Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szerintetek Han Solo feltűnése mi lehetett? Korábban volt olyan pletyka, hogy Erő-szellemként felbukkan, de aztán (szerencsére) érthető okok miatt nem így lett a kész fimben. Viszont örülnék, ha az, aki Bennel beszél valamilyen formában mégis Han lenne, nem csupán a fiú elméjének szüleménye. Zseniális volt az Ep7-tel való párhuzam, ahogy Ben azt tette, amit akkor kellett volna... messzire hajította a kardját, megtagadva ezzel a Sötét Oldalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerintetek Han Solo feltűnése mi lehetett? Korábban volt olyan pletyka, hogy Erő-szellemként felbukkan, de aztán (szerencsére) érthető okok miatt nem így lett a kész fimben. Viszont örülnék, ha az, aki Bennel beszél valamilyen formában mégis Han lenne, nem csupán a fiú elméjének szüleménye. Zseniális volt az Ep7-tel való párhuzam, ahogy Ben azt tette, amit akkor kellett volna... messzire hajította a kardját, megtagadva ezzel a Sötét Oldalt.

Ambrams filmes eszköztára. :P Megakarta mutatni, Kylo meghalását, és Ben felemelkedését. Számomra egyértelmű, hogy Han, és nem Han jelent meg Kylonak, hanem Kyloban, csak vizuális formában történt meg, az amúgy nagyon megható, és szívszorító jelenet.

 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

It's call the light!

 

Jaj, mennyivel másként fogok Kylo-ra nézni ha egyben megnézem a sequelt! :yes: 

Nekem nagyon bejött Kylo karaktere, az előző két részben, itt egy kicsit árnyaltabb a kép, egy kis hiányérzetem támadt.

De, hogyha hiányérzet, a Ren lovagok, nagyon jól néztek ki, a hajójuk is jól nézett ki, de marha keveset szerepeltek, és aztán Bentől kikaptak. Meg itt a fórumon sem esett szó róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell, @Dzséjt

Jól látom, hogy csak reagálgattok? Hosszabb vélemény lesz tőletek? Kíváncsi vagyok hogy abszolváljátok a senkizésből lett unokázást és Palpatine visszahozásának módját! Segíthettek, hogy könnyebben megszokjam, van, hogy pár jó mondat, részlet megold ilyesmit. Ebben mindig jók voltunk itt a fórumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, szerintem meglepően jó lett a szinkron. Főleg a múlt Jedijeinek jelenetétől tartottam. De abszolút felismerhetőre sikerült Obi-Wan, Anakin, Ahsoka, Qui-Gon és Windu is. Egy-két női hangot (gondolom, Luminara és Aayla) nem tudtam hova tenni.

Gruber Hugót is csíptem, viszont még mindig Reviczky a legjobb magyar Palpatine.

 

star wars film GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, csoli1138 írta:

Jól látom, hogy csak reagálgattok? Hosszabb vélemény lesz tőletek? Kíváncsi vagyok hogy abszolváljátok a senkizésből lett unokázást és Palpatine visszahozásának módját! Segíthettek, hogy könnyebben megszokjam, van, hogy pár jó mondat, részlet megold ilyesmit. Ebben mindig jók voltunk itt a fórumon.

Fogok. Eredetileg a második megtekintés utánra terveztem, de olyan sokára lesz az (30-án, sajnos itt csak heti egyszer van angol vetítés, és a jövő heti idején pont nem érek rá), hogy előbb megírom. Csak még érlelődik. Igazából pont az a kettő, amit felvetettél, az unokázás és Palpatine visszahozásának módja. Utóbbira elég konkrét tippem van már, csak még kell az enciklopédia, hogy megerősítést nyerjek néhány dologra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy érzem, az első nézés után az első benyomásokról lehet véleményt mondani, érzésekről főleg, hiszen sok részletre nem is emlékszem, legalábbis én. Lassan sokaknál meglesz a második, többedik nézés is, és akkor még inkább mélységekben lehet beszélgetni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam valamiért alap, hogy egy Star Wars filmet nem lehet elsőre teljesen befogadni. Úgy vagyok vele, hogy minimum 3x nézős mindegyik (moziban). Egyedül a Solo-t láttam 1x-er, mert anno nem nyűgözött le annyira, mint szerettem volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is még azért nem írok hosszabb véleményt mert látnom kell többször. Vannak a fejemben gondolatok, rakosgatok jeleneteket ide-oda, de a puzzle nincs kész. Holnap nézem újra. Az viszont biztos 

Hogy minden nappal jobban tetszik. Imádom ezt a filmet na.

 

@Donát: Finnél abszólut nem egyértelmü hogy szerelmi vallomást akar tenni. Szerintem azt akarta Rey-nek bevallani hogy ő is Erőérzékeny, ami a filmből következtetve teljesen egyértelmü. Tanulni kaar Reytől. Jedi akar lenni. Szerelmi vallomásnak már suta.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így egy napra rá, kicsit összeszedve a gondolataimat, megpróbálom részletesebben kifejteni azt, amit tegnap már pedzegettem. Mint már említettem, míg a 8. epizód esetében a premier után azonnal tudtam hogy az a film számomra majdnem tökéletes, a Saga zárásának premier megtekintése után nem tudtam eldönteni hirtelenjében, hogy ez most tetszett-e, vagy inkább nem. Érdekes egyébként hogy a közvélemény pont ezzel ellenkezőleg vélekedik ahogy az a netes állásfoglalásokból (facebook, youtube, egyéb kommentekből) egyelőre leszűrhető. Mert a többség nem szerette Az utolsó Jediket. A 9. rész pedig úgy tűnik ismét megosztó lesz, amit pedig inkább a kritikusok húztak le, míg a fanok (végre) szeretnek. De nézzük mik a pozitívumok és negatívumok szerintem.

Innentől természetesen SPOILER!

 

Kontra:

-Palpatine visszahozása magyarázat nélkül: Túlságosan in-medias res indítunk. Kylo is tud Palpiról, ezért el akarja pusztítani, és elég gyorsan meg is találja őt hús-vér valójában (az első 5 percben). Eleinte jó ötletnek tartottam a valaha volt legnagyobb SW gonosz visszatérését. De így, hogy semmi magyarázatot nem kapunk, csupán annyit amennyit már a 3. részben Anakinnak is mondott a sötét oldalról („természetellenes” képességek), elég kényelmes megoldás. Klón testben van? Összerakták? Mi az a nagy gép amire rá van kötve? Hogy került az Ismeretlen Régiókba ő és az egész flotta? Túl sok a kérdés vele kapcsolatban. Ráadásul kissé sablonos gonosz szövegeket tol az öreg, annak ellenére, hogy Ian McDiarmid játéka zseniális, és félelmet keltő.

-Rey Palpatine: Ez egy olyan döntés, ami szembemegy a 8. rész remek üzenetével. Igaz, lehetett sejteni már régóta, hiszen ez a teória már a 7. rész után keringett (köszönhetően a hasonló vívóstílusuknak pl.). Igazából nem tudhatjuk biztosan, hogy ezt a 9-re találták ki, vagy már J.J. már a 7. részben így tervezte-e. Ráadásul ha Rey az unokája, akkor ki volt Palpatine gyermeke? A nő vagy a férfi? Rey szülei nem voltak Erő érzékenyek? Ha kihagyják ezt a csavart, és Rey ugyanúgy marad a „senkik” sarja, nem lett volna nagy csorba a történeten. Bár elismerem, így a Rey és Ben közti kötelék hihetőbb, hiszen egy Skywalkerról és egy Palpatine-ről van szó. És annak ellenére hogy Rey vér szerint Palpatine, végül mégis inkább a Skywalker nevet használja magára, ami megintcsak egy remek üzenet. Szóval ezt a „kontrát” vegyük úgy hogy elnézem, vagy félig a pro listába teszem. :D

-Rey és Sidious „overpowered”: Több ezer Sith és Jedi ereje csap össze rajtuk keresztül. Hogy? Egy kicsit Force Unleashed érzésem támadt, amint Palpatine simán leszerelte az összes ellenálló hajót egy brutál, szerteágazó Erő-villámmal.

-nem Finn az egyedüli dezertált rohamosztagos: Ezzel egy kicsit nekem csorbítja a rohamosztagosokat, vagy inkább azok komolyan vételét. Hiszen őket ha minden igaz gyerekkoruktól erre képezték ki, és mégis ennyien fordulnak a parancsnokuk, a kötelességük ellen. Kicsit hiteltelen számomra, de lehet hogy valakinek meg pont ez tetszik, mert végtére is ez is egy pozitív üzenet: A „rosszak” közt is rengeteg a jó. Nekem sajna túl rózsás volt ez így.

-túltolt feminizmus: Ha a megbeszélős jelenetekben a háttérstatisztákat nézitek, úgy tűnhet, hogy az Ellenállás szinte csak nőkből áll. Oké, kissé túlzok. Lehet hogy egyszerűen csak több a nő, mint a Lázadás idején, nem is igazán negatívum ez sem. De miért kell beletenni még a végére azt a random csókolózós jelenetet? Persze költői kérdés, mind tudjuk az okát. Ez csak egy apró szemöldökráncolás számomra, túlléptem rajta, de gondoltam megemlítem.

- J.J. Abrams szerelmes a bolygópuszító hiper mega lézerágyúkba. Ebből nem enged. :lol:

 

Pro:

-látvány: Dan Mindel vezető operatőr és csapata talán most használja a legjobban a kamerákat. Gyönyörű a fényképezés, főleg a Exegol bolygó és a különös formájú Sith templom a folyamatosan villámló, hideg, kékes, kísérteties látványával. De a többi helyszín is kiemelkedő ilyen téren. A vizuális effektek pedig természetesen ragyogóak, hála az ILM mágusainak. Megkaphatná végre az Oscart a Star Wars ebben a kategóriában!

-zene: A mester John Williams utoljára tért vissza, és méltóképpen búcsúzik. Emlékezetes témákat alkotott, és a régieket is használja, némelyiket újrahangszerelve. Örültem az előzmény trilógia egyes dallamainak. Viszont szomorú voltam, hogy nem kaptuk meg a Duel of the Fates-t. Becsapva éreztem magam a „Duel” TV spot által. Annyi baj legyen, a soundtrack így is fantasztikus lett! Köszönjuk Maestro!

-a fénykardpárbaj: A Disney trilógia leglátványosabb, legjobban koreografált, és leginkább érzelemdús fénykardcsatájának lehettünk szemtanúi a 2. Halálcsillag roncsain. Ez a személyes kedvenc jelenetem a filmben. Óriási munka lehetett ezt az egészet megvalósítani. Kíváncsi lennék hogyha összeadnánk, milyen szám jönne ki, hány napot vett igénybe az egész procedúra. Előkészületek, díszletek megépítése, a gyakorlás, a forgatás, a több medencényi víz, amit az arcukba kaptak, és a vizuális effektek… Erről a jelenetről nagyon megnéznék egy így készült videót egyszer!

-helyszínek: Végre nem csak pusztaságokat láthatunk (persze azt is), de egészen egyedi bolygókat is. Ott a Kijimi. Vagy a kedvencem, az Exogol, ami kész horror bolygó. Az ősi, óriási Sith szobrok, Palpatine trónja és gépezete mind mind hátborzongató. Főleg a háttérben a vége felé fel-feltűnő csuklyás, vérfagyasztó Sith szavakat kántáló alakok. Róluk többet akarok tudni!

-az új erőképesség: A gyógyítás a Legendákban többször is előjött. Örülök hogy ezt beemelte Abrams, mert kulcsfontosságú volt. Az óriási kígyó esetében láthattuk hogyan működik, a későbbiek során pedig azt, hogy milyen fontos eleme ez a sztorinak. Apropó kígyó, ezúttal is kaptunk klasszikus értelemben vett szörnyet. 2-t is, az elején volt az űrféreg, és a pasaanai homok alatt tanyázó óriáskígyó.

-Luke Erő-szellemként: Akik fanyalogtak Az utolsó Jedik-ben látott Luke miatt..-nos először is rosszul tették-, de azok most igazán boldogok lehetnek, mert az öreg mester most azt a szerepet tölti be Rey-t segítve, mint az előző részben Yoda szelleme őt segítve. Ráadásul kiemeli a hajóját a víz alól!! Milyen szép visszautalás az 5. rész azon jelenetére!

-Leia: Szinte hihetetlen hogy az írói csapat Carrie Fisher halála után ezt így meg tudta oldani. Leiának kulcsszerepe volt a történetben, és végső tettével nagyban hozzájárult Ben karakterfejlődéséhez. És megható búcsút vehettünk tőle.

-a Jedik hangja: Nagyon szép volt, hogy ennyi prequel Jedi megszólalt a végső harc során, ráadásul az eredeti hangjukon. Jó volt újra hallani Anakint, Obi-Want, Ahsokát, Windu mestert, Qui-Gont, mindenkit. Viszont kár, hogy a végén a Tatooin-on nem tűnt fel Luke és Leia mögött Anakin Erő-szelleme. De jólvan na, épp nem volt kedve Erő-szellemesdit játszani a gyerekekkel, egye fene.  Na de ha már itt tartunk:
-a zárás: A Tatooine-on a kettős naplementében, a Lars farmon a Skywalkerek fénykardjait mélyen az örök homok alá temetve, emléket állítva ezzel az egész sagának. Mindezt Luke és Leira Erő szellemével és csodálatos muzsikával. Csak annyit mondok: Rey Skywalker.

