Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Darth Cupsy írta:

És előbb bejelentenek hivatalosan egy jövőre érkező sorozatot, mint egy olyat ami szinte a nyakunkon van? 

Corey és Noah év elején úgy mondták, hogy a Rebels sequel idén novemberben jönne. De a COVID betett sok sorozatnak és mivel a Cassiant még el se kezdték forgatni, a Mandi 3. évadját meg kérdés, hogy idén kezdik -e el forgatni, esélyes Corey szerint, hogy jövő ősszel mutatják be a Rebels folytatását. Ez a sorozat meg esélyes jövő év elején. Kell a concent a Disneynek, a vírus miatt valószínűleg az ilyen sorozatok előnyt élvezhetnek. :)

 

Amúgy még anno márciusban Dee Bradley Baker kitett egy olyan posztot, hogy egy titkos projekten dolgozik. Később azt mondta, hogy inkább nem mondja el. Márciusban meg lett volna Londonban egy Disney+ event, ahol valószínűleg bejelentették volna ezt a sorozatot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matt Michnovetz egy Instagramos posztnál megemlítette, hogy ő is az írók között szerepel. :)

 

A sorozat felépítése nagyon érdekes lesz amúgy. A Bad Batch lesz a főszereplő brigád, de vajon miket fognak érinteni téma gyanánt? Esetleg felbukkanhat itt Bariss? Vagy Quinlan Vos? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre már nagyon régóta várok. Mi lesz a klónokkal, hogy képzik ki a sorozot rohamosztagosokat, és hogy kerülnek ki a birodalmi hadigépezetből. Gondolom rá fognak jönni páran hogy csak felhasználás után(a 66-os parancs) eldobandó tárgyak voltak Palpi kezében.

Ez nekem még egy lyuk a Köztársaság és a Birodalom között, de most betömik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet Rebels ötödik évad is. 

Nem hiszem, hogy lesz Rebels 5. évad. Az a sorozat kapott egy rendes lezárást, epilógussal. Ha folytatják valaha Ezráék történetét, annak biztos, hogy új címe lesz.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ugrottam ki a ruhámból az örömtől. De a Solonál sem. Aztán nem lett rossz. Meg a Mandinál sem. Az meg állati jó lett.

Annyi biztos, hogy ez egy szabad irányvonal. Nem kell megerőszakolni semmit, kérdés hogy mennyire mászogat bele majd a fő csapásirányba. Mert bele fog. A mandinál is azthittem, hogy marad a "peremvidéken", de most már örülök, hogy ráívelt a nagy vonalra. Rebels folytatásért besírnék, ez meg egyelőre a "jöjjön csak", ha akar kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 15. - 2:49, Whill írta:

Nem hiszem, hogy lesz Rebels 5. évad. Az a sorozat kapott egy rendes lezárást, epilógussal. Ha folytatják valaha Ezráék történetét, annak biztos, hogy új címe lesz.

Szerintem is. Ha minden igaz A Jedi visszatér után játszódna. Akkor mi értelme van Lázadóknak hívni a sorozatot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap gondolkodtam a sorozaton. Bár még távolinak tűnik a sorozat érkezte - Tracy szerint egyhamar ne várjunk előzetest, szóval esélyes az év vége - de egyes témákkal eljátszadozhat a sorozat.

Alább pontokba szedtem, hogy miket érinthet a sorozat, illetve elsőként azt lenne jó tudni, hogy mennyire lesz a Bad Batch a fókuszban és ezzel együtt lineáris vagy antológiaszerű történetet kapunk?

 

1. A klónok helyzete a klónháborút követően

Valószínűleg erre lesz kihegyezve a sorozat, miként élik meg a klónok ezt az egész háború utáni világot. Mik történtek az egyes egységekkel, miután végrehajtották a 66-os parancsot? A Kanan képregényben például az egyik klón ha jól tudom, a végén "megtért" és feláldozta magát, hogy megmentse Calebet. Itt is lehetnek szakadások, lehet pár klón inkább fellázadt a rendszer ellen és szökevények lettek. Érdekes történeteket lehetne kitalálni.

 

2. Esélyes, hogy a Bad Batch - mivel nem szolgáltak Jedi alatt - mit csinált a háború végén. Most mondok egy merészet és azt mondom, hogy valamilyen formában megkaphatjuk a Kasshyyyk történetet, csak éppen módosításokkal. Ha csak a Bad Batch akcióját látnánk a bolygón, amikor bekövetkezik a dolog, érdekes lehetne látni az ő szemszögükből, hogy mi is történt pontosan. Yoda elmenekült - hála Tarrfulnak és Chewbaccának, de Luminara sorsát is ismerjük, bár jobb lenne látni a sorsa alakulását. Vajon ennek adnak egy mégjobb ismeretet? Eltudnám képzelni. :)

 

3. Maradván a klónoknál, az egyik leglényegesebb kérdés, amelyre remélhetőleg a sorozat választ ad: mi lett a Kamino sorsa? Leigázta a Birodalom? Látjuk ezt a fontos eseményt? Szerintem baromira erős lenne, ha ezt a történetet láthatnánk és hogy ez az esemény mennyire fogja befolyásolni a klónokat.

 

4. Echo a csapat tagja. Mit érezhet? Eltudnék képzelni egy olyan jelenetet, hogy Rex és Echo összetalálkoznak és elbeszélgetnek. Fives szóba jöhet és ennek fényében igazából Rex neki köszönheti az életét, hiszen ha nincs Fives, akkor Rex nem élne már - hiszen Ahsoka is így tudta meg a chip dolgot. Echo mit érezhet az új családja iránt? Hogyan illeszkedett be oda? Hogyan viseli meg őt a háború vége és az azutáni világkép?

 

5. A társadalom vélekedése a jedikről, a megszülető Birodalomról és az egész helyzetről. A Birodalom milyen módszereket alkalmazott már az első éveiben a társadalom felé? Azok miként vélekedtek a jedik "államcsínéről" és kipusztulásukról? Csupa-csupa érdekes kérdés, amelyre remélhetőleg ha nem is teljesen, de valamennyire választ ad a sorozat.

 

6. Rex, Wolffe és Gregor: ez szerintem evidensnek érződik. Mi a helyzet Wolffe és Gregor kettősével? Hol volt Wolffe, amikor kiadták a 66 -os parancsot? Gregor hogyan élte túl a robbanást az Abafaron és hogyan jutott ki onnan, sőt azóta mit csinált? Bár Gregor elmeállapotát elnézve... :D Ez biztos benne lesz a szériában. Rex fő történetszála lehet.

 

7. Cody: Bizony, ő szinte biztos, hogy felfog bukkanni. Legalábbis a pletykák szerint. És szinte evidens, hogy az ő sorsát is megismerjük - és ezzel együtt le is zárják. A Rebels egyik kihagyott ziccere volt, hogy nem szerepelt - pedig a 3. évadban terveztek egy olyan történetet, ahol Thrawn Cody segítségével vadászta le volna a Ghost csapatát. Itt lehet most a lehetőség. Rex és Cody régi barátok, érzelmes jelenet lehetne az újbóli találkozásuk. Cody vajon hol van, milyen rangban tetszeleg? Mi a feladata? Azt se feledjük el, hogy Codyt a Bad Batch is nagyra tiszteli, szóval itt is lehetne érdekes történeteket kitalálni. Lehet Cody lesz a fő bad guy a sorozatban. :D

 

8. Bariss Offee: Nem tudni, hogy mi van vele. Megvolt a lehetőség, hogy ő legyen a Hetedik nővér, Filoni nem élt vele, pedig azt mondta, hogy tervei vannak a karakterrel. Most itt lehet az alkalom, hogy lezárja a bukott tanítvány történetét. Amúgy se volt nagyon tervben a TCW hátramaradt történeteiben Bariss karakterének lezárása, szóval egy esetleges Ahsoka vs. Bariss szép lenne. De e párbaj nélkül is lelehetne rendezni a csajt.

 

9. Quinlan Vos: Túlélte a 66-os parancsot - ezt Charles Soule Darth Vader képregénye erősítette meg. Örülnék, ha felbukkanna. Persze kérdéses, hogy mennyire akarnak Jedit a sorozatba.

 

10. Dryden Vos és a Crimson Dawn: A Bad Batch a leírásból úgy tűnik, hogy zsoldosnak áll be, esetleg felbérli őket a Vörös Hajnal? Dryden Vos modellje kész -mégha több karaktermodellből is lett összevágva, ha jól tudom- szóval simán felbukkanhatna. :D

 

11. Cad Bane és Boba Fett: Most kicsit meglepődtök, de nekik még van egy elszámolatlan története. A Fejvadász történetet már amúgy is évek óta rejtegetik, állítások szerint az a történet nem is nagyon utal a klónháborúkra, szóval nyugodtan átrakhatnák a korai sötét idők korszakába. :)

 

12. A szeparatisták : mi lett a szakadárok sorsa a háború után? A szakadár tanács sorsát ismerjük, a droidok le lettek kapcsolva de maradtak mások, akik a szövetség alatt tevékenykedtek. A leszámolásuk érdekes történetet vetíthet előre.

 

 

Egyelőre ennyi lenne. Majd idővel visszatérhetünk, hogy ezekből mi valósult meg. :D:D:D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ennyi mindenre ki fognak térni adhattak volna valami általánosabb címet is a sorozatnak és nem helyezni fókuszba senkit, nekem kicsit erőltetett lesz ha a BB mindig jó helyen lesz jó időben, hogy ezekre mind fény derüljön.

 

Amúgy szerintem a BB nem marad sokáig sorállományban a Birodalom égisze alatt, a könnyedebb köztársasági hadseregben még elment a parancsok tágabban vett értelmezése és végrehajtása, de a Birodalom az ilyesmit nem tűri, illetve nem passzol az imidzséhez (ezt Han Birodalomban eltöltött idejéből tudhatjuk) úgyhogy remélem nem lépik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük, jó lesz. Egy Rebels-folytatás sorozat jobban felcsigázott volna, de nyilván (?) az is érkezik majd. A lehetőség megvan benne, de prioritás terén úgy érzem, lennének érdekesebb alapanyagok is jelenleg a Star Warsban. Mnden esetre, ezt a sorozatot is várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sam Witwer megszólalt a sorozat kapcsán egy twitch játszadozás keretében:

"Nagyon jól néz ki a széria. A történet tudom hogy hol kezdődik, legalábbis láttam az első pár epizódot. És örülök annak, hogy egy olyan kis szeletét mutatja be az érának, amit nem annyira láttunk eddig. És olyan személyek látogatják meg a sorozatot... vagyis... nem mondhatok semmit. :D"

"Voltak emberek, akik elmentek miután a TCW el lett kaszálva. Aminek hálás vagyok az az, hogy nemcsak azért hozták vissza őket, hogy végül újra elengedjék őket. Ami láttam, az gyönyörű, brilliáns és rendkívüli animáció. Nem mondhatom, hogy milyen az animáció, de annyit mondhatok... hogy a TCW szintjén van a kinézet."

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány gondolatot én is megosztanék a készülő sorozat kapcsán. Ez egy elég váratlan hír volt számomra és elsőre nem is igazán értettem miért pont őket helyezik a középpontba egy új sorozat kapcsán, de a Bad Batch tényleg rendkívül sok potenciált hordoz magában és éppen csak most ismertük meg őket a sorozat végén... így adta magát, hogy egy ilyen különleges osztagot ne hagyjanak veszni, hanem kapjanak nagyobb szerepet is az eseményekben.

 

Egyrészt egy olyan sorozatnak mindenképpen komoly jelentősége van, ami a 66-os parancs után játszódik, annak főszereplőivel - a klónokkal - még, ha esetleg a Bad Batch tagjai nem is vállaltak szerepet a jedik kivégzésében. Önmagában ott van az, hogy a parancs végrehatjásával nem ér véget az ő drámájuk, igazán csak ott kezdődik el, hogyha már túljutottunk az egészen és szembe kell nézni a következményekkel, meg azzal, hogy egyáltalán mit is követtek el. Aztán azt se felejtsük el, hogy mennyire felfordult a galaxis, hogy miként zajlott ez az átmenet az számomra továbbra is az egyik legérdekesebb kérdés, ha ezt az időszakot vizsgáljuk meg közelebbről. Erre vonatkozóan korábban kaptunk már utalásokat, de a másik dolog, ami miatt komoly potenciál van a készülő sorozatban, hogy ezt itt olyanok szemein keresztül nézhetjük meg, akik az egyik pillanatban még harcoltak egy nemesnek tűnő ügyért, aztán a másik pillanatban már a "rossz" oldalon találják magukat. Arra is kíváncsi lennék ez az osztag tagjai között hogyan csapódik le. Azt is érdemes tekintetbe venni, hogy a főszereplőink nem átlagos klónok, hanem ők már önmagukban is különlegesek és kicsit kívülállónak éreztem őket már a TCW idején is. Emiatt külön érdekes, hogy ők milyen módon élték meg ezt a korábbi konfliktust és az esetlegesen bekövetkező változást, amit az jelentett, hogy az egész ismert galaxis kifordult a sarkából és az addigi világrend megváltozott.

 

Arra számítok, hogy ők azért ebben a rendszerben is mindenképpen kívülállók lesznek és ha nem is a nagybetűs "jó" oldalon láthatjuk majd őket, de nem a status-quo védelmezőiként térnek majd vissza. 99 örökségét mindenesetre továbbviszik és fura belegondolni abba, hogy mennyi mindent ki lehetett hozni abból a koncepcióból, hogy készülnek selejtes klónok is, akik mint később megtudtuk többféleképpen is szolgálhatták a közösséget... most pedig megismerkedhetünk az utóéletükkel is. Ez amiatt is figyelemreméltó, mert ahogy Rex is fogalmazott a záróévadban a klónokat a háborúra teremtették, nélküle nem is léteznének. Ennek az egzisztenciális krízisnek a feloldását nem hiszem, hogy a Bad Batch keretében fogják kibontani, de az biztos, hogy érdekes alaphelyzetet teremt egy olyan osztag számára, akik előtt ugyan úgy ott van ez a kérdés, ráadásul úgy, hogy az egyediségük (mondhatjuk úgy is, hogy hibájuk) ellenére nekik sikerült megtalálni a rendeltetésüket az előző rendszerben és most egy másikban kell meglelniük a helyüket.

 

Legalább most jobban is megismerhetjük őket, mert megmondom őszintén rám abban a négy epizódban mikor szerepltek a 7. évadban ott nem igazán tettek mély benyomást. Eddig eléggé felszínesen, nagyjából egy karakterjegyet lehetett mindegyik szereplővel azonosítani (a cinikus mesterlövész, meg az üresfejű Wrecker, aki előbb lő aztán kérdez) és igazán mélységében nem mutatták be a karaktereket. Persze ott erre nem volt sem idő, sem szándék erre vonatkozóan, de egy kifejezetten róluk szóló sorozatban mindenképpen ott lesz a lehetőség, hogy megtöltség tartalommal, vagy mondjuk úgy átvitt értelemben is háromdimenzióssá váljanak ezek a karakterek, lehet én is jobban megkedvelem majd őket.

 

A minőséget tekintve én egyelőre nem aggódnék, szerintem a sokak által kevésbé kedvelt Resistance abban nem volt rossz, hogy tudta árnyalni a karaktereket (több kevesebb sikerrel), de ha jó történetek írnak, nem is kell minden crossovert megvalósítani a Bence által felsoroltakból (ha már a fele bekerül én már annak is örülnék) és megfelelően mélyítik a karaktereket, akkor szerintem nem lesz gond és hatalmas lehetőségek rejlenek a sorozatban. A TCW a maga módján annak idején 2008-ban egy új korszakot indított el és azt hiszem a lezárása is legalább ilyen jelentős volt. A tavasszal bemutatott utolsó szezon egy olyan új minőséget hozott be a Saga világába, ami az animációssorozat eredeti aranykorát is felülmúlta, mind a technikai megvalósítását, mind a narratív szerkezetét, mind a szinkronmunkát hatalmas dícséret illeti és újfent bebizonyították, hogy az animációs fronton is készülhetnek jelentős művészi igényességet képviselő alkotások. Remélem a Bad Batch ennek az új korszaknak egy első fecskéje és további minőségi (a mérce a TCW, vagy legalább a Rebels lenne nálam) sorozatok követik majd az elkövetkező években!
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

A TCW a maga módján annak idején 2008-ban egy új korszakot indított el és azt hiszem a lezárása is legalább ilyen jelentős volt.

Nekem a BB sorozat bejelentéséből inkább pont az jött le, hogy nem merik/ akarják ezt még elengedni teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Amúgy a BB tagjai is chipeltek voltak, vagy mivel amúgyis selejtek voltak ezért nem törődtek ezzel?

Ezen anno én is gondolkoztam.

2020. 03. 17. - 10:29, Darth Sky írta:

Én is kíváncsi vagyok, mi történt velük. Később talán foglalkoznak még a csapattal, ha nem is ebben a sorozatban. A chip a klónok fejlődésének korai szakaszában kerül beültetésre, és mivel a 99-esek véletlenszerű mutáció révén jöttek létre, szerintem bennük is ott lehet a gyilkos eszköz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Amúgy az bárhol ki lett fejtve mit jelent a korai szakasz? Mert ha a mutáció előbb kijött minthogy elérték azt a szakaszt akkor lehet nem bajlódtak ezzel.

A TCW-ben láthatjuk, hogy a "3-as stádiumu embrió"-kban már benne van. Szerintem, ha ennél korábban kiderült volna, hogy hibásak a gének akkor szerintem simán csak megsemmisítik őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.