Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

15 órával ezelőtt, Brodie írta:

Az biztos, hogy ha Disney vásárlás nincs, mára halott lenne a franchise, mint 1997 előtt volt. Mert akkor voltak könyvek, ez igaz, de csak egy szűk keménymag olvasta őket.

 

Ha évente készül egy mozifilm, az még egy nagyon eseménygazdag franchise. Inkább most a 3 év várakozás a sz@r.

 

A baj akkor van/lesz, amikor nem tudják majd, hogy mi a tervük a filmekkel. 

 

(A Disney miatt pedig nem aggódom, de az Avatarba nem fektetnék ekkora bizalmat.)

 

Mondjuk én amondó vagyok inkább legyen több idő egy film között,hogy, ha az minőségben, és átgondoltságban készül el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol azt olvastam, hogy Iger a Disney részvényeseknek azt mondta, hogy a SW nagyjátékfilmek egy kis szünetre mennek. Az tiszta sor, hogy 2022-t, már bejelentették, de most, hogy Weiss-ék leléptek, akkor ezt azt jelenti, hogy a 2022-es SW film stornot kapott, és 2024-ben lesz a legközelebbi, vagy mindenféleképpen lesz valami SW mozi 2022-ben is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valahol azt olvastam, hogy Iger a Disney részvényeseknek azt mondta, hogy a SW nagyjátékfilmek egy kis szünetre mennek. Az tiszta sor, hogy 2022-t, már bejelentették, de most, hogy Weiss-ék leléptek, akkor ezt azt jelenti, hogy a 2022-es SW film stornot kapott, és 2024-ben lesz a legközelebbi, vagy mindenféleképpen lesz valami SW mozi 2022-ben is?

Ez ezeréves hír. A hiátust szerintem a következő 3 évre értette. A filmek nem kaptak sztornót, csak kirúgták D és D-t

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez ezeréves hír. A hiátust szerintem a következő 3 évre értette. A filmek nem kaptak sztornót, csak kirúgták D és D-t

Hát nem ezeréves, Iger ezt nemrég nyilatkozta a Disney részvényeseknek. Ez még a ziros cikkben is benne van amit megosztottam itt. Bár szünet alatt szerintem a hiátusra gondolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát nem ezeréves, Iger ezt nemrég nyilatkozta a Disney részvényeseknek. Ez még a ziros cikkben is benne van amit megosztottam itt. Bár szünet alatt szerintem a hiátusra gondolt.

De, ezeréves, mert fél-egy éve is mondott már ilyet (még a 2022-es dátum bejelentése előtt). Nem újdonság

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez ezeréves hír. A hiátust szerintem a következő 3 évre értette. A filmek nem kaptak sztornót, csak kirúgták D és D-t

 

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát nem ezeréves, Iger ezt nemrég nyilatkozta a Disney részvényeseknek. Ez még a ziros cikkben is benne van amit megosztottam itt. Bár szünet alatt szerintem a hiátusra gondolt.

Remélem így lesz. Bennem megfordult az is, hogy elmozdítják a 2022-es filmet és legközelebb 2024-ben lesz csak SW film a mozikban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Brodie írta:

Így van. A dátum (egyelőre) nem változott, csak a készítők már biztosan nem azok lesznek, akikről az eredeti bejelentés szólt.

Azonban a Solo kivételével eddig minden Disney Star Wars filmnek változott az időpontja, de ez egy másik történet.

Tehát van egy céldátum és nincsenek hozzá készítők. Így három évvel a bemutató előtt azért ez elég aggasztó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Donát írta:

Tehát van egy céldátum és nincsenek hozzá készítők. Így három évvel a bemutató előtt azért ez elég aggasztó. 