Mivel Rian Johnson az EP8-cal eléggé eltért a J. J. Abrams által megkezdett iránytól, ezért nem csoda, hogy Abrams visszatértével kicsit néha úgy érződik, mintha a 8. rész kilógna a trilógiából. Pedig valójában nem is, hiszen tényleg építi tovább az ott történteket, és több a visszautalás is. Szóval itt inkább az eltérő rendezői stílust vélem felfedezni. Lehet itt tanakodni mi lett volna, ha J.J. rendezi az egész trilógiát, vagy ha Colin Trevorrow az utolsó részt, de egyvalamit biztosan kijelenhetünk rajongó társak: A hibák és bizonyos dolgokban egyet nem értések ellenére méltó és gyönyörű lezárást kaptunk! A kedvenc Sagánk immár teljes, kerek egész, és mindent egybevetve elégedettek lehetünk! Biztos vagyok benne, hogy a fórumot olvasgatva sok kérdésemre fogok még válaszokat kapni. Várom a többiek elemzését is!:) 

 

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, mui-ruy írta:

Ráadásul ha Rey az unokája, akkor ki volt Palpatine gyermeke? A nő vagy a férfi?

Az apa. Kylo Ren mondja Rey-nek a Finalizer hangárjában, hogy az apja volt Palpatine fia:

"My mother was the daughter of Vader. Your father was the son of the Emperor."

És de, Erőrérzékeny volt, csak nem valószínű, hogy tanulta is használni az Erőt. Vagy ha igen, akkor idővel lemondott róla, mivel ez egy jó trükk arra, hogy elrejtőzz olyanok elől, akik vadásznak rád.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Frenkie írta:

Én is még azért nem írok hosszabb véleményt mert látnom kell többször. Vannak a fejemben gondolatok, rakosgatok jeleneteket ide-oda, de a puzzle nincs kész. Holnap nézem újra. Az viszont biztos 

Hogy minden nappal jobban tetszik. Imádom ezt a filmet na.

 

@Donát: Finnél abszólut nem egyértelmü hogy szerelmi vallomást akar tenni. Szerintem azt akarta Rey-nek bevallani hogy ő is Erőérzékeny, ami a filmből következtetve teljesen egyértelmü. Tanulni kaar Reytől. Jedi akar lenni. Szerelmi vallomásnak már suta.

De ennek miért kéne ekkora drámát csapni? :D Ez nem egy olyan dolog, amit "nem mondhatok el Poe előtt", meg a "halálom pillanatában mindenképp el kell mondanom". Számomra a bizonyított Erőérzékenysége ellenére sem kérdés, hogy szerelmet akart vallani. A TFA óta egyértelmű, hogy szereti őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Palpatine is meg akarta ölni Rey-t. Ne feleddjük, azt az utsítást adta Kylo Rennek, hogy ölje meg a nőt, később le is cseszi, hogy a Jedi tanítvány még mindig él. És, amikor Pryde-nak azt mondja Sidious, hogy az Alderaan hercegnője keresztülhúzta a számításait, az is ezt jelzi, hogy Palpatine holtan akarta Rey-t. Merthogy Leia akkor szólt közbe, amikor Kylo már épp arra készült, hogy levágja Rey-t.

Csak ekkor Palpatine elvesztette Kylót, mást meg már nem küldhetett ellene. De, ahogy az ep1-2-3-ban már annyiszor bizonyította, remekül tud alkalmazkodni a megváltozott helyzethez, gyorsan rögtönöz, és, ha új lehetőség adódik, kihasználja. Kihasználta, hogy Amidala nem írt alá semmilyen paktumot, helyette eljutott Coruscantra. Kihasználta azt is, hogy Padmét nem tudták megölni, hát elküldte Coruscantról. Kihasználta a távollétében Jar Jar naívságát, és csak megszavaztatta magát korlátlan hatalmú kancellárnak és meglett a hadserege is.

Most nem tudta megöletni Rey-t, akitől tartott. Valószínűleg az évek során látott egy jövőt, ami nem tetszett neki, amiben ő halott, véglegesen, és Rey keze által. Ezért holtan akarta a kisunokáját, pláne, miután azt beszennyezték a Skywalkerek. De ez nem jött össze, hát hamarjában új tervvel állt elő: magához csalogatja, és így felhasználja, mint új testet (ahogy valószínűleg eredetileg tervezte, amikor Rey még gyerek volt). Vagy, ha az nem jön össze, hát megöli maga.

És valóban. El is hangzik a filmben Sidioustól, hogy "Alderaan hercegnője szabotálta a tervemet." Ezért hát rögtönzött és Solo elvesztésével megpróbált Reybe kapaszkodni.

Köszi Dzséjt ezért, mert sokkal érthetőbb lett így minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Yoda József írta:

De ennek miért kéne ekkora drámát csapni? :D Ez nem egy olyan dolog, amit "nem mondhatok el Poe előtt", meg a "halálom pillanatában mindenképp el kell mondanom". Számomra a bizonyított Erőérzékenysége ellenére sem kérdés, hogy szerelmet akart vallani. A TFA óta egyértelmű, hogy szereti őt.

