Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Paramount Channel ma estétől műsorra tűzi a Star Wars filmeket. Tudjuk ennek a hátterét? Tudtommal a Paramount (még) nem tulajdona a Disney-nek. 

Miért kéne Disney-tulajdonban lennie?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy csatorna fizet eleget, akkor leadhatják. Szerintem :) De ha jól tudom csak a TFA-ig fogják leadni őket, nem? (RO és Solo nélkül) Az annál újabb filmek vetítési jogait már lehet pénzért se engedték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha egy csatorna fizet eleget, akkor leadhatják. Szerintem :) De ha jól tudom csak a TFA-ig fogják leadni őket, nem? (RO és Solo nélkül) Az annál újabb filmek vetítési jogait már lehet pénzért se engedték.

Csak a hetedikig. De a Solo lesz az Rtl-en, és remélem nemsokára Ep8 is.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Pildi írta:

Mindig örülök, ha leadják a Saga filmeket tévében, pláne ha ilyen szép sorban, de ha lehetőségem van éppen nézni, akkor beteszem a lemezeket. :)

Nekem nincs meg lemezen a Saga, ezért most elterveztem hogy felveszem az összes filmet amit lefognak adni, hogy a Disney+ hazai indulásáig meglegyenek normális minőségben is a filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Nekem nincs meg lemezen a Saga, ezért most elterveztem hogy felveszem az összes filmet amit lefognak adni, hogy a Disney+ hazai indulásáig meglegyenek normális minőségben is a filmek.

Nagyon jól teszed. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekem is volt egy kollégám, aki azért kívánta más halálát, mert neki nem tetsző filmet (Ridley Scott - Prometheus) készített. Nem is értem, hogy lehet valaki emberileg ennyire legalja... dühítő és elszomorító is egyben.

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

Simán fel kéne jelenteni életveszélyes fenyegetés miatt.

Azt hittem, a shotgunos megoldást javaslod. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nemrég botlottam egy videó "kritikába", ami a Skywalker korát helyezi a középpontba. Kb. egy órás, de 10 percig bírtam. Kár volt belenézni is. Kb. kétpercenként volt a filmmel kapcsolatban valami fikázni valója. Aztán leírtam, hogy sok negatív észrevételét rá lehetne húzni a régi filmekre is. Erre persze voltak olyanok, akik teljesen felháborodtak. Az egyikük esete igazán különleges. Szerintem klinikai eset. A molyon már jó ideje látom, hogy minden héten van valami Disney SW alkotásokkal kapcsolatos gyalázkodása. Na most már, most a következőkig jutott el a dolog. Leírta, hogy akik bármit is szeretnek az elmúlt évek SW filmjeiből, azok agymosott Disney rajongók, tönkreteszik a SW-t, torz értékrendjük van, eltévelyedett bárányok. A jó oldalon azok állnak, akik csak a régi filmeket szeretik. (Azon belül is csak a klasszikus trilógiát.) Fontosnak tartja a kampányát, tehát azt, hogy millió egyszer le kell írni a Disney SW értételen. Rá kell ébreszteni a fiatalokat, hogy az új filmek hulladékok, károsak az egészségre, a jellemfejlődésre. A harcát pedig a rasszizmus és az antiszemitizmus elleni kampányhoz hasonlította, szent ügynek tartja.:facepalm::facepalm::facepalm:

 

Ilyen beteg emberrel én még életemben nem találkoztam. Eddig is biztos voltam benne, hogy a haterek gyűlölet kampánya agymosását szolgál, de most botlottam bele először olyanba, aki ezt nyíltan leírta.

