Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Darth Sky írta:

@Whill Rajongói fordítás van az említett sorozatokhoz. Vagy a nyomtatott formátumra vársz? 

Igen, más sorozatoknál el szoktam olvasni a részeket előre angolul, de az SW-ből megvárom a nyomtatott változatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 10. - 10:58, Iqvi írta:

Egy kis kérdés azokhoz akik benne vannak a témában:amerikában a star wars képregények kint hogyan jelennek meg? Havonta, kéthavonta kéthetente?

Általában havonta. De egy hónapon belül több is megjelenhet. Ugyanígy volt a legendákba tartozó képregények esetében is.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 10. - 10:58, Iqvi írta:

Egy kis kérdés azokhoz akik benne vannak a témában:amerikában a star wars képregények kint hogyan jelennek meg? Havonta, kéthavonta kéthetente?

Minden héten megjelenik legalább 1 db SW képregény. Valamikor egy hónapban akár 9 szám is megjelenik, ami durva, hiszen így ha 52 hetet számolunk, azért az kb. 400 képregényt jelent!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Whill írta:

Egyébként @Darth Revan9 szerinted a 2015-ös Lando/Princess Leia/Chewbacca képregények magyarországi megjelenésére van esély akár a külön, akár a Heroes For A New Hope gyűjteményes kötetben? Ha jól tudom, akkor a 2 évnél idősebb kánon képregények közül a Poe-t kivéve már csak ezek nincsenek kiadva, és ezekkel együtt teljes lenne a sor. Főleg a Lando érdekelne, mert még direkt nem olvastam angolul sem, és érdekel benne az a Sith ereklyés szál.

Az a Herores For A New Hope elég vastag. Meglepődnék, ha kiadnák. Eddig tartózkodtak az Omnibus kiadványoktól.

22 órával ezelőtt, Whill írta:

Azért örülnék most a TIE Fighternek, mert a hetekben jön az Alphabet Squadron, és jó lenne nagyjából párhuzamosan olvasni a kettőt. De ha tényleg ez az utolsó esély arra, hogy Legends képregény jöjjön, akkor jöjjön az. Legends képregények közül valóban a Crimson Empire az egyik legerősebb, még régebben olvastam angolul, kiváló képregény. Egyébként akkor három kötetben lesz kiadva, ugye?

 

Anno azért is sajnáltam, hogy a 2015-ös Lando-t kihagytuk, mert a Momin-utalások miatt jó felvezetés lett volna a Fortress Vader-hez.

Szerény véleményem szerint a Lando minik megjelenhetnek a távoli jövőben. De valószínű, hogy Poe jön előbb.  Egyébként még ha a Tie Fighter nyerne is, és a kiadó előrehozná, akkor is jövő tavasz előtt nem tudják megoldani a kiadást. És akkor ez még optimista becslés.

21 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Úgy olvastam, hogy a TIE Fighter nem túl erős darab. Viszont kánon, amit minőségtől függetlenül sem szeretnék kihagyni.

@Darth Revan9Crimson Empire képregény az, ami Vérvörös Birodalom néven fent van a HálóZsákon? Mert ebben az esetben a TIE-ra szavazok.

Igen, az a Vérvörös Birodalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy jöhetnek még Legendák képregények is! Mivel a kiadónál egyébként is elsőbbséget élvez a kánon a Disney nyomására, ezért én elsőként a Crimson Empire-nek örülnék a leginkább (a kánon előbb utóbb így is úgy is jön). Remélem a Lucas és McQuarrie első vázlatai alapján készült The Star Wars-t is sikerül majd kiadni, mert az is igazi csemegének tűnik! Ha már Legendák, a legjobban én is az Old Republic korszak előtti képregényeknek örülnék, ahogy mások is írták a poszt alatti hozzászólásokban: Tales of the Jedi, Dawn of the Jedi... Viszont jelezték, hogy több általunk említett cím nem szerepel a listában. Ezek szerint ezek sem? Mindegy, kíváncsian várom mi jöhet még Legendák képregény fronton! A kánonból meg a The Rise of Kylo Ren és a Poe Dameron szerepel jelenleg a várólistám élén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ami elsősorban érdekel, fontossági sorrend szerint:

1. The Rise of Kylo Ren (szerintem ezt nem kell megmagyarázni miért :D )

2. Star Wars + Doctor Aphra (jó lenne minél hamarabb eljutni az új korszakig, és a lehetséges crossoverek miatt lehetőleg párhuzamosan)

3. TIE Fighter (az Alphabet Squadron-kapcsolódás miatt)

4. Allegiance

 

szerk.: Az Age of... sorozatból főleg a Republic érdekelt, az pedig elvileg napokon belül érkezik

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Nagyon örülök, hogy jöhetnek még Legendák képregények is! Mivel a kiadónál egyébként is elsőbbséget élvez a kánon a Disney nyomására, ezért én elsőként a Crimson Empire-nek örülnék a leginkább (a kánon előbb utóbb így is úgy is jön). Remélem a Lucas és McQuarrie első vázlatai alapján készült The Star Wars-t is sikerül majd kiadni, mert az is igazi csemegének tűnik! Ha már Legendák, a legjobban én is az Old Republic korszak előtti képregényeknek örülnék, ahogy mások is írták a poszt alatti hozzászólásokban: Tales of the Jedi, Dawn of the Jedi... Viszont jelezték, hogy több általunk említett cím nem szerepel a listában. Ezek szerint ezek sem? Mindegy, kíváncsian várom mi jöhet még Legendák képregény fronton! A kánonból meg a The Rise of Kylo Ren és a Poe Dameron szerepel jelenleg a várólistám élén.

Igen, a Tales of the Jedi és a Dawn of the Jedi sincs rajtuk. Sajnos.

12 órával ezelőtt, Whill írta:

Engem ami elsősorban érdekel, fontossági sorrend szerint:

1. The Rise of Kylo Ren (szerintem ezt nem kell megmagyarázni miért :D )

2. Star Wars + Doctor Aphra (jó lenne minél hamarabb eljutni az új korszakig, és a lehetséges crossoverek miatt lehetőleg párhuzamosan)

3. TIE Fighter (az Alphabet Squadron-kapcsolódás miatt)

4. Allegiance

 

szerk.: Az Age of... sorozatból főleg a Republic érdekelt, az pedig elvileg napokon belül érkezik

Énnálam még a Jedi Fallen Order Dark Temple is ott van elől. És ahogy észrevettem másoknál is.,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis helyzetjelentés a Jedi Könyvtár szavazásáról. Megtörtént amit nem gondoltam volna. A Tie Fighter 1, hangsúlyozom EGY szavazattal, de megelőzte a Crimson empiret, ezzel azt letaszítva az első helyről. Aki szeretné, hogy a Tie fighter, vagy bármelyik cím, amire szavazni lehet, hogy megjelenjen az ne legyen rest szavazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Bomarr írta:

Sajnálom, hogy a régi képregények esetleg a kánon rovására lesznek kiadva :(

Ez eléggé felháborító lenne amúgy. Egy releváns képregény helyett jönne egy irreleváns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Kis helyzetjelentés a Jedi Könyvtár szavazásáról. Megtörtént amit nem gondoltam volna. A Tie Fighter 1, hangsúlyozom EGY szavazattal, de megelőzte a Crimson empiret, ezzel azt letaszítva az első helyről. Aki szeretné, hogy a Tie fighter, vagy bármelyik cím, amire szavazni lehet, hogy megjelenjen az ne legyen rest szavazni.