Nem tudjuk. Vagy szerelmet akart vallani vagy Erőérzékenységet bevallani. Én az utóbbit fogadom el, mert Finn szerintem mindig is a barátot látta Reyben nem a nőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem tudjuk. Vagy szerelmet akart vallani vagy Erőérzékenységet bevallani. Én az utóbbit fogadom el, mert Finn szerintem mindig is a barátot látta Reyben nem a nőt.

Akkor a VII. rész elején miért faggatja arról, hogy van-e pasija? Ne már. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván majd többször meg kell még néznem, de így elsőre számomra elég csalódást keltő lett...

 

Annyira reménykedtem benne, hogy ezt a klónos, tényleg feltámadós Sheev-vonalat nem fogják előhúzni, de mégis. Ráadásul megfejelték azzal, hogy a zombi-klón figura a végén elszívja a két főhős életerejét, és teljes értékűen feltámad. Aztán a villámokkal egy egész hajóhadat lebénít, bezzeg ez az erőhatás Rey ellen semmire nem elég.

 

Aztán ott van Rey, akiről csak kiderült, hogy nem senki. Olyannyira nem, hogy ő is Palpatine. Ezt egy hatalmas visszalépésnek érzem a 8 után. Eleve szerintem teljesen feleslegesen járatták velünk a bolondjukat ezzel a valaki, de senki, de mégis valaki dologgal.

Másrészt a 8 egy fontos tanulsága volt, hogy nem kell Rey-nek a felmenői alapján is akárkinek lennie. Ő önmagától az, aki, és így fontos. Továbbá az Erőérzékenységéhez se kell semmilyen vérvonal, ahogyan a régi nagy jediknek se kellett, hiszen minek. Ehhez képest eljutottunk oda, hogy persze azért ő Sidious unokája, a film 80%-ban pedig csak erről szólt, hogy Rey is Palpatine. A legvégén pedig sikerült ezt azzal feloldani, hogy Skywalkernek titulálta magát. Sehonnai Rey, akinek a karaktere azon alapult, hogy az ősei alapján egy nímand, igazából Palpatine, de még ezt megtagadva sem egyszerűen Rey marad, hanem Skywalker lesz.

Amúgy itt van is egy motívum, ami miatt nem áll össze Kylo sztorija. Azt állítja, hogy ő végig őszinte volt Rey-jel, a szülei tényleg senkik voltak, akik eldobták őt, de azért, hogy megvédjék. Na most egyrészt a 8-ban azt mondja, hogy eladták, hogy piálhassanak, szóval ez egyértelmű hazugság. Ahogyan az is, hogy senkik voltak, hiszen azért az apja mégiscsak Sidious fia volt.

 

Aztán itt van Kylo, akinél szintén azt érzem, hogy visszalépéssel nyitunk. Megint előkerül az a szerencsétlen sisak, aztán a Vader-fétis is. Azt gondoltam, hogy ezen már túl vagyunk, de mégsem. Aztán táncol megint az oldalak között, persze át akarja téríteni Rey-t, a végén mégis ő tér meg. Ki gondolta volna, milyen eredeti...

Az pedig szerintem nonszensz, hogy kimászik a lyukból, hogy megmentse Rey-t, hogy aztán a lány lehessen a "felemelkedő" Skywalker. Ez mégis kinek az ötlete volt, hogy amikor van egy Skywalker, aki át is tért a pozitív oldalra, akkor ahelyett, hogy ő vinné tovább ezt a vonalat, feltámaszt maga helyett valakit, aki amúgy nem Skywalker, de kvázi tiszteletbeli családtaggá avatva magát viszi tovább a "vérvonalat".

 

Sokszor azt éreztem, hogy az alkotók erősen túltolták a dolgokat. Oké, hogy ki kinek a kicsodája, de ez, hogy rutinszerűen gyógyítanak, akár halálos sebeket is, sőt fel is támasztják a másikat, már túlzásnak tűnik. Palpi meg feltámasztja saját magát azzal, hogy elszívja mások erejét. Egy (mondjuk ötletem sincs, hogy ennyi idő alatt honnan a francból összeverbuvált) hatalmas hajóhadat meg lazán lebénít villámokkal.

Az Erőkapcsolaton keresztül már nemcsak 1-1 érintés működik, de komplett fénykardpárbajokat lehet lemeccselni, meg tárgyakat átadni. Rey egy felszálló hajót simán megfog a levegőben, majd egy Erővillámmal fel is robbantja.

Ilyen túlzó elemekkel csak 1-1 TCW epizód operált, nem is szerettem azokat se. Ezek után akármelyik másik filmet megnézve, az ott történtek kisgyerekek homokozói játékának tűnnek csak. Az a hajóhad is hogyan állt össze, persze mindegyik egy mini-halálcsillag, aztán az öreg csak úgy elővarázsolja a semmiből. Vagy ez a lélekvándorlás is mi a franc? Miért szállt volna át Rey-be az öreg lelke, ha kinyírja? Anakinba se szállt át, vagy Dooku-é sem, ahogyan Maulé sem Obi-Wanba. Snoke-é Benbe szintén nem.

