a robbanást. De az SW-ben mint tudjuk nem könnyű meghalni. 

:D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Épp tegnap néztem meg a 6. évad 4. részét :( 

Szépen elhúztál. Én tegnap kezdtem el a 4. évadot. :) De tartom az ütemtervet. 

Febr. 16-ig végzek, aztán még jut idő a Dathomir fia képregényre és a Sötét tanítvány összefoglalójára is. 

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Basszus Fives... :cry:

Talán az egyik legtragikusabb sorsú klón története az övé. :( 

 

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

És szerintem Filoniéknak - hogyha tényleg lezárást akartak csinálni - akkor drasztikusan hozzákellet nyúlni az alaphoz és a végét kicsit átalakítani. Aki látta a történetet, tudja miről beszélek:

Szerintem 99%, hogy ugyanazt kapjuk meg. Nem vagyok biztos benne, hogy mással is ugyanakkorát ütne-e a sztori. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szépen elhúztál. Én tegnap kezdtem el a 4. évadot. :) De tartom az ütemtervet. 

Febr. 16-ig végzek, aztán még jut idő a Dathomir fia képregényre és a Sötét tanítvány összefoglalójára is. 

 

Talán az egyik legtragikusabb sorsú klón története az övé. :( 

 

Szerintem 99%, hogy ugyanazt kapjuk meg. Nem vagyok biztos benne, hogy mással is ugyanakkorát ütne-e a sztori. 

Fives tragikus sorsát megkönnyeztem anno, amikor láttam. :(

Arra kíváncsi vagyok, hogy Rexék hogyan jöttek rá a csipre, amit ki is szedettek magukból. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szépen elhúztál. Én tegnap kezdtem el a 4. évadot. :) De tartom az ütemtervet. 

Febr. 16-ig végzek, aztán még jut idő a Dathomir fia képregényre és a Sötét tanítvány összefoglalójára is. 

Mi több már be is fejeztem :D Már csak a Dathomir fia van, a Sötét tanítványt kihagyom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, cyrano írta:

Arra kíváncsi vagyok, hogy Rexék hogyan jöttek rá a csipre, amit ki is szedettek magukból. 

Szerintem Fives utolsó szavai ébresztettek kételyt Rexben, aki végül elhitte haldokló testvérének az igazságot a bio-chipekről. 

 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mi több már be is fejeztem :D Már csak a Dathomir fia van, a Sötét tanítványt kihagyom.

Az Erő veled van. Én Yoda tanítását követem: "Egy Jedi-lovag soha sem siet semmivel." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nem olyan sokára a sorozat (ismételt) újranézésének végére érek, így felmerült a kérdés: ha egy Top5-ös listát kellene állítani a TCW kedvenc story-arc-jaiból, nálatok hogy nézne ki a lista? :) 

Elég nehéz kiválasztani kedvenc ötöt, mert annyi sok jó történet volt benne. De azt hiszem, ebben az ötben benne lenne Kenobi-Satine szerelmi szála, a hatodik évad Yoda szála, Fives tragédiája, Mortis, Wrong Jedi történései. 

De nagyon szerettem Zilo a sárkány kalandjait, Maul mandalori kalandjait, vagy a klón kadétokat is. Szóval, a legjobb 5 elég nehéz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, cyrano írta:

Arra kíváncsi vagyok, hogy Rexék hogyan jöttek rá a csipre, amit ki is szedettek magukból. 

 

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem Fives utolsó szavai ébresztettek kételyt Rexben, aki végül elhitte haldokló testvérének az igazságot a bio-chipekről. 

A Rebelsben erről van is szó én úgy emlékszem.

