Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Megmondva az őszintét én már a sorozat fináléjára sem emlékszek. Egyébként is csak azért néztem végig, mert hátha hozzátesz valamit a 3. trilógiához, de 1-2 részen kívül ez sem történt meg. Nem vártam sokat amúgy sem a sorozattól, de még azt a minimum mércét se érte el :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek azokkal, akik nem az animáció vagy grafika kapcsán érzik a megszokott átlagnál alacsonyabb nívót a Resistance esetében. Én is azt gondolom, hogy itt messze nem a technikai megvalósítással volt a legnagyobb probléma. Persze, más stílus, mint a TCW vagy Rebels, de a maga műfajában szerintem kifejezetten igényes és minőségi volt a látványvilág.

Pl. a TCW esetében engem nagyon idegesített a kontraszt a karakterek és az összes többi elem kidolgozottsága között. A hajók vagy éppen a droidok kis túlzással filmes minőséget hoztak, ehhez képest a szereplők "baltával faragottsága" szörnyen kilógott a képből. Még ha tudatos stíluselem volt, akkor is. És nemcsak az arcok, de a teljes karaktermodellek. Nem véletlen lehetett egy tinédzserévei közepén járó lányt egy egyébként ennyire erőteljesen kihívó és szexuális töltetű ruházatban bedobni főszereplőnek. Azért ez egy részletesebben kidolgozott modell esetében (és nem kell nagy dolgokra gondolni, elég akár csak egy Rebels szintig elmenni) igencsak visszás lett volna, lett is volna belőle balhé rendesen. Így a kis fehér pálcikalábak és az elnagyolt spline-okból kirajzolódó szögletes test nem keltette fel az érdeklődést, legalábbis marginálisan kevesekben.

Vagy ugye ott a Rebels "klónos" problémaköre, amit Dzséjt is felelevenített. De visszaemlékezhetünk milyen remekbe szabott vukikat kaptunk pl. a nyitóepizódban. :D 

 

Én végignéztem a sorozatot, nem mondom, hogy megbántam, még azt se mondom, hogy soha többet. Volt benne pár olyan rész, ami nagyon tetszett, de összességében messze elmaradt a TCW vagy Rebels minőségétől. A Resistance problémája az volt, hogy jó pár szörnyen bugyuta karakter volt benne. Nyilván az csak hab a tortán, hogy a főszereplő vitte a prímet ezen a téren, de Neeku, Fazon vagy pár kalóz se volt különb. A humorfaktor sokszor a Jar Jar színvonalban merült ki.

És ezen a téren ugyan volt némi előrelépés, de bőven nem olyan mértékben, mint az animációs elődök esetében. Azért a TCW film is igencsak gyatra színvonalú produkció, ahogyan a Rebels is sűrűn operált az elején a totál idióta és gyerekes bohóckodással, elég csak Ezrára és Zebre gondolni. De ezt azért viszonylag hamar kinőtték. Persze azok több évadot is megéltek, így az arányok miatt nem is feltétlenül könnyű ezt összehasonlítani. de kétségtelen, hogy a Resistance nem tudota átlépni az árnyékát.

Ráadásul itt a kameók se sültek el túl jól, ellenben a TCW vagy Rebels szokásaival. Poe kifejezetten antipatikus, dilettáns és ostoba volt, Hux meg totál jelentéktelen volt. 

 

A másik nagy gond a sztori. Már az alapfelvetés is bántóan együgyű és logikátlan. Nem feltétlenül azzal van a gond, hogy egy alapvetően kisebb gyerekeknek szánt, jóval meseszerűbb stílusban fogant széria története egyszerű, mint egy szög, de azért minden logikát és értelmet nem kéne nélkülöznie. A sorozatról eleve tudni lehetett, hogy rövid lesz, ennek ellenére tele volt fillerekkel, ami ráadásul legtöbbször még csak érdekesek se voltak.

Szintén a sztori hibája, hogy az amúgy jól sikerült szereplők zömével sem tudtak érdemben mit kezdeni. Az Ászok pilótáiról kb. semmit nem tudunk meg, a közülük egyébként minden téren kiemelkedő karakterű Torra még kapott egy külön családi szálat egy részben, de ennyi. Az ER oldaláról szintén csak külsőre lehet emlékezetes karaktert felhozni, amúgy velük se kezdtek semmit. Vagy ott van pl. Synara, aki ugyan egész jó ívet és alsztorit kapott, de sokkal több lett volna benne.

Ugyanígy az érát sem sikerült jól használni, a filmekkel párhuzamosan zajló cselekményt 1 nagyobb és 1-2 kisebb motívumban használták csak ki, pedig sokkal-sokkal több potenciált hordozott volna ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heti 20 percre jó volt, de közbe mindig eszembe jutott ha nem a SW kánon része lenne biztosan nem nézném. 

A 2.évadból a kedvenc részem amiben a főszereplőnk találkozott egy régésznővel egy Sith templomban. Bár megvallva többre nem is igazán emlékszem...

