Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Az Obi-Wan Kenobi sorozat
10 órával ezelőtt, cyrano írta:

Meg kell hagyni, én sem csíptem Hayden-t. Eléggé kínosnak éreztem magam, amikor láttam a vásznon, mert szvsz, egész jól hozta az arrogáns karaktert.

Ezt nem teljesen értem. :) Nem csípted Haydent, mert jól hozta az arrogáns Anakint? Vagy szerinted nem hozta elég jól?

Én Anakint nem csíptem, de Haydent az alakítása miatt nagyra tartottam, pont amiatt, mert szerintem remekül hozta a karaktert.

8 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Flashback-nek kell lennie szerintem, mert ha nem lesz és csak a páncélos Vadert fogjuk látni akkor nem volt értelme Haydent castingolni. Akkor bárki lehet alatt.

Pont erre írtam, hogy ez még önmagában nem indokolja a flashbacket. Eleve, ahhoz, hogy láthassuk Hayden arcát (vagy abból vmit), még nem kell feltétlenül visszamenni az időben. Vaderként is láthatjuk az arcát. Az is lehet, hogy csak annyira, mint pl. a Rebels-ben, amikor megsérült sisakja.

Másrészt, ha Hayden annyira el akarja játszani Vadert, akkor simán vállalhatja a bulit úgy is, ha nem is látszik az arca, vagy csak pár jelenetben minimálisan. Ez neki is sokat jelenthet, de a rajongóknak szintén. Ahogy pl. azon is ment az aggódás, hogy mi lesz Maullal, ha Ray Park kikerül a képből, miközben őt is kb. bárki eljátszhatná, mégis sokaknak fontos a tudat. Vagy Mandot is az esetek elsöprő többségében eljátszhatná bki, mégis fontos, hogy tudjuk ki van a sisakban. Az "új" Boba kapcsán ugyanígy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szinkronnal találkoztál vele? Az borzalmasan sokat ront rajta. 

Igen. Szinkronosan moziban annak idején. Tényleg nagyon irritált az a nagyfokú elbizakodottsága. Akkor úgy gondoltam, hogy remélem, soha sem kell mégegyszer néznem a Hayden féle Anakint. 

Aztán jött a TCW... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fuhh nem tudom, egy részt nagyon szeretném látni, hogy mit alkotnak Vader és Obi közt az alkotók. Egy jó kis látványos csatát kettejük közt, amire mindenki baromi vágyik.

Viszont a másik oldalon, ami jelenleg sokkal nagyobb nálam, hogy pont ez volt a lényege a halálcsillagon való találkozásuknak, ez adott katarzist neki, hogy a Mustafaron látták utoljára egymást.

Nem tudom. Vegyesek az érzéseim.

Persze mindenbe bele lehet magyarázni valamit, hogy jobban elfogadhassuk be ezt be akarják ide szuszakolni a történetbe...Hmm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök Hayden Vaderének ebben a sorozatban, de tényleges találkozásának Obi-Wannal kevésbé örülnék. Viszont az megoldás lehet a problémára, hogy ugyan mindketten szerepelnek, de csak gondolnak a másikra, emlékként, vagy az Erő közvetítésével. Nem is nagyon találkozhatnának, hiszen tudtommal Vader sosem ment vissza a Tatuinra, Obi-Wan pedig Luke-ra vigyázott, és ha mégis elhagyta volna a Tatuint egy rövidebb időre, akkor is biztosan messzire kerülte a Birodalmat, Vadert meg pláne. Az Ep4-en kívül már csak ezért is erőltetett lenne a találkozásuk.

 

Szóval én úgy érzem, nem fog sérülni az Ep4 ominózus jelenete, viszont ettől még Hayden és Ewan örülhetnek egymásnak a forgatáson, mert karaktereikkel ellentétben ők biztosan találkozhatnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A levetített anyag leírása szerint láthatunk majd más planétákat is. Például lesz egy vizes bolygó, ahol néhány katona(?) egy sokkarú szörnyet lő. Illetve van egy concept art Vader templomi belépőjéről is, szóval ha Hayden a sisak nélküli Vaderként jelenik meg, illetve kicsit bővítve látnánk, hogy mit művelt a templomban, máris oké lenne a szereplése.