Idézet

Az Erő veled van. Én Yoda tanítását követem: "Egy Jedi-lovag soha sem siet semmivel." :D

Nem siettem, nem volt jobb dolgom meló közben. :D Egy műszakban 6 rész bár 2x volt 9 is de volt olyan is, hogy 4-5. :) 

51 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nem olyan sokára a sorozat (ismételt) újranézésének végére érek, így felmerült a kérdés: ha egy Top5-ös listát kellene állítani a TCW kedvenc story-arc-jaiból, nálatok hogy nézne ki a lista? :) 

1. Maulék a Mandalore-on, ebben vannak a legjobb párbajok. :D 

2. Yoda utazása a 6. évadban

3. Mortis

4. Maul keresése / visszatérése

5. Krelles / Umbarás részek

 

+1 Mon Cala ostroma

 

 

Aztán vannak még olyanok amik, mint arc hátrébb sorolok a fentebbieknél, de egy-egy rész belőlük jobban tetszik, mint pl a fenti arcok egyes részei. 
Pl: a Droid különítmény Gregoros része, az éjnővéres részek közül mikor Savage-t kiválasztják és megalkotják, Obi-Wan beépüléséből a Dobozos rész, az ifjú Jedik kyber begyűjtős része

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, igen. Rengeteg zseniális története van ennek a sorozatnak. :) Így kicsit gonosz kérdés volt ez a Top5. :D Én megvárom, amíg végzek a 6. évaddal, aztán szerintem írok egy listát, bármilyen nehéz is lesz. 

 

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A Rebelsben erről van is szó én úgy emlékszem.

Azt is újra kéne "néznünk", nem? :P Egyébként, viccen kívül, én idénre terveztem. Hátha addig befut a pletykált folytatás-sorozat is.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Sky írta:

Hát, igen. Rengeteg zseniális története van ennek a sorozatnak. :) Így kicsit gonosz kérdés volt ez a Top5. :D Én megvárom, amíg végzek a 6. évaddal, aztán szerintem írok egy listát, bármilyen nehéz is lesz. 

 

Azt is újra kéne "néznünk", nem? :P Egyébként, viccen kívül, én idénre terveztem. Hátha addig befut a pletykált folytatás-sorozat is.  

Ha lesz Rebels folytatás akkor én is megnézem, de ha nem akkor idén még szerintem pihentetem, bár ki tudja :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amatőrök. Én már túlvagyok mindkettőn. :P

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Nem olyan sokára a sorozat (ismételt) újranézésének végére érek, így felmerült a kérdés: ha egy Top5-ös listát kellene állítani a TCW kedvenc story-arc-jaiból, nálatok hogy nézne ki a lista? :) 

A kedvenc előételeimet előbb tudnám felsorolni, mint hogy a TCW legjobb 5 történetszálát. :P Amúgy rafkós kérdés, mert fogalmam sincsen, hogy melyik a kedvenc történetszálaim. Vagyis vannak, de hogy sorrendet állítsak, egyelőre nem megy. Majd alszok rá egyet. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nem olyan sokára a sorozat (ismételt) újranézésének végére érek, így felmerült a kérdés: ha egy Top5-ös listát kellene állítani a TCW kedvenc story-arc-jaiból, nálatok hogy nézne ki a lista? :) 

Inkább csak 5 kedvencet írok, közöttük elég nehezen tudnék sorrendet kialakítani, így időrendben írom őket:

- Mortis (3x15-17)

- Mandalore (5x14-16)

- Ahsoka (5x17-20)

- 66-os parancs (6x1-4)

- Yoda (6x11-13)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nem olyan sokára a sorozat (ismételt) újranézésének végére érek, így felmerült a kérdés: ha egy Top5-ös listát kellene állítani a TCW kedvenc story-arc-jaiból, nálatok hogy nézne ki a lista? :) 

Tavaly néztem újra a sorozatot és érett meg bennem az a felismerés, amit korábban nem feltétlenül állítottam volna, hogy bizonyos pontokon fölé is nőtt már a szemeben a filmeknek a TCW... persze vannak gyengébb részek is, főleg az első évad elején, de összességében felsorolni is nehéz lenne, hogy mennyi remek történetszálat hoztak be a SW világába ezzel a szériával. Az én toplistám így nézne ki:

 

