Ugrás a kommentre

Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger


Ajánlott hozzászólás

54 perccel korábban, Darth Sky írta:

Értem, amit írsz. Szerintem Rosario Dawson remekül hozza a idősebb, tapasztaltabb és bölcsebb Ahsokát. Tetszik a kisugárzása, és az a nyugalom valamint béke, ami árad belőle és uralja a jeleneteit. Tudom, már írtam párszor, de eszméletlen feeling volt együtt látni őt Luke-kal. Bár nekem is a TCW utolsó évadában látott Ahsoka a kedvencem, elfogadom, ha évtizedek múltán nem ugyanolyan. Már a Rebelsben is egy másabb Ahsokát kaptunk a TCW-hez képest, mégsem éreztem karakteridegennek. Változik, de mégis Ő marad. :) 

Engem egy dolog zavar Dawson Ahsokájával kapcsolatban, amit már a The Mandalorian 2x05-ös része után is felhoztam. A lekkuk és montrálok rövidebbek a kelleténél, noha megértem ennek a technikai okát, és valamennyire sikerült tovább lépnem ezen. Ez nyilván nem a színésznő hibája, így nem is róhatom fel neki. Sőt: Dawsonnak köszönhetjük, hogy Ahsokát kék szemmel láthatjuk, mert Filoni nem ragaszkodott hozzá. A "zömök" hatásban szerintem szerepet játszik az alakot jobban kiemelő, testhez simuló ruha és a magasabb montrálok hiánya. Ashley hangjának hiánya megint egy olyan technikai dolog, amit megértek. Persze, lehetett volna utószinkront végezni Ashley-vel, de az eléggé tiszteletlen lett volna Rosarióval szemben.  

Mindent egybevetve, nem várhatom és nem is várom el, hogy mindig egy 100%-ig nekem megfelelő Ahsokát kapjak, és hálás vagyok, hogy élőszereplős formában is tovább él a karakter. :) 

Szerintem alkatilag is rendben van. Rosario Dawson, karcsú és biza szexi is. És Ahsoka is az. A szája, ahogy jediként lengén öltözködött. Szóval stimmt. Szerintem. A TCW mindenkit megnyújtott! Az élőszereplős megjelenéshez képest. Bane arca is más egy picit, meganimálhatták volna, de amennyit ellépett a TCW stílus az elöszereplős karakterektől, most annyit is kell kb visszalépni hozzájuk. Szerintem megvan az egyensúly. De ezt át kell gondolni, mert igenis nehezebb elfogadni ezt a fordított helyzetet, hogy valaki előbb volt animált és később élő. Igyekeznek és nem is nagyon lőttek mellé eddig. 

Itt egy példa Bane-nél, hogy hú így aztán jobb lenne, ami igaz, de mégsem, mert akkor az animációs játszaná az élőt! Azt akarjuk? 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem a részből úgy tűnt, hogy ez Luke-nak is feltűnt. :D 

Ajjaj, Ahsoka lesz Mara Jade? :p

 

Visszatérve még egy gondolat ill. példa: ha Dookut a TCW-ban ismertük volna meg, valószínűleg mindenki hüledezne,hogy hogyan castingolhatták rá Christopher Leet? Erről most nem is rakok be képet. Mindenki fejében él a kontraszt. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tegnap óta készülök írni, de tegnap végül megnéztem az eddigi részeket mind, így az írás mára tolódott. Ez persze nem azért van, mert ez az epizód nem érdemli meg, pont ellenkezőleg: nehéz róla írni, mert annyi mindenről lehet. :) 

 

Azzal kezdeném, hogy valahol megértem azt, aki felhozza, hogy Boba Fett kimaradt a saját sorozatának két részéből is és ezért kár. Én nem így érzek, mert nekem Din Djarin minden pillanata élmény, és mivel tavaly télen kissé csalódott voltam, hogy nem a Mandalorian 3. évadával folytatjuk majd, hanem jön Boba Fett saját sorozata, én kifejezetten örültem már a múlt heti résznek is, s ugyan ennyi is elég lett volna Mando-ból mint különlegességből így a Boba Fett sorozat közepén, és nem is vártam többet, azt kell mondanom, hogy a heti epizód egyetlen pillanata alatt sem az jutott eszembe, hogy ugyan miért nem Boba Fettről szól. :) Valószínűleg a történtek háttere az, hogy Boba sztorijának az igazán lényeges része, hogyan is menekült meg a Sarlacc gyomrából és hogy vesztette el a páncélját, majd hogy kötődött össze a sorsa Fenneccel, és ezt szépen sikerült bemutatni a visszaemlékezések keretében, de az utána jövő eseményeket nem érdemes sokat húzni, arra elég lesz egyetlen őrületesen akciódús finálé. Viszont a sorozat másik lényeges funkciója nyilvánvalóan az lett, hogy összekösse a szálakat először is a Mando történetével, aztán meg a filmekkel, mert mindegy egyes kohéziós elem, amit itt láthattunk, a történetek egy kerek egész voltának irányába mutat. 

Azt is így az elején hoznám fel, hogy jó helyen volt-e Luke és Grogu ebben a sorozatban, miután a múlt héten sokan megegyeztünk abban, hogy Din és Grogu találkozását majd milyen jó lesz látni a Mandalorian 3. évadában. :D Ma már úgy gondolom, hogy minden néző szíve vágya volt, hogy láthassa Grogut újra, Luke-ot meg tanítás közben pláne - és a késztők azt az utat választották, hogy teljesítik ezt a vágyunkat, de nem a 3. évadban, hanem a Boba Fett sorozatban, mert ide jobban beilleszthető. Számomra egyébként ezzel az az üzenet, hogy a 3. évad Mando új útjáról fog szólni, amit már nem akartak egy Grogu körüli téblábolással, külön úton járással megszakítani, hanem az célirányosan a Sötét Kard és az ahhoz kapcsolódó küldetés körül forog majd. This is the way!

 

Szóval miután így röviden összefoglaltam, miért is jó ez az epizód úgy, ahogy van, jöjjön az élmény része a dolognak. :) 

Én sosem ülök le úgy megnézni egyetlen SW alkotást sem (és asszem mást sem), hogy ezt vagy azt, a minőségen túl, várok tőle. Mindig azt értékelem, amit láttam, és nem akarom semmivel sem összehasonlítani, a saját elképzeléseimmel sem. Most is csak azt érzékeltem, hogy valami rendkívülire lehet számítani, annyi szépet írtatok az összefoglaló topikban, de hogy mi az, abban szabad volt a vásár.

