Ugrás a kommentre

Trailer 1.


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

azért elég sokatmondó lesz, ha ebben a filmben legalább annyi egyedi helyszín vagy hajó fog feltűnni, mint az Ep.7-ben.

Kérlek nevezz meg legalább egy egyedi helyszínt vagy hajót az Ep 7-ből, mert én 7 megtekintés után se láttam ilyet... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérlek nevezz meg legalább egy egyedi helyszínt vagy hajót az Ep 7-ből, mert én 7 megtekintés után se láttam ilyet... :hmm:

Nem világos teljesen, hogy most mi a szarkazmus és mi nem ebben a beszélgetésben, de vannak egyedi hajók és helyszínek! Tényleg soroljuk fel őket?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebbe a trailerben több egyediséget láttam helyszín és hajónt terén mint az egész Ep 7-ben.

Jedha és Scarif bolygó már most veri nálam az összes új bolygót ami a TFA volt. De ez a U-wingre is igaz.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmre leszek nagyon kíváncsi ilyen téren. Az újdonságokat mindig szívesen fogadom, ha jól van tálalva, csak ne tolódjanak el nagyon az arányok. Sokan mondják, hogy jó az Ep.7 ilyen téren is, mert azok a TIE-ok, X-szárnyúak vagy csillagrombolók nem pont olyanok, mint korábban, ill. a Jakku is tök más, mint a Tatooine stb.. Ha a Rogue One esetében a teljes filmben még több egyedi hajót vagy bolygót kapunk, akkor azért jóval nehezebb lesz magyarázni az Ep.7 "bizonyítványát". Már ha persze akarjuk, de szerintem van jelentősége a dolognak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.7 biztos nem úgy fog bevonulni az emlékezetbe mint ami design terén a legtöbb újitást hozta. Viszont ott például Jakkut tényleg hagyták kibontakozni. Kaptunk egy komplett hosszú jelenetsort arról milyen ott az élet és köztük van egy-egy olyan kis momentum ami kifejezetten erős és önmagában leválasztja a bolygót az összes többitől: ("One half portion").

Mindezt úgy hogy nem kellett senkinek a szájába adni a bolygó történelmét és nem kellett kiselőadást hallgatni a jakku-i nagy csatáról aminek a romjaival tele van az egész planéta.

Design terén egyértelműen izgalmasabb úton jár a Rogue One, de hogy lesz-e bármi hangulata ezeknek a helyeknek az szerintem egy másik kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmre leszek nagyon kíváncsi ilyen téren. Az újdonságokat mindig szívesen fogadom, ha jól van tálalva, csak ne tolódjanak el nagyon az arányok. Sokan mondják, hogy jó az Ep.7 ilyen téren is, mert azok a TIE-ok, X-szárnyúak vagy csillagrombolók nem pont olyanok, mint korábban, ill. a Jakku is tök más, mint a Tatooine stb.. Ha a Rogue One esetében a teljes filmben még több egyedi hajót vagy bolygót kapunk, akkor azért jóval nehezebb lesz magyarázni az Ep.7 "bizonyítványát". Már ha persze akarjuk, de szerintem van jelentősége a dolognak. :)

Kezdjük akkor ezzel: Jedha Tatooine 3.0. Megint egy sivatagbolygó, vagy ez eddig még senkinek sem tűnt fel? ;) Egyedi hajóból meg van egy U-szárnyúnk és egy négyszárnyú teherhajónk. Plusz egy sokadik TIE variánsunk, amit már az ep7-ről is elmondhattunk. Szóval, ha ugyanazzal a szúrós szemmel vizsgáljuk meg a Rogue One-t, mint az ep7-et, itt sem fogunk sok egyediségre lelni. Sőt, itt egy az egyben ugyanazok a hajók vannak, mint az ep4-ben, ugyanazok a szervezetek, ugyanazok az egyenruhák. Sőt, még egy hold és annak teljes díszlete is visszatér.

