Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na gyerekek! Semmiből sem buktam meg év végén. :D:) még matekból is átrúgdostak. :D Bár a matek tanár mondta, hogy ha nem lett volna kettes a próbaérettségim, nem engedett volna át. Sőt, 2 tantárgyból még ötös is lettem. :D Autocad meg munkavédelem. Gyakszi meg 4-es. Az a lényeg, hogy a gyakszi 4-es meg a hozzátartozó két fontos tárgy 5-ös. Bár a gépészeti kötések (GEK) és a képlékeny alakítás (KAL) kettes, a szakmához meg elég fontos. Bár ha CNC-re megyek technikumin, ott nem nagyon fogom használni a KAL-t meg a GEK-et. Vagyis fogom haszálni, csak a hülye számolások miatt kettes mind a kettő. Nagyon sokat kell számolni. Az elméleti rész az megy. Osztályozókonferencia pénteken lesz, de már mindenből lezártak. Matek tanár nagyon rendes, egyrészt, engedi, hogy egy fél éves anyagból javítsak, és még ki is húzza a fél évvel ezelőtti 1-est és beírja a 3-mast helyette.

Aztán holnap bolondballagás (kühümmm. úgy be fog b*ni az osztály mint az atom ahogy ismerem őket. :D Én esélytelen, legalább újabb maradandó élményekkel fogok gazdagodni, mint az osztálykiránduláson :D:lol: :lol: )

Aztán pénteken rendes ballagás. Nagymutter már vagy 2 éve mondogatja, hogy ad majd nekem a ballagásra 1,5 kilót. Kíváncsi leszek. :D ha így lesz azonnal veszek egy új telefont. Már ki is néztem. Lenovo p70. Szerintem nagyon jó. A jobbak tudják, milyem $z@r a mostani telefonom. :D

Végül hétfőtől kezdődik a halál: érettségik az egész héten. :D Utána meg kb jun. 25-től a szóbelik.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"És akkor a jó hír: ennél könnyebb vizsgád innentől nem lesz."

Ezzel azért vitába szállnék. Például én egyik eddigi vizsgaidőszakom sem utáltam annyira, mint azt, hogy olyan dolgokból kell felelnem, amiket soha nem használok még egyszer (irodalom, nyelvtan, történelem), ráadásul ezeket mind egy hétre, utána egy napra sűrítve. Nagy segítség azért, hogy egyetemen többnyire azokat tanulod, amik érdekelnek/amikkel dolgozni fogsz, illetve hogy a vizsgaidőszakon belül úgy osztod el a vizsgákat, ahogy akarod, esetleg ha úgy érzed, hogy ez mégsem fog menni, akár el is napolhatod. Plusz azért ott 3 alkalmad van átmenni egy félévben, és nem kell azon izgulni, hogyha első alkalommal bukó, akkor majd szeptemberben...

Félreértés ne essék, gimiben (főleg érettségin) soha nem voltam bukás közelben, de a stressz azért mindig ott volt. Azért egyetemen már elő-elő fordult, hogy nem lett meg valami elsőre, de ezeken egyszer sem izgultam annyira, mint a "habkönnyű" érettségin.

Ezenfelül ha netán egyetemen buksz is egy tárgyat, akkor a többivel tudsz haladni tovább (kivéve ha arra épül a többi tárgy), és nem kell mindenből újráznod egy éven keresztül. Többek között ezek miatt én mindig is jobban szerettem az egyetemet, mint a középiskolát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na gyerekek! Semmiből sem buktam meg év végén. :D:)

Én meg ismét kitűnő lettem, mint mindig :P

 

Ma szerenád (=beb*szás) :D holnap bolondballagás (=beb*szás 2.0), péntek ballagás, aztán hétfőtől jöhet aminek jönnie kell :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, boldog szülinapodat!

 

Az érettségi annyiból nehéz, hogy fontos pontok múlnak rajta. Egyetemen néhány kegyelemkettes befuthat, max az ösztöndíjat húzza le, ha az érettségin egy-két ponttal kevesebbet szerzel a szükségesnél, már nem is mész a további vizsga közelébe sem.

 

Ja és nagy gratula a guruszerkesztő úrnak!!!

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula!

