Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, én már ott elakadtam, hogy az egész idővonal megváltozott, mert most a Csillagpusztító és nem a Halálcsillag felrobbanása a 0. pont. Mintha nem lehetne használni mindkettőt... :roll: Van különbség a kettő között?

- A Halálcsillag 34 évvel pusztult el a Csillagpusztító előtt.

- A Csillagpusztító 34 évvel pusztult el a Halálcsillag után.

Eszem megáll... :facepalm:

A kommentek között sikerült azt kihozni ebből az embereknek, hogy a Disney azt akarja, hogy "minden az ő trilógiájuk körül forogjon" :facepalm:

 

Amúgy különbség az van, mert mindenből ki kell vonni 34 évet :D a TPM pl. BSI 66 így :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na, én már ott elakadtam, hogy az egész idővonal megváltozott, mert most a Csillagpusztító és nem a Halálcsillag felrobbanása a 0. pont.

De még le is írják az Enciklopédiában, hogy miért használják az új számítást, amiből az is kitűnhet, hogy ez csak ideiglenes! Ami kicsit is szembe megy a szentháromsággal azt azonnal a földbe tiporja a sok barom. Mert ugye a Yavin IV-es csata az univerzum közepe, a Star Wars Jézus születése, hogy mindent onnan kell számolni. :facepalm: 

  • Szomorú 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De még le is írják az Enciklopédiában, hogy miért használják az új számítást, amiből az is kitűnhet, hogy ez csak ideiglenes!

És mi ez az ok?

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ami kicsit is szembe megy a szentháromsággal azt azonnal a földbe tiporja a sok barom. Mert ugye a Yavin IV-es csata az univerzum közepe, a Star Wars Jézus születése, hogy mindent onnan kell számolni. :facepalm: 

Mondjuk OT fanok ide vagy oda, nem lenne egyszerűbb, ha csak egy időszámítást használnának? Nekem aztán mindegy, hogy mi, felőlem aztán lehet Kylo és Luke "párbaja" is csak legyen konstans, mert ahogy írjátok minden enciklopédia könyvben más és ez azért elég kuszának tűnik nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindegy? :) Úgy is tudod miről van szó, a viszonyítási alap annyira nem is érdekes. 

 

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

És mi ez az ok?

"Mivel történetünk a jelenlegi galaktikus konfliktusra vonatkozik, a kulcseseményeket a Starkiller-incidenshez viszonyítjuk, a fegyver elsütésének pillanatához, amely megsemmisítette a Hosnian-rendszert, és ezzel jelezte az Első Rend elleni nyílt harc kezdetét."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem mindegy? :) Úgy is tudod miről van szó, a viszonyítási alap annyira nem is érdekes. 

Olyan szempontból mindegy valóban, hogy egy egyszerű összeadás/kivonás ahogy @Dzséjt is írja, de ha veszel egy díszpárnát a boltban azt se úgy van, hogy van a cipzáros huzat, mellé meg megkapod egy zacskóban a tömő anyagot, hogy tedd bele otthon az se tart semeddig, de azért mégis na. :) 

Azért a viszonyítási alap fontos tud lenni néha :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A viszonyitási alap pedig meg is van: hisz a Star Wars műveknél a Yavini csatához viszonyitják az eseményeket. Ez egy biztos pont, ezen senki nem is változtatott.

Az enciklopédia nem vezet be új időszámitást csak leirja hogy a Starkillerhez képes mikor történtek a trilógia fő eseményei. Ettől csak átlathatóbb lesz a könyv például azoknak akik nincs benne a kánonban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy amíg a filmekben a szereplők nem mondanak évszámokat (márpedig eddig tudtammal semmilyen műben nem mondtak), addig tökmindegy, hogy a rajongó mihez viszonyít. Nem oszt nem szoroz mi a nulla, az a lényeg, hogy két adott esemény között mennyi idő telik el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy honnan van ez a Yavini csatától számolás? Csak annyi, hogy a 4. résszel kezdődött a széria és ezt adták meg? :)

 

De igaz amit Yoda mond, ha majd elhangzik egy hivatalos évszám, akkor lehet korrigálni. Addig meg mindenki azt használ, amit akar. Hiszen eddig volt már minden: Yavini csata, Lothali időszámítás, Kessel futam, most Starkiller bázis, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A yavini csatának is legalább ugyanennyi értelme van ebből a szempontból. először csillant fel a remény, hogy Birodalom legyőzhető egy új korszak kezdete, mert még ez előtt senki nem gondolta, hogy ez lehetséges.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 először csillant fel a remény, hogy Birodalom legyőzhető egy új korszak kezdete, mert még ez előtt senki nem gondolta, hogy ez lehetséges.