A legnagyszerűbb az volt az epizód nézése közben, hogy itt most nem is csak egyetlen rendkívüli tényező bukkant fel, hanem ezeknek egy egész sora. Ahogy Frenkie is írta, sorban jöttek a meglepetések, nem utolsósorban a kiváló megvalósításnak is köszönhetően. Csak pislogtam döbbenten.

 

Pár dolgot emelnék ki, ami igazán meghatott:

- Ahsoka bölcs hozzáállása ahhoz, hogy Din Djarin mennyire látni akarta Grogut. Nem mondta neki, hogy nem lehet, még el is vitte egészen addig, ahol már láthatta őket messziről, és még akkor sem mondta. Hanem helyette rávezette Mandot, hogy nem lenne helyes, ha megzavarná őket, Grogu érdekében. Ilyen egy bölcs Jedi beleavatkozása a dolgokba. Mellesleg Ahsoka ennél Ahsokásabb már nem is lehetett volna. Lehet, hogy már nem olyan kecses, és a hangja sem olyan kislányos, mint 30 évvel ezelőtt, de pont ettől hiteles a karakter!  

- Din Djarin továbbra is annyira szerethető karakter, hogy felőlem jöhetne bármikor bármiben, sosem bánnám. Ahogy a páncélos-sisakos alak minden mozdulatán átjönnek az érzelmei, a vívódásai, a bizonytalanságai, az a színjátszás mesterfoka. Pedro Pascal egyszerűen imádnivaló ebben a szerepben!

- Luke Skywalker a Jedi tanítómester szerepében és ráadásul fénykorában, amikor még nem volt meghasonlott és kiábrándult, ez is olyasmi, amiről nem gondoltam, hogy valaha láthatom. Nyilván számít, hogy a megvalósítása is teljesen élethű lett, de az a békés, meditatív miliő, amiben mindezt láthattuk, az is nagyon megkapó volt. Idillikusan szép bolygón, a természet háborítatlan ölében akarta Luke elindítani az akadémiáját, és a világtól elvonultan elmélkedni nem is találhatott volna jobb helyet. Hogy aztán milyen kudarccá válik ez az akadémia kezdeményezés, itt még nem látszik, csak az, hogy a Jediség eszméje egy ilyen helyen tovább élhet majd. No és ahogy Luke Grogut tanítja, az szinte tükörképe annak, ahogy anno Yoda tanította őt, amit szintén jó volt látni.  :)

- Grogu múltja, hogy kiderült, igen is ott volt a Jedi templomban, és valaki kimenekítette - remélhetőleg megtudjuk majd egyszer, hogy ki és hogyan, amire az eddigiek fényében komoly esély van most már. 

- Cobb Vanth és Cade Bane találkozása olyan western hangulat, amilyet kár lett volna kihagyni! Nemrég láttam ismét a Jó, a Rossz és a Csúf filmet, és nekem is beugrott, hogy ez pont olyan jelenet, a nyikorgó szélforgóval, a szél által ide-oda fújt homokkal, a pisztolypárbajjal, mindennel. No és hozzá a Mando 2. évad első részében hallható zene... Remek volt! 

 

Szerintem ebben az epizódban így is rendkívül sok minden történt, Boba nem is hiányzott belőle egy kicsit sem, de nem azért, mert nem lenne elég érdekes karakter, egyszerűen csak kellett ez a két részes kitekintés. Boba ideje a fináléban jön majd el, ott megkapjuk a várva várt összecsapást a Pyke-okkal. Itt most másról volt szó leginkább, de az összecsapás előkészítése azért szépen haladt így a Freetown-szállal. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, gafz írta:

Szerintem ebben a sorozatban Boba Fett-ből is egy bolondot csináltak, de ezt csak úgy halkan mondom. 

Azért ez erős túlzás hogy bolondot csináltak belőle. Én úgy látom, hogy valamilyen szinten egy kicsit megtört fejvadászt mutatnak, aki próbál boldogulni a világban. Egy picit lehetne vagányabb(badass), de csak eljárt felette is az idő, és Morrison se fiatal már, aki játssza a karaktert. 

 

7 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Kicsit úgy érzem, egyeseknek megint savanyú a szőlő, mert nem úgy ábrázoltak egyes figurákat, mint ahogy azt ők maguk elképzelték... 

Azért ahogy megfogalmaztam, az nagyon messze állt a fikázástól, ha már savanyú a szőlő, ahogy irtad...

 

 

Mindegy más dolog:

Ha már behozták Cad Bane-t akkor egy esetleges Cad Bane vs Fennec Shand összecsapás!?   :D 

Még lehet utalást is kapnánk a TBB szériából. Érdekes "beszélgetés" lenne kettejük között, az fix.. :) 

Kiderül jövő héten. :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenképpen számíthatunk egy Boba vs. Bane párharcra, amibe talán még Fennec is közbeszólhat. Még a sorozat debütálása előtt feltették Morrisonnak a kérdést, hogy Boba Fett sisakján az a sérülés miképp keletkezett. Temuera erre csak azt felelte: "a sorozat minden lyukat be fog foltozni." Mivel a színész nagyban Filonira támaszkodott a karakter egész történetét figyelembe véve, simán eltudom képzelni, hogy megkapjuk élőszereplős formában a TCW-s fejvadász szál azon jelenetét, amikor a durosi fejvadász és Boba egymásnak esett. Ezzel párhuzamosan pedig mutathatják a jelenben lévő párbajt is.

 

Mondjuk ha egyfajta tükröt képeznek a jelen és a múlt között, akkor Cad Bane elpatkol, bár én mindkettő esetre(élet és halál) rábólintok. Így is van egy közel 30 évnyi(pontosabban 28 évnyi) történelem, amelyben Cad Bane szerepe egyelőre üres - de valamilyen szinten Bobáé is, hiszen a sötét idők regényeiben/képregényeiben nem ugrik be, hogy felbukkant volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Nem mondta neki, hogy nem lehet, még el is vitte egészen addig, ahol már láthatta őket messziről, és még akkor sem mondta.

Nem bizony, sőt még rátett egy lapáttal, hogy Grogunak is nagyon hiányzik Din. :) 

 

23 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ha már behozták Cad Bane-t akkor egy esetleges Cad Bane vs Fennec Shand összecsapás!?

Bane jól ismeri az ellenfeleit, talán ezért bérelték fel őt. :) 

 

7 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Kicsit úgy érzem, egyeseknek megint savanyú a szőlő, mert nem úgy ábrázoltak egyes figurákat, mint ahogy azt ők maguk elképzelték... Már Luke kapcsán is megy megint, hogy miért állítja Grogut választás elé, és milyen dolog ez... Tényleg kezdem úgy látni, hogy az ikonikus figurákat már csak akkor "találja el" a Lucasfilm egyeseknél, ha kaszabológépekként ábrázolják őket.