 

A felsőoktatásban elkövetkező vizsgák nehézsége leginkább attól függ, hogy hol tanul tovább az ember. Én (talán nem akkora szerénytelenség kijelenteni :)) nagyon jó tanuló voltam gimnáziumban, de már az egyetemi első félévem végén volt több olyan vizsgám is, ami önmagában nehezebb volt, mint a komplett érettségi. Ugyanakkor volt olyan régebbi osztálytársam is, aki középsuliban nem egy tárgyból épphogy átcsúszott, a főiskolán meg simán 4-es vagy 5-ös eredményekkel galoppozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felsőoktatásban elkövetkező vizsgák nehézsége leginkább attól függ, hogy hol tanul tovább az ember. Én (talán nem akkora szerénytelenség kijelenteni :)) nagyon jó tanuló voltam gimnáziumban, de már az egyetemi első félévem végén volt több olyan vizsgám is, ami önmagában nehezebb volt, mint a komplett érettségi.

 

 

truestory.jpg

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül hétfőtől kezdődik a halál: érettségik az egész héten. :D Utána meg kb jun. 25-től a szóbelik.

Manapság jó sok időt hagynak a szóbeliig. Nekünk négy hetünk volt az írásbeli és a szóbeli között.

Gratula, hogy nem buktál meg semmiből :P

 

Gratula. "És akkor a jó hír: ennél könnyebb vizsgád innentől nem lesz." :D:evil: (Mondta nekem az ofő, amikor átnyújtotta az érettségimet.)

Nem mondott nagy h*lyeséget :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot, Wilde! :)

 

Rajmesz, Yoda József: sok sikert a jövő héten! :)

 

 

A felsőoktatásban elkövetkező vizsgák nehézsége leginkább attól függ, hogy hol tanul tovább az ember. Én (talán nem akkora szerénytelenség kijelenteni :)) nagyon jó tanuló voltam gimnáziumban, de már az egyetemi első félévem végén volt több olyan vizsgám is, ami önmagában nehezebb volt, mint a komplett érettségi. Ugyanakkor volt olyan régebbi osztálytársam is, aki középsuliban nem egy tárgyból épphogy átcsúszott, a főiskolán meg simán 4-es vagy 5-ös eredményekkel galoppozott.

Mivel érettségin olyasmit kell visszaadni, amit az ember előtte évekig tanult (vagy tanulhatott volna :evil: ), a főiskolákon, egyetemeken viszont szinte tök új dolgokat kell megtanulni és átlátni egy félév alatt, így ez utóbbi szerintem is sokkal nehezebb. Másként kell készülni, szintetizálni a tananyagot, és ezt meg kell tanulni.

Az egyes intézmények között viszont ugyanúgy van különbség, mint a középiskolák között, nem véletlenül ér egyik diploma többet, mint a másik, ha munkát keresel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek. :D Csak matek volt a nagyon necces.

Érettségire viszem a mostani számológépem (casio fx 82es plus) meg Yoda tanácsára beszerzek egy casio fx 570es plus-t (ez többet tud mint az enyém). Függvénytáblából lehet vinni többet is, remélem számológépből is. Azt hiszem töri atlaszból is lehet vinni többet is. Civilizációra meg lehet vinni földrajz atlaszt. Ami azért jó, mert ha pl a Bundeslender in der BRD (német o. tartomámyai) c. tételt húzom ki, ahol arról kell beszélni, hogy az egyes tartományokban milyen nagyvárosok vannak, hol fekszik az adott tartomány, stb, akkor azt simán ki lehet puskázni a földrajz atlaszból.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg ismét kitűnő lettem, mint mindig :P

 

Ma szerenád (=beb*szás) :D holnap bolondballagás (=beb*szás 2.0), péntek ballagás, aztán hétfőtől jöhet aminek jönnie kell :)

Gratulálok a kitűnőhöz. :clap:

 

Nekem az egyetem könnyebb volt, mint a gimnázium, mondjuk én azt tanulhattam, amit szeretek.

 

Wilde! Nagyon sok boldog születésnapot Neked! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek :)

 

Érettségire viszem a mostani számológépem (casio fx 82es plus) meg Yoda tanácsára beszerzek egy casio fx 570es plus-t

 

Az érettségi dolgozatodra érdemes ráírnod a gép típusát, és pár funkcióját amit használni fogsz, hogy a javítók nehogy azt higgyék, hogy egy másodfokú egyenlet gyökeit csak úgy a légből kaptad meg :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.