5. Order 66 Genesis - Ez volt az a történetszál a hatodik évad elején, amivel egy olyan új megközelítését adták a háborúnak, hogy a két oldal nem csak abban áll közel egymáshoz, hogy mindkét felet ugyanaz a személy irányítja Palpatine/Sidious képében, hanem a két hadsereg is végső soron egy távirányítható, "programozható" hadigépezet. A klónok sok tekintetben eltérnek a droidoktól és persze magasan felülmúlják azokat, de mégis ezzel a szállal, a microchippel amit beléjük ültettek teljesen kivették a kontrollt a kezükből. Emlékezhetünk az Ep. III-nak arra a jelenetére, mikor Palpatine kiadja a parancsot Cody-nak és ő gondolkodás nélkül teljesíti. Ebből az aprócska mozzanatból még nem gondolhattuk, hogy mi játszódik le ennek a pillanatnyi történésnek a hátterében. A klónok helyzete egyébként is speciális, kifejezetten a háború miatt hozták őket létre (ahogy erre reflektál is Rex a 7. évad előzetesében) és láthattuk korábban, hogy voltak akik megpróbáltak ebből a közegből kilépni, de a sorsuk igazán tragikus voltát az adja, hogy úgy kell saját bajtársaik és feljebbvalóik ellen fordulniuk, hogy nem is tudnak róla, mit cselekszenek. Ez már önmagában is elég nyomasztó, de ha hozzávesszük még Fives személyes drámáját, akit a sorozatban egyedülálló módon egészen zöldfülű (fényes) korától követhetünk végig ahogy különböző kalandokban vesz részt, egyre feljebb emelkedik a ranglétrán, megél veszteségeket és itt a végén pedig egy hajszálnyira van az igazságtól... az ő sorsa érződik így talán a legszívbemarkolóbbnak, úgy hogy tudhattuk, ez nem végződhet másként onnantól kezdve, hogy egyedül maradt Palpatinenel. Ez a szál látja el az egyik legjobban azt a rendeltetését a sorozatnak, hogy kiegészítse és szinesítse a filmek világát, nagyon sokat ad hozzá egy újabb megtekintéséhez mondjuk az Episode III-nak.

 

4. Ahsoka távozása - Ha az előző történetszálra azt mondtam, hogy sokat ad hozzá a harmadik film egy adott jelenetéhez, akkor ez ennél a szálnál is igaz, bár talán más megközelítésben. Az egész Jedi Rendről kialakított képemet képes volt átformálni ez a négyrészes story-arc, ahogy hozzálltak és, ahogy bántak Ahsokával az valamelyest közelebb hozta hozzám azt képet, hogy miért is bukott el a Jedi Rend és mennyire nem voltak képesek jól reagálni a problémás helyzetekre. Többi jedi is kilépett a Rendből és ellenük fordult (elég csak az időszakból ismerhetően Dookura, vagy Anankinra gondolni) és korábban mindig úgy gondoltam, hogy ezek egyéni hibák miatt történtek, ami persze az adott személy esetében nem zárható ki, de az azért látszik, hogy a Rend sem működött tökéletesen. Ami miatt ez a szál mindenképpen ide kívánkozott még az az, hogy a sorozat főszereplőjének Ahsokának ez volt az egyik legerősebb szála az egész szériában. Itt magára marad, meg kell tanulnia egyedül is boldogulni, megkérdőjelezi a korábbi kötődéseit (a jedikhez, valamelyest a mesteréhez is) és újra kell alkotnia magát, egy új identitást felvenni és közben tisztáznia a nevét. Amennyiben a sorozat Ahsoka felnövéstörténetét követi végig (ha úgy nézzük a TCW-t az elejétől, egy ilyen olvasat is elképzelhető) akkor itt történik meg igazából a felnőtté válás, mikor leválik a korábbi megszokott környezettől. Ez persze egy nagyon nehéz és szomorú döntésnek tűnt abban a pillanatban, de később ismerve a jedik és Anakin sorsát talán ez volt a legjobb, ami Ahsokával történhetett. Egyébként Anakin szempontjából is nagyon sokat ad hozzá ez a szál ahhoz a képhez, hogy ő miért is volt annyira bizalmatlan és csalódott a jedikkel kapcsolatban a RotS-ben, így már mondhatjuk, hogy nem csak maga miatt, hanem azért is, ami Ahsokával történt. Az egész történetnek a felépítése is nagyon tetszett, a suspense, ahogy adagolták a feszültséget, míg végül megtudjuk az igazi elkövetőt, Ahsoka összeállása Ventressel és emlékszem anno milyen találgatások mentek, hogy valójában mi is történhetett abban a bizonyos börtöncellában, mikor még nem tudtuk ki a gyilkos.