Komolyan sokszor féltem az embereket, főleg a fiatalokat az ilyen elmebeteg hülyéktől. Félek attól, hogy komoly lesz a hatásuk és a romboló tevékenységük a 20-as évek filmjeiben fejti ki hatását. Remélem ez nem következik be.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
  • Szomorú 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A baj a negatív visszhangkamrával van, amiről Bomarr is írt egyszer. Ezek a beteg barmok csak még jobban felerősítik. A Skywalker koránál is csökkentek a bevételek tudtommal. És a negatív visszhangkamra is hatással lehetett erre. Én attól félek, hogy ezeknek az idiótáknak a hisztikampánya csak még súlyosabb lesz. Attól félek, hogy következő SW filmnél még kevesbb lesz a néző, a bevétel, és így tovább fimről filmre. Attól, hogy talán ezek pusztító és mérgező hatására 10 év múlva talán már egyik fim bukik meg a másik után.

Nagyon remélem, hogy ez csak rémlátomás, és csak én látom a hangoskodókat hangosabbnak a kelleténél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom az Otherworld-ös videóba futottál bele ugye? Egy facebook csoportban is épp erről megy a vita, de ott szerencsére az értelmesebbje képviselteti magát. Én már személy szerint óckodok mindenfajta Star Wars kritikától a neten, mert képtelen vagyok szembenézni az esetleges gyűlölködéssel. Ezért se követem már rendszeresen a Retroshockot és az Otherworld-öt például. Egyedül a Vdrome csatornát tartom normálisnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A baj a negatív visszhangkamrával van, amiről Bomarr is írt egyszer. Ezek a beteg barmok csak még jobban felerősítik. A Skywalker koránál is csökkentek a bevételek tudtommal. És a negatív visszhangkamra is hatással lehetett erre. Én attól félek, hogy ezeknek az idiótáknak a hisztikampánya csak még súlyosabb lesz. Attól félek, hogy következő SW filmnél még kevesbb lesz a néző, a bevétel, és így tovább fimről filmre. Attól, hogy talán ezek pusztító és mérgező hatására 10 év múlva talán már egyik fim bukik meg a másik után.

Nagyon remélem, hogy ez csak rémlátomás, és csak én látom a hangoskodókat hangosabbnak a kelleténél.

Szerintem kár ezen aggódni, túl nagy hatásuk nincs az SW-re. Akit meg ilyenekkel befolyásolni lehet annak már amúgy is arra hajlott a véleménye. :)

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Gondolom az Otherworld-ös videóba futottál bele ugye? Egy facebook csoportban is épp erről megy a vita, de ott szerencsére az értelmesebbje képviselteti magát. Én már személy szerint óckodok mindenfajta Star Wars kritikától a neten, mert képtelen vagyok szembenézni az esetleges gyűlölködéssel. Ezért se követem már rendszeresen a Retroshockot és az Otherworld-öt például. Egyedül a Vdrome csatornát tartom normálisnak.

Rixon és ziro. Én ezeket figyelem, de a külföldi oldalakból is van jó pár normális. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Gondolom az Otherworld-ös videóba futottál bele ugye? Egy facebook csoportban is épp erről megy a vita, de ott szerencsére az értelmesebbje képviselteti magát. Én már személy szerint óckodok mindenfajta Star Wars kritikától a neten, mert képtelen vagyok szembenézni az esetleges gyűlölködéssel. Ezért se követem már rendszeresen a Retroshockot és az Otherworld-öt például. Egyedül a Vdrome csatornát tartom normálisnak.

Igen abba. Egyetértek, lassan az ember már nem meri elmondani, hogy neki tetszett a film. De szerintem érdemes leírni és elmondani, hogy tetszett. Hadd lássák, hogy nem mindenki utálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A baj a negatív visszhangkamrával van, amiről Bomarr is írt egyszer. Ezek a beteg barmok csak még jobban felerősítik. A Skywalker koránál is csökkentek a bevételek tudtommal. És a negatív visszhangkamra is hatással lehetett erre. Én attól félek, hogy ezeknek az idiótáknak a hisztikampánya csak még súlyosabb lesz. Attól félek, hogy következő SW filmnél még kevesbb lesz a néző, a bevétel, és így tovább fimről filmre. Attól, hogy talán ezek pusztító és mérgező hatására 10 év múlva talán már egyik fim bukik meg a másik után.

Nagyon remélem, hogy ez csak rémlátomás, és csak én látom a hangoskodókat hangosabbnak a kelleténél.

Azért erre minden esély megvan. Mindannyian emlékszünk, hogy miket írtak az előzmény trilógiára és meg is látszik, hogy azóta milyen filmek készültek.

Az inverzei az ep1-3-nak filmkészítésben, látványban, hangulatban.

 

Illetve ez itt vitatárgya de az ep9-en is meglátszik az, amit az ep8-on fikáztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a reakciós filmgyártás (amikor a kritikai nyomásnak engedve változtatnak a következő részre a történet elemein) egyre gyakoribb lesz, nem csak a SW-ban, hanem minden más nem független filmnél. Kevés az olyan tökös rendező, aki bemutat a nézőknek és a forgalmazónak, aki pedig megpróbálja, azt nagy valószínűséggel kirúgják majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű dolog ez, gyakorlatilag pszichológia. Minden csalódás egyfajta trauma, amiket az ember szeret kibeszélni, kiírni magából. Emellett az emberek általában szeretik hallatni a véleményüket. Ezen két dolog összekötésére ad az internet tökéletes lehetőséget.

Viszont azt is tudjuk, hogy a vélemény olyan, mint a segglyuk, tehát ha csak elmondod, hogy neked ez vagy az nem tetszik, abból kevésbé lehet tartalmat gyártani és megmozgatni a közösséget. Nem véletlenül van nagyon kevés olyan tartalom, ami egyértelműen szubjektív dolgokról szól. Pl. ahol arról ír beszél vki, hogy neki milyen ételek ízlenek vagy milyen csajok tetszenek. Mert ugye elég érdektelen azt taglalni, hogy milyen baromi finom a krumplis tészta, nincsen közös megértés és alap, amire fel lehetne húzni egy ilyen gondolatmenetet. Ez egy egyszerű közlés lenne, hogy Jóska szereti a krumplis tésztát, de az meg ugyan kit érdekel.

 

Emiatt igyekeznek olyan irányba tolni a véleménykifejtést, amiből diskurzus lehet, ami felkelti az érdeklődést. Egy bonyolultabb téma kapcsán már hosszasan ki lehet fejteni a szubjektív dolgokat, lehet belőle érdekes tartalmat gyártani, de a probléma jellege hasonló az előzőekhez. Szubjektív dolgokról ugyanis logikai értelemben haszontalan vitázni, mert se konszenzus nem fog kialakulni, se meggyőzni nem lehet a másikat. Vagy legalábbis nagyon ritka esetben. 

Tisztán szubjektív témáról diskurálni csak érzelmi síkon értelmezhető értelmes és hasznos tevékenységnek, hiszen arra irányul, hogy egy másik ember látásmódját, véleményét, világnézetét, ízlését megismerd. Ez értelemszerűen csak akkor fog működni, ha igazán érdekel az a másik ember. Márpedig random internetes tartalomgyártók hiába szeretnék elhitetni a világgal, hogy ők önmagukban is érdeklik az embereket, ez valójában egy jóval szűkebb rétegre igaz, mint amiből kellő minőségben meg tudnának élni.

 

Itt érkezünk el oda, hogy össze kell mosni a szubjektivitást az objektivitással, mert abból már elindul a haddelhadd. Ráadásul ez pszichésen is fontos, mert ezzel igazolni tudod a véleményed "helyességét". Ha azt mondod, hogy neked ezért vagy azért vmi nem tetszett, azzal nem mondtál sokat, igazából ilyet bárki tud mondani. Mivel egy szubjektív dolog, így a tényleges valóságtól független, nem lehet az igazságtartalmát vagy jogosságát értelmezni, hiszen nincs hozzá kontextus. Ezekből fakadóan ez a világnak egy jelentéktelen dolog.