 

Az új szálak többnyire légből kapottak voltak és sehová nem vezettek. Finn kapott egy 3. csajt is, akivel kavarhat, meg most Poe is egyet. A végén persze Rey és Ben is összecsókolóznak, ahogy ha jól láttam, akkor az ünneplésnél két női mellékszereplő is. Hux, mint áruló kém? Mégis hogyan? Nehogy már az legyen az indok, hogy neki mindegy, csak Kylo bukjon... Totál karakteridegen. Mondjuk mindegy is, mert simán lelövik, mert akkor épp csodás látóként működik Sidious kis csatlós kutyája. Persze más, ennél sokkal egyértelműbb eseteket nem szagolnak ki, de ezt simán.

Előkerülnek a Ren-lovagok, totál feleslegesen. Ami még nem állt össze nekem, az Leia jedisége. Látjuk, hogy Luke tanította, majd állítólag azért hagyta abba a tanulást és tette félre a kardját, mert látta a fia bukását a jövőben. A 8-ban viszont azt mondja Luke, hogy Leia rábízta a fia tanítását. Érdekes amúgy, hogy Leia ugyan eggyé vált az Erővel, hiszen a végén feltűnt szellemként, mégsem láttuk eltűnni a testét.

 

Van azért sok pozitívuma is a filmnek, de most leginkább a fenti dolgok maradtak meg bennem legerősebben. Úgy érzem, hogy a kevesebb sokkal több lehetett volna. Túl sokszor éreztem a görcsös hatásvadászatot és a klisés megoldásokat. Sokan a 8-on kattogtak, én itt éreztem azt, hogy több esetben nem kezeli tisztelettel az előző részeket, valamint az ezek által lefektetett kvázi szabályokat. Remélem, hogy többszöri megnézés után pozitívabb irányba fog változni a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Akkor a VII. rész elején miért faggatja arról, hogy van-e pasija? Ne már. :D

Annak jóképűségéről is faggatja, ami rosszindulattal igen kétértelmű, jóindulattal meg egyenesen béna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

...a zombi-klón figura a végén elszívja a két főhős életerejét, és teljes értékűen feltámad. Aztán a villámokkal egy egész hajóhadat lebénít, bezzeg ez az erőhatás Rey ellen semmire nem elég.

Pontosan erről írtam de egy emberen kívül senki nem reagált rá.

Idézet

"Az erőből vásári cirkuszt csináltak a végén már az egekbe strófolva a képességek potenciálját. Pedig reméltem, hogy pont az igazi misztikum lesz megtartva, és minden apró új képesség majd hozzáad a jövőben a mítoszhoz. De ezzel most a plafonig húzták a lécet, legközelebb már csak az lesz újdonság ha valaki egy csettintéssel elpusztít egy bolygót."

Az a szomorú, hogy eddig számomra emberközeli volt a Star Wars mítosz. Voltak ugyan kisebb-nagyobb erő trükkök, amiktől kivételessé és különlegessé váltak a jedik és sithek, de sokkal többet adott a történetükhöz a köztük lévő felfogásbeli különbség, a tartás, erkölcs, moralitás, hit. A prímet a történet vitte és a kidolgozott karakterek, a különleges világ és a megkapó atmoszféra, most meg Zombiisten vs. Marvelkapitány Rey harcolnak, és kezd az egész átmenni képregény univerzumba. Nyilván erre vevő a mai nézőközönség, ebből jönnek a dollármilliárdok, de ez alapvetően nem a Star Wars stílusa. Mintha azért kéne megszeretnünk, és nagyra tartanunk Rey-t mert hozzáb*sztak egy halom omnipotens isteni képességet a semmiből és nem azért mert ki van dolgozva és átélhetővé, vonzóvá lett téve a karaktere. És ezt nyilván majd überelni kell, a diád után lesz triád, kvadrád, mint ahogy Vader hajóját is lenyomta a Dreadnought, majd Snoke Supremacyja. Ahelyett hogy egy rendes történetet összeraktak volna...

Idézet

a 8 egy fontos tanulsága volt, hogy nem kell Rey-nek a felmenői alapján is akárkinek lennie. Ő önmagától az, aki, és így fontos. Továbbá az Erőérzékenységéhez se kell semmilyen vérvonal, ahogyan a régi nagy jediknek se kellett, hiszen minek.