 

3. Mortis-trilógia - Ez sokak szemében egy megosztó történetszál lehet, de nálam sokáig ez volt a csúcson, hogyha valaki megkérdezte, hogy melyik a kedvenc történetem a TCW világából. Egyszerűen annyira más volt, annyira új és annyira elütött minden korábbitól, amit 2011 előtt a TCW, vagy a filmek keretein belül láttunk a SW-ban (talán azóta sem készült ehhez hasonló hangulatú sztori, leszámítva a Rebels azon részét, ahol ismét feltűnt a Mortis). A történet szimbolizmusa, a szürrealitása, az egész világ, ahogy kibontakozik a szemünk előtt. A látomások, a mortisiak és az a speciális atmoszféra, ami érzékelteti, hogy itt egy teljesen másik szférájában járunk a létezésnek, az Erőnek mind-mind hozzájárul ahhoz, hogy egy ilyen különleges élményt kapjunk. Persze megvan a történetnek a drámája is az Atya, a Lány és a Fiú halálával, illetve Anakin látomásával itt pillanthatunk be a sorozaton túli világba is, hogy mivé fog válni a széria egyik főhőse, akit a sorozatban egy sokkal szimpatikusabb oldaláról ismerhettünk meg mint ahogy a filmekben látjuk. A szimbolikán, a látványvilágon túl az Erő misztériumához is sokat adott hozzá ez a történetszál és nem utolsó sorban képbe került Anakinnak a kiválasztottsága is és a törékeny egyensúly kérdése, amit úgy ahogy az Atya elképzelte Anakin nem tudott beteljesíteni... talán ez előrevetített valamit a jövőre nézve is. Eléggé baljóslatú, sötét hangulatú ez a három rész, egyértelműen negatívnak nem éreztem, inkább olyan szürreálisnak, kicsit olyan, mint egy David Lynch film.

 

2. Umbara - Amikor tavaly újranéztem a sorozatot ez maradt meg a legélénkebben az emlékeim között. A háború realitásának brutalitását itt ábrázolták a legszembetűnőbben. Itt nem csak gyerekes lövöldözésnek tűnik az egész konfliktus, hanem láthatjuk ahogy klónok szenvednek, tűréshatáruk szélére kerülnek és meg is halnak. Az ellenfélet egyrészt nem olyan nevetségesen ügyetlen droidok adják, akik túl nagy riadalmat nem képesek kelteni a klónokban, hanem a spéci fegyverekkel sunyi módon támadó umbaraiak. Az egész Umbarának ezzel a sejtelmes köddel, a sötétséggel van egy olyan nyomasztó, félelmetes hangulata, hogy sokáig egyébként sem akarna ott tartózkodni senki, ráadásul a körülmények is igencsak nehézzé teszik a helyzetet. Ebben a közegben üde szinfolt volt Hardcase, aki a nehézségek ellenére is joviális maradt és nem érdekelte nagyon más, mint az ellenség legyőzése. Ami szintén nagyon tetszett ebben a szálban az Krell volt, aki nem csinált nagyon mást, mint Sidious felhasználta és egymás ellen fordította az övéit. Végig csak játszadozott a klónokkal, akik nem jelentettek számára többet, mint mondjuk a csatákban használt sugárvetők és ha kellett egymás ellen is kijátszotta a klón egységeket. Ebben benne volt a háborúnak az a szimbolikája is, hogy csak felhasználják őket, közben mindkét oldalt ugyanaz a személy mozgatja és nem is feltétlenül az az ellenség (itt most éppen az umbaraiak) számukra akit annak gondolnak a másik oldal harcosai között, hanem aki irányítja őket. Emellett persze ott van kötelesség tematikája is, amivel Rexnek és Dogmának is meg kell küzdenie, hogy kifelé is kell lojálisnak lennie egy ilyen konfliktusban. Azt hiszem semmi nem mesél olyan jól a háborúról a sorozatban, mint ez a történetszál. A látványvilága egészen egyedi volt ennek a szálnak, a színek, a fények, a dizájn elemek (az umbarai fegyvereknél coolabb dolgot azóta sem láttam a SW-ban) mind egytől egyig fantasztikusak. 