De azért nem tudok haragudni a sorozatra mert több karaktert is megkedveltem: Yeagert, Dozát, Synarrát, és a végére Tamet is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a 2. évad még hátravan, meg fogom nézni. Az első évad második fele igazából nagyon bejött (a Hux-beszéd esküszöm nekem vérfagyasztóbb volt itt, mint az EP7-ben). A folytatásra nyilván nincsenek nagy elvárásaim, ahogy olvastam, lezuhant a színvonal, de most már megnézem. Szép lassan, a TCW-nek úgy is vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 6 hónappal később...
2021. 02. 14. - 19:26, Ody Mandrell írta:

Belenéztem és jobb szinkronnal, mint eredetiben. Legalábbis Kaz és Neeku esetében biztosan.

Lehet, hogy szinkronnal fogom befejezni ezt a sorozatot? A napokban elgondolkodtam azon, hogy meg kéne nézni még azt a fél évadot, amit nem láttam. Csak Kaz és Neeku ne lenne benne... Meg a sorozat foglalkozhatna azzal, amit a címe sugall...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csak Kaz és Neeku ne lenne benne..

Vagy írták volna tovább a karakterfejlődésüket, ahelyett hogy visszadobják őket oda ahonnan indultak.

 

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Meg a sorozat foglalkozhatna azzal, amit a címe sugall...

Na igen, a második évadra jobban illene a The Adventures of Colossus in the middle of a galactic war.:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Lehet, hogy szinkronnal fogom befejezni ezt a sorozatot? A napokban elgondolkodtam azon, hogy meg kéne nézni még azt a fél évadot, amit nem láttam. Csak Kaz és Neeku ne lenne benne... Meg a sorozat foglalkozhatna azzal, amit a címe sugall...

Szerintem egy próbát mindenképpen megér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

ÜDV Mindenkinek!
2018 december 23. után folytatódik az első évad magyar szinkronnal. Ha esetleg valakit még érdekel.... ;)
1. évad 10.  része, Station Theta Black  (Fekete Théta állomás)

 

Spoiler

 

Star.Wars.Resistance.S01E10.WEB-DLRip.x264.HUN-lbnd


http://mammutmail.com/hu/download/5b927a995ec5fb98bd85782a2ba5d5f0

 

Star.Wars.Resistance.S01E10.1080p.WEB-DL.H.264.HUN.ENG-lbnd


http://mammutmail.com/hu/download/6e33516e2a9af274ee4b51c93c32499a
http://mammutmail.com/hu/download/7734d44084d32ab4a312ee226bb25004
http://mammutmail.com/hu/download/8ce1356c566f2ff4d998c8314bd9c07a

 

 

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évad még egész jó volt, némi karakterfejlődéssel és a sztori is haladt előre azért. Nekem végül is tetszett, nézhető volt. A második évad folytatására viszont azóta sem tudtam rávenni magam. Ott a szerzők valamit nagyon elszúrtak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Váó, a második évadot elszúrták volna és az első évad egész jó volt? Nos, akkor ezek szerint nekem nem igazán kéne folytatnom ezt a sorozatot. Csak első évad első felét láttam, és alig volt benne értékelhető, jó rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Váó, a második évadot elszúrták volna és az első évad egész jó volt? Nos, akkor ezek szerint nekem nem igazán kéne folytatnom ezt a sorozatot. Csak első évad első felét láttam, és alig volt benne értékelhető, jó rész.

Az első évadot még mindenképpen nézd meg! A másodikat csak akkor ha érdekel a teljes sztori, vagy nincs más ami néznivaló. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amennyiben meglesz végig szinkronnal én is megnézem még egyszer. Gafz neked tuti nem fog tetszeni. Erre nagy összegben fogadnék. :D 

Ha tetszett volna, megnéztem volna felirattal. Valamiért nem a korosztályom tűnt a célközönségének. De egyszer meg akarom nézni. :) A Holiday Special-ba is belekeztem már néhányszor, egyszer csak sikerülni fog az is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a készítők valamit elbatytak a második évadnál. Szerintem úgy voltak vele, amikor Neeku azt se tudta, hogy hova koordinálta a Colossust az első évad végén, hogy lesz, ami lesz. Voltak jó ötletek? Igen: a D'Qar -ra érkezés tetszett, Tam kiképzése is hellyel-közzel okés volt, a sith templomos dolog - Kaz ökörködésén kívül - tetszett, az új fejvadász vagy Torra anyukájának a megjelenése is jól sült el. De az összkép... nagyon de nagyon félrement. A gyerekekkel nem kezdtek semmit, ahogy az ereklyevadászókkal sem, csak belebegtették őket. Remélhetőleg a Bad Batchnél bizonyítanak az emberek, különösen Justin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem a készítők hibája, hogy a sorozat végül nem arról szólt amiről eredetileg akart. Annyi kavarás és bizonytalanság volt az ep.9-nél hogy szerintem nem nagyon merték egyértelműen becsatlakoztatni a sztorit a fővonalba, mert félő volt hogy aztán nagy ellentmondásba fognak futni az ep.9-el.

Így visszagondolva nekem a második évad jobban tetszett az elsőnél. Az elsőnél igazán az utolsó részek voltak jók. A másodiknál menetközben is voltak jó ötletek. De idén valamikor újra akarom nézni az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.