Ugrás a kommentre

Teaser trailer


JakeSully

Mi a véleményed az első Star Wars teaserről?  

52 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a véleményed az els? Star Wars teaserr?l?



Ajánlott hozzászólás

Én abszolút nem vagyok magyar szinkron ellenes, de ez nagyon gáz... Mi az, hogy a fény???? Nem hiszem el, hogy ennyire nincs hozzáértő ember náluk vagy csak simán google fordító alapján írták meg a magyar szöveget...

 

Én is pont így vagyok vele. Alapvetően elvagyok a magyar szinkronokkal, de ez borzasztó volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg kb. annyira vették komolyan a fordítást, amilyen nyúlfarknyi a szöveg. Valami SW tekintetében totálisan laikus figura fél perc alatt összehordta ezt, a fejesek meg rábólintottak. Valahogy pont a teaser legjobb elemét, a hangulatot ölték meg a szinkronnal. Nemcsak a fos fordítással, de a hangokkal, hangsúlyozással stb.. Olyan, mintha valaki hobbiból direkt parodizálta volna a témát. :facepalm:

 

Az a baj, hogy amúgy is elég megosztó lett a teaser. Most ez kapott egy olyan fordítást, ami egyértelműen lefelé húzza az egészet. Ez a tízmillió önjelölt filmszakértő- és rendező országában elég kellemetlen, mert alighanem fel fogja erősíteni a negatív véleményeket. Akiket annyira nem izgat a dolog és csak most látják először a trailer-t, méghozzá magyarul, azoknak rögtön meg is lesz a rossz véleményük az egészről, ami további utánajárás híján legalább a következő előzetesig maradni is fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abba kapaszkodom, hogy a trailerek, és főleg a teaserek szinkronjai eléggé eltérőek lehetnek a végkifejlettől.

Egyetértek. Sokszor teljesen másképp fordítják és szinkronizálják le az előzeteseket, mint a filmeket.

 

Azoknak a cinikus "rajongóknak" a véleménye meg egyáltalán nem érdekel, főleg ha a mi hazánkból származnak. Max akkor szentelek nekik figyelmet, ha kulturáltan tudnak érvelni a véleményük mellett, de egyébként nem.

A trailerek alatti YouTube-os hozzászólásokat már el se olvasom, mert úgyis csak a fejemet fognám tőlük. :roll:

 

Nem csodálom, hogy nemrég Ewan McGregor is beszólt ennek az álszent népségnek.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor teljesen másképp fordítják és szinkronizálják le az előzeteseket, mint a filmeket.

Ez így van. Sőt sokszor nem is ugyanazok a szinkronszínészek adják a hangjukat a szereplőknek a trailerekben, mint akik a filmben lesznek ténylegesen. Valószínű, hogy nem Ross Geller lesz a hangja "az ősi erőt" birtokló Andy Serkisnek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű, hogy nem Ross Geller lesz a hangja "az ősi erőt" birtokló Andy Serkisnek :)

Nekem kissé vicces is volt, ahogy a TCW "magyar Darth Maul"-ja felolvasta a trailer szövegét. :D

 

Mr. McGregor beszólásáról meg itt és itt lehet olvasni. (Az utóbbi cikkben kicsit bővebben írnak a véleményéről.)

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igen, masszív egy vélemény, az biztos. :D Mindig is eléggé fel volt vágva a jó Kenobi nyelve. :) Mondjuk a bulvár ferdíthetett rajta rendesen, már csak úgy megszokásból is. A 4. rész alatt meg mit értenek? Az Ep.1-et? Látszik, mennyire vágják a SW-témát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

ITT az eredeti nyilatkozat. Eléggé kiforgatta a fordítás McGregor szavait. Ő azt mondja, hogy nem szokott rajongókkal találkozni, nem jár az SW rendezvényekre ő csak azokkal a s*gfejekkel fut össze, akik csak azért akarnak tőle egy aláirást, hogy aztán hirdethessék a neten. Ebből lett a Borsban hogy Ewan szerint a rajongók s*ggfejek. Pedig ilyesmiről szó se volt. A vicces, hogy az eredeti szövegben kicsit mentegeti a Baljós Árnyakat (szerinte azért olyan erősek a kritikai hangok, mert túlságosan is nagyok voltak az elvárások ráadásul a közönség aki élvezte a régi filmeket és várta az újat időközben felnőtt), a Bors cikkben meg olyan mintha magasról sz*rna a filmre. Egyetlen mentségük lehet, hogy az eredeti cikk ugyanezt a hatásvadászatot csinálja a címnél. Tanulság: a Borsból ne tájékozódjatok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