Ezt is leírtam, és erre sem reagált senki:

Idézet

A gonoszt csak paradigmaváltással lehet legyőzni (amire a TLJ mondanivalója épült, és amit most kisöpörtek a f*szba)

Egy qrva szó nem esett arról a végén, hogy akkor most mi értelme volt az egésznek. Miután a TLJ-t (ahol a jediket túlhaladottnak és arrogánsnak titulálták) ezzel a filmmel kb. negligálták, akkor most kell-e bármilyen eszmeiséggel létrehozott és a jediken túlmutató szervezet vagy sem?  Egy kvázi közigazgatás és infrastruktúra nélküli terrorista (ellenálló) csoport majd hogy pótolhatja az Új Köztársaságot és hogy tereli jó irányba a noname seprűs erőhasználókat hogy ne váljanak piros spádés rosszfiúkká? Illetve ha Palpatine akár a saját testében tért vissza, akár egy klón, vagy bármi is legyen, ha egyszer meghalt, de valahogy visszajött, akkor bármikor megteheti ezt. Erről is írtam, de válasz nem nagyon jött, pedig Yoda direkt kérdte a véleményünket:

Idézet

A PT és az OT konklúziója pont az volt, hogy Sidious halála egyben Vader megváltása, mert ebben kulminált a Kiválasztott szenvedése, amivel megnyithatott egy szebb jövőt azzal hogy a Gonosz elpusztításával elhozta az új reményt. Így mentette meg a fiát, így hozta el az egyensúlyt és adott új reményt az embereknek egy Új Köztársaság és akár a Jedi Rend újbóli felemelkedésére... Itt ugyan mi értelme volt az egésznek? Még csak azt sem lehet mondani hogy Kylo revelációja múlt ezen, mert Ben már előtte megváltotta magát azzal hogy Rey-ért meghalt. Az itteni konklúzió, hogy Sidious ismét robbant egyet, de majd összerakják megint...

 

Idézet

Ehhez képest eljutottunk oda, hogy ő Sidious unokája, Rey is Palpatine. A legvégén pedig sikerült ezt azzal feloldani, hogy Skywalkernek titulálta magát. Sehonnai Rey, akinek a karaktere azon alapult, hogy az ősei alapján egy nímand, igazából Palpatine, de még ezt megtagadva sem egyszerűen Rey marad, hanem Skywalker lesz.

Ezt is leírtam, amire ugyan Frenkie odab*szott egy vörös foltot, de egy emberen kívül senki nem kommentálta.

Idézet

A Skywalker név az új trilógia után csupán kudarcok cégére: Anakin bukását, kegyetlenségeit, gyerekgyilkosságait, az általa rémuralmat gyakorló Birodalom embertelenségét és pusztítását Vader nem váltotta meg mert hiábavaló volt a halála (hisz Sidious tovább nyomatta), az általa megmentett Luke elbukott a jedik oktatásával, megfutamodott és az örökségét megcsúfolta, illetve Ben sötét oldalra állása, az általa vezetett első rend kegyetlenségei, és apagyilkossága nem teszi méltóvá a Skywalker vérvonalat semmire. A hatodik részig "brand volt", a remény és a küzdelem szimbóluma. Akik itt sikereket értek el mindkét oldalon azok a Palpatine-ok. Sidious a sötét oldal tündöklő csillaga, Rey pedig a világosé. ŐK EGYSZER SEM BUKTAK EL AZ OLDALUKON, EGYSZER SEM ÁLLTAK ÁT. Semmi értelme az új trilógia után a Skywalker nevet hozsannázni.

 

Idézet

Sokszor azt éreztem, hogy az alkotók erősen túltolták a dolgokat. Oké, hogy ki kinek a kicsodája, de ez, hogy rutinszerűen gyógyítanak, akár halálos sebeket is, sőt fel is támasztják a másikat, már túlzásnak tűnik. Palpi meg feltámasztja saját magát azzal, hogy elszívja mások erejét. Egy (mondjuk ötletem sincs, hogy ennyi idő alatt honnan a francból összeverbuvált) hatalmas hajóhadat meg lazán lebénít villámokkal. Az Erőkapcsolaton keresztül már nemcsak 1-1 érintés működik, de komplett fénykardpárbajokat lehet lemeccselni, meg tárgyakat átadni. Rey egy felszálló hajót simán megfog a levegőben, majd egy Erővillámmal fel is robbantja. Ilyen túlzó elemekkel csak 1-1 TCW epizód operált, nem is szerettem azokat se. Ezek után akármelyik másik filmet megnézve, az ott történtek kisgyerekek homokozói játékának tűnnek csak. Az a hajóhad is hogyan állt össze, persze mindegyik egy mini-halálcsillag, aztán az öreg csak úgy elővarázsolja a semmiből. Vagy ez a lélekvándorlás is mi a franc? Miért szállt volna át Rey-be az öreg lelke, ha kinyírja? Anakinba se szállt át, vagy Dooku-é sem, ahogyan Maulé sem Obi-Wanba. Snoke-é Benbe szintén nem.

