Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Hát azért nézzük már meg, hogy ki ellen zsebelte be a Saturn Awards díját: Archer, DuckTales, Family Guy, The Simpsons. Nem tudom, hogy a Kacsamesék rebootja mennyire népszerű, de a másik három még mindig meghatározó tényező az animációs sorozatok körében. Az, hogy a Resistance megverte őket... fura. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én listám:

 

1. Rogue One

2. Rise of Skywalker

3. Force Awakens

4. Mandalorian

5. Solo

6. Rebels

7. Last Jedi

8. Resistance (ebből az első évadot tudtam csak végig szenvedni)

 

Még előkelő helyen lenne a Fallen order de azt inkább kihagytam a mozgóképes listából

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam egyelőre ez a szitu, de aztán még simán változhat. :) 

  1. Rogue One
  2. Rebels
  3. Sequel-trilógia - egyelőre nem tudom még sorrendezni, nagyon másképp látom ezeket a filmeket, de összességében erősen holtverseny szaga van még most
  4. Solo
  5. Mandalorian
  6. Resistance
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én sorrendem:

 

1. TLJ és TROS

2. Rogue One

3. Mandalorian

4. TFA

5. Solo

6. Rebels

 

A Resistance-t nem teszem bele a rangsorba, mert már nem nézem. Az első évad második fele tetszett, de amikor a 2. évadot nem ezen a szinten folytatták, és közben jött a zseniális Mandalorian, akkor abbahagytam.

A fenti rangsor egyébként viszonylagos, mert túl nagy különbséget nem érzek a jelöltek között, mindegyik tetszett a maga módján. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma már a sokadik olyan hír jön velem szembe, hogy sokan visszavonják a Disney+ előfizetésüket, mert vége a The Mandaloriannak. 

Ez vagy egy fake news, amit sokan átvettek vagy valóban ez a helyzet. :hmm:

Ha esetleg tényleg így van, akkor csipkednie kell a Disneynek magát, hogy olyan tartalmat szolgáltasson, ami hosszú távon is fentartja az érdeklődést. Esetleg, meg kellene gyorsítania az európai, kelet-európai terjeszkedést. 

Én egyiket sem bánnám. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az én sorrendem:

 

1. TLJ és TROS

2. Rogue One

3. Mandalorian

4. TFA

5. Solo

6. Rebels

 

A Resistance-t nem teszem bele a rangsorba, mert már nem nézem. Az első évad második fele tetszett, de amikor a 2. évadot nem ezen a szinten folytatták, és közben jött a zseniális Mandalorian, akkor abbahagytam.

A fenti rangsor egyébként viszonylagos, mert túl nagy különbséget nem érzek a jelöltek között, mindegyik tetszett a maga módján. :)

Az utolsó mondatoddal teljes mértékben egyetértek. Nálam az első a TLJ, míg utolsó a TROS, még sincs marginális különbség közöttük, de valami sorrendet csak fel lellett állítani közöttük. Az sem lett volna jó, ha mindet egyformára osztályozom le, mert azért van különbség közöttük. És az is simán benne van a pakliban, hogy egy idő elteltével jelentősen módosulnak a helyezések. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, cyrano írta:

Ma már a sokadik olyan hír jön velem szembe, hogy sokan visszavonják a Disney+ előfizetésüket, mert vége a The Mandaloriannak.

Ősz még messze van, szóval benne van a pakliban.

1 órával ezelőtt, cyrano írta:

Ha esetleg tényleg így van, akkor csipkednie kell a Disneynek magát, hogy olyan tartalmat szolgáltasson, ami hosszú távon is fentartja az érdeklődést. Esetleg, meg kellene gyorsítania az európai, kelet-európai terjeszkedést.

Ott fog jönni a TCW elmaradt pár része, illetve később majd a MCU sorozatai is, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, cyrano írta:

Ma már a sokadik olyan hír jön velem szembe, hogy sokan visszavonják a Disney+ előfizetésüket, mert vége a The Mandaloriannak. 

