Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az eddigiek alapján a Lucasfilmnek komoly problémát okoz 2020 óta, hogy csináljanak egy SW filmet. Én valahogy nem tudok ilyen bizakodó lenni, hogy "hatalmas dolgok készülnek". Főleg hogy a bejelentett, és csak pletykaszinten létező filmek egyikének nincs kb köze se egymáshoz látszólag, holott Kennedy korábban arról beszélt, hogy van egy roadmap, amibe Patty filmje nem illik beke, Taika filmje meg igen. 

 

Na ez a roadmap az, amiből eddig semmi nem látszik, még pletykák szintjén sem.

Valami koncepció mentén készülnie kell, mert az, hogy csináljunk egy SW filmet a vakvilágba, nem fog működni. Jenkins filmjéből én nem lennék szomorú ha nem lenne semmi. Ott már eleve az alapkoncepció se tetszik. Taika filmjéről meg annyit tudunk, hogy most találja ki a sztorit....ez se hangzik túl jól. Ez a Lindelof dolog annak ellenére izgalmasabb mindegyik "projektnél", hogy alig jött még be a köztudatba. Már maga a fickó személye miatt is.

 

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nekem is ez jutott eszembe. A folytatás-trilógia még mindig túl megosztó, és nem történt meg az a rehabilitáció, ami az előzményeknél végbement. Egy Skywalker kora utáni filmmel még várni kellett volna az évtized végéig. Addigra A mandaloiri és a társai felemelik ezt a korszakot. Tényleg egy teljesen más korszakban játszódó filmmel kellett volna újra nyitni.

 

2005 után is kellett várni 10 évet amíg a felnőtt a PT generáció. Most szerintem ennyit nem kell várni, max. más mozifilm jöhet. Amúgy sokan szeretik az ST-t is, csak szokás szerint ők a halk többség...

 

Az ST utáni időszak azért lenne jó, mert üres papírra lehetne rajzolni. Megmondom őszintén engem a régi sith-jedi háborúk nem érdekelnek. Tudjuk mi lett a vége, igazán semmi izgulni való nincs rajta. Most azért, hogy láthassunk egy rakás fan service-t elég lenne abból TV sorozat is, a mozivásznat hagyják meg az izgalmasabb dolgoknak. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Én annyira nem adnék ezekre, várjuk csak türelemmel a Celebrationt. Kb mikor várható annak részletes programja, március?

Az előző Celebrationnél a panelek 1 hónappal előtte jöttek ki. A résztvevőket pedig 2-2,5 hónappal.

 

Szóval leghamarabb február végén számítok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tényleg egy jó kérdés, hogy a régi Jedi-Sith háborúkat, valamint a legősibb időket - Jedik eredete, Sithek eredete...stb. kiket érdekelne. Érdekes lenne ez ügyben egy szélesebb körű felmérés. Kíváncsi lennék az eredményére. Én személy szerint azt tapasztalom, hogy a legnagyobb érdeklődést a régi idők iránt mutatják a Star Wars-t kedvelők elsősorban. Még a Köztársaság Fénykorát is sokszor éri az a bírálat, hogy nem elég merész időben, még így is túl közel van a filmekhez - szerintem pont jó helyen van. Vagy ha már a Skywalker kora utáni időszakról beszélünk, akkor a távoli jövő, több évtizeddel, évszázaddal a 9. rész után eseményekre lennének kíváncsiak. Persze ezek az én tapasztalataim, kérdezősködéseim eredménye. Ezért lenne jó, egy szélesebb körű felmérés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az tényleg egy jó kérdés, hogy a régi Jedi-Sith háborúkat, valamint a legősibb időket - Jedik eredete, Sithek eredete...stb. kiket érdekelne. Érdekes lenne ez ügyben egy szélesebb körű felmérés. Kíváncsi lennék az eredményére. Én személy szerint azt tapasztalom, hogy a legnagyobb érdeklődést a régi idők iránt mutatják a Star Wars-t kedvelők elsősorban.