Kicsit olyan "ha van sapka azért, ha nincs azért" eset. :) Luke épp a régi Rend hibát igazítja ki azzal, hogy Grogut választás elé állítja. Nem lenne annál rosszabb ha úgy építené tovább a kis padavant, hogy az érzelmileg borzasztóan elkötelezett másfelé. Vajon honnan ismerős ez az eset.... Ezen mit nem lehet érteni amúgy? 

 

7 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy szerintetek Boba megszerzi a hatalmat? Nehéz elképzelni, hogy innentől kezdve ő a galaxis alvilágának az egyik ura hosszú időn keresztül. El tudom képzelni, hogy bár valamelyest nyernek, de nem az lesz a sorozat konklúziója, hogy ő az új Jabba, már csak azért sem, mert szerintem frekventáltan fog segíteni Mandónak is a későbbiekben.

Elképzelésem nincs mire fut ki a sztori, és ez jó. :D Valahogy én se tudom elképzelni, hogy Boba huzamosabb ideig ott maradna a Tatooine-on. Itt Din Djarin lehet a kulcs, aki talán a végén felajánlja neki, hogy menjen vele és egyesítsék újra a Mandaloriakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ha már behozták Cad Bane-t akkor egy esetleges Cad Bane vs Fennec Shand összecsapás!?

Szerintem a TCW-ből kimaradt Boba-Bane párbaj lesz megidézve az évadzáróban. És Bane meg fog halni. Személy szerint többet nem érzek a karakterében, hogy megint életben hagynák

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Amúgy ha Grogu maradt volna Luke-al szerintetek Ben féltékeny lett volna rá? Mert ha jól tudom Ben mindenkinél tehetségesebb volt de Grogunál is erősebb lenne? 

Grogu már most képes a gyógyításra, plusz a lángszórózást is puszta kézzel hatástalanította. Esélyes, hogy lett volna belőle legalább akkora Jedi, mint Benből. Ezt sajnos már sose tudjuk meg. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Grogu már most képes a gyógyításra, plusz a lángszórózást is puszta kézzel hatástalanította. Esélyes, hogy lett volna belőle legalább akkora Jedi, mint Benből. Ezt sajnos már sose tudjuk meg. :) 

De lehet mégis :D azért előtte még ott van 850 év

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegééény Boba... Inkább Boba illene a Jónak, hiszen az ő figuráját mintázta Lucas Clint Eastwoodról. Az Ugly lehet esetleg Hondo :D Vagy most ebben a szériában Krrsantan. Esetleg Trejo!!!

 

Hihetetlen, fantasztikus ez a rész még mindig, és marad is... Több év, több sorozat történetszálainak, építkezéseinek eredménye, és tényleg azt lehet mondani, csak az érzi át igazán, aki ismeri a TCW-t, Rebels-t. Hogy baj ez? Nem. Nem is baj, hogy a Star Wars kicsit a lelkes, mindenre nyitottabb, elkötelezett rajongóit targetálja, akik amúgy is végignéztek két hosszú sorozatot. Mert abban, hogy végignézték, benne van a gesztus arra, hogy nyitottak és érdeklődőek. 

 

Cad Bane esetleges halálára: meg is halhat, mert így is szép hosszú kort élt meg, és számtalan sorozatban felbukkanhat még, de én nem ölném meg. Gideon is el tudott bukni kétszer is anélkül, hogy meghalt volna. Kicsit elkapkodottnak érezném, ha Bane, amint behozzák, ki is nyiffan.

 

Amúgy érdekes, hogy mennyi TCW-Rebels karakter kapott már élőszereplős megjelenést: Saw Gerrera, Chopper, pyke-ok, a félbevágott Maul a Rebelses kardjával, Kanan (hangban), Bo-Katan, Ahsoka, Hondo Ohnaka (Galaxy's Edge) és most Bane. Plusz ugye Krrsantan, Vanth a képregények és könyvek világából adaptálta magát. Mi jöhet még??? Nyilván Sabine és Ezra adja magát... De azt hiszem Tem Morrisont valamennyien megnéznénk Rexként is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már úgy is tele van cameo-val az évad, akkor mi a helyzet a többi fejvadásszal? 

Esetleg a pyke szindikátus oldalán lehet láthatjuk néhányukat, mint pl. Bossk, Dengar, Embo, Aurra sing? 

Már ha egyáltalán élnek még, a sorozat idején....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Esetleg a pyke szindikátus oldalán lehet láthatjuk néhányukat, mint pl. Bossk, Dengar, Embo, Aurra sing? 

Már ha egyáltalán élnek még, a sorozat idején....

Aurra Sing már a Soloban is úgy volt emlegetve, mint egy volt entitás, Beckett megölte.

Dengar ha jól emlékszem feltűnik a TROSban és Embo is vígan farmerkodik az ST idején, ekkortájt talán még fejvadász.

Bossk még aktív lehet.

 

30 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy érdekes, hogy mennyi TCW-Rebels karakter kapott már élőszereplős megjelenést: Saw Gerrera, Chopper, pyke-ok, a félbevágott Maul a Rebelses kardjával, Kanan (hangban), Bo-Katan, Ahsoka, Hondo Ohnaka (Galaxy's Edge) és most Bane. Plusz ugye Krrsantan, Vanth a képregények és könyvek világából adaptálta magát. Mi jöhet még??? Nyilván Sabine és Ezra adja magát... De azt hiszem Tem Morrisont valamennyien megnéznénk Rexként is.

Rengeteg karakter tűnhet fel animációs frontvonalról vagy akár a könyvek/képregények lapjairól. Az Andor pl. ezért is lehet majd érdekes, a Rebelsből táplálkozhat majd.

Képregényes vonalról remélem viszont látjuk majd Triple Zero és BT-1 kettősét, de Aphra is jöhet majd, feltéve természetesen, ha a készítők megtalálják a nekik szánt szerepet. Aphra például Luke segítségére lehet különböző ereklyék felkutatása során, előbbi kettő meg inkább a kínzás mesterei, Boba esetleg felbérelhetné őket a palotájába. A gazfickók egyből dalra fakadnának. :D

 

33 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Hihetetlen, fantasztikus ez a rész még mindig, és marad is... Több év, több sorozat történetszálainak, építkezéseinek eredménye, és tényleg azt lehet mondani, csak az érzi át igazán, aki ismeri a TCW-t, Rebels-t. Hogy baj ez? Nem. Nem is baj, hogy a Star Wars kicsit a lelkes, mindenre nyitottabb, elkötelezett rajongóit targetálja, akik amúgy is végignéztek két hosszú sorozatot. Mert abban, hogy végignézték, benne van a gesztus arra, hogy nyitottak és érdeklődőek. 