Na erre mondtam hogy ott tartunk mint a Marvel filmek. Ez már nem star wars sztori hanem valami marvel utánérzés. Azzal indult 1977-ben hogy "nem kellenek azok a papírok", most meg villámokkal galaxisnyi hajóflottákat porlasztunk, feltámasztgatjuk egymást és az "én vagyok az apád" után jött a nagyapád. Nemsokára ükapa is lesz, meg rokonság a kipcsakokkal... 

Idézet

Előkerülnek a Ren-lovagok, totál feleslegesen.

Ez volt a legjobb. :lol:

4 éve próbálják megfejteni a fanok őket, rágódnak rajtuk, elméleteket dolgoznak ki rájuk, erre kapunk pár senkit, akiket kibelez a szabadidőruhás Ben. Cosplay fesztiválra öltözött bábúk voltak, semmi több. LOL

Idézet

Van azért sok pozitívuma is a filmnek, de most leginkább a fenti dolgok maradtak meg bennem legerősebben. Úgy érzem, hogy a kevesebb sokkal több lehetett volna. Túl sokszor éreztem a görcsös hatásvadászatot és a klisés megoldásokat. Sokan a 8-on kattogtak, én itt éreztem azt, hogy több esetben nem kezeli tisztelettel az előző részeket, valamint az ezek által lefektetett kvázi szabályokat. Remélem, hogy többszöri megnézés után pozitívabb irányba fog változni a véleményem.

Nekem az PT emelkedett transzcendens magasságokba ezek után.

Még akkor is ha a gonosz homok majd minden testnyílásomba befolyik...

 

;)

Szerkesztve: - Mestal
  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap 40 percig beszéltem telefonon az unokatesómmal, akitől a rajongásom örököltem. Azt mondta, hogy túl volt tolva. A fentebbiek miatt írom be, mert ő is az MCU-t hozta fel példának, hogy olyan képességek jöttek, amik nem sw-sek. Elhangzott, a "hááát", meg a "próbáltam szeretni", szóval nála sem pozitív a mérleg. 

Én azzal vígasztaltam, hogy a saga végi "párbaj" Sidi vs. Rey tényleg nem csak két karakter párbaja. Ott a világos és sötét oldal csap össze. Az ott nem Rey képessége, hanem ott Rey a világos oldal eszköze, ő az út amin keresztül átáramlik mindenkori jediség esszenciája elpusztítani a gonoszt.

Bevallom jobban örültem volna egy erőszellem team-upnak, látványban, de így is ott voltak, velük ment ez csak Reynek.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

nem csak két karakter párbaja. Ott a világos és sötét oldal csap össze.

Azok meg ki fia borjai? Ilyen erővel a jobb és a baloldal is harcolhatnának egymással meg a fönt és a lent.

Idézet

Rey a világos oldal eszköze, ő az út

Jó rövid az az út, ha pár év alatt Marvel Kapitány lett belőle azok után hogy instant kenyérért gyűjtötte a csavaralátéteket...

Idézet

mindenkori jediség esszenciája

Ez jó... Kb. annyira tűnik validnak ez a meghatározás mint ahogy pl. a 2001-es nagy-britanniai népszámlálásban 390 ezren vallották magukat jedi hívőnek. A britteknél ez létező államvallás, miután több mint 10000-en mondták magukról hogy Luke Skywalker és Obi-Wan Kenobi hívői, így a brit Országos Statisztikai Hivatal kénytelen volt külön kóddal ellátni ezt az új "vallást".

 

Én maradok a tokaji aszú esszenciánál...

Szerkesztve: - Mestal
  • Nem értek egyet 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is fogalmazzák közben: "Én vagyok az összes sith!" "Én pedig az összes jedi!" Úgy út, hogy rajta keresztül áramlik a világos oldal összes ereje.

És esszencia, mint ahogy Luke már egy trailerben is mondta, több ezer nemzedék él tovább benne. Hagyjuk már a brit parlamentet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, csoli1138 írta:

Meg is fogalmazzák közben: "Én vagyok az összes sith!" "Én pedig az összes jedi!" Úgy út, hogy rajta keresztül áramlik a világos oldal összes ereje.

És esszencia, mint ahogy Luke már egy trailerben is mondta, több ezer nemzedék él tovább benne. Hagyjuk már a brit parlamentet.

Parlamentről szó sem volt. Csak hülye emberekről (ha érted). Te a mindenkori jediség esszenciáját írtad ide, ami szó szerint a mindenkori=kortalan/korokon átívelő jediség=ami egy vallás/irányzat/eszmeiség/filozófia (whatever) esszenciáját=kivonatát jelenti, miközben feltehetően az ez által használt csimbum-megavillámpajzsvisszalövő-varázslatra gondoltál. Nehéz úgy beszélgetni ha nem azt írod amiről beszélsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.