De az emberek legtöbbször nem akarnak jelentéktelen tartalmakat készíteni, így a szimpla véleménykifejtés helyett általános igazságokat és ítéleteket osztanak meg, ezek értékét viszont már leginkább az határozza meg, hogy mennyire tudja indokolni, alátámasztani. És minél nagyobb horderejű témáról állítasz minél erősebb és szélsőségesebb véleményt, annál jobban meg kell érvelned ezt ahhoz, hogy hiteles legyen.

Az ugye nem lesz hiteles, hogy egy teljes filmről kiemeled, hogy egy értéktelen fos, aztán felhozol 2-3 kivetnivalót, mert ezzel max. azt bizonyítod, hogy a film nem tökéletes, nem olyan jó, de ahhoz kevés, hogy fosnak tituláld. Ha készítesz egy másfél órás videót vagy írsz róla egy 5 oldalas kritikát, az már vmi, azzal már célt lehet érni. Itt már csak az lenne a fontos, hogy valós dolgokat állíts benne, csak ugye itt csap pofán az élet, mert egy ekkora terjedelmű anyagot megtöltő negatív halmazt nem tudsz összeszedni.

De elismerni, hogy tévedtél, és valójában csak arról van szó, hogy neked nem tetszett vmi, vagy épp az a pár hiba/hiányosság neked sokkal jobban fájt, emiatt elrontotta az összképet, az meghasonlás lenne. Helyette elkezd az ember mindenféle hülyeségbe belekötni, tárgyi tévedésekkel operálni, torzítani stb., hogy legalább egy kívülről első pillantásra igényes és logikusan felépített kritikának tűnjön, amit készített.

 

Mindez pedig azért válik be és működik az emberi közösségekben, mert egy csomó hasonló ember van, akinek az a vmi nem tetszett. Ők ugyanúgy keresik a fenti önigazolást, csak épp nincs hozzá kedvük/idejük/tehetségük, hogy ezt szavakba öntsék. Ellenben, ha vki megteszi nekik, akkor hálásak ezért és a tenyeréből esznek. A hülyeségeket, ellentmondásokat és igaztalanságokat pedig azért nem veszik észre, mert nem akarják.

Tudatosan vagy tudatalatt elkerülik azt a negatív élményt, hogy egy ilyen "kritika" szétszedésével lényegében a saját maguk álláspontját is romokba döntsék. Az élet elébük tesz egy quick win opciót, nyilván lecsapnak rá, átveszik a mantrát. Még akkor is, ha nem teljesen értenek egyet mindenben a tartalmával, mert még mindig egyszerűbb a saját álláspontjukat kicsit hozzásimítani egy ilyen egyébként szexinek és igényesnek tűnő kritikához, mintsem önállóan gondolatokká és szavakká formálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, pb69 írta:

Pl. ahol arról ír beszél vki, hogy neki milyen ételek ízlenek vagy milyen csajok tetszenek. Mert ugye elég érdektelen azt taglalni, hogy milyen baromi finom a krumplis tészta, nincsen közös megértés és alap, amire fel lehetne húzni egy ilyen gondolatmenetet. Ez egy egyszerű közlés lenne, hogy Jóska szereti a krumplis tésztát, de az meg ugyan kit érdekel.

Szerintem ez abszolút nincs így. Az általam is említett oldalak teljesen pozitívan állnak az SW-hez, minden szegmenséhez, és sokakat is megmozgatnak vele. Nehogy már akkor legyünk sikeresek ha minél nagyobb f@szságokat írunk csak azért, hogy valami ködbe vesző el nem érhető célt elérjünk, vagy csak szimplán mi legyünk a megmondóemberek. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ziro.hu hozzáállásában és szakmailag is egy remek hírportál, ahogy Ody is írja, a sikeres működéséhez nincs szükség szenzációs tálalásra, megközelítésre. A starwarsmedia.hu-val sincs gond (a régi design ott jobban tetszett nekem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.