ITT az eredeti nyilatkozat. Eléggé kiforgatta a fordítás McGregor szavait. Ő azt mondja, hogy nem szokott rajongókkal találkozni, nem jár az SW rendezvényekre ő csak azokkal a s*gfejekkel fut össze, akik csak azért akarnak tőle egy aláirást, hogy aztán hirdethessék a neten. Ebből lett a Borsban hogy Ewan szerint a rajongók s*ggfejek. Pedig ilyesmiről szó se volt. A vicces, hogy az eredeti szövegben kicsit mentegeti a Baljós Árnyakat (szerinte azért olyan erősek a kritikai hangok, mert túlságosan is nagyok voltak az elvárások ráadásul a közönség aki élvezte a régi filmeket és várta az újat időközben felnőtt), a Bors cikkben meg olyan mintha magasról sz*rna a filmre. Egyetlen mentségük lehet, hogy az eredeti cikk ugyanezt a hatásvadászatot csinálja a címnél. Tanulság: a Borsból ne tájékozódjatok :)

Én eredetileg egy angol cikkben olvastam McGregor véleményéről és azt is hibásan úgy tüntették fel, hogy a színész beszólt a rajongóknak (pedig egyáltalán nem erről volt szó benne), így nem feltétlenül a fordítással van a baj, hanem magával a médiával, de ez már tényleg nagyon OFF.

 

Mindenesetre én igyekeztem kihangsúlyozni, hogy ez az egész a rajongók egy bizonyos rétegének szólt, már ha lehet őket rajongóknak nevezni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak ahhoz nem értenének, de a gondolkodás sem mindegyiknek az erős oldala...

 

 

Mikor azt láttam hogy azon vitatkoznak hogy a trailerben látott hajó nem a Falcon, mert annak kerek antennája volt, akkor zártam be az oldalt. Elvileg ha látták a Jedi Visszatért akkor ott ez az antenna leszakadt. De tegyük fel rég látták. De az hogy 30 évvel játszódik az Ep7 az EP6 után simán kikövetkeztethető hogy mondjuk lecserélték másikra. És az sem jut eszükbe hogy vajon miért raknának bele egy másik YT-1300-as hajót? És értelmes emberek ezen vitáznak mikor 6000 % hogy az a Falcon és csak egy kis fantázia kellene hogy hát talán azt a kerek antennát kicserélték modernebbre(már ha nem emlékeznek az EP6-ra) Na most ez a réteg fog napi szinten 10 000 fikázó hozzászólást generálni az EP7 bemutatója után meggyőzve másokat is arról hogy mekkora sz*r a film. Miközben csak arról van szó hogy nem értik az egészet nincsenek tudatában infoknak.

Jó példa erre hogy a héten hagyományszerüen elmentünk a Katicába 1-2 forralt borra egy volt kollégámmal. Kérdezem milyennek találta a trailert. Erre azt kérte hogy magyarázzam már meg hogy lehet egy rohamosztagos néger mikor azok klónok. Nézek rá mondom mi van, hogy honnan vette hogy a rohamosztagosok klónok.

Már az EP2-ben elhangzik hogy a klónok növekedésgyorsítást kaptak. Tehát az EP7-re nem is élnek már. A másik hogy a klónokat háborúra képezték ki, nem rendfenntartásra egy diktatúrában. Az EP4-ben meg a híres mondat: "törpéket is bevesznek rohamosztagosnak"? Ebből kikövetkeztethető hogy sorozott emberek a rohamosztagosok. Persze volt átmenet. Nyilván pár évig az EP3 után még klónok voltak. De nem az EP7-re.

Ez a barátom sokszor látta gyerekkorában az OT-t moziban. Nem rajongó de tetszik neki az SW.

De mivel ílyen tudatlanul fog beülni az EP7-re, utána rossz szájízzel fog kijönni. És rengeteg ilyen ember lesz akiknek a fejében vannak elméletek(ahhoz persze lusta hogy utánajárjon jól gondolja-e).