Erről egyelőre egy megbizható forrás se számolt be. Előfordulhat hogy páran visszamondják de aligha tömeges visszamondásról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én se igazán értem. Az ember azért fizet elő egy streamingre, mert lát olyan műveket, amik őt érdeklik. Eltudom képzelni, hogy valaki csak a Mandi miatt fizetett elő a Disney+ -ra, de szerintem a szolgáltatás nyújt elegendő indokot neki, hogy maradjon. Márha szeret felfedezni új dolgokat. Vagy nosztalgiázik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ezt én se igazán értem. Az ember azért fizet elő egy streamingre, mert lát olyan műveket, amik őt érdeklik. Eltudom képzelni, hogy valaki csak a Mandi miatt fizetett elő a Disney+ -ra, de szerintem a szolgáltatás nyújt elegendő indokot neki, hogy maradjon. Márha szeret felfedezni új dolgokat. Vagy nosztalgiázik. :)

A Netflixre a The Witcher miatt fizettem elő. Most, hogy tegnap befejeztem, nem gondolom, hogy nem hosszabítom meg. Van rajta tartalom bőven, amiből lehet csemegézni. Így azt sem hinném, hogy aki csak a Mandalorian miatt fizetett elő, nem talál magának más néznivalót, pl a TCW-t, vagy a Rebelst, vagy akármit. 

Amúgy, most is feldobta a face meg a google hirfolyam. Az ign hungary a felelős ezért. Mivel nem vagyok egy nagy hírolvasó, így fogalmam sincs, mennyire megbízhatók a forrásaik. 

Amúgy, SW híreket az swsaga.hu-ról veszem. Ismeritek az oldalt? Megbízhatók nagyon. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz volt eldöntenem a rangsort, az első helyért legalább 2 mű versenyzett nálam, de nagy nehezen megszületett a végső felállás:

 

1. The Mandalorian

 

Mint a lore nagy rajongója, tudom értékelni ezt a sorozatot leginkább. Igen, megbolondított picit a fanservice, nah:P Szerintem nincs is önmagában baj a fanserviccel, ha nem öncélú és nem ez az elsődleges vagy egyetlen funkciója egy műnek. A mandalóri filozófia és a nép helyzetének bemutatása remekül sikerült, nekem ez a sorozat csúcspontja :love: Baby Yoda pedig nagyon aranyos, a köré épített misztikum érdekes, és remélem a második évadban többet megtudunk a fajáról is.

 

2. The Rise Of Skywalker

 

Nekem egyértelműen a legjobb a Sequel trilógiából. J.J. Abrams itt bebizonyította, hogy tud kicsit elrugaszkodottabb, nyitottabb is lenni, de egyben nem tett le arról sem, hogy az oldschool fanoknak is kedveskedjen. Az elejétől a végéig rendben van a múvi: a karakterfejlődések, a képi világ, az, hogy ennyire monumentális; a zenéről nem is beszélve, mert a Maestro utolsó alkotáshoz méltó soundtracket hozott össze! :clap:

 

3. Rogue One

 

Rég láttam már, pedig nagy kedvencem. Akkor még nem gondoltam volna, hogy ilyen jól el lehet készíteni egy SW filmet, ami nem a Jedik és az Erő körül forog, de íme, sikerült! Különösen tetszik, hogy másodpercre pontosan ott ér véget, ahol az EP IV kezdődik, remek összekötés! Nagy riszpekt azért is, hogy lett általa egy új kedvenc droidom, K-2SO :clap:A film végi Vader-tombolást pedig órákig tudnám  nézni... 

