Ugrás a kommentre

Teaser trailer


JakeSully

Mi a véleményed az első Star Wars teaserről?  

52 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a véleményed az els? Star Wars teaserr?l?



Ajánlott hozzászólás

Két dolog:

Hogy kell pontosan fordítani a narrációt?

(És kit játszhat Serkis ha ilyenekről értekezik valakinek?)

 

A 2015 december felirat alatt felhangzik egy normál fénykard aktiválás is. Kicsit olyan érzést kelt, mintha a Sith-et várná valaki az erdőben -hisz talán nem véletlenül lesz akciókész olyan hirtelen- de az biztos, hogy külön öröm lesz a szemnek az "ózsdi" kard és modern találkozása.. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolog:

Hogy kell pontosan fordítani a narrációt?

(És kit játszhat Serkis ha ilyenekről értekezik valakinek?)

 

Kémjelentés szerint Andy Serkis két karaktert is játszik a filmben. Egy mocap karaktert, meg egy húsvért, aki döntő szerepet játszik Daisy Ridley háttérsztorijában, fontos lesz az első felvonásban, és cselekedeti hatással lesznek a későbbi történésekre.

Lehet, hogy Andy húsvér karakterének hangja volt hallható a teaser alatt.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kémjelentés szerint Andy Serkis két karaktert is játszik a filmben. Egy mocap karaktert, meg egy húsvért, aki döntő szerepet játszik Daisy Ridley háttérsztorijában, fontos lesz az első felvonásban, és cselekedeti hatással lesznek a későbbi történésekre.

Lehet, hogy Andy húsvér karakterének hangja volt hallható a teaser alatt.

 

Köszi. Az azért érződik, hogy nem akárki..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailerben látott Ball Droid bizony Ralph McQuarrie eredeti koncepciója volt R2-t illetően.

A Star Wars Insider újságban van róla egy cikk:

B3oJD5JCEAAh1B0.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gond! :) Inkább kétszer mint egyszer se.

 

Egyébként nem tudok aludni. Egyfolytában a teasert nézem. :D Észrevettétek a legvégén a fénykard aktiválás jól ismert hangját? :rock:

Én sem. Testvérem a te kedvedért én is megnéztem újra, és újra így 00:30 környékén ott van bizony, bár jobban örültem volna ha snitt is tartozna hozzá. Egy biztos normális fénykard lesz több is, Luke-é is benne lesz, legfeljebb nem Ő használja majd. A koncept artok szerint lessz itt kérem párbaj rendesen. Annyira idegesítő hogy semmit nem tudunk, ez a trailer több kérdést vetett fel mint választ. Egyébként ahogy elnéztem a gördülő droid rémült és menekült éppen, gondolom egy hagyományos R 2-vel hülyén nézett volna ki a jelenet, tekintettel a korlátozott menettulajdonságaira.

 

A másik pedig ami gondolkodtam, hogy a rohamosztagosok lehet hogy a Tatuinon szállnak le éppen (éjjel), lehet hogy a kalózok táborán ütnek rajta, és a csata végén, másnap reggel Boyega dezertál. Persze nem tudom hogy a fickonak milyen kiemelkedő jelentősége van a sztori szempontjából. Ha Landó fia lenne mégcsak megérteném, de így? Szerintem a Falcon épp a rajtaütéskor van a kalóztáborban és segit harcolni a birodalom ellen, lás TIE vadászok. Tehát a rohamosztagosok leszállása, Boyega dezertálása, a droid menekülése, Daysi menekülése (Őt lehet hogy rosszúl írtam), Falcon csatája a TIE vadászokkal ezek mind egy eseménysor részei, egy megszállás és a másnapjának az eseményei.

 

De mostmár SW-ban gazdag szép álmokat.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pöpec lett a teaser.

Engem mondjuk se a Falcon, se az X-wingek nem hoznak lázba. Ellenben Daisy és az új sith, főleg a hangja... punch.

A guruló kis droid is tetszik. A rohamosztagosok jelenete is ott van, de nem azért mert rohamosztagosokat mutatnak, hanem mert a jelenet erősen feszült. Arra lehet számítani újításként, hogy a kamerakezelés mozgóbb lesz.

Kell is az újítás. Én legalábbis nem szeretnék egy felmelegített OT-t. George tudta, hogy újítani kell az OT után, így tényleg nagyot tágult a SW-univerzum. Reméljük JJ is képes erre.

Eddig minden jól néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak közepest adtam, mert valami hiányzott. Oké, hogy teaser "trailer", de nem volt az elején se LucasArts logó, se Disney, se a "réges rég..." szöveg, csak úgy durr bele bevágnak egy sivatagos képet, majd olyan összecsapott érzést keltve bedobáltak még pár szereplőt.

 

A legjobban a Millenium Falcon pörgése és a tőle eltérő kamerakövetés tetszett. Álllati jó ötlet és sokkal dinamikusabbá tesz egy sima jelenetet is, mintha mi is ott repülnénk egy kötelékben vele. :D

 

Az új fénykard (lézerkard) is tetszik, bár az FB-n is említettem, hogy ha a kisebbik megfogja az ellenfél ütését, akkor az lecsúszik a sarokba és a logika szerint magát a markolatát kellene szétvágnia...

 

* * *

 

A rajongók sem unatkoznak. :D

 

 

Star Wars: Episode VII Trailer - George Lucas' Special Edition

 

The Force Awakens Teaser - Crazy Lens Flare Edition - Star Wars Episode VII

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új fénykard (lézerkard) is tetszik, bár az FB-n is említettem, hogy ha a kisebbik megfogja az ellenfél ütését, akkor az lecsúszik a sarokba és a logika szerint magát a markolatát kellene szétvágnia...

Miért, a fény csúszós? :)

Amúgy ez nem túl jó érv ellene, mert e logika mentén minden fénykard szétvágható, hiszen a markolatot semmi sem védi. Bármikor rácsaphatnának a markolat bármelyik részére, akár a penge tövénél is. Pontosan úgy, ahogy Tyranus szét is nyisszantotta Anakin egyik kardját az ep2-ben. Nyilván a használója ugyanúgy megtanulta ezt biztonságosan forgatni, mint ahogy megtanulták az eddig látott összes ugyanennyire sebezhető fénykardot használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vívtam, csak feltételeztem, hogy a két kisebbre azért van szükség, hogy a kardot forgató kezet védje. Viszont ha mondjuk lecsúszik a hosszú vagy rövid élről a csapás, akkor a "sarokban" mindenképpen a markolatba fog belevágni némi ujj lenyisszantásával együtt. :D Na mindegy, ettől még jól néz ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is ezt vitatom, hanem a fény csúszását (most komolyan, szerinted a fénypengék csúsznak egymáson?), meg, hogy ez miért lenne nagyobb baj egy keresztpántos kardon, mint az ezen a téren semmivel sem jobb helyzetben lévő összes többi hagyományos fénykardon. Ha "lecsúszik" a penge, akkor ugyanúgy lenyesi az ujjakat és félbe hasítja a markolatot. De ez eddig 100+ TCW és hat filmen át csak kétszer volt gond, egyszer Anakin kardjának félbemetélésénél, egyszer Darth Maul kardjánál. Szóval nem értem, hirtelen ennél a kardnál miért lett probléma, hogy a fénykard penge esetleg rácsúszhat a sebezhető markolatra, és ketté vághatja a fegyvert, meg lenyeshet pár ujjat. Ezen fennakadni 1977-től kéne, az ep4 óta, nem 2014-ben az ep7-nél. Úgy érthető lenne a problematika. Így viszont csak felesleges kötekedés íze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.