 

1. Maul/Mandalore - Amit az ötödik évadban műveltek ezzel a karakterrel az abszolút feledtetni tudta velem annak a tényét, hogy mennyire nem tartottam jó ötletnek azt, hogy visszahozták a halálból (ez ráadásul szerintem rosszabb is, mint a Palpatineos eset, mert itt konkrétan ugyanaz a figura tér vissza, akit korábban - teljes joggal - halottnak hittünk). Maul egyesíti magában a SW antagonistáinak két archetípusát. Egyrészt megvan körülötte az a laza, vagány, badass vibe, ami leginkább a fejvadászokat és az alvilági figurákat jellemzi, de emellett ott van a precízen tervező, több lépéssel előregondolkodó mastermind is, mint amit mondjuk Thrawntól, vagy Palpatinetól láthatunk. Ez utóbbihoz persze nem ér fel, de jól egyesíti magában két típus erősségeit és amellett, hogy látványosan harcol, a háttérben lévő szálakat is ügyesen mozgatja... Palpatine után nálam ő második legjobb gonosz karaktere a SW-nak. Persze ne feledkezzünk meg önmagában a Mandaloreról sem, amit a második évad óta építgetnek és a kánonban igazából itt hozták be a SW világába, majd azóta már élőszereplős sorozat is kötődik ehhez a lorehoz. A mandalori konfliktus eszkalálódása, Satine halála, Vizsla halála és ahogy láthatjuk lángba borulni a bolygót Obi-Wan távozásánal az nagyon emlékezetes volt és egy egész érzelmi hullámvasút volt ez a szál. Maul tervének kibontakozása után Obi-Wan meneküléséig annyi minden történik, annyir érzelem és látványos akció van ebben a történetszálban, a politikai machinációkról és intrikákról nem is beszélve, hogy én azt tartom, hogy itt jutott el a csúcspontra a TCW. Nagyon jól megírt érdekes történetek, remek szinkronszínészi teljesítmények (Sam Witwer már a Mortis trilógiában is fantasztikus volt, de itt még ő is szintet lépett) és egy új oldalát ismerhettük meg a SW-nak. A háború mögött meghúzódó, pontosabban fogalmazva vele párhuzamosan zajló alvilági mesterkedéseket láthatjuk itt, nem konkrétan a harmadik filmhez tesz hozzá ez a szál, inkább a világépítéshez. Obi-Want sem akarom kihagyni, aki az egyik legszimpatikusabb pozitív szereplő és itt is igazi jediként viselkedik. Mikor elveszti Satinet nem a gyűlölet tör fel belőle, hanem a gyengédség egy utolsó pillantásra a szeretett nő felé. Satine halála az egyik legdrámaibb és legszomorúbb pillanata a szériának, Obi-Wan pedig nem hagyta el a kötelességét, miatta sem, az ő sztorijuk egy keserű lezárást kapott. A vége párbaj is emlékezetes volt, főleg Savage miatt, akiből ahogy elpárolgott a "varázslat" úgy maradt ott az a test, akit eszközként csak felhasználtak egy olyan konfliktushoz, amihez eredetileg neki semmi köze nem volt. Egy elég sötét hangulatú és szomorú szál ez, de nálam ez a kedvenc a sorozatból!

 

(Ilyen futattak még kategóriában sokat tudnék mondani a második évad Mandalore-szálától kezdve, a harmadik évad végi börtönös történetszálig, ahol először láthatjuk Tarkint, a Yoda-szálról nem is beszélve... lehet azokból is összállítok majd egy listát.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sam Witwer: "...And if you a fan of The Mandalorian, there are things that happen at the end of the show that are very important history for the characters in the Mandalorian show. They even bring it up on the show. There are certain lines of dialogue that I'm like 'Oh I'm the only guy that knows what they're talking about.' And by the way the funny thing about that, that was not created because of the Mandalorian, that was always how the story was gonna end. It ends at a certain place with a certain event and that was always how it was supposed to be and it just happens to link up with what the Mandalorians have gone through."