 

Amúgy az összecsapást úgy is eltudnám képzelni, hogy Obi-wannak is meg kell csinálnia a kiképzést, amit a TCW-ben Yoda elvégzett. És egy próba gyanánt kerül szembe Vaderrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Pildi írta:

Nagyon örülök Hayden Vaderének ebben a sorozatban, de tényleges találkozásának Obi-Wannal kevésbé örülnék. Viszont az megoldás lehet a problémára, hogy ugyan mindketten szerepelnek, de csak gondolnak a másikra, emlékként, vagy az Erő közvetítésével. Nem is nagyon találkozhatnának, hiszen tudtommal Vader sosem ment vissza a Tatuinra, Obi-Wan pedig Luke-ra vigyázott, és ha mégis elhagyta volna a Tatuint egy rövidebb időre, akkor is biztosan messzire kerülte a Birodalmat, Vadert meg pláne. Az Ep4-en kívül már csak ezért is erőltetett lenne a találkozásuk.

 

Szóval én úgy érzem, nem fog sérülni az Ep4 ominózus jelenete, viszont ettől még Hayden és Ewan örülhetnek egymásnak a forgatáson, mert karaktereikkel ellentétben ők biztosan találkozhatnak. :)

KK nagy visszavágóról beszélt kettejük között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 12:21, Bomarr írta:

Tényleg, jobban belegondolva ez a mondat eddig nem volt igazán megmagyarázva. Tényleg fura, hogy találkozni fognak, de csak azért, mert eddig biztosnak tűnt, hogy a két trilógia között nem futottak össze, de nem gondolom hogy valós ellentmondás lenne itt. Nem rémlik hogy bármi olyat láttunk vagy olvashattunk volna ami miatt nem futhatnak újra össze.

Szerintem van rá magyarázat. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, pb69 írta:

Pont erre írtam, hogy ez még önmagában nem indokolja a flashbacket. Eleve, ahhoz, hogy láthassuk Hayden arcát (vagy abból vmit), még nem kell feltétlenül visszamenni az időben. Vaderként is láthatjuk az arcát. Az is lehet, hogy csak annyira, mint pl. a Rebels-ben, amikor megsérült sisakja.

Másrészt, ha Hayden annyira el akarja játszani Vadert, akkor simán vállalhatja a bulit úgy is, ha nem is látszik az arca, vagy csak pár jelenetben minimálisan. Ez neki is sokat jelenthet, de a rajongóknak szintén. Ahogy pl. azon is ment az aggódás, hogy mi lesz Maullal, ha Ray Park kikerül a képből, miközben őt is kb. bárki eljátszhatná, mégis sokaknak fontos a tudat. Vagy Mandot is az esetek elsöprő többségében eljátszhatná bki, mégis fontos, hogy tudjuk ki van a sisakban. Az "új" Boba kapcsán ugyanígy. 

 

Nem tudom meddig bírja Vader sisak nélkül, nem véletlenül kell az a meditációs kamra. Ott meg nem hinném hogy Kenobi járt. Ez a sérült sisak nem lenne rossz ötlet, mondjuk látnánk hogy egy hajó elviszi Vadert széttört sisakkal és látnánk az arcát.

Persze Haydennek ez nagyszerű lehetőség. De ha csak a páncélba zárt Vader jön vissza nem hinném hogy Hayden nevét a nagyközönségnek benyomták volna. Elég lett volna az hogy Vader benne lesz a sorozatban.

Lehet egyedűl vagyok ezzel, én nem "látom" a színészt ha egy páncél van rajta. Az EP3-ban nagyon tetszett Hayden Vadere, de mikor már a páncél volt rajta eszembe sem jutott hogy alatta Christensen van.

