Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát ez nem volt nehéz! :D legalábbis úgy érzem. Bár a szövegértésben voltak hülye kérdések. Az érvelésről meg annyi dolgot össze lehetett hordani, hogy teleírtam az egész vonalazott részt :)

 

Neked hogy ment, Rajmesz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Easy. A szövegértés is könnyű volt. Nem volt olyan feladat amit nem csináltam volna meg.

Érveléshez meg írtam 4,5 oldalt. Annyi rizst főztem. Nagyon sok mindennel lehetett érvelni.

Bibliai Ádám és Évával, Romeó és Dzsúlióval és Franz Kaffka: Az átváltozással érveltem. Ahhww pedig úgy érveltem volna valamelyik SW-vel :D Az mindenre jó. :D

Te mivel érveltél?

 

Csak a holnapi matekot éljem túl.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Madách: Az ember tragédiája, Jókai: Az arany ember, Voltaire: Candide, Rowling: Harry Potter, Stephen Hawking: Az idő rövid története, de emellett megemlítettem Einsteint, Galileit, a Curie-házaspárt, és Rousseau-t is. Igazából ebbe akármit bele lehet magyarázni. Még volt sok ötletem, de így is tele volt már a lap, szóval kicsit megszűrtem, de én is gondoltam Ádám-Évára is.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. :) Bár el sem tudom képzelni, ki az aki a Csoóri-idézet ellen érvelne.

 

Amikor én érettségiztem, akkor a Spiró-féle újraírt kötelezők volt a téma, ott valóban lehetett pro és kontra érvelni.

 

Egy kalappal a holnapi matekhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hülyeség, bármivel lehet érvelni, amit olvastál, és ki tudsz fejteni. Ez a megoldókulcsban is így van, és már láttam korábbi megoldókulcsot, amiben konkrétan benne volt pl. a Harry Potter.

 

Mellesleg valahol még érettségi tétel is, mint kortárs irodalom, csakúgy mint Az éhezők viadala. Szóval a tanárod nem százas ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a biztosra megyek... ha netán háromból nem jó egy, akkor az már gáz, veszítek egy csomó pontot, de ha ötből van három jó, akkor még mindig jó vagy, mert megvan a három, csak pár pontot veszíthetsz. De az első esetben már egy értékelési sávot lejjebb csúszol, tehát 40-nél nem nagyon lesz több pontod.

 

Na meg életemben lőször elolvastam, ami az első oldalon van, és valami ilyesmi volt odaírva: "adjon számot az ismereteiről". Hát én számot adtam róla, hogy elég széleskörű :D

 

Amúgy jut eszembe, én filmes példát is írtam, mégpedig az Interstellart. Kicsit elvittem tudományos vonalra a dolgokat, mert így legalább tényleg engem tükröz a fogalmazás, hiszen jómagam is a tudományok szerelmese vagyok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. :) Bár el sem tudom képzelni, ki az aki a Csoóri-idézet ellen érvelne.

Itt az lenne az igazi kihívás, ha ellene érvelnénk. Megoldható, ha abból indulunk ki, hogy egy rosszkor feltett kérdés, egy rosszul feltett kérdés, vagy egy rossz indokból feltett kérdés járhat olyan káros hatással, presztízs rombolással például, ami később megnehezíti az ember hiteles fellépését ugyanazon közösség előtt, és ezáltal értékes időt veszít, és saját maga számára nehezíti meg hosszú távon az ismeretei bővítését, hatékony munkavégzést stb. De ez nyilván egy jóval nehezebb feladat, mint mellette érvelni, szóval nem hiszem, hogy bárki is választotta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.