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom egész aktuális a kérdésem, meg úgy olvasom, hogy mások is igyekeznek érdemben felkészülni az új évad érkezésére. :)

Én hosszú SW maratont indítottam, egészen a legelejétől, A múlt héten meghallgattam a Dooku Jedi Lost hangoskönyvet, mára pedig befejeztem a Mester és Tanítványt. A képregényeket is bevettem a buliba, azokkal is haladok szépen időrendben, és úgy néz ki, hogy a TCW sorozatig tulajdonképpen már csak az EpI, és EpII van hátra. :)

 

Viszont azt már biztosan látom, hogy mind a 6 évadot nem fogom tudni végignézni a 7. évad premierjéig. (Meg nem is biztos, hogy szeretném az összes részt megnézni. Anno persze láttam mindegyiket, de most a középszerhez kevesebb kedvem van.)

Szóval abban szerettem volna segítséget kérni, hogy aki mostanában nézte újra az egészet, az melyik 15-20 részt tudja ajánlani megnézésre, ami szép ívet vezet a 7. évad felé. Mindegyik évadból 3-4 rész, vagy inkább összefüggő történet szálak, vagy ilyesmi.

 

Ha ez teljesen összevág az aktuális témával, hogy kinek melyek a kedvenc storyline-jai, akkor kiválogatom abból, és az alapján nézem, de ha valaki tud írni egy hosszabb tervet, az még királyabb lenne. És esetleg nemcsak nekem, hanem a fórum többi olvasójának is hasznos lehet, aki szeretné felvenni a hangulatot a 7. évad előtt. :) 

 

Találtam hosszabb, és rövidebb, valamint külön a 7. évadra fókuszáló listát is a neten, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.

 

Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Jinx Lumos Joke írta:

Szóval abban szerettem volna segítséget kérni, hogy aki mostanában nézte újra az egészet, az melyik 15-20 részt tudja ajánlani megnézésre, ami szép ívet vezet a 7. évad felé. Mindegyik évadból 3-4 rész, vagy inkább összefüggő történet szálak, vagy ilyesmi.

Nos, én kronológiai lista szerint megmutatom azokat a részeket, amik szvsz. szükségesek lehetnek a 7. évad megértésében. :)

 

1. Christophsis szál: Cat and Mouse, Hidden Enemy, TCW mozifilm

Miért fontos? Elsőként is, Ahsoka itt mutatkozik meg. Továbbá a Cat and Mouse Trench miatt is fontos lehet, itt láthatjuk először és mivel szerepel a 7. évadban, kulcsfontosságú a szerepe.

A Hidden Enemy meg egy szép bemutatása a klónoknak, továbbá Ventress is felbukkan. :)

 

2. Domino osztag szál: Clone Cadets, Rookies, ARC troopers

Nagyon fontos, hogy a dominó osztag sorsát megismerje az ember. A 7. évadban valószínűleg mind Fives -ról, mint Heavy -ről, mind Echo -ról lesz szó. Továbbá remek betekintés a háborúba, a veszteségbe. :)

 

3. Mandalore szál: The Mandalore Plot, Voyage of Temptation, Duchess of Mandalore

A 2. évados mandi szál az egyik legfontosabb kezdőpont a 7. évad megismeréséhez. Itt tűnik fel Pre Vizsla, a Halálőrség, Satine, Almec, stb. Mind kulcsfontosságú elem a későbbi eseményeknek.

 

4. Mandalore -i korrupció szál: Corruption, The Academy

Maradva Mandalore népénél, nem egy erős duológia, de Almec miatt kötelező. Továbbá kicsit jobban beleláthatunk a korrupció ügyes bajos dolgaiba.

 

5. Nightsisters trilógia: Nightsisters, Monster, Witches of the Mist

Egy hosszú történet kezdete. Ventress bár a 7. évadban nem tűnik fel, de ami itt elkezdődik, az nagyon is fontos elemei a később történteknek.

 

6. Citadel történetszál: The Citadel, Counter Attack, Citadel Rescue

A Domino osztag újból előkerül, Fives és Echo miatt fontos történetszál.

 

7. Ahsoka/Chewie történet: Padawan Lost, Wookie Hunt

Itt sokkal inkább az Anakin és Ahsoka közti kapcsolat érzetét akarom hangsúlyozni. Ez a történet erre a célra szinte tökéletes.