Természetesen kivételt képeznek azokat, akik 19 éven át lázadoztak a Birodalom ellen ebben a hitben. :evil:

Engem nem zavar ez a Yavin Előtt és Után dolog, de valószínűleg csak azért, mert teljesen megszoktam. De ugyanígy hozzászoknék bármilyen más időszámításhoz is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban egy teljesen másik csoport felszabaditott egy egész bolygót (Lothalt), de úgy hogy aztán a Birodalom a fennállása maradék éveiben arra se mert szagolni :P Nem akarom persze teljesen elvitatni Yavin jelentőségét mert fontos volt de időszámitási alapnak elég karcsú. Csak egy fontos csata. Csatákhoz nem szoktak időszámitást rendezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A yavini csatához kötött időszámítás alapja minössze az, hogy az első bemutatott SW filmen keresztül ekkor kapcsolódtunk be a messzi-messzi galaxis életébe, történelmébe, de ez ha logikusan vesszük már akkor felülbírálható lett volna, amikor a PT elkészült, hiszen kronológia szerint onnantól kezdődött a történet. De gondolom mindenki úgy volt vele, hogy ezzel úgyis vége a Saga-nak, nem érdemes variálni.

Aztán a Disney hagyománytiszteletből már nem módosított, mert az ST mégiscsak a Saga tényleges befejezése, ne legyen emiatt a régi rajongóknak problémája, ha már a Legends kategória megalkotása ugyis kiverte a biztosítékot. 

Ma már kissé nehézkes ennek az időszámításnak a használata, pont mert nem a PT legelejétől indul, és érthető, hogy azoknak, akik a PT-vel, vagy pláne az ST-vel kapcsolódtak be, érthetetlen is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha a pletykák igaznak bizonyulnak akkor a PT elé is érkezik film, akkor az megint nem lenne jó sőt az sem kizárt, hogy ha abból tényleg film lesz később nem készítenek másik filmet korábbi korszakban. Szerintetek mi lehetne in-universe akkora léptékű esemény ami megérdemelné az időszámítás kezdőpontját? Pl. Az első tudatos Erőhasználók megjelenése?  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most az alábbiakat tudom elképzelni, mint 0. év:

 

1. A sithek "kiirtása" és a Galaktikus Köztársaság megalakulása

Ez szerintem evidens, elég nagy dolog lehetett akkoriban, a jedik nyertek, a Köztársaság megalakult, stb.

 

2. A sith végső bukása ala. EpIX

Véget ér ezzel a sithek korszaka, nincs több sith, nincsenek Skywalkerek - vérség alapján - ezek után kezdődhet minden. Ami előtte van, az a sithek/jedik és egyéb események tömkelege, ami meg utána van, az majd kiderül. :)

 

3. Akár a jedik megjelenése is lehet kezdési pontnak tekinteni. :)

 

Az alábbi néhány opció kisebb mértékű:

4. A Birodalom megalakulása

5. A Birodalom leverése

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én most az alábbiakat tudom elképzelni, mint 0. év:

 

1. A sithek "kiirtása" és a Galaktikus Köztársaság megalakulása

Ez szerintem evidens, elég nagy dolog lehetett akkoriban, a jedik nyertek, a Köztársaság megalakult, stb.

 

2. A sith végső bukása ala. EpIX

Véget ér ezzel a sithek korszaka, nincs több sith, nincsenek Skywalkerek - vérség alapján - ezek után kezdődhet minden. Ami előtte van, az a sithek/jedik és egyéb események tömkelege, ami meg utána van, az majd kiderül. :)

 

3. Akár a jedik megjelenése is lehet kezdési pontnak tekinteni. :)

 

Az alábbi néhány opció kisebb mértékű:

4. A Birodalom megalakulása

5. A Birodalom leverése

A második ponthoz: Palpatine végleg kimurdelt (remélem), de maga a sith szerintem tovább fog élni és virulni, mert biztosan lesznek olyan erőhasználók, akik szeretnek majd gonoszkodni. 

 

Maga az időszámításhoz: nekem tök mindegy, mikortól számítják. Amúgy is el tudom helyezni a kánon műveket. De üsse kavics, legyen a nyugvó pont a Yavin melletti csata. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.