Igen, ez az epizód valóban egy kulminálódó pont, volt itt minden, mint a búcsúban. Azért ki gondolta volna tavaly valaki, hogy egy epizódban látjuk Dint, Ahsokát, Lukeot, Grogut, R2-D2t, Cobbot, Cad Banet, Boba Fettet, Black Krrsantant, stb. Lehet ezt még fokozni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bence1997 írta:

Beckett megölte.

Nem, Beckett csak meglökte, az esés ölte meg. :D 

 

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Dengar ha jól emlékszem feltűnik a TROSban

Dengar nem szerepel a TRoS-ban. Utoljára az Utóhatás: A Birodalom végében szerepelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem, Beckett csak meglökte, az esés ölte meg. :D 

James Franco GIF

:P

 

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Dengar nem szerepel a TRoS-ban. Utoljára az Utóhatás: A Birodalom végében szerepelt.

Akkor összekevertem Rothgar Deng karakterével. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Bence1997 írta:

Akkor összekevertem Rothgar Deng karakterével. :hmm:

Ez érthető, szinte egymás tükörképei. :P :lol:

De viccet félretéve, a tévedés lehet, hogy nem is az. Több könyv is utal arra, hogy Rothgar Deng valójában Dengar. Sőt már in-universe mendemondák is vannak ezzel kapcsolatban. Persze még sehol sem erősítették meg, hogy tényleg ugyanaz a karakter, de hát láttuk mi már Csillagpusztítót Ilumon. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már eltelt pár nap és jó néhányszor láttam a részt, még mindig nehéz összeszedni a gondolataimat és átfogó véleményt írnom róla. Rengeteg jó hsz született, és alaposan kiveséztetek a dolgokat a korábbi oldalakon, így sok újat valószínűleg nem fogok tudni hozzátenni. De azért én is kiírom magamból az élményt, hátha az segít ennek az igen tömény epizódnak a megemésztésében. :) Akit a rövid és tömör véleményem érdekel: nagyon tetszett, jöhet a finálé! :D 

 

Akit kicsit részletesebben: Azt hiszem, nem túlzás azt állítani, hogy a Star Wars történelmének újabb, jelentős mérföldkövéhez érkeztünk. Úgy történeti, mint technikai szempontból. Évekkel korábban, a legvadabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy mindez lehetséges. Ma viszont már egyre biztosabb vagyok abban, hogy a készítőknek csak a csillagos ég szabhat határt (vagy az se) :D. A médiumok közti mezsgyék nem csak elmosódtak, hanem gyakorlatilag megszűntek. Egy képregényben, vagy animációs sorozatban debütáló karakterből ugyanúgy mernek és ami fontosabb, képesek 'sztárt' csinálni az élőszereplős képernyőn, ami szerintem baromi izgalmas. Nekem nagyon tetszik ez a tendencia, mert egyre szorosabbra fűzik általa az ilyen-olyan médiumok közti kapcsolatot. Ami révén még egységesebbnek érződik ez az univerzum. A készítők nem akarnak megfelelni a különféle SW-rajongó táboroknak (OT-fan, PT-fan, ST-fan, TCW-fan, és ezek permutációi). Hanem, egyetlen nagy egészként tekintenek a Star Warsra, és ennek szellemében építkeznek. Ami rendkívül szerencsés. Nagyon tetszik, hogy egyszerre jelen lehetnek a különféle érák elemei, növelve ezzel a kohéziót, és azt plántálva a nézőkbe, hogy a PT-OT-ST stb. nem csak, hogy békében megférnek egymás mellett, hanem remekül kiegészítik egymást. A másik dolog, ami miatt kedvezőnek tartom ezt az irányt az az, hogy képesek növelni az érdeklődést a nem-élőszereplős médiumok iránt. Tehát, nincs az, hogy XY azért nem kerülhet bele adott sorozatba/filmbe, mert vannak, akik csak az élőszereplős alkotások irányába hajlandóak nyitni. Csak egy példa: az egyik kollégám átlagos SW fogyasztónak mondható. Csak a filmeket és ezt a sorozatot ismeri (meg egy-két baromi régi Legendák regényt). És ezen rész után megkérdezte Ahsokára utalva, hogy "Ki volt az a csaj?" Miután nagy vonalakban elmagyaráztam neki, a beszélgetésünk végére azt mondta a TCW kapcsán, hogy "Lehet, hogy elkezdem nézni." Tehát, a helyett, hogy Filoniék kihagynának bizonyos elemeket, arra a félelemre alapozva, hogy egy nem-fan néző hogy fogja tudni értelmezni a látottakat, inkább megpróbálják bevonzani őt a szélesebb SW univerzumba. Ez a jelenség már a Solo idején is megfigyelhető volt, Maul kapcsán, de most még inkább előtérbe került, aminek örülök.

 

A másik, nagyon tetsző dolog, az a technikai merészség. Már nem csak egy cameo, vagy néhány rövidebb jelenet erejéig használnak ismert színészeket életre keltő, CGI generált karaktereket: Luke gyakorlatilag a rész egyik főszereplője volt! Ráadásul érezhetően élethűbbre sikerült a The Mandalorian 2. évadának végén látotthoz képest (noha azzal se volt különösebb problémám). Ha erre képesek, innetől fogva nincs olyan CGI karakter, akit ne lehetne komolyabb ideig szerepeltetni. Legyen szó a fiatal Harrison Fordról vagy akár Carrie Fisherről (akinek egyébként a CGI-megjelenését nem tartom etikailag "sértőbbnek", mint Peter Cushingét a Rogue One-ban). :) Aztán ott van a spórolás látszatának teljes mellőzése. Ha a történet megkívánja, igenis mutatnak méretes szörnyeket, huttokat, nagyvárosokat, számos idegen lénytől nyüzsgő tereket, újraalkotnak filmes helyszíneket és nem mellőzik ezeket az elemeket csak azét, mert drágák. Elenyészőnek érzem azt a különbséget, ami ma egy SW mozifilm és egy élőszereplős sorozat között van. Ez utóbbi ugyanúgy képes lenyűgöző, nagyszabású látványvilágot prezentálni. A magam részéről azt se bánnám, ha a Star Wars jövőjét a kisképernyő jelentené, és a filmek megmaradnának X évente érkező, eseményjellegű produktumoknak. 

 

Az előző részhez hasonlóan, itt is felmerül a kérdés, hogy miért nem a The Mandalorian új évadára tartogatták ezeket az epizódokat. Őszintén szólva: furcsa, de nem érdekel. Ilyen tartalom mellett semmiképpen sem. :) Egyrészt, sehol nincs előírva az, hogy egy könyv minden fejezete a címszereplőről szóljon. Csak hogy az SW-nél maradjunk: Dooku, Thrawn, Ahsoka, Tarkin, Leia, Poe Dameron, Phasma - ezek mind olyan karakterek, akik saját regényt kapnak, mégsem főszereplők minden egyes fejezetben. Másrészt, lehet, hogy Boba sztoriját elegendőnek érezték 5 epizódban elmesélni, a további 2 amolyan ajándéknak ható átvezető a TM 3. évadába. Úgyhogy, engem nem zavar, hogy Boba Fett a saját sorozatában az elmúlt két részben talán 2 percet, ha szerepelt. Filoniék nem ma kezdték a szakmát, szerintem okkal döntöttek így. 

 

Magáról a részről: a spoilermentes topikban írtak alapján sejtettem, hogy jó lesz, de erre nem számítottam. :D Nem csak a fanservice vitte el a hátán az epizódot, noha tagadhatatlanul felplusszolta ennek az amúgy sem gyenge 40 percnek az értékét. Meglepetésvendégek jöttek-mentek, de volt itt látványorgia és utalások egymás hegyén-hátán, tökéletes Star Wars hangulattal és számos érzelembombával felturbózva. Menjünk sorban, akkor tuti nem hagyok ki semmit. :) 

Cobb Vanth visszatérése üde színfoltként hatott, mert nekem már a TM 2. évadnyitányában is szimpatikus, korrekt formának tűnt. A western-feelingnek gyorsan megalapoztak a marshall pisztolyforgató képességeinek megvillantásával, amivel egyúttal kontrasztot alkottak a rész végén látott párbajjal. Gyorsan leszűrhettük, hogy Vanth nem nevezhető kispályásnak ezen a téren, így az ő legyőzője egy még nagyobb ász kell, hogy legyen. Ezzel burkoltan előrevetítették Cad Bane visszatérését, és megvillantották a durosi hírnevét. De arról a párbajról később. A pyke-ok kapcsán lenne egy kérdésem. Miért ilyen fontos nekik konkrétan a Tatooine? :hmm: Fűszert számos egyéb, sűrűbben lakott bolygón tudnának csempészni, amely független az Új Köztársaságtól, vagy annak befolyása még nem terjedt ki rá. Tény, hogy a csőcselék gyülekezőhelyeként elhíresült Mos Eisley-i űrkikötő kiváló "eladási zóna", Jabba halálával pedig betöltésre váró hatalmi vákuum keletkezett. Ezek persze, hogy kedvező célponttul jelölték ki a sivatagbolygót a Szindikátus számára. Lehet egyéb ok is a pyke-ok motivációja mögött? Vanth tehát nem vette félválról Mos Pelgo, azaz Freetown védelmét. Szerintem a negyedik pyke megölésével sem úszta volna meg Bane látogatását, viszont az üzenetét kézbesíteni kellett a Szindikátus felé. Ez egy olyan helyzet volt, amiből Vanth max akkor jöhetett volna ki "jól", ha az elveit fel, a városát pedig eladja a gengsztereknek. Nekem van egy olyan érzésem, hogy a pyke-ok kapcsán lesz még meglepetés az utolsó részben. Egy nagyobb hatalom, aki az ő szálaikat is mozgatja. A Vörös Hajnal élén álló Qi'rát érzem a legideillőbnek. Általa tovább lehetne mélyíteni az alvilági eseményeket.

 

Az Élő Erőtől nyüzsgő, ám mégis békés és a természettel harmóniában létező bolygó kiváló választás volt Luke Jedi-templomának helyszíneként. Kíváncsi vagyok, miért titkolják a zöldellő világ nevét. Amikor megláttam R2-D2-t, akkor lettem először libabőrös. :D Egyrészt, jó volt viszontlátni a sokat megélt kis astromech-et, másrészt, tudtam, hogy a jelenléte Luke-ét és Groguét vetíti előre, amire nagyon kíváncsi voltam. Arra viszont nem számítottam, hogy láthatjuk ugyanannak a templomnak az épülését, amit a jövőben Ben Solo lerombol majd. Kiváló ST-kapocs. :clap: Zseniális húzás volt a "hangyadroidok" használata, bár én korábban azt hittem, hogy Luke a két kezével (és az Erővel) építette fel a helyet. Engem is az Ahch-To ősi Jedi-épületeinek a stílusára emlékeztet a templom. Ha Luke még nem is járt ott ekkor, a kutatásaiból ismerhette az egykori Jedik építészetét. Luke feltűnése nem váltott ki enyhébb hatást, mint a TM 2. évadvégi színre lépése. A sokáig lezártnak vélt Saga (Ep6) folytatásaként, élőszereplős mozgóképen is láthatom a Jedi-mestert, akinek nem kisebb felelősség terheli a vállát, mint a Rendje feltámasztása. Ennek korai lépéseit láthatjuk. Hatalmas pozitív feeling. Anno egy csomó regényt elolvastam erről, de még fanficeket is írtam róla. :D Vigyorral az arcomon néztem ezeket a Luke-centrikus jelenetsorokat, mind Groguval, mind Ahsokával párosítva. Noha végig ott motoszkált bennem az a nem túl szívderítő gondolat, hogy tragikus véget ér majd az ifjabb Skywalker kísérlete. A Rend feltámasztása kisklik majd (az a kevés növendék meghal), ő hitehagyott lesz, a legnagyobb reménnyel kecsegtető tanítványát/unokatestvérét pedig megmételyezi a Sötét Oldal, majd annak fogságába kerül Palpatine (Snoke) bábjaként, a Jedik fénye pedig nem gyúl újra lángra Rey képbe kerüléséig. Szomorú történet, annak ellenére, hogy tudjuk azt is, hogy Palpatine legvégül megszívja, és a Sith-ekkel ellentétben, a Jedik tovább léteznek a Galaxisban. Minden esetre, nagyon örülök, hogy láthattuk a motivált, pozitív világszemléletű Luke Skywalkert a Jedi-mester szerepében. Az animációjának megvalósítása kiváló, szinte meg sem lehet állapítani, hogy CGI-t látunk. Hiába tudtam, hogy az arca mesterséges, engem egyszer sem zökkentett ki, vagyis tökéletes volt az illúzió: elhittem, hogy tényleg a fiatal Luke Skywalker láthatjuk a jelenetekben. Tényleg remek élmény volt reményekkel és pozitív életszemlélettel és jövőképpel bíró tanítóként látni a Jedit. Gyanítom, hogy az ST Luke-ját kritizálók ezt a Jedi-mestert várták, de nem tagadom: magam is örülök, hogy így is láthattam őt mozgóképen. A kirakós egy hiányzó darabja volt ez. Számos régebbi Legendák-regényt, de főleg a Jedi Knight III: Jedi Academy (egyik kedvencem volt anno) játékot idézte fel bennem a Jedi Rendet feltámasztó/feltámasztani vágyó Luke képe. Nagyon jók voltak a Yodára történő utalások, Luke és Grogu sétája pedig megmosolyogtató volt. Azért megnéztem volna, ha Obi-Wan is így sétál végig Yodával a Tantive III folyosóján az Ep3 végén. :lol: 