Félreértés ne essék, nem akarom a Rogue One-t szapulni, csak arra célzok, hogy nem kéne belemenni abba, hogy az ep7 eredetiségét ennek a filmnek a tükrében kezdjük el lekicsinyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos ez a trailer! Összességében sokkal izgalmasabb, mint a TFA kedvcsinálója volt, bár nem egészen igazságos az összehasonlítás, mert a TFA-nál a titkolózás oltárán feláldozták a trailer minőségét, és mégsem számított, mert már attól totál oda voltunk, hogy egyáltalán láthatunk új SW trailert. :)

 

 

A Han Solo mesél trailer simán kenterbe veri ezt a mostanit nálam, de majd meglátjuk magát a filmet. :)

Az a jelenet a film egyik legnosztalgikusabb része, jó érzékkel tették bele a trailerbe is, mert megkaptuk, amire nagyon vártunk: a kapcsolatot a régi filmekkel. :)

 

 

Ne félj ettől! Nem hígul! Tágul!

A tcw és a rebels sem hígította fel az én szememben.

Olyan ez mint a családban a gyerekek. Mi aggódtunk, hogy jut-e elég szeretet majd, ha lesz mégegy.

Simán! Nem téma. Ez nem egy bödön ami kifogy. A star wars-t sem azért szeretjük, mert kevés és jó.

Illetve nem azért jó mert relatíve kevés!

Ha most több lesz és jó, akkor csak nyertünk vele! Ha minőséggel bővül valami az nem hígul! ;)

Ezzel teljesen egyetértek. :) Ha jó filmekkel, sorozatokkal bővül az SW univerzum, azzal csak nyerünk. Nekem egy kis problémám van, hogy lesz-e időm és energiám mindent figyelemmel kísérni. De nagyon igyekszem majd. :)

 

 

Az ep.7 biztos nem úgy fog bevonulni az emlékezetbe mint ami design terén a legtöbb újitást hozta. Viszont ott például Jakkut tényleg hagyták kibontakozni. Kaptunk egy komplett hosszú jelenetsort arról milyen ott az élet és köztük van egy-egy olyan kis momentum ami kifejezetten erős és önmagában leválasztja a bolygót az összes többitől: ("One half portion").

Mindezt úgy hogy nem kellett senkinek a szájába adni a bolygó történelmét és nem kellett kiselőadást hallgatni a jakku-i nagy csatáról aminek a romjaival tele van az egész planéta.

Design terén egyértelműen izgalmasabb úton jár a Rogue One, de hogy lesz-e bármi hangulata ezeknek a helyeknek az szerintem egy másik kérdés.

A Jakku-i hangulat valóban telitalálat. Számomra asszem az ilyesminek nagyobb jelentősége van, mint a technikai vagy a dizájn újításoknak. De persze az lenne a legjobb, ha mindkettőt megkapnánk többé-kevésbé. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem megvett az előzetes kilóra. Egyébként épp egy két hónapos kirándulás közepén vagyok, de miután megtudtam hogy kijött az új trailer muszáj volt találnom egy helyet ahol megnézhetem (egymás után kb huszonötször)

 

Ez a film tényleg más lesz mint a TFA, vagy az eddigi filmek. Nem feltétlen jobb vagy rosszabb, egyszerűen más. Nagyon tetszik hogy egész másfajta vizuális megoldásokkal operál mint az eddigi filmek. Ezért is tartom jó ötletnek hogy más és más rendezők kapnak lehetőséget SW film rendezésére. Változatosabbá teszi az SW látványvilágát.

 

A másik ok ami miatt optimista vagyok, az az hogy az előzetes alapján ebben a filmben végre megkaphatom azt az SW kultúrát amit az Ep7-ből én annyira hiányoltam. A bolygók fantasztikusan néznek ki, a lények pedig (már amennyit láthatunk) teljes mértékben az Ep4-re emlékeztetnek, ami azért nem hátrány egy "előzmény" film esetében. És pont itt a harmadik hatalmas pozitívum. Nem érdekel hogy tudom a végét. Nem érdekel, mert sokkal jobban izgat hogy mi lesz a szereplők sorsa. Mint ahogy az sem zavar igazán, hogy nincs Jedi a filmben. Imádom a Jediket és nagyon szeretnék még egyszer valami olyat látni mint a második rész végén, mikor sok Jedi harcolt egy helyen a Geonosison. De ez a film most nem erről szól. Itt "csak" átlagemberek harcolnak egy olyan háborúban, amit nem lehet megnyerni.... legalábbis nem most. Pont attól lesz a film hangulata olyan amilyen, hogy itt most nincsenek Obi-Wanok, meg Anakinok akik a klónhadsereg élén lekaszabolják a fél droidhadsereget. És pont emiatt gondolom azt hogy idén decemberben valami nagyon új és egyedi SW-t kapunk. :)

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdjük akkor ezzel: Jedha Tatooine 3.0. Megint egy sivatagbolygó, vagy ez eddig még senkinek sem tűnt fel? ;)

Erre egy másik topikban reagálok inkább.

 

Egyedi hajóból meg van egy U-szárnyúnk és egy négyszárnyú teherhajónk. Plusz egy sokadik TIE variánsunk, amit már az ep7-ről is elmondhattunk. Szóval, ha ugyanazzal a szúrós szemmel vizsgáljuk meg a Rogue One-t, mint az ep7-et, itt sem fogunk sok egyediségre lelni. Sőt, itt egy az egyben ugyanazok a hajók vannak, mint az ep4-ben, ugyanazok a szervezetek, ugyanazok az egyenruhák. Sőt, még egy hold és annak teljes díszlete is visszatér.

Oké, de ez a film közvetlenül az Ep.4 előtt játszódik, a 7 pedig 30 évvel a 6 után. Úgy, hogy már az Ep.6 végére azért eljutottunk oda, hogy elég sokféle hajótípushoz lehetett szerencsénk. A Rogue One esetében akár azt is elviseltem volna, ha egyetlen új fegyver, páncél, földi jármű vagy hajó stb. se tűnik fel. Persze nem baj, ha vannak ilyenek, de óvatosan kell hozzáállni, a túl sok újdonság megtörheti a kontinuitást. A 7-nél értelemszerűen teljesen más elvárásaim voltak ilyen téren. Nyilván ettől még nem lesz az rosszabb vagy jobb film, viszont a bátortalanságot kihangsúlyozhatja, ha a Rogue One merészebben újít ezen motívumokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert én pl marha sok utalást szeretnék ebben a filmben az prequelre, és esetleg párat a VII-re is. Mondjuk valahogy megmagyaráznák snoke feltűnését. Ahogy behozták a clone warsból is a csávót, és remélem callus is ott lesz. Kész olvasztótégely. :)

 

Én nem utalásokat várok, hanem egy jó filmet. Az utalás az eddigi filmekre már így is több a soknál Mon Mothma, Bail Organa és persze Vader okán. És szerintem még lesznek további visszatérők, Tarkin-t biztosra veszem, és a Tantive IV legénységéből is valakit, vagy a két droidot, vagy Leiát. Nem is beszélve arról, hogy még Palpatine-t sem zártam ki (a Royal Guardok miatt), bár az tény, hogy McDiarmid-ot már bejelentették volna, ha benne van. És basszus, ott van Saw Gerrera a TCW-ből.

 

Lehet, hogy Jedha is némiképp sivatagbolygó, de mégis az egész teljesen más textúrájú, hangulatú, főként, hogy az a városka lesz nyilván a középpontjában, ami tényleg Mekka-hatású. Szerintem erős újítás, ahogy Scarif is. Mindkettő az újdonság varázsával hat. Számomra sem Jakku, sem Starkiller Base, sem Takodana nem hatott. Talán ezek azért sem, mert nem elég, hogy már korábban ismert bolygókra hajaztak, hanem még a történet szempontjából is ugyanazt a funkciót látták el, mint a korábbi helyszínek, kvázi ugyanolyan szituációk alakultak ki ezeken a bolygókon, mint a korábbi megfelelőiken.

 

Sokáig nagyon izgultam, hogy a Rogue One-ban hol lesznek az idegen fajok, amik az egész SW-sorozat hangulatát iszonyúan meg tudják teremteni. De a Celebration Reel-t látva ezen nem izgulok többé, főleg, hogy már most láthatóan egyaránt visszatérő fajok is vannak, és újak is, nem úgy, mint az aránytalan 7. epizód esetén, ahol meg csak újak voltak, leszámítva Chewie-t, Nien Nunb-ot, és Ackbar-t.

 

 

És ha igazak a pletykák, valahol Dr. Evazan és Ponda Baba is fel fog tűnni.

 

 

Érdekes módon a kedvenc snittem az előzetesben, amikor "fejjel lefelé" láthatjuk a Halálcsillagot. Nekem valahogy azt sugározza, hogy ez SW, de nem az a fajta, amit mindannyiunk megszokott :D

 

Tökéletesen egyetértek! Ez a kulcsa az egésznek. Rettenetesen várom ezt a filmet, sokkal jobban, mint a VIII, részt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt is elképzelhetőnek tartom hogy az a mondat egy másfajta szituban hangzik el és valaki másra vonatkozik.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.