 

4. Solo

 

Én is alacsony elvárásokkal ültem be megnézni, de összességében átfogó, pörgős és izgalmas előtörténetet kerekítettek Han Solonak. Nem gondoltam, hogy Alden Ehrenreich ennyire kiválóan hozza majd a karaktert. Ebben a filmben remek a humor is. Maul feltűnése pedig óriási meglepetés volt, a Solo egyik fénypontja nekem :)

Azt bánom egyedül, hogy a Tatooine-i kalandjait Jabbával nem láthattuk, pedig a végén biztos voltam benne, hogy kapunk belőle, aztán... Ennyi, stáblista.:( De hátha majd valami képregényben :)

 

5. The Last Jedi

 

Szembemegy minden rajongói elvárással, de azt olyan ízlésesen teszi, hogy nem lehet nem szeretni! Rian megosztó, de a maga módján zseniális alkotást tett le az asztalra. Itt kedveltem meg igazán Kylo Ren karakterét és Luke is felemelkedett a legnagyobb Jedi mesterek közé. A halála számomra a Saga történetének egyik legmeghatóbb és legjobban megkomponált jelenete. 

 

6. Rebels

 

Az első pár részben húztam a számat, leginkább a grafika miatt. Olyan low budget-nek tűnt a TCW után, meg a kasza miatt is haragudtam rá. Utána azonban megmutatta, mennyi lehetőség rejlik ebben a korszakban. Imádnivalóak a karakterek, Kallus "árulása" és jellemfeljődése zseniális, továbbá az Erő misztikumaival is részletesen foglalkozik, ami nálam hatalmas piros pont! :peace: Az utolsó rész meg az egyik legjobb zárás, amit valaha láttam.

 

7. The Force Awakens 

 

A leginkább biztonsági játék az összes Disney-korszakos SW közül, de ennek ellenére szerethető és fílinges bevezető része a Sequel trilógiának. Ha valami, akkor a karakterépítés különös erőssége a filmnek.

Sokan mondják, hogy John Williams itt nem alkotott valami nagyot, de Kylo Ren témája és a Jedi Steps emlékezetes darabok lettek  :rock:

 

 

A Resistance-t nem értékelem, mert a trailerek és az első két rész után nem keltette fel egyáltalán az érdeklődésemet,  nem folytattam tovább. Talán majd egyszer rászánom magam, hogy ledaráljam, ha a kedvem és a szabadidőm engedi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez az egész "tömegesen" mondják le dolog abból indult ki, hogy páran kitették Twitterre, hogy "no Baby Yoda, no Disney+", és ebből a comicbook kikerekítette azt, hogy tömegek mondják le :facepalm:

Ezt viccnek szánhatta az eredeti poszt szerzője. Kisértetiesen hasonlít egy 1985-ös Martin Gore interjúra. Mondta egy újságírónak, hogy nem érti az újságírókat a következők miatt: Dave Gahan nyilatkozta egyszer, hogy van egy macskája, ebből azt hámozta ki a firkász, hogy Dave állatkertet akar létesíteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem erről a reddites írásról már volt szó korábban a IX-es részlegben mert ez végül is TROS "hír". Yoda József írt róla, hogy ez az oldal arra megy rá, hogy lejárassa a Disneyt és KK-t, Abramset meg kimosdassa.

 

Íme:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Whill írta:

Elég szomorú, de szerintem igaz. Viszont akkor ezek szerint le lett forgatva a jelenet Haydennel és a többiekkel?

Idézet

Na már most, ez szerintem 100% kamu. A speculation subredditre köztudottan azok a "szivárgások", "belsős infók" kerülnek ki, amelyekről annyira ordít hogy kamuk, hogy az r/StarWarsLeaks-re nem engedik kitenni a moderátorok. Mellesleg JediPaxis is megerősítette, hogy ez kamu, őróla pedig bizonyítottan tudjuk, hogy komoly szinteken voltak belsős forrásai a produkciónál.

 

Amiért én ezt beírtam ide, az az, hogy mennyire elszomorító, hogy ilyeneket elhisznek az emberek... Twitteren trendingel a #ReleaseTheJJCut hashteg... Youtube-on százezres nézettséggel és feliratkozóval rendelkező videósok veszik át ezt a szennyet, és csinálnak róla hosszú videókat, tényként eladva...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Oscar Isaac (Poe Dameron) korábban utalt arra egy interjújában, hogy az ő elképzelése szerint Finn és Poe között is romantikus szálak húzódnak, a vízióért pedig Abrams is küzdött, de a Disney ettől az eshetőségtől kategorikusan elzárkózott."