Szerintem erre lenne a legnagyobb kereslet. Viszont fontos, hogy ne kövessék el ugyanazt a hibát, mint a Legendsben, és ne tegyék túl erőssé a karaktereket. A Star Wars-Saga meghatározó szereplője Anakin Skywalker, de az egész sztorija eltörpül, ha élt néhány ezer évvel előtte egy Revan vagy egy Vitiate, aki egy csettintéssel bolygókat képes kiirtani. Ha jól átemelik és hozzáigazítják ezeket a karaktereket az új kánonhoz, akkor nagyon jó lehetne egy ilyen sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Iqvi írta:

Inkább csinálják meg azokat amiket még anno az Investor Day-en jelentettek be. Ha az megy akkor semmi bajom nem lesz az új bejelentésekkel. 

Nagyrészük már elkészült és bemutatták vagy jelenleg az utómunkálatokat végzik. Nézzük csak miket jelentettek be anno:

 

- Mandi következő fejezete --> ez ugye később a BOBF lett, ami ki is jött

- Ahsoka --> nyáron érkezik

- Rangers of the New Republic --> erről úgy emlékszem legutóbb 2021 novemberében volt szó, de ott pont azt mondta Kennedy, hogy a sorozat írásához hozzá se kezdtek, Carára fókuszált volna és végülis az ötleteket felhasználják majd a későbbi sorozatokra.

- Andor --> már kijött az első évad, a második és egyben záró évad 2024-ben jön. :)

- Obi-wan Kenobi --> tavaly jött ki, szóval pipa.

- Visions --> 2021-ben jött ki, tavasszal pedig érkezik a 2. évada, szóval ez is megvolt.

- Bad Batch --> nemhogy már kijött, jelenleg már a 2. évada folyik. Pipa.

- The Acolyte --> forgatják, 2024-ben premier.

- Droid Story --> ez tkp. egy special, de a bejelentés óta semmit se tudunk róla. Lehet kaszálták, lehet jönni fog.

- Lando --> tavasszal még úgy fogalmazott Kennedy, hogy Donald Gloverre várnak. Aztán kitudja, hogy mi a helyzet. Mondjuk Ron Howard szerint jelenleg nincs prioritásban a Solo 2. Elképzelhető, hogy a Lando egyfajta folytatás, amin Glover rá nem érése akadályoz? Kitudja.

 

Szóval 1-2 projekt állását eltekintve minden megvolt már. Meg ugye ezeken kívül kaptunk egyebeket is (Skeleton Crew, TOTJ), szóval pont itt lenne az ideje egy következő bejelentésnek, mert élőszereplős felvonulásban a jövő év úgy-ahogy látszódik (Acolyte, Andor 2. évad és talán egy Mandi 4. évad?), de utána vakvágány van, csak találgatások vannak.

 

(Direkt nem írtam a filmeket, mert az eddig is ingoványos talaj volt, persze ez idén változhat, meglátjuk.)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem én írtam korábban, hogy a Skeleton Crew szerintem a Rangers helyett van. Én a Rangers címéből arra következtetek, hogy dióhéjban az lehetett volna a sztorija, hogy a Köztársaság felderítői találnak valamit az Ismeretlen Régiókban. Na mármost ha Skeleton Crew-ról igazak a szivárgások, és arról szól, hogy

 

Spoiler

Gyermekek tévednek el az Ismeretlen Régiókban, és Jude Law karaktere keresi őket, továbbá a sorozatból kiderülő infók nagy hatással lesznek a Mandalorian 4. évadára, én kb úgy rakom össze a képet, hogy itt derülnek majd ki azok a dolgok, amik amúgy a Rangersben lettek volna

 

Meg egyébként az is elég gyanús, hogy a Rangers "kaszája" után bejelentenek a semmiből egy teljesen új Mandoverse sorozatot, holott már 2020 végén le volt fektetve milyen sorozatokat kapunk ennek égisze alatt. És a Skeleton Crew akkor még sehol nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

- Lando --> tavasszal még úgy fogalmazott Kennedy, hogy Donald Gloverre várnak. Aztán kitudja, hogy mi a helyzet. Mondjuk Ron Howard szerint jelenleg nincs prioritásban a Solo 2. Elképzelhető, hogy a Lando egyfajta folytatás, amin Glover rá nem érése akadályoz? Kitudja.