Lehet hogy vissza fogjuk sírni Quarront. :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az igazi mozirajongó (aki lehet SW-fan, vagy bámilyen más rajongó) úgy fog beülni, hogy a csodát várja, jó értelemben. Nem elvárásokat támaszt, és logikátlanságokat keresgél, amire ráfoghatja, mi nem stimmelt számára, hanem egyszerűen azt várja, hogy valami, egy film ismét elvarázsolja.

 

Én ilyen elvárásokkal ülök be minden egyes filmre, amit megnézek, és ez különösen igaz a Star Wars-ra. Igazi OT rajongó voltam, mégis képes voltam önmagában értékelni az PT-t (igaz, ehhez kellett végül az Ep3, de az aztán tarolt, és megszerettette velem az előző filmeket is). És általánosságban nézve soha nem mondtam volna filmre, hogy azért nem tetszett, mert valami antenna nem volt a helyén, és hasonlók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az igazi mozirajongó (aki lehet SW-fan, vagy bámilyen más rajongó) úgy fog beülni, hogy a csodát várja, jó értelemben. Nem elvárásokat támaszt, és logikátlanságokat keresgél, amire ráfoghatja, mi nem stimmelt számára, hanem egyszerűen azt várja, hogy valami, egy film ismét elvarázsolja.

Teljesen igazad van. Sajna a nagybátyám, aki miatt rajongó lettem most ebbe a kategóriába esik. Totál lemondott a filmről. Mivel hogy olyan jó ellenfeleket már nem tudnak hozni mint Vader vagy Palpi, ezért már nem is érdemes folytatni kb. Inkább jobban nézne egy mások korban játszódót, vagy spin off filmet...

Én ezt marhára nem tudom megérteni, de már nem vitatkozom vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább jobban nézne egy mások korban játszódót, vagy spin off filmet...

Ezzel én is így vagyok.

 

A "Szükség van-e a VII. Epizód elkészítésére?" című topikban kifejtett véleményem nem igazán változott:

 

Hát, ha már lesz VII. epizód, akkor igennel szavazok. Ez van. Régen szerettem volna, amíg nagy SW láz volt, de most már úgy nem igazán... Inkább valami friss dolognak örültem volna jobban. Egy új SW trilógiának, xy alcímmel, ami nem kapcsolódik az előző két trilógiához. Kicsit el lehetne szakadni már a Skywalkerektől... Nem mintha nem csípném őket, de az SW univerzuma sokkal hatalmasabb annál, minthogy leragadjunk Han Soloéknál.

De érdeklődve várom az új epizódot. Viszont a Rebels további részei és a lehetséges Obi-Wan spin-off filmek jelenleg jobban érdekelnek.

 

Szerintem az igazi mozirajongó (aki lehet SW-fan, vagy bámilyen más rajongó) úgy fog beülni, hogy a csodát várja, jó értelemben. Nem elvárásokat támaszt, és logikátlanságokat keresgél, amire ráfoghatja, mi nem stimmelt számára, hanem egyszerűen azt várja, hogy valami, egy film ismét elvarázsolja.

:clap:

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Indy-s ball droid tényleg nagy. :D Ötletes poén. ;)

 

Nem mintha lettek volna kétségeim efelől, de ebből a számtalan videóból is leszűrhető, milyen populáris is az SW... egy alig pár másodpercnyi újdonságot tartalmazó teaserből máris mi miden született... és hol van még a VII. rész, illetve mi lesz még akkor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Indy-s ball droid tényleg nagy. :D Ötletes poén. ;)

 

Nem mintha lettek volna kétségeim efelől, de ebből a számtalan videóból is leszűrhető, milyen populáris is az SW... egy alig pár másodpercnyi újdonságot tartalmazó teaserből máris mi miden született... és hol van még a VII. rész, illetve mi lesz még akkor. :)

 

nagyon meglátszik a rajongókon az elmúlt 10 év elvonási tünete! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barta Zoli mindig ilyen volt, bár személyesen nem ismerem, de anno még a Fix.tv-n az Exit című műsorban sokat szerepelt és ott is azt a benyomást keltette, hogy bár imádj a filmeket nagyítóval keresi a hibákat benne, melyek közül némelyik nem is hiba, de ezen nem gondolkodik el később sem mélyebben. Kétségtelenül nagy alakja a hazai Star Wars életnek és nagy tudása van az egész univerzumról, de mindig is az volt a benyomásom, hogy a Star Warsnak csak maga a világa fogta meg, igazán mélyen sosem élte át a mondanivalót illetve az események jelentőségeit. Persze lehet tévedek, de nekem ez jött le róla. Viszont abban biztos vagyok, hogy itt a fórumon jópáran magasabb szinten képesek értelmezni a Star Warsot, de ettől függetlenül is úgy vélem nem mérvadóbb a véleménye mint bármelyikünké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tőlem aztán a pápa is megfogalmazhatja az ellenérzéseit, nekem akkor is nagyon bejött a teaser. Nyilván az EPI teasert semmi nem fogja felülmúlni, mert mégis az volt az új korszak nyitánya. Az EPI teaser csupa olyat kínált, amire egyszerűen senki nem volt felkészülve, ráadásul hatalmas kihagyás után vágott arcul minket egy nagyon durván összevágott és kész effektekkel ellátott anyag. Most kaptunk 35 másodpercnyi meglehetősen sejtelmes filmkockát. Barta Zolihoz hasonlóan nekem is 180 fokot változott a véleményem, csak nekem pozitív irányban. Először is Boyega twitteres képeitől kivert a víz, de a teaser nyulfarknyi jelenése óta Ő a kedvencem. Az EPVII-et ha nem is temettem, de finoman sem voltam meggyőzve, hogy ezt éppen a Disney égisze alatt kell kihozni és bár a Disneyt továbbra is a mérhetetlenül sok borzalmas okádékot sorozatban előállító stúdiónak tartom (nem az aranykorra értem!), a kikerült konceptek, a teaser képkockái, az ügyes marketing és a szerintem 90 százalékban valós spoilerek hatására nagyra nőtt a filmel szembeni bizalmam. Abban igaza van Barta Zolinak, hogy a Disney pusztítása érzelmileg hatott a rajongókra. Bezárták a LucasArt-ot, ami évek óta nem termelt semmit. De szétkergették a Lucas Animation dolgozóit is (sajnos a Rebelst valójában már nem azok a szingapúri animátorok gyártják, akik a TCW-t, az LFL-es törzsgárda egyes tagjait menekítették át a Letterman Digital Arts Center-be.) Az EU lenullázása meg biztosan sok rajongónál kiverte a biztosítékot....legalábbis Barta Zolinál az írása alapján egyértelműen. Megint mások azt mondják, hogy ezzel a Disney csak jót tett, mert az EU elnyúlt mint a rétestészta és sok helyen önellentmondások sokaságát szülte. Ráadásul még a Dark Horse kiadótól is elvették az SW licenset. (Nekem ez az egy dolog fáj csak.)

 

Szóval végtelenül lehet vitázni, hogy jó volt -e a váltás, de a hatásait majd csak sok év múlva tudjuk megfelelően kiértékelni. Az biztos, hogy az én véleményem megváltozott és a teaser óta maximális felfokozottságban várom az új részt. Sőt....mostanra már odáig jutottam, hogy látatlanba sem akarom, hogy JJA-n kívül más rendezzen SW filmet. Egyszerűen a teaser minimalista stílusa engem megvett kilóra. Amikor Rey a siklójával tovaszáll, és a távolban feltűnik a falu, pont olyan minimalista látvány fogad, mint az EPIV idején. Semmi extravagancia, semmi felesleges animációs, semmi prequel túlzás, csak az elhagyott tatooinei (?) falu végtelenül egyszerű és poros látképe. Vagy ahogy Boyega felbukkan, a kamera ott is a karakter rezdüléseire és kétségbeesésére koncentrál. Nincsenek felesleges roncsok, nincs cgi füst....nincs semmi olyan, ami elvenné az ember figyelmét. Mert az OT-t is ez a "kevesebb néha több" befényképezés jellemezte és a teaserben számomra pont az tetszik, hogy a befényképezése visszafogott és minimalista. Nagyon remélem, hogy sikerül a Rebelst is felpörgetni és akkor tényleg ott leszek, hogy az LFL eladása volt a lehető legjobb dolog, ami a Star Wars világával az elmúlt években történt.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.