Hol kell szavazni?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Sajnálom, hogy a régi képregények esetleg a kánon rovására lesznek kiadva :(

Ez nem igaz. Most utoljára lenne lehetőség még pár Legendát kiadni. Ez nem befolyásolja a tervezett kánon képregények megjelenését. Max csak egy kicsit későbbre tolódik pár kánon cím.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nagyszerű.  A magyar megjelenés pedig egy kicsit el van maradva. A negyedik kötet még csak 2020 elején jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég felmerült az egyik topikban, hogy A csempész futása mikor játszódik, ha a keretet adó "jelen"-t (YU 34 környéke) leszámítva a sztori 90%-a nem sokkal az Ep4 után zajlik. Amúgy a wookieepedia az Ep4-5 közé teszi a cselekményt, és az én polcomon is ott foglal helyet időrendi sorrendben.

 

Viszont most, hogy beszereztem A Köztársaság kora: Hősök és Gonosztevők köteteket, kissé bajban vagyok, hová tegyem őket a polcon a képregények sorában. Mivel szinte mindegyik köteten belüli kis szösszenet máskor játszódik. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nemrég felmerült az egyik topikban, hogy A csempész futása mikor játszódik, ha a keretet adó "jelen"-t (YU 34 környéke) leszámítva a sztori 90%-a nem sokkal az Ep4 után zajlik. Amúgy a wookieepedia az Ep4-5 közé teszi a cselekményt, és az én polcomon is ott foglal helyet időrendi sorrendben.

 

Viszont most, hogy beszereztem A Köztársaság kora: Hősök és Gonosztevők köteteket, kissé bajban vagyok, hová tegyem őket a polcon a képregények sorában. Mivel szinte mindegyik köteten belüli kis szösszenet máskor játszódik. :hmm:

Én azt a kezdő sztori időpontjához igazítottam. Így jelenleg a második sorban azok az első kötetek. Ebben az esetben sokkal jobb lenne amúgy ha nem egyben hanem füzetenként lehetne elhelyezni a polcon. De hát magyarok vagyunk, megoldjuk okosba.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Iqvi írta:

Én azt a kezdő sztori időpontjához igazítottam. Így jelenleg a második sorban azok az első kötetek. Ebben az esetben sokkal jobb lenne amúgy ha nem egyben hanem füzetenként lehetne elhelyezni a polcon. De hát magyarok vagyunk, megoldjuk okosba.:D

Én egyelőre a Klónok háborúja-érába tettem be (a Mace Windu és A Dathomir fia kötetek közé), mert a legtöbb sztori ott játszódik. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nemrég felmerült az egyik topikban, hogy A csempész futása mikor játszódik, ha a keretet adó "jelen"-t (YU 34 környéke) leszámítva a sztori 90%-a nem sokkal az Ep4 után zajlik. Amúgy a wookieepedia az Ep4-5 közé teszi a cselekményt, és az én polcomon is ott foglal helyet időrendi sorrendben.

 

Viszont most, hogy beszereztem A Köztársaság kora: Hősök és Gonosztevők köteteket, kissé bajban vagyok, hová tegyem őket a polcon a képregények sorában. Mivel szinte mindegyik köteten belüli kis szösszenet máskor játszódik. :hmm:

Én tól-ig formában helyeztem el őket jobb híján az idővonalon, polcra is így kerültek fel nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Ezt hogy kell elképzelni.

A köztársaság kora  hősök kötetben a legkorábbi sztori Yavin előtt negyvenben játszódik kb. az a legkésőbbi meg YE20 így ezen két időpont közé lőttem be tól-ig. Így nálam ez a képregény van az első helyen a polcon.  Van egy ilyen kis oldalam is ha nem tudsz róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, luke19 írta:

A köztársaság kora  hősök kötetben a legkorábbi sztori Yavin előtt negyvenben játszódik kb. az a legkésőbbi meg YE20 így ezen két időpont közé lőttem be tól-ig. Így nálam ez a képregény van az első helyen a polcon.  Van egy ilyen kis oldalam is ha nem tudsz róla.

Luke, most vettem csak észre ezt az oldalt. Nagyon tetszik! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.