 

8. Umbara történet: Darkness on Umbara, The General, Plan of Dissent, Carnage of Krell

A klónok rivaldafényben. A 66 -os parancshoz kapcsolódik valamelyest és a klónok közül elég sokat megismerünk, akik később kulcsfontosságúak lesznek. Gondoljunk csak pl. Tupra. :(

 

9. Ventress/Maul kvadrológia: Massacre, Bounty, Brothers, Revenge

Maul miatt fontos ez, továbbá az egész éjnővérek témát valamelyest lezárja.

 

10. Maul/Halálőrség: Revival, Eminence, Shades of Reason, The Lawless

Kell ecsetelnem? Az egyik legfontosabb szál, a Mandalore ostroma tekintetében. Ez tkp. a felvezetője annak a bizonyos történelmi eseménynek.

 

11. Ahsoka történetszál: Sabotage, The Jedi Who Know Too Much, To Cath a Jedi, The Wrong Jedi

Ahsoka távozása a sorozat egyik legfontosabb története. Kihagyhatatlan a 7. évad történései miatt.

 

12. Fives/Order 66: The Unknown, Conspiracy, Fugitive, Orders

A 66 -os parancs és Fives találkozása. A dominó osztag "utolsó" megmaradt tagja megleli az igazságot. A sorozat végéhez nagyon fontos esemény.

 

13. Syfo Dyas/Yoda: The Lost One, Voices, Destiny, Sacrifice

Itt is inkább a klónok témája a fontos, továbbá a jedik szerepe a háborúban. Különösen fontos lehet, hiszen a Mandalore ostroma szinte párhuzamosan játszódik majd az EpIII -mal. :)

 

+1: Son of Dathomir képregény - átmenet a The Lawless és a Siege of Mandalore eseményei között. :)

 

42 rész + a mozifilm. Szvsz. ezek azok, amik kulcsfontosságúak, de ha szelektálsz belőle 1-2 történetet, úgy is érthető. :)

Szerkesztve: - Bence1997
  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nos, én kronológiai lista szerint megmutatom azokat a részeket, amik szvsz. szükségesek lehetnek a 7. évad megértésében. :)

 

...

42 rész + a mozifilm. Szvsz. ezek azok, amik kulcsfontosságúak, de ha szelektálsz belőle 1-2 történetet, úgy is érthető. :)

Fantasztikus gyűjtés köszönöm, pont valami ilyesmire gondoltam! :)

Bízom benne, hogy másnak is jól fog majd jönni ez a lista.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Jinx Lumos Joke A lista, amit Bence összírt nagyon jó és részletes, talán azt tenném még hozzá, ami az általad is linkelt összeállításban is benne van, a 4. évad 14. része, ami kapcsolódik a Halálőrséghez és ezzel együtt a mandalori szálhoz is. Ráadásul Ahsoka szempontjából sem mellékes, ő a főszereplő és a "szerelmi szál", ami Lux-al kapcsolatban van a sorozatban is megjelenik benne. Mondjuk akkor már a harmadik évad 10. epizódját is idevehetnénk, mert ott találkozik Ahsoka először Lux-al és ez a rész szerintem amiatt is különösen érdekes, hogy itt láthatunk először egy kicsit be a kulisszák mögé a szeparatisták oldaláról, szóval a háború és az egész konfliktus szempontjából szerintem egy nagyon fontos rész. Mindenesetre, ha ezek tetszettek, akkor még megnézheted az 5. évad harmadik részétől az ötödikig tartó történetszálat is, ahol Ahsoka és Lux szintén fontos szerepet kapnak, itt tűnik fel Saw Gerrera is (aki aztán benne volt a RO-ban, Rebelsben, Fallen Orderben is), sőt még itt megágyaznak egy későbbi Rebels epizódnak is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