 

Grogu visszatérése is hatalmas pozitív érzelmi töltet. A cukiságfaktor ténye ide vagy oda, nem csak egy baromi aranyos, de egy nem kevésbé kedvelhető és érdekes kisfickót kreáltak a személyében, aki remekül illeszkedik a Star Wars egészébe, tovább színesítve azt. Fogadni merek rá, hogy még nagyon sokáig velünk lesz. :) Szemtanúi lehetünk a Jedik ösvényén való első lépéseinek, noha megtudhatjuk azt is, hogy nem is annyira elsők ezek a lépések. Engem meglepetésként ért a flashback, aminek tökéletesen eltalálták a coruscanti Jedi Templomban történő mészárlás sötét hangulatát. A Jediket hidegvérrel elpusztító klónok látványa még mindig vérlázító, hiába tudom, hogy ők Palpatine tervének olyanolyan áldozatai. Mennyit mélyítette ezt a témát is a TCW! A középső Jedit első blikkre Cin Drallignak hittem, de aztán leesett, hogy vele Vader végzett, és a hajstílusa sem passzolt. Kíváncsi vagyok, Grogunak mitől lett emlékezetkiesése. A 66-os parancs során őt ért trauma, vagy valami más az oka? A megmentője kiléte is érdekes kérdés lehet, de aztán elképzelhető, hogy csak egy random/noname Jediről van szó. Itt még van megmagyaráznivaló bőven. Grogut ugye az Arvala-7-en láttuk először (a TM 1x01-ben) a nikto zsoldosok körében. Ami felveti a kérdést, hogy miként került oda a Coruscantról? Meglátjuk.

 

Még fel se dolgoztam R2, Luke és Grogu visszatérését, de Filoniék nem hagyták annyiban a dolgot: Ahsoka megjelenésére egyáltalán nem számítottam. Meglepett (nyilván) kellemesen. :D Kissé még mindig felfoghatatlan, hogy élőszereplős platformra is áthelyezték a togrutát (hát még az, hogy saját sorozata lesz!). Az államat keresgéltem, amikor egy szolid ágreccsenéssel felébresztette Djarint, és szinte azonnal kaptunk egy utalást Anakin Skywalkerre. Komplett TCW epizódok peregtek le előttem egy pillanat alatt (már ha ez lehetséges), amikor Ahsoka és Anakin egymás oldalán harcolnak a Klónháborúk forgatagában. Hihetetlen, hogy egy-egy elejtett mondattal milyen hatást el lehet érni. Ahsoka akkor azért nem akarta tanítani Grogut, mert Luke így döntött, nem azért, mert nem érdekli a Jedi Rend sorsa, vagy mert nem akart felelősséget vállalni. Remek volt, amikor Ahsoka rávilágított, hogy Djarin csak megnehezíti Grogu dolgát azzal, ha meglátogatja. Érthető, és átérezhető a férfi motivációja, amiért látni akarja védencét, de valóban elgondolkodtató, hogy nem saját magáért teszi-e inkább azt, amit, mert hiányzik neki az apróság. De érett gondolkodásra vall, hogy belátta a togruta igazát, és realizálta, hogy azzal teszi a legjobbat Groguval, ha nem mutatkozik előtte, és tépi fel azokat a sebeket, melyek az érzelmi kötődés elengedése során keletkeztek. Így a TM 2x08 végén való búcsú érzelmi töltete sem "sérült", hiszen Mando és Grogu nem találkoztak. Ettől függetlenül, szerintem több, mint valószínű, hogy Grogu ismét a sorozat részese lesz. Kár, hogy nem magyarázták meg azt, hogy Djarin miként talált rá a bolygóra. Bár kikövetkeztethető, valami halvány utalás azért elfért volna ezzel kapcsolatban.

 

Luke és Grogu edzésének jelenete olyan tökéletes Ep5 párhuzam volt, hogy azt tanítani kellene (de az R2-s jelentről is az Ep5 ugrott be). :clap: 

yIxwIZP.jpg

Egyértelmű, mégsem tolakodó párhuzamok Yoda és Luke dagobah-i jeleneteivel. "There is no try." --> "Don't try." Luke egyensúlyról szóló leckéje az Ep8-at idézte. A Jedik a belső egyensúlyra törekednek, ami nem egyenlő azzal, hogy elutasítják a sötét oldalukat. Ahogy Yoda a TCW 6. évadának a végén: elfogadják azt, de nem engedik felülkerekedni. A világos oldal ellensúlyozza a sötétet, egyensúlyban tarva a Jedit. Ugyanez a Galaxisra is kivetíthető. Luke türelmes tanárként viselkedett Groguval szemben ("Egy Jedi sohasem siet semmivel."), ami éles kontrasztban áll azzal, amilyen türelmetlen volt eleinte Yodánál a Dagobah-n. A fénykard mutatvány, és az edzőgömb remek adalékok voltak. 

 

Mint már írtam, nálam Ahsoka és Luke találkozása volt a rész fénypontja. Amikor először egy képkockán láttam őket, meg kellett állítanom a részt, mert... tudjátok, valami épp a szemembe ment. :)

