Ugrás a kommentre

Mace Windu vs. Qui-Gon Jinn (KIEMELT SELEJTEZŐ)


Donát

Kiemelt selejtező #8  

26 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness Főtáblájára?

    • Mace Windu
      3
    • Qui-Gon Jinn
      23

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

A valaha volt leggázabb Jedi kontra A JEDI. Érdekes párosítás. :) Van egy olyan érzésem, hogy ez elég egyoldalú mérkőzés lesz. Persze Qui-Gon Jinnre szavazok, ki másra? Qui-Gonnal szemben nálam egy másik Jedi lovagnak sem lenne esélye, még Aaylának sem (talán Reynek, ha majd egyszer Jedi lesz). De Mace Windunak? Hát drukkoltam Palpatine-nak, hogy kinyírja végre! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SWSAGA Winterben még sose szavaztam ennyire gyorsan és könnyen. Windu olyan mint Ki-Adi csak pepitában. Qui-Gon az egyik legnagyobb jedi, az első aki visszatért az Erő honából, aki felfedezte a kiválasztottat, aki tanítja Yodát és Obi-Want. Soroljam még?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Ez egy Jedi kiemelt selejtező. Windu ennyit tud. :P

Akkor talán Sar Laboodával vagy Sephjet Josall-lal szemben lett volna esélye. Bár Sephjettel szemben nem biztos, ő mégis odadobta a kardját Obi-Wannak a geonosisi arénában, aminek hála már jobb fej, mint Windu. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Akkor talán Sar Laboodával vagy Sephjet Josall-lal szemben lett volna esélye. Bár Sephjettel szemben nem biztos, ő mégis odadobta a kardját Obi-Wannak a geonosisi arénában, aminek hála már jobb fej, mint Windu. :death:

Jocasta Nu? Ők pl. remek házaspárt alkotnának. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy ember (sajnos csak volt.. :( ) Aki rajongott Winduért és a lila színért. Hogy melyik volt előbb azt már nem is tudom..

A lényeg, hogy az iránta érzett szeretetből csakis Windura szavazhatok, ha el is hasal Qui-Gon ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam neked privátot küldeni.."Ody Mandrell has cannot recive massages..." -valami ilyet írt ki..

 

Na szóval nagyon személyes tartalom lesz a spoiler mögött, ha valaki nem kíváncsi az ilyesmire hagyja ki nyugodtan.

Spoiler

A testvéremre (lány egyébként) aki sajnos már nincs köztünk. Nagyon kedvelte Sam L. Jacksont, és nagyon kedvelte a lila színt. Az sw-t miattam szerette és mikor a "klónok" idején kiderült, hogy lila kardja lesz, óriási fanatizmus indult meg. Még "Windu-szentéllyel" is megajándékoztam egyszer. Relikviákkal, fotókkal stb.

Óriási veszteség a számomra, nagyon hiányzik. Biztos vagyok benne, hogy nagyon nagyra értékelte volna a TCW Windus epizódjait, keserédesek is számomra a mai napig ha nézem őket, hisz már nem lehetett szerencséje hozzájuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Qui-Gon érdekes karakter. Jó lett volna belőle többet látni. Neeson visszatérése sokat adott hozzá a tcw-ban. Nagyon sajnálom, hogy a 3-ban csak említik és a párbeszéd kimaradt. Ha lesz Kenobi film és abban a korban ahová saccoljuk, akkor ezúton benyújtanám követelésemet a mester valamilyen szintű szerepeltetéséért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon az Ep.1 alapján egy érdekes és egyedi jedi volt, ahogyan Windu is a filmek alapján. Egyik pozitív, másik negatív éllel. Viszont Qui-Gon-ról aztán olyan dolgok derültek ki, amiket álmomban nem gondoltam volna. Az, hogy ilyen szinten volt képes visszatérni az Erőből és még Yodát is mentorálta... megy neki a szavazat.