A lista, amit Bence összírt nagyon jó és részletes, talán azt tenném még hozzá, ami az általad is linkelt összeállításban is benne van, a 4. évad 14. része, ami kapcsolódik a Halálőrséghez és ezzel együtt a mandalori szálhoz is. Ráadásul Ahsoka szempontjából sem mellékes, ő a főszereplő és a "szerelmi szál", ami Lux-al kapcsolatban van a sorozatban is megjelenik benne. Mondjuk akkor már a harmadik évad 10. epizódját is idevehetnénk, mert ott találkozik Ahsoka először Lux-al és ez a rész szerintem amiatt is különösen érdekes, hogy itt láthatunk először egy kicsit be a kulisszák mögé a szeparatisták oldaláról, szóval a háború és az egész konfliktus szempontjából szerintem egy nagyon fontos rész. Mindenesetre, ha ezek tetszettek, akkor még megnézheted az 5. évad harmadik részétől az ötödikig tartó történetszálat is, ahol Ahsoka és Lux szintén fontos szerepet kapnak, itt tűnik fel Saw Gerrera is (aki aztán benne volt a RO-ban, Rebelsben, Fallen Orderben is), sőt még itt megágyaznak egy későbbi Rebels epizódnak is. 

Erősen gondolkodtam azon, hogy azt a részt beletegyem e a listába. Aztán úgy határoztam, hogy azzal a résszel igazából mint ahogy említed is, további 2 történetet, számszerint +6 részt (3×10-11, 5×02-05, igen az Onderoni 4 részes ;)) jelentene, és az eddigi 42 részhez további 7 rész jönne hozzá, amely megnövelné a helyzetet. Én pont Lux miatt nem raktam be. :)

 

Ami a listám alapjait szolgálta:

- Maul szála a Nightsisters c. történetszálban kezdődik el, ott Savage által igenis fontos történet. A Ventress duológia - 4×19-20 - sokkal inkább az éjnővérek szálát zárja le - ugye Talzin anya. Ehhez az egészhez hozzájön még a Mandalore történetszál. A 2-3. évad történései fontosak, a 4. évad azon részét pont Lux miatt nem raktam bele, mert azzal előjönne az is, hogy további részekkel tolódna meg az amúgy se rövid felhozatal. Bo Katan igaz ott tűnik fel elsőként, meg a Vizsga/Dooku közti ellentét is ott derül ki elsőként, de az okot már korábban leírtam, szvsz. anélkül is érthető ez a szál. A Dathomir fia képregény pedig igenis fontos. Persze mondhatjuk, hogy akkor a 6. évados Jar-Jar/Windu duó miért nem szerepel ott: egyrészt, Maul nem játszik ott nagyban szerepet, másrészt Talzin nincs közvetlen összeköttetésben a vörös tüsifiúval. ;)

 

- Ahsoka szála annyiból érdekes, hogy itt mindenképpen kihagytam Luxot, mivel sokkal inkább az ő útjára és az Anakinnal való viszonyt akartam bemutatni. A bemutatkozása evidens, az Ahsoka duológia a 3. évad végén persze kihagyható, nem annyira fontos az a szál, de én mégis beraktam, már csak azért is, mert ott látszódik igazán, hogy milyen erős kapocs van Anakin és Ahsoka között. Az Ahsoka elhagyja a Jedi Rendet történet pedig a 7. évad miatt szinte elengedhetetlen. :)

 

- Rex szála: itt a klónok vannak előtérben. Mivel a Bad Batchben szerepel Trench admirális, ezért természetesen a Cat and Mouse c. epizódot is feltüntettem. A Hidden Enemy remek betekintést nyújt Rex százados karakterébe és a klónok is előtérbe kerülnek. Ezen kívül a Celebration -ös trailerben Rex azt mondja, hogy: "I watch so many of my brothers fall during this war. Fives, Echo, Heavy" ezért a Domino osztag életútját a listám végigjárja: a kezdet nem más mint a kadét éveik, a Rishi bázis megmentése, a Kamino megvédése a szakadároktól, a Citadel történetszálban elvesztjük Echot, ezzel mégjobban súlyt adva ennek az egész osztagnak. Az Umbara történetszál Fives miatt is fontos lehet, de ott Rexen van a hangsúly. A 66 -os paranccsal foglalkozó történet pedig Fives hattyúdala. Ezek a történetek mind kellőek ahhoz, amin majd Rex átmegy majd a 7. évadban, a Bad Batch és a Siege of Mandalore ezekkel többértékű lesz.

 

Ami kicsit csalóka lehet, az az utolsó pont, a Syfo Dyas/Yoda történet. Ott sokkal inkább a filmekre akartam reflektálni, de ugyanakkor a klónokról és a jedikről is van szó, ezek pedig a Mandalore ostromában elengedhetetlen témák. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.