Solo megszületett 11 hónap alatt, a The Rise of Skywalker is elkészült két év alatt, akkor három évbe még egy kis lazítás is belefér. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

A TFA-ról nem is beszélve... Hol volt még Abrams 2012-ben? A film mégis elkészült 15-re

Szerintem abból a szempontból aggasztó a dolog, hogy elvileg itt most egy tök új irány, éra, vonal jön be, mindentől függetlenül akár több száz évvel visszább / előrébb az eddig látottakhoz képest. . Szerintem kritikus, hogy az a világ kiválóan legyen felépítve, koherensen, SW-sen, de mégis nem copy-paste-tel a korábbi/előbbi érákból. És hát ilyen szempontból azért az EpVII hagy némi kívánnivalót maga után, elég ha csak az új csillagrombolókra, TIE-okra, X-szárnyúakra gondolunk, így most az, hogy a TFA-nál mi volt, egy tök új éra kapcsán szerintem nem a legmegnyugtatóbb példa.

 

Ennél most szvsz. több kell. Nekem pl ott kezdődik egy új éra megnyitása, amit Lucas az EpI-nél csinált. Sokan bírálták, ezt tudom, de nekem nagyon tetszett, hogy el tudott rugaszkodni az EpIV-V-VI látványától és tudott alkotni egy teljesen új látványvilágot és érát, ami szintén SW, de egyben teljesen más, mint a klasszikus éra időszaka. És Lucas sem 3 évig dolgozott a TPM-en, annak a dizájn munkálatai stb sokkal hamarabb elkezdődtek.

 

Na most nyilván, ezek a munkálatok rendezőtől, alkotótól függetlenül most is elkezdődhettek. Csak mondjuk nem tudunk róla. Csak akkor megint az lesz, hogy igazából olyan rendezőt keresünk mint Ron Howard, aki végrehajt egy már kitalált koncepciót, és nem megálmodja azt. Ha jól értettem az eddigiek alapján, Rian és Benioffék is kitalálásra ÉS végrehajtásra szerződtek, azaz az új éra totális felelősei lesznek / lettek volna nem pedig csak a feladat második felére szerződtek. Lehet pont a dolog első fele volt az oka annak, hogy a két GOT-os arcot végül kivágták, mert amit kitaláltak, talán nem illeszkedett ahhoz, amit Kennedyék látni akartak.

 

És ha így van, ám legyen, csak azt mondom, hogy ha egy olyan alkotópárost keresnek, aki megálmodja az egész érát és pontos vízióval rendelkezik, aminek a mentén kialakíthatják a több száz évvel ezelőtti világot, történelmet, dizájnt, stb-t, akkor szerintem itt lenne az ideje, hogy ezeket az embereket bejelentsék. Ha meg nincs ilyen, akkor meg jó lenne tudni, hogy XY dolgozik már az új filmen, ebben meg abban az érában fog játszódni, és nemsokára rendezőt is találnak majd hozzá. De minden info nélkül, rendező nélkül, kifelé totális bizonytalanságban, számomra aggályos a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem abból a szempontból aggasztó a dolog, hogy elvileg itt most egy tök új irány, éra, vonal jön be, mindentől függetlenül akár több száz évvel visszább / előrébb az eddig látottakhoz képest. . Szerintem kritikus, hogy az a világ kiválóan legyen felépítve, koherensen, SW-sen, de mégis nem copy-paste-tel a korábbi/előbbi érákból. És hát ilyen szempontból azért az EpVII hagy némi kívánnivalót maga után, elég ha csak az új csillagrombolókra, TIE-okra, X-szárnyúakra gondolunk, így most az, hogy a TFA-nál mi volt, egy tök új éra kapcsán szerintem nem a legmegnyugtatóbb példa.

A történet egészét nézve ez így van jól, hisz a Birodalom maradványa ellen harcolnak. Itt nem volt cél vadonatúj dolgok létrehozása. Szerintem az új ötleteken mélyebb szunteken már a Disney felvásárlás óta ötletelnek/dolgoznak. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A történet egészét nézve ez így van jól, hisz a Birodalom maