Ugrás a kommentre

Chapter 13: The Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azok közé tartozok akiket a lekku méret teljesen hidegen hagy. Pláne hogy Ahsokát sose láttuk élőszereplős változatban. A Rebels meg rém elnagyolt a vizualitás terén. Ott Vader se hasonlít az élőszereplős megjelenésére, de ez sose merült fel hibaként.

Ahsokát nem a lekkuja, hanem a megjelenése tette idősebbé, érettebbé ebben a részben. Összességében remek kis rész volt. Jó volt többet megtudni BY-ről vagyis Groguról. Filoni mondta, hogy a kaliforniai erdőtüzek inspirálták a bolygót és ez a része rém hatásos volt, főleg a háttérben a nagy állatokkal. Tetszik mennyire ötletes helyszinekkel jönnek elő szinte minden részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Kellett a kék szem. Köszönjük akkor Rosarionak, nem is értem ezt az udvariaskodást Filoni részéről.

Nem biztos, hogy udvariaskodás. Nem mindenki szeret ám kontaktlencsét használni, sőt olyan is van, aki nem is tud, mint én, akinek a szeme begyullad tőle. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem biztos, hogy udvariaskodás. Nem mindenki szeret ám kontaktlencsét használni, sőt olyan is van, aki nem is tud, mint én, akinek a szeme begyullad tőle. ;)

Igen, ha jól tudom pl. a HP-ben Daniel Radcliffe esetében is azért kellett elvetni az ötletet, mert nem bírta a szeme. Ill. tán 'Lia Clark is hasonlóképp járt a GoT-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon szép epizódot láthattunk, ami nem másról szól, mint a kapcsolatokról, némi akcióval megfűszerezve (nem leszólásként írom ezt, csak engem más ragadott meg :)). Melyik az erősebb: a fiúi szeretet, amit Grogu (imádom a nevét, és ahogy felfigyel rá, ha hallja :love:) érez Mando iránt, vagy az a lehetőség, hogy ismét egy Jedi társaságában lehet és tanulhat? Úgy tűnik, hogy Grogu tudatosan vagy sem, de az előbbit választotta. Kapcsolatuk kényszerből indult, amikor Mando megszerezte a kicsit, aztán védelmezéssé vált, amikor megmentette a kísérletezésektől, és azóta minden közös élményük nyomán épült tovább arra a szintre, amin most már van. Eddig Grogu csak sodródott az áramlattal, először beletörődve (én így képzelem), aztán már jóleső érzésekkel, mert végre van valaki, aki nem kihasználni akarja, hanem tényleg törődik vele, tán sok-sok év óta először. És ebben a részben végre lehetőség nyílt arra, hogy Grogu is kinyilvánítsa az akaratát valamiféleképpen. És Mando mellett döntött a maga módján azzal, hogy nem működött együtt Ahsokával, pedig előtte a gondolatbeli beszélgetésük jelezhette neki, hogy egy jó szándékú barátra talált.

Ahsoka remek volt az epizódban! :)Értem ez alatt a színésznő játékát, a kinézetét (már ez is várakozásomon felülire sikerült, pedig már eleve valami jót vártam), és azt is, amilyen szerepet most betöltött. Igazi mentorként viselkedett, aki azt nézte, hogy mi lenne a legjobb a potenciális tanítványának. Hiába lett volna Ahsoka a megfelelőbb személy Grogu tanítására, hiszen ő is Jedi, ismeri az Erőt, a segítségével a kis lény biztosan még többet is megtudott volna az Erőről és jobban tudta volna fejleszteni a képességeit. Azonban itt már régen nem arról van szó, hogy Mando teljesíti a küldetést, amivel a Fegyverkovács megbízta, vagy legalábbis nem csak arról. Utazás és a kalandok közben összeszoktak ők ketten, és most már úgy működnek, mint egy család, ami nem tűnik ideálisnak, tekintve Mando hivatását, de mégis, van köztük kötődés, megkockáztatom most már azt is, hogy szeretet. Mint apa és fiú között, és ez látszik minden epizód elején abból a pár percből, amit a készítők most már rendszeresen ennek bemutatására szánnak: ahogy a levest ették együtt, vagy ahogy Mando a maga szűkszavú módján mindig elmagyarázza a kicsinek, hogy épp hová tartanak és ott mit fognak csinálni. Én is úgy gondolom, hogy Ahsoka az egyszerűség kedvéért utasította el a tanítás lehetőségét azzal, hogy Grogu kötődése miatt nem vállalja a tanítást, tekintve a rossz példát maga előtt, de közben legalább ennyire az is lehetett emögött, hogy nem akarta szétszakítani ezt a családot. Érezhette úgy, hogy jelenleg az a jó a kicsinek, ha Mandoval marad, akiben megbízik és aki az egyetlen biztos pont az életében ki tudja mióta.

Ha eljutnak a Tythonra, nem lennék meglepve, ha Grogu azt az ösvényt/sorsot választaná magának, hogy Mandoval marad. Már csak azért is, mert olyan sok Jedi nem szaladgál a Galaxisban, aki jelentkezne egy új tanítványért. Luke elvileg szóba jöhetne, de rá ebben a sorozatban nem számítok, ez nem az ő története. Ez a kitérő megint csak azt szolgálja majd, hogy Mando számára is bebizonyosodjon, ami már most sejthető: Grogunak rá van szüksége, amíg megtalálják a fajtársait (ha egyáltalán ez megtörténik). Lehet, hogy nem ez lesz a sorozat vége. 

Ahsoka további szereplésével kapcsolatban nekem is az érzésem, belőle itt és most, ennek a sorozatnak a keretei között ennyi volt, mert ez a történet nem róla és az ő küldetéséről szól, Thrawn említése csak egy szép kapcsolat a Rebels-szel. De nagyon szép beugrót kapott, ami teljes mértékben hű ahhoz az Ahsokához, akit korábban megismertünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Djarin tényleg ott akarta hagyni Grogut Ahsokánál attól független, mennyire megkedvelte. Ez volt a küldetése. Viszont miközben biztatta, hogy reptesse vissza a követ, plusz ahogy örült annak, hogy sikerült elvennie a fényes gömböt a kezéből, olyan volt mintha az apja lenne. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig Djarin tényleg ott akarta hagyni Grogut Ahsokánál attól független, mennyire megkedvelte.

Még ha azért látványosan húzta is az időt a készülődéssel. Lehet, ha Ahsoka nem megy a hajóhoz, akkor még Sidious halála után is ott pakolászik a drága sisakos barátunk. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azok közé tartozok akiket a lekku méret teljesen hidegen hagy. Pláne hogy Ahsokát sose láttuk élőszereplős változatban. A Rebels meg rém elnagyolt a vizualitás terén. Ott Vader se hasonlít az élőszereplős megjelenésére, de ez sose merült fel hibaként.

Ahsokát nem a lekkuja, hanem a megjelenése tette idősebbé, érettebbé ebben a részben. Összességében remek kis rész volt. Jó volt többet megtudni BY-ről vagyis Groguról. Filoni mondta, hogy a kaliforniai erdőtüzek inspirálták a bolygót és ez a része rém hatásos volt, főleg a háttérben a nagy állatokkal. Tetszik mennyire ötletes helyszinekkel jönnek elő szinte minden részben.

Mindegy egyes leírt szóval egyet kell értsek. Szerintem nem a lekkuk hossza a mérvadó, hanem az, hogy Rosario mennyire hitelesen játszotta el Ahsokát. Nekem, mint Ahsoka rajongónak, Rosaiio teljesen bejött Ahsokaként, az alakításával maradéktalanul meg vagyok elégedve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A lekku hossza miatt? 

Igen, nálam a külső védjegyek legalább olyan fontosak, mint a belsők egy ilyen jellegzetes megjelenésű karakternél. Eddig gyönyörű íve volt annak, ahogy az idő előrehaladtával egyre hosszabbak lettek a lekkuk és egyre magasabbá váltak a montralok. Ezt az ívet sikerült megtörni egy out of universe dolog miatt, ami engem kizökkent és frusztál, ahányszor meglátom. Pedig Rosario tökéletes Ahsoka lenne. Nem a színésznő munkájával van gondom, sőt. Olyanokba direkt nem kötöttem bele, hogy nem fordítva fogta a kardokat, vagy hogy a lekkuk csíkozása is totál más, és az arcminták sem pont ugyanolyanok, mert láthattuk, hogy ezek a dolgok idővel változhatnak, és nem feltétlenül az eltérő ábrázolás miatt. A lekkuk hossza nem ilyen történet. Az eddig egy fix pont volt: ahogy idősődik egy togruta, úgy nőnek ezek a testrészek is.

Azzal sem értek egyet, hogy mivel a Rebels elnagyolt vizualitás terén, így nem gáz, ha az élőszereplős modell totál máshogy néz ki. Egy csáp hossza szerintem nem olyan dolog, amit különösebben el lehet nagyolni. Vagy ilyen hosszú, vagy olyan hosszú. Egyébként nálam a Rebelses Vader esetében fel sem merült, hogy nem így kéne kinéznie, mert bár nem volt tökéletes mása a filmes változatoknak, megőrizte a jellegzetességeit, és elhittem, hogy ő az. Mellesleg a sisak és páncél elemeinél rá lehet fogni arra, hogy lecserélte. Fel lehetne hozni még Saw Gerrerát is, aki szinte teljesen más megjelenést kapott a RO-ban, mint a TCW-ben, de legalább in-universe ez is magyarázható volt. 

Ha Rosario nem vállalja be a kontaktlencsét, vagy a belső forgatásoknál nem sikerül összepárosítani a narancssárga sminket a fényekkel, és kaptunk volna egy lilás bőrű, barna szemű Ahsokát, az is rendben lenne?

De örülök neki, ha valakit ez hidegen hagy.  

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem is a lekkuk hosszúsága zavar, hanem az, hogy szvsz mennyire nem élethűek. Inkább tűnik egy fejdísznek vagy cosplaynek, mint Ahsoka testének a kiterjesztésének. Shaak Ti-nál is jobban megoldották, pedig mikor volt az már. Persze egy mozifilm költségvetése más, mint egy sorozaté, de ha már az előző (és ezen) részek szinte mozi minőségűek voltak, miért kellett ilyen apróságon spórolni?
Természetesen nem tragédia, de Rosario fantasztikus alakításával sehogy nem lett volna az számomra, tökéletes Ahsoka volt nem csak hasonlóságra, hanem a mozdulatait, mimikáit tekintve is. Erre mondják asszem, hogy nem elég megtanulni, érezni is kell :) 

 

Bővebben is írok majd, ha lesz végre egy kicsivel több időm, mert álleesős rész volt. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Sinistra írta:

Inkább tűnik egy fejdísznek vagy cosplaynek, mint Ahsoka testének a kiterjesztésének.

Itt azért azt hozzátenném, hogy ezen szerintem elég sokat ront az a fejdísz, amit a Rebels-ben hoztak be. Vagy nem tudom mi az, de ugye kezdetekben a TCW-ban nem volt semmi a "kinövései és a bőre" között, aztán a Rebels-re már behoztak oda vmi elemet. Ez abból is látszik, hogy a TCW-ban még látszottak az arcánál is mindenhol a minták, egészen a homlokáig, a Rebels-ben viszont már kitakarja az a fejdísz. Ezt átvette aztán a TCW is, a 7. évadban ugyan egy másfajta fejdíszben van, de az szintén kitakar a homlokából egy részt.

Ugyanakkor ez a fejdísz el is választja a természetes bőrét a lekkuitól (vagy nem tudom, hogy közvetlenül a csatlakozási pontnál az most montrál vagy lekku, igazából mindkettő onnan nő ki), így olyan hatást kelt, mintha igazából ezek nem is tartoznának hozzá fizikailag, hanem csak vmi kiegészítő lenne az is. Nekem ez már a Rebels-ben is feltűnt, csak azért nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert tudtam mi a helyzet. És ugye ezt a fejdíszt a Mando is átvette, ott is markánsan leválasztja a lekkuit a fejéről.

39 perccel korábban, Sinistra írta:

Shaak Ti-nál is jobban megoldották, pedig mikor volt az már. Persze egy mozifilm költségvetése más, mint egy sorozaté, de ha már az előző (és ezen) részek szinte mozi minőségűek voltak, miért kellett ilyen apróságon spórolni?

Shaak-Tit el kéne már felejteni ebben a kontextusban, mert teljesen más az ő helyzete. A filmekben csak az Ep.2-ben látjuk a Tanácsban és a Geonosis-on, másik több tucat jedi között, akkor is mindössze másodpercekre. Meg a 3-ban egy holofelvételen, szintén a Tanácsban, szintén másodpercekre. Ebből semmit nem lehet megítélni. Ezen kívül pedig csak kivágott jelenetekben szerepel pár másodperc erejéig, amikor is egy helyben térdel. Itt nemcsak költségvetésről kell beszélni, de eleve tök más az egész helyzet. Ráadásul megnézve azokat a kivágott jeleneteket, nyilván sokkal nagyobbak a szarvak és a csápok, de nekem nem tűnnek élethűbbnek. Ott más fejdísz nincs, ami eleve megtörné az átmenetet, de amúgy elég hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amellett, hogy engem nem túlzottan zavar ez a változtatás, meg tudom érteni Sky-t. Kár, hogy kompromisszumot kellett kötni, de nekem ez befogadható, mert időben elég sokkal vagyunk már a Rebels után. A lekkuival is bármi történhetett. Tudom ez elég belemagyarázós, de ez számomra nem túl nagy horderejű dolog ahhoz, hogy lerontsa az élményt. 

 

@Bomarr neked viszont akkor bejött Ahsoka? Eléggé ki voltál akadva az ötlettől, hogy benne lesz. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

kaptunk volna egy lilás bőrű, barna szemű Ahsokát, az is rendben lenne?

Személy szerint pontosan ugyanúgy hidegen hagyott volna a szeme színe, mint a lekkui hossza, mert nagyjából ugyanannyira nem tűnt volna fel. Komolyan, ha az életem múlott volna rajta, akkor sem tudtam volna megmondani, hogy milyen Ahsoka szeme színe, szóval, amíg nem izzik vörösen, addig felőlem bármilyen színű lehet. A bőrszín meg azért nem kicsit tök más kategória. ;) 

 

1 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Persze egy mozifilm költségvetése más, mint egy sorozaté, de ha már az előző (és ezen) részek szinte mozi minőségűek voltak, miért kellett ilyen apróságon spórolni?

Ennek semmi köze a költségvetéshez. Mennyit láttad két film alatt Shaak Tit? 10 másodpercig? 15-ig? Nem, annyi ideig biztos nem. Shaak Ti egy háttérkarakter, egy biodíszlet, ennek megfelelően nem is mozog túl sokat, az ep2-ben láttunk annyit belőle, hogy aktiválta a kardját a geonosisi csata elején, aztán állt a körben a végén, és végül felszállt a Laat/i-re (ekkor van hozzá a legközelebb a kamera, és, ha megnézitek, itt azért látszik, hogy nem mozog valami könnyedén a színésznő). Komolyan képes voltál ebből bármit felmérni? Azt, hogy milyen a jelmeze minősége közelről és hogyan működik akrobatikus mozgások, vagy csak szimplán a fénykard lóbálása közben? Mert az nagy szám lenne. Sőt, a TCW-ben sem viszi túlzásba a dolgokat, ott is a legtöbb, amit látunk tőle, hogy fut. Az ő jelmeze csak annyira kielégítő, amennyire egy ilyen statikus, fókuszba sem kerülő biodíszletnek feltétlen szükségesnek kell lennie. Ha egészalakos kép nem is készült volna róla, deréktól lefelé el sem készül a jelmez.

Rosario Dawsonnak sokkal-sokkal-sokkal több dolgot kellett csinálni, mint Orli Shoshan, aki amúgy annak ellenére sem tudott rendesen dolgozni a jelmeze miatt, hogy az izraeli hadsereg veteránja volt és kiképezték közelharcra. Ez a Star Wars: Women of the Galaxy című könyvből derült ki. Na kérem tisztelettel, ha egy háttérszereplő, akinek amúgy sincs sok dolga, és amúgy kiképzett katona volt, csak "trükkösen" tudta azt a keveset eljátszani, ami rá hárult, hogyan tudták volna ugyanezen paraméterekkel megoldani azt, hogy egy színésznő komoly, kameraközeli akciójeleneteket csináljon egy nagyon hasonló jelmezben? A filmkészítés csak bűvészet, nem varázslat, és imigyen nem oldható meg minden varázsütésre. Shaak Tivel meg kár példázni, hogy ott megoldották, mert a szerepe nem volt akkora, mint Ahsokának, nem is került olyan közel a kamerához, és még ott sem tudták megoldani úgy, hogy az kielégítően működjön. Valószínűleg ezért is van az, hogy bár a geonosisi csatában több jelenetet is rögzítettek Shoshanával, csak hármat látunk, és abból egy sem valami hűdeha akciójelenet.

Sőt a geonosisi aréna a legjobb példa arra, hogy bajos, ha nem lehetetlen megoldani, hogy ezek a különleges SW maszkokat viselő emberek jól láthatóan akcióban vegyenek részt. A jelenet elején több igen jellegzetes figura is aktiválja a kardját Shaak Ti mellett, és Kit Fisto, Coleman Trebor és Aayla Secura kivételével egy sem kerül elő vagy soha többé, vagy csak a jelenet végén, amikor állniuk kell egy körben és maguk előtt lóbálni a kardot. Vagy egyáltalán nem látjuk őket többé. És még az a három, akit közben látunk, sem csinál olyat, amit akár mi megtudnánk csinálni. Minden más esetben a háttérben emberek vannak.

Animációban könnyebb megoldani a dolgokat, hiszen ott lehet trükközni a fizikával, plusz akár kézzel is beanimálhatják képkockáról képkockára. A valóságban kicsit máshogy működnek a dolgok. És igenis figyelembe kell venni a színészek kényelmét is, ezt még egy rajongónak is be kell látnia, hogy a rajongása tárgya miatt nem várhatja el egy embertársától, hogy szenvedjen az ő igényei kielégítése miatt. Így is elég sok mindent bevállalnak.

A togruta fejrész meg szerintem mindig is úgy nézett ki, mintha fejdísz lenne. Már itt, Ahsoka első formájában ez a határozott érzésem:

340?cb=20170618205501

Hát látni, hogy külön van ráillesztve a fejre. De itt egy másik beszédes kép is, ezen is olyan, mintha a csávó fejére csak egy barzi nagy fejék lenne feltéve, és Ahsoka sem lett jobb, pedig ez már a második változata:

databank_togruta_01_169_4618d329.jpeg?re

Ezért az ábrázolási formáért sem vetnék el egy olyan in-universe magyarázatot, hogy a togruták életük egy szakaszán vagy több szakaszában is megválnak a fejrésztől, és újra elkezdik növeszteni, mint a szarvasok az agancsukat. Ez már csak praktikussági okokból sem lenne hülyeség, mivel a togrutáknak szerintem egy idő után iszonyú kényelmetlenné válhatnak ezek a fejcuccok. Itt egy togruta nő a TCW-ből:

CarshottaTCW.png

Valahol a bokájánál van a lekkuja vége, vagyis valószínűleg elég kényelmetlen lehet sétálni, guggolni, leülni, mert folyton arra kell figyelnie, hogy ne lépjen rá, ha teszem azt, előre hajol, ne is üljön rá (annak meg semmi jelét nem adta még egy togruta sem, hogy képes mozgatni a csápot). Vagy csak hirtelen megfordulni. Egyáltalán, a feje mozgatásában komoly nehézségeket okozhatnak ilyen drabális cuccok. A fejfedő meg, hát kérem... Sok ajtón átjárásnál lehet kész macera ilyen taréjjal. Szóval szerintem nem lenne ördögtől való, ha bevezetnének egy olyat, hogy a togruták bizonyos időközönként elvesztik ezt az egész cuccot a fejükről, és előlről kezdődik a növése, és most Ahsokát pont így csíptük el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Itt azért azt hozzátenném, hogy ezen szerintem elég sokat ront az a fejdísz, amit a Rebels-ben hoztak be. Vagy nem tudom mi az, de ugye kezdetekben a TCW-ban nem volt semmi a "kinövései és a bőre" között, aztán a Rebels-re már behoztak oda vmi elemet. Ez abból is látszik, hogy a TCW-ban még látszottak az arcánál is mindenhol a minták, egészen a homlokáig, a Rebels-ben viszont már kitakarja az a fejdísz. Ezt átvette aztán a TCW is, a 7. évadban ugyan egy másfajta fejdíszben van, de az szintén kitakar a homlokából egy részt.

Ugyanakkor ez a fejdísz el is választja a természetes bőrét a lekkuitól (vagy nem tudom, hogy közvetlenül a csatlakozási pontnál az most montrál vagy lekku, igazából mindkettő onnan nő ki), így olyan hatást kelt, mintha igazából ezek nem is tartoznának hozzá fizikailag, hanem csak vmi kiegészítő lenne az is. Nekem ez már a Rebels-ben is feltűnt, csak azért nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert tudtam mi a helyzet. És ugye ezt a fejdíszt a Mando is átvette, ott is markánsan leválasztja a lekkuit a fejéről.

 

Na hát ebbe bele se gondoltam, de most hogy említed, valóban ez lehet a problémám egyik forrása, köszi :peace: A másikat pedig alább fejtem ki: 

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ennek semmi köze a költségvetéshez. Mennyit láttad két film alatt Shaak Tit? 10 másodpercig? 15-ig? Nem, annyi ideig biztos nem. Shaak Ti egy háttérkarakter, egy biodíszlet, ennek megfelelően nem is mozog túl sokat, az ep2-ben láttunk annyit belőle, hogy aktiválta a kardját a geonosisi csata elején, aztán állt a körben a végén, és végül felszállt a Laat/i-re (ekkor van hozzá a legközelebb a kamera, és, ha megnézitek, itt azért látszik, hogy nem mozog valami könnyedén a színésznő).


Elhiszem, hogy nehéz lehet egy Shaak-Ti-éhoz hasonló bitang nagy jelmezben úgy akciózni, mint Ahsoka, de én nem is a méretre gondoltam, sőt ki is hangsúlyoztam, hogy a lekkuk/montrálok hossza nem zavar. Nem is tudom igazán megfogalmazni, talán ha mondanom kéne valamit, akkor a textúra, aminek viszont nem sok köze van a színész kényelméhez vagy a mozgáshoz. Ahhoz, hogy mennyit látunk belőle, van és való igaz hogy Shaak-Ti-nál egy közeli filmbéli jelenetet se látunk. A jelmezének a részletei leginkább a promó képeken mutatkozik meg:

 

http://static.wikia.nocookie.net/starwars/images/4/44/Shaak_Ti_Big_Headshot.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/500?cb=20130421193922

 

Oké, tudom, hogy ez műtermi, profi fotó, de a lényeg az látszik. Nagy valószínűséggel elfogult is vagyok, mert a képeket láttam a filmek előtt, és tudat alatt rosszul emlékeztem arra, hogy a filmben mennyire tűnt kidolgozottnak, ezért bocsi is. :)  Abban viszont biztos vagyok, hogy ha közelített volna hozzá a kamera, hasonlóan szép lett volna a látvány. Ahsokánál se a távolabbi, mozgalmasabb jeleneteknél tűnt fel, hanem a közeli, nyugisaknál, ahol épp Groguval és Dinnel diskurál, és sajnos eléggé műanyag hatást kelt. Kicsit visszaszívva az előző kommentemet, azért nem mernék előre ítélkezni, hogy annyival kevesebb időt szántak rá, hisz nem vagyok ebben járatos. Lehet amúgy olyan szimpla okai vannak, pl. más anyagból készült a jelmez, másfajta festékkel festették, stb. 

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezért az ábrázolási formáért sem vetnék el egy olyan in-universe magyarázatot, hogy a togruták életük egy szakaszán vagy több szakaszában is megválnak a fejrésztől, és újra elkezdik növeszteni, mint a szarvasok az agancsukat. Ez már csak praktikussági okokból sem lenne hülyeség, mivel a togrutáknak szerintem egy idő után iszonyú kényelmetlenné válhatnak ezek a fejcuccok.

 

Ez a magyarázat nekem is tetszene :)

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

A HK típusú droidok megnevezése utalás lehet A terminátor Hunter-Killerjeire Michael Biehn miatt? Ott ő beszél róluk először. 

 

Csak HK-47-tel kapcsolatban, de ezt találtam wikin:
 

"A BioWare developer posted to the company's forum that HK-47 is named in homage of a dropship in Shattered Steel.[2] However, Knights of the Old Republic lead writer Drew Karpyshyn claimed the name derived from his billiards team's name, which in turn was partially derived from the AK-47."


Kíváncsi voltam rá magam is, és gondoltam, hogy köze lehet a gépfegyverhez, ami valljuk be, nagyon is illik rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ha Rosario nem vállalja be a kontaktlencsét, vagy a belső forgatásoknál nem sikerül összepárosítani a narancssárga sminket a fényekkel, és kaptunk volna egy lilás bőrű, barna szemű Ahsokát, az is rendben lenne?.  

 

De azért nem ilyet kaptunk, ami szerintem nagy különbség. A lekkui hosszával kapcsolatban olyan dolgot változtattak meg, ami a sorozatok között, de akár egy sorozaton belül is változott és lehet, hogy ennek meg volt az a racionális magyarázata, hogy ahogy egyre idősebb úgy növekszik az is, de ettől még mégsem olyan volt mint mondjuk a hangja... amit szintén megváltoztattak és az bármilyen lekku-hossz alkalmával Ashleyé volt. Ez számomra sokkal szembetűnőbb volt (hogy némi képzavarral éljek), hogy nem ugyanazon a hangon szólal meg Ahsoka, amit minden eddigi karaktermodell alkalmával hozzátársítottam, de el tudom fogadni, csak úgy mint a lekkuk hosszát praktikussági szempontból. Én megértem amúgy, hogy ez zavaró lehet és szúrja a szemedet, de szerintem túlzó és nem állja meg a helyét a fent említett párhuzam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Adrián írta:

A Polar Expresszből           a fiúra neki is volt egy ehhez hasonló gömbje. 

Azt nem láttam, de biztos jó párhuzam. :) 

 

A gömb közepén körbefutó csík mire emlékeztet? :D 

1.jpg

 

Más téma, de itt elég félelmetes Ahsoka.

2.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Bomarr neked viszont akkor bejött Ahsoka? Eléggé ki voltál akadva az ötlettől, hogy benne lesz. 

Jaja szinte vicces hogy én vagyok most az akinek semmi baja nem lett végül a megjelenésével, pedig előre osztottam rendesen :D 

Szerintem teljesen rendben volt. Nekem mondjuk a Pyke-okkal se volt bajom a Solo-ban, pedig azok aztán tényleg csak érintőlgesen hasonlitanak a TCW-s megfelelőjükre.

Is anyone else bothered by how the Pykes were shown in Solo compared to TCW?:  StarWars

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Sky

Megértem a fájdalmadat, én is hisztis tudok lenni apróságokon is. Tartom szerencsémnek, hogy ez most nem okozott problémát nekem. Amúgy kardot használja inverz fogásban is nézd csak meg a párbaj végét akár. Ezt kihúzhatod a sérelmek közül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.