SeDwsIM.jpg

Hatalmas jelentőségű tény, hogy ők ketten találkoztak és ismerték egymást, amit korábban csak feltételezhettünk, de nem gondoltam volna, hogy tényleg látni is fogom. Ezzel nem mellesleg újabb kérdéseket oszlattak el azt illetően, hogy Luke-nak honnan voltak hiteles infói a Köztársaság és a Jedi Rend bukásáról, Darth Sidiousról, vagy a Jedik önhittségéről. Azon kívül, hogy egy kiváló Ep8 mélyítés, a kirakós egy olyan darabja ez, ami tökéletesen illeszkedik a nagy egészbe. Baromi izgalmas belegondolni abba, hogy Ahsoka mi mindent oszthatott meg Luke-kkal a Klónháború megannyi ütközetéről, Anakinról, Padméről, a Jedikről, a Sith-ekről, a Köztársaságról, a Lázadókról, Kananékről, stb. Ugyanígy fordítva: Ahsoka képbe kerülhet Anakin visszatéréséről, Palpatine "haláláról", a Halálcsillagok megsemmisüléséről, és egyéb nyalánkságokról. Nem tudom, mennyire reális elképzelés, de belegondoltam: mekkora lenne, ha kiderülne, hogy Ahsoka átmenetileg tanította Luke-ot, megosztva vele mindazt a tudást, amit a togruta kapott Anakintól. Így közvetve bár, de Luke megkapná az apja képzését. Nekem tetszene. Fentebb említettem Djarin érett viselkedését Grogu elengedése kapcsán. Nos, Luke-tól legalább ennyire érett volt az, hogy választást ajánlott Grogunak, ami újabb kontraszt a régi Jedikkel. Annak ellenére választást ajánlott neki, hogy tudta: talán a Jedi Rend fennmaradása a tét, és Grogu egy ígéretes jelölt, akit elveszíthet. Hiszen, ha a kis lény nemet mond, neki nem lesz tanítványa. A Köztársaságban, a régi Jedik szimplán elhozták az Erő-érzékeny gyerekeket az otthonukból, elszakítva őket a családjuktól, nem kérdezve azt, hogy kérnek-e belőle (bár egy csecsemő, vagy egy 2-3 éves gyerek valószínűleg fel se fogta annak jelentőségét, mi történik vele). Másik topikban már írtam, hogy Yoda fénykardjának feltűnését miért nem érzem gondnak annak fényében, hogy az Ep3 után játszódó Darth Vader képregények egyikében Mas Amedda megsemmisítette. Röviden: Yodának több fénykardja lehetett a 900 éve során. Hogy mit választ majd Grogu? Szerintem 99%, hogy a páncélt, és ismét a The Mandalorian része lesz. Egyrészt, Luke első tanítványa Ben Solo kell, hogy legyen, aminek kanonitását kár lenne megbolygatni, vagy "bizonyos szemszögből" alapon újraértelmezni. Másrészt, erre utalnak az olyan apró jelek, mint a kis beskar páncéling, az N-1-esben kialakított másodpilóta ülés, vagy annak ténye, hogy Grogu népszerűbb szereplője a The Mandaloriannek, mint maga a címszereplő. Harmadrészt, Grogu még lehet Jedi a távolabbi jövőben, miután Djarin már nem lesz részese az életének (meghal). Groguban rengeteg potenciál van az Új Jedi Rend kapcsán. Rey-jel karöltve létrehozhatnának egy jobb Rendet, ami szakít elődje rákfenéivel. Grogu ráadásul számos történetet tovább adhat majd Rey-nek, akinek még annyi kiindulópontja sincs a Jedi-történelemben való elmerüléshez, mint Luke-nak volt. Úgyhogy, szerintem a logika, a történet és a Kánon is azt kívánja, hogy Grogu a beskart válassza. 

 

Élveztem a Jedi-bolygón eltöltött időt, de üdítő volt a viszatérés a Tatooine-ra. Kicsit visszarázódhattunk a Fett-Pyke ellentétbe, és a sorozat főszálába. Tetszett, ahogy Djarin meggyőzte Vanth-et arról, hogy álljon ki mellettük a pyke-ok ellen, noha a logika azt diktálta volna, hogy hunyjanak szemet a gengszterek ténykedései felett a kisváros biztonságáért cserébe. Szerencsére, Vanth az elvek emberének tűnik, aki nem hunyászkodik meg, ez pedig tiszteletreméltó. A rész fő attrakciója természetesen Cad Bane élőszereplős debütálása volt. Már az első képkocka alapján éreztem, hogy ő lesz az. A sivatagban közelgő kalapos sziluett meglehetősen sokatmondó volt. A vadnyugati western feeling itt hágott a tetőfokára. Amikor Vanth mindenkit beküldött, de aztán az ablakokon, ajtókon át ki-kinézegettek az nagyon ilyen hatást keltett. Ahogy Cad Bane érkezése, majd maga a pisztolypárbaj is. A TCW rengeteg kiváló Star Wars karaktert kitermelt magából, és Cad Bane (szerintem) bizony köztük van. Örvendetes volt látni, hogy végre a durosit is az élőszereplősök sorába emelték. Ugyan a korábbinál halványabb volt a bőre, és a szája feljebb csúszott egy kicsit, de ezeket tudjuk be a "platformváltásnak". :D Plusz pozitívum, hogy ragaszkodtak a karakter fenyegető, hidegrázó orgánumához, Corey Burton alakításában. A párbaj jelenet szépen összehozott, hangulatos és feszültségteli jelenetsor lett. Előre tudtam, hogy bármilyen menő pisztolyhős is Cobb Vanth (lásd a rész elejét), Cad Bane le fogja győzni. És mintha Vanth is tudta/érezte volna ezt. Az arckifejezése nagyjából azt sugallta, mint az Ep1-ben Obi-Wané, amikor érezte, hogy Qui-Gonnak bizony nem lesz jó vége. Éppen ezért dicséretes az, hogy Vanth nem hátrált meg, és kiállt Bane ellen. Bár a fejvadász legyűrte, a szememben biztosan nem csökkent a marshall renoméja. Márcsak azért sem, mert gyanús, hogy a helyettes és nem a lassabb reflexei miatt veszített... Amikor a helyettes előrántja a sugárvetőjét, az egy pillanatra odatereli Vanth figyelmét, Bane pedig ezt az elszalasztott pillanatot használja ki, hogy leszedje a marshallt. De lehet, hogy Bane nem akarta megölni Vanth-et (akkor nem a vállát a célozta volna meg, hanem, pl. a fejét), és csak figyelmeztetni akarta Freetownt. Tény, hogy Cad Bane ellen nem sokan nyernének pisztolypárbajban, de kíváncsi vagyok, hogy ez mire lesz elég Boba Fett, Fennec Shand és társaik ellen. A The Bad Batch után alap egy Fennec vs. Bane visszavágó. :) Szerintem Vanth nem halt meg, mert "csak" egy vállast kapott, plusz azonnal ellátták; szemben a helyettesével, akit szitává lőtt a fejvadász. 

 

A Menedék felrobbantására nem számítottam. Gondolom, a pyke-ok kiszagolták, hogy kik tartoznak Boba Fett "bűnbirodalmába", és a tettek mezejére léptek. Nagyon sajnálom, mert hangulatos helyszín volt, jó karakterekkel. Garsa Fwipként Jennifer Beals jól hozta a kantintulajdonos "twi'lek ladyt", de ugyanígy sajnálom a sárga twi'lek szolgálócsajszit, akinek még a nevét sem tudom. :( Pedig odavoltam érte. :D 

16NBhU2.jpg

Meg persze azt a több tucat vendéget, akik még jelen voltak. Max Rebónak vajon volt akkora mázlija, hogy épp szabadnapos volt a robbantáskor? :hmm:

 

Kiváló és sokrétű részt kaptunk, amit nehéz lesz überelni a jövőben. :clap: R2, Luke, Ahsoka, Cad Bane... mindez egyetlen epizódban. Mit akarhatunk még? :) Biztos nem írtam le mindent, amit szerettem volna, de nem akarok reggelig itt ülni, ti meg - gondolom - addig olvasni. :P Ha reális elképzelés egy ilyen epizód, akkor nincsenek komolyabb félelmeim a közelgő sorozatok minőségével kapcsolatban. Nagyon várós a finálé, nem kevésbé a The Mandalorian 3. évada.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

És ezen rész után megkérdezte Ahsokára utalva, hogy "Ki volt az a csaj?"

Pontosan! Egy kezdő rajongónak nem sokat jelenthet Ahsoka, de amit mond (a család régi barátja) az alapján érdekes annyira, hogy utána járjanak ki ő és milyen szerepe volt a múltban.

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Miért ilyen fontos nekik konkrétan a Tatooine? :hmm: Fűszert számos egyéb, sűrűbben lakott bolygón tudnának csempészni, amely független az Új Köztársaságtól, vagy annak befolyása még nem terjedt ki rá. Tény, hogy a csőcselék gyülekezőhelyeként elhíresült Mos Eisley-i űrkikötő kiváló "eladási zóna", Jabba halálával pedig betöltésre váró hatalmi vákuum keletkezett. Ezek persze, hogy kedvező célponttul jelölték ki a sivatagbolygót a Szindikátus számára. Lehet egyéb ok is a pyke-ok motivációja mögött?

Talán mert Jabba halála után könnyű prédának tűnt a bolygó? Egyébként ha egy hutt vezérnek megfelelt a csencselésre, akkor a Pyke-oknak is bőven jó a sötét ügyleteik kivitelezésére.

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, miért titkolják a zöldellő világ nevét.

Először azt hittem a Tython-on járunk. Az a béke és nyugalom ami jellemzi a bolygót, talán még egy másik planétát se jellemzett annyira, mint ezt.

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ahsoka akkor azért nem akarta tanítani Grogut, mert Luke így döntött, nem azért, mert nem érdekli a Jedi Rend sorsa, vagy mert nem akart felelősséget vállalni.

Én ezt úgy értelmeztem, hogy Luke saját döntése volt Grogu kitanítása (nyilván a Yoda nosztalgia miatt is), amibe az, hogy Ahsoka más véleményen van, nem számított. 

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyértelmű, mégsem tolakodó párhuzamok Yoda és Luke dagobah-i jeleneteivel. "There is no try." --> "Don't try." Luke egyensúlyról szóló leckéje az Ep8-at idézte. A Jedik a belső egyensúlyra törekednek, ami nem egyenlő azzal, hogy elutasítják a sötét oldalukat.

Érdekes Luke fekete ruházata is, ami egy Jedi mestertől alapvetően szokatlan, és valamilyen szinten a barátságos tájból is kiemeli. Általa viszont megmaradt az a jelentés, hogy Luke-ban azért megvan a sötétség csírája (ami miatt gyakorlatilag elbukik Ben esetében).

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Groguban rengeteg potenciál van az Új Jedi Rend kapcsán. Rey-jel karöltve létrehozhatnának egy jobb Rendet, ami szakít elődje rákfenéivel. Grogu ráadásul számos történetet tovább adhat majd Rey-nek, akinek még annyi kiindulópontja sincs a Jedi-történelemben való elmerüléshez, mint Luke-nak volt. Úgyhogy, szerintem a logika, a történet és a Kánon is azt kívánja, hogy Grogu a beskart válassza. 

Ezzel az a kis baj van, hogy még Rey idején se lesz Grogu annyi idős, hogy érdemben bármit is tudjon csinálni. :( Szóval ez akármilyen szép és jó is lenne, valószínűleg nem fog bekövetkezni.

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Max Rebónak vajon volt akkora mázlija, hogy épp szabadnapos volt a robbantáskor? 

Lehet, mert ezúttal nem látni a zenekarban. :D 

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

de nem akarok reggelig itt ülni, ti meg - gondolom - addig olvasni.

Reggeli mellé jó volt olvasni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én ezt úgy értelmeztem, hogy Luke saját döntése volt Grogu kitanítása (nyilván a Yoda nosztalgia miatt is), amibe az, hogy Ahsoka más véleményen van, nem számított. 

 

Én is így értelmeztem.

 

Egyébként pedig le a kalappal @Darth Sky, nagyon jó kis összefoglaló volt! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Miért ilyen fontos nekik konkrétan a Tatooine? :hmm: Fűszert számos egyéb, sűrűbben lakott bolygón tudnának csempészni, amely független az Új Köztársaságtól, vagy annak befolyása még nem terjedt ki rá. Tény, hogy a csőcselék gyülekezőhelyeként elhíresült Mos Eisley-i űrkikötő kiváló "eladási zóna", Jabba halálával pedig betöltésre váró hatalmi vákuum keletkezett. Ezek persze, hogy kedvező célponttul jelölték ki a sivatagbolygót a Szindikátus számára. Lehet egyéb ok is a pyke-ok motivációja mögött?

Erről a Ziro.hu-n írtak egy remek cikket.

"Bár az első filmek azt sugallták, hogy a Tatuin a világ vége után jobbra található és ránézésre is jelentéktelen helynek tűnik, a bolygó egy viszonylag fontos pontja a galaxisnak, még akkor is, ha nem a Magvilágok egyike, hanem a Külső Peremvidéken található. Az egyik csücske a Fűszer-háromszögnek és két fontos csempészútvonal fut a közelében: a huttok által felügyelt Triellus Kereskedelmi út, és a Coruscantról a Korélia felé tartó Koréliai Futam, melyet a csempészek egészen a Ryloth-ig meghosszabbítottak."

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekes Luke fekete ruházata is, ami egy Jedi mestertől alapvetően szokatlan, és valamilyen szinten a barátságos tájból is kiemeli. Általa viszont megmaradt az a jelentés, hogy Luke-ban azért megvan a sötétség csírája (ami miatt gyakorlatilag elbukik Ben esetében).

És milyen jól illik ehhez az ep9-ben szintén tőle elhangzott mondat: "Confronting fear is the destiny of the Jedi."

 

 

 

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Meg persze azt a több tucat vendéget, akik még jelen voltak. Max Rebónak vajon volt akkora mázlija, hogy épp szabadnapos volt a robbantáskor? :hmm:

Szerintem volt neki ekkora mázlija. A jelenetben sehol sem látni a kék ormányost.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.