 

Ezt valahogy meg tudom érteni. Egy ilyen filmre senki sem vinné el a gyerekét.

Azt is meg tudom érteni, hogy "gyűlöletkampány" megy a Disney ellen.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, gafz írta:

Azt is meg tudom érteni, hogy "gyűlöletkampány" megy a Disney ellen.

Miért?

 

Lucas-t akasztani akarták anno, itt most egy cég ellen megy a hadjárat. Ja és persze KK ellen aki nyilván nem tökéletes, de azért röhejes amiket az a nő kapott mióta átvette a Lucasfilmet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért?

 

Lucas-t akasztani akarták anno, itt most egy cég ellen megy a hadjárat. Ja és persze KK ellen aki nyilván nem tökéletes, de azért röhejes amiket az a nő kapott mióta átvette a Lucasfilmet. 

Primitív emberi ok: az utóbbi időben a Disney általam értékelhető alkotást nem tett le az asztalra, kivéve néhány Pixar féle rajzfilmet, megvette a Lucasfilmet, ugyan azokat a "stíluslemeket" vitte bele az SWbe, amit nem szeretek és csinált egy szimpla remake-et ST helyett. Mégis halálra keresi magát és monopóliumra tör. Aki meg hasonlóan vélekedik, azt megértem :)

KKt is ezért nem szeretik, mert vagy egyetért vele, vagy szolgai módon lefeküdt a Disney-nek.

 

Off: az meg, hogy egy szimla kockáról kockára részletesebb grafikával lemásolt rajzfilmel lehet keresni 1 milliárdot, az már a világ szegénységi bizonyítványa imho.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Asszem erről a reddites írásról már volt szó korábban a IX-es részlegben mert ez végül is TROS "hír". Yoda József írt róla, hogy ez az oldal arra megy rá, hogy lejárassa a Disneyt és KK-t, Abramset meg kimosdassa.

 

Íme:

Amit linkeltél tőlem az nem onnan származik, ahol a gyűlölködők vannak. Ez egy specualtion-ös írás, ami csak szimplán nem hiteles forrás. Amire te gondolsz, az a @HeirToGrievous által linkelt saltierthancrait-es írás. A kettő között amúgy minimális csak az átfedés. A speculation-ös dolog egyértelműen marhaság számomra.

 

Az STC-sben vannak dolgok, amelyek igaznak tűnnek (pl. a kivágott jelenetek). Kb. az 5%-a :D a többit szerintem csak hozzáköltötték, hogy a Disney-t és Kennedy-t rossz színben tüntessék fel. Ilyeneket írtak, hogy Abrams-nek a végén már nem volt beleszólása semmibe, és a film végső változatát a premieren látta először :lol: ja, de akkor honnan tudta már novemberben, hogy a film első szava az, hogy "At"? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Én speciel régen óriási Doctor Who fan voltam. Blogot is vezettem a témában, meg boldog boldogtalant igyekeztem rávenni hogy nézze a sorozatot és az új részek valóságos ünnepnapok voltak. Aztán egyre kevésbé tetszett végül amikor eljött azaz időszak amikor azt vettem észre hogy a legújabb részek már csak bosszantanak, rögtön léptem. Azóta a szabadidőm 0 százalékát áldozom az új Doctor Who részekre.

Lehet ez lesz nálam is csak a SW-al. Csak bosszant, hogy elidegenít magától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, én már ott elakadtam, hogy az egész idővonal megváltozott, mert most a Csillagpusztító és nem a Halálcsillag felrobbanása a 0. pont. Mintha nem lehetne használni mindkettőt... :roll: Van különbség a kettő között?

- A Halálcsillag 34 évvel pusztult el a Csillagpusztító előtt.

- A Csillagpusztító 34 évvel pusztult el a Halálcsillag után.

Eszem megáll... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.