Lehet, hogy nem leszek népszerű ezzel a véleményemmel, de én annak örülnék a legjobban, ha ezt az egész Donald Glover-féle Landót elfelejtenék. Én már a Solo előtt is ismertem valamennyire Glover rapper/komikus munkásságát, és a film nézése közben borzasztóan kizökkentett. Nem tudtam benne Lando Calrissiant látni, Donald Glovert láttam, ahogy jelmezben bohóckodik. Annak idején Lucas is ezért castingolt teljesen ismeretlen színészeket minden szerepre. Ráadásul ha megnézitek a mostanában megjelenő képregényeket, akkor a fiatal Han-t is már inkább újra Harrison Ford-ként mint Aldenként ábrázolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Whill írta:

Annak idején Lucas is ezért castingolt teljesen ismeretlen színészeket minden szerepre.

Alec Guinness már elismert Oscar-díjas szinész volt amikor megkapta Obi-Wan szerepét :) A Tarkint játszó Peter Cushing pedig gyakorlatilag a Hammer stúdió sztárja volt: alig volt olyan filmjük amibe ne rakták volna bele.

A prequeleket már nem is említve. Samuel L. Jackson ugyebár nem volt épp egy ismeretlen arc, amikor Windu lett. Christopher Lee pedig épp karrierje másodvirágzását élte amikor Dooku-t alakította.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Alec Guinness már elismert Oscar-díjas szinész volt amikor megkapta Obi-Wan szerepét :) A Tarkint játszó Peter Cushing pedig gyakorlatilag a Hammer stúdió sztárja volt: alig volt olyan filmjük amibe ne rakták volna bele.

A prequeleket már nem is említve. Samuel L. Jackson ugyebár nem volt épp egy ismeretlen arc, amikor Windu lett. Christopher Lee pedig épp karrierje másodvirágzását élte amikor Dooku-t alakította.

Jó, nem gondoltam át azt a mondatot, de azért remélem érthető, hogy mire akartam vele kilyukadni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Alec Guinness már elismert Oscar-díjas szinész volt amikor megkapta Obi-Wan szerepét :) A Tarkint játszó Peter Cushing pedig gyakorlatilag a Hammer stúdió sztárja volt: alig volt olyan filmjük amibe ne rakták volna bele.

A prequeleket már nem is említve. Samuel L. Jackson ugyebár nem volt épp egy ismeretlen arc, amikor Windu lett. Christopher Lee pedig épp karrierje másodvirágzását élte amikor Dooku-t alakította.

McGregor és Liam Neeson is ismert volt, Natalie Portman mellett. :) Neeson ráadásul Oscar jelöléssel is büszkélkedett akkor már a Schindler listájáért. 

 

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Jó, nem gondoltam át azt a mondatot, de azért remélem érthető, hogy mire akartam vele kilyukadni. 

Ez Lucas-nál főleg az OT időszakában volt szempont. Bár arra kínosan ügyelt, hogy ha még ismert is egy színész, ne beskatulyázottat válasszon. Pl. Tom Cruise-t sose tudnám elképzelni egy SW-ben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Whill írta:

Én már a Solo előtt is ismertem valamennyire Glover rapper/komikus munkásságát, és a film nézése közben borzasztóan kizökkentett. Nem tudtam benne Lando Calrissiant látni, Donald Glovert láttam, ahogy jelmezben bohóckodik.

Anno én is így voltam Harrison Forddal: Han Solo-ként ismertem meg, eleinte nehéz volt benne Indiana Jones-t látni. Eleinte, vagyis a Frigyláda első negyedórájában. :) Aztán ő abban a filmben Indy lett.

Glover elsősorban nem színész, emiatt talán kevésbé tudja ezt a karakterességet megoldani, hogy azonosulni tudj vele az adott szerepkörében. Tehát itt nem azzal van gond, hogy mást is csinál, hanem hogy nem annyira profi színész. Viszont önmagában nézve olyan szuperjó Lando volt, hogy nálam jöhet vele egy Lando sorozat. Mondjuk én nem ismertem egyéb tevékenységét, így biztosan könnyebb a dolgom.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Whill írta:

Ráadásul ha megnézitek a mostanában megjelenő képregényeket, akkor a fiatal Han-t is már inkább újra Harrison Ford-ként mint Aldenként ábrázolják.

Az valószínűleg néhány évvel játszódik az ANH előtt, és már inkább Harrison, mint Alden amúgy is. De igen, az, hogy kijött a képregény, azt mutatja, hogy filmes-tévés fronton nem nagyon akarnak kezdeni semmit Han Solo ezen korszakával, mert általában az ilyeneket addig tilos megpiszkálniuk a képregényeseknek, amíg a filmesek foglalkoznak vele (elsősorban ezért játszódik a legtöbb képregény a IV-VI között, és ezért foglalkoztak a könyvek, képregények a IX. rész megjelenéséig olyan sequel karakterekkel, akikről nem akartak nagy revealt a filmekben: Phasma, Poe; majd a IX. után kijött Kylo backstory-ja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint nagyon szeretem Glover Landóját és miatta bízom a sorozat elkészültében.

Mondjuk az ilyen prequeles témáknál sajnos kellemetlen hátulütő, hogy a karakter fiatalabb énjét alakító fiatalabb színész nem bújhat bele végtelen sokáig a karakter fiatalabb változatában. Itt van Alden Ehrenreich, aki már 33 éves. Harrison Ford 34 éves volt, amikor elkezdték forgatni az A New Hope-t. S bár lehet csalni néhány évet, azért sokat nem, legalábbis CGI nélkül. Ehrenreich lényegében nem is olyan lassan beleöregszik az OT-s Han szerepébe. Mivel már a fiatal változatként is fújtak rá (sajnos, pedig szerintem ő is remekelt), kétlem, hogy valaha is esélyt kapna egy OT-s Han alakítására. De ugyanígy Donald Glover sem áll annyira jól. Most 39 éves, Billy Dee Williams 42 volt az ep5 forgatásakor.

Pár évet el lehet mismásolni, de azért sokat nem, szóval Glover és Ehrenreich szerintem kábé 5, de maximum 10 éven belül teljesen kiöregszenek a fiatal Lando és Han szerepéből, arra meg ennek a két színésznek szerintem esélye sincs, hogy olyan korszakban alakítsák eme karaktereket, amikor Billy Dee és Ford formálták meg, azaz az OT és az ST érájában. Ők nem Ewan McGregor, aki jobban összeforrt Obi-Wan Kenobi karakterével, mint Alec Guiness. Talán Glovernek lesz még lehetősége a Lando-sorozatban, mert őt jobban fogadták a Solo kritikusai is, de Ehrenreich esélytelennek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Glover szerintem jobb szinész mint Billy Dee volt. Én Glovert a Community sorozatban ismertem meg. Ott egy teljesen más karaktert hozott egészen jól.

Glover nálam is remek Lando volt, néhol még a hangja is ugyanaz. De megértem ha valakinek más művekből rögzült be és ezért zavaró. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Gabriel Luna (The Last of Us, Agents of S.H.I.E.L.D., Terminator: Dark Fate) a The Last of Pods podcastban (comicbook.com és az Entertainment Tonight közös programja) vendégeskedett ahol többek között arról kérdezték, hogy lenne-e más nagyobb franchise-nak a tagja. Gabriel erre azt válaszolta, hogy szívesen bekerülne a Star Warsba.

 

Az interjúban elárulta, hogy korábban már írt egy levelet Dave Filoninak személyesen, ahol megkérte, hogy ha eljön az idő, reméli, eljátszhatja Ezra Bridger karakterét, akit - Luke Skywalker mellett - a kedvenc SW karakterének tart. (Aztán kijavította magát, R2, Luke és Ezra a kedvencei) Ezt még évekkel korábban tette, amikor még nem tudta, hogy valaha is terveznek Ezrával valamit élőszereplős kivitelben.

 

Mivel a szerep elkelt (még nincs bejelentve, de Eman Esfandi a befutó), Gabriel egy másik szereplőt is megemlített:

"Ugyanakkor természetesen nagy rajongója vagyok az új Köztársaság Fénykora dolgoknak. Nem akarom most itt megemlíteni, de van ott egy másik nagyszerű karakter, akire szerintem lehet, hogy ráhajózok."

Miután megkérdezték tőle, hogy ki is ez a karakter, Gabriel ezt válaszolta: "Elzar Mann."

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.