Ugyanígy a Mandonál is. Ha rajta van a páncél akkor nem érzem Pedro Pascalt.

Nekem személy szerint teljesen mindegy ki van egy páncél alatt ha jól játsza, hiába tudom melyik színész van alatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, cyrano írta:

Illetve a legfontosabb: az öreg Kenobi most már Ben lesz? :)

Elvileg úgy kéne, hogy legyen. Az Ep4-ben azt mondja, hogy már akkor sem használta az Obi-Wan nevet, amikor Luke a világra jött. 

Bár Vader biztos nem fogja "Old Ben"-nek hívni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki mit szólna hozzá, ha az Első Testvér aka Starkiller Kenobi nyomára bukkanna, és a sorozat azt lenne hivatott elmesélni, hogy miképp menekül az öreg Ben a nem vágyott figyelem elől. Starkilleren keresztül szerepelhetne Vader, a Főinkvizítor, a Második Nővér stb. is. A történet úgy is elemsélhető, hogy Starkiller megváltás története megmaradhasson, azáltal, hogy Obi-Wan ráébreszti arra, hogy van más út is és együtt megrendezik az eltűnésük. Így akár még a sequel érában is feltűnhet (apropó mekkora wft jelenet lenne, ha Sam Witver a Mandi évadzárójában "bejelnetkezne" BY-ért, mint a jedi akit megszólított a kicsi :D )

 

Starkiller as an Inquisitor, The First Brother by Daniel de Almeida in 2020  | Star wars outfits, Star wars images, Star wars jedi

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ő valamelyik játékban volt? Az ötlet amúgy érdekes, de nem tudom mennyire tetszene. :)

A Force Unleashed I-II-ben volt a főszereplő. Amúgy a concept art nekem is tetszik, és érdekes lenne látni egy arisztokratább stílusú inkvizítort, de nem tudom mennyire férne bele a sorozatba Starkiller.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges csak én egy kicsit továbbgondoltam :D

 

Viszont olvastam, hogy elvileg sok visszaemlékezés lesz a Klónok Háborújáról és hogy Anakin viselni fogja ezekben a flashbackekben a Clone Wars-os páncélját. Illetve Cody parancsnok is benne lesz a sorozatban. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szintén. Ráadásul Qui-Gon kiemelt szerepű Jedi lovag, hiszen nem csak ő a szellemlét (újra?)megtalálója, de a kiválasztott megtalálója is. Érdekelne egy beszélgetés Qui-Gon és Obi-Wan között Anakin árulása után. Ez legalább olyan fajsúlyos beszélgetés lenne, mint Luke és Anakin első vagy Leia és Anakin első meetingje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz ha jól tudom, akkor a 2017 -es FACPOV egyik fejezetében ő is feltűnt szellemként, tehát eljutott végül erre a szintre is. Szóval ha jön - nagyon ajánlom, hogy jöjjön :clap2: - akkor végre láthatjuk őt is, nem csak a hangját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Liam Neeson azt mondta, szívesen szerepelne a sorozatban :) kérdés, vajon így lesz-e? :D 

Imádom Liam elkötelezettségét az SW iránt. Abszolút nem szélkakas, 1999 óta csak dicsérte pl. a TPM-et. Már csak ezért is megérdemelné a szereplést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én tuti elbőgöm magam, ha élőszereplős alkotásban újra feltűnik Qui-Gon mester :oops: :oops: Mivel a TPM-el lettem fan, ez legalább olyan nosztalgialöketet adna nekem, mint az előző SW generációnak a The Mandalorian-ban

Spoiler

Luke feltűnése 

:) 

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Hát én tuti elbőgöm magam, ha élőszereplős alkotásban újra feltűnik Qui-Gon mester :oops: :oops: Mivel a TPM-el lettem fan, ez legalább olyan nosztalgialöketet adna nekem, mint az előző SW generációnak a The Mandalorian-ban

  Spoileres tartalom megtekintése

:) 

Vagy mint az epII-eseknek a 

Spoiler

szeizmikus töltet ;) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.