Érdekes belegondolni, hogy mennyire bízott Anakinban, végül nem taníthatta, a fiú pedig az Ep.3-ban miket művelt. Bele se merek gondolni, hogy Qui-Gon ezt hogyan élte meg, majdhogynem úgy tűnt, hogy pusztulást hozott a Rendre. Aztán bő 20 év múlva kiderült, hogy végtére is igaza volt, végül valóban Anakin volt a Kiválasztott, és valóban egyensúlyt hozott az Erőbe. Bizonyos szempontból legalábbis. Ugyebár Sidious terve simán működött volna Anakin nélkül is, viszont ki tudja lett volna-e esélyük a lázadóknak megdönteni a Birodalmat, ha nincs Leia és Luke, valamint Vader.

 

Winduhoz sokkal bátortalanabbul nyújt a TCW, pedig lett volna benne lehetőség. Én sajnálom is kicsit ezt, mert azért ő is egy nagy egyéniség volt. Főleg ez a "sötétségbe hajló, de azt mégis uralni képes" vonal érdekelt volna jobban. És biztos vagyok benne, hogy sokkal erősebb és jobb jedi, mint amilyennek felvázolták nekünk. Azért az nem lehet véletlen, hogy jó ideig, ha kimondatlanul is, de Yoda után ő volt a 2. számú jedi.

Az viszont tuti, hogy nem ő volt a legbölcsebb vagy legszerethetőbb arc a Rendben. A TCW erre az imázsra erősített rá, amúgy meg nem sokat kezdtek vele. Nekem a bobás szálban tűnt fel, hogy mennyire képtelenek valami ütőset kihozni belőle, pedig ott lett volna az esély. Parlagon hagyták.

 

A döntés így egyértelműen Qui-Gon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow, de meglep, hogy Qui-Gon Jinn mennyivel vezet Windu előtt, és ennek nagyon örülök! :) Windu cool meg minden, de agyon van hypeolva, míg Jinn meg szvsz az egyik, ha nem a legalulértékeltebb Jedi. Részben mert sokan őt hibáztatják a Birodalomért Anakin megtalálása miatt, de ez hülyeség, mindenki maga felel a tetteiért, Anakin is. De sztem a Sith amúgy is rátalált volna, és úgy mèg gázabb lett volna...  de ez már offtopic :oops: Qui-Gon mester a kedvencem a kezdetek óta. Egy szimpatikus és bölcs főszereplő, egy kedves mentor, aki idő közben hatalmas Jedivé vált, bár mindig is az volt (tudom, az ep3 -as regény párbeszèdből idéztem akaratlanul :P ). Hozzájárul még az is, hogy TPM volt az első Star Wars-os élményem kiskoromban, és valahogy minden Jedit olyannak akartam és képzeltem, mint ő :) Sajnálom èn is, hogy kimaradt a Yodával való párbeszède :/ Remek karakter és hatalmas adag nosztalgiafaktor, úgyhogy ment rá a szavazat :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Windu mélypontja az volt, amikor Ahsoka meghurcoltatása után "kárpótlásként" felajánlotta a lovagi címet. Az összes magasztos elv, amit mindig is hangoztatott Anakinnal szemben, akkor érdekes módon nem számított. Én egyébként rá szavaztam, mert érdekes karakter, a Jedi-rend válságának kortünete. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Windu mélypontja az volt, amikor Ahsoka meghurcoltatása után "kárpótlásként" felajánlotta a lovagi címet. Az összes magasztos elv, amit mindig is hangoztatott Anakinnal szemben, akkor érdekes módon nem számított. Én egyébként rá szavaztam, mert érdekes karakter, a Jedi-rend válságának kortünete. 

Azért ezt én nem varrnám egyértelműen az ő nyakába. Ez nyilván egy testületi döntés volt, stílszerűen neki jutott a megtiszteltetés, hogy ezt elővezesse. Neki azért elég vakos volt a hámréteg az arcán ahhoz, hogy előadja. :D A viccet félretéve, ott azért igencsak kellemetlen helyzetbe hozta magát a Tanács. Sok szempontból önhibájukon kívül is, meg azért megvolt benne a maguk hibája is nyilván, de nem nagyon lehetett jót tenni. Megpróbálták menteni a menthetőt, hülyén vette ki magát, de bármivel így lett volna. Abban a helyzetben... ezért én már a Tanácsot se marasztalnám el, kifejezetten Windura kihegyezni ezt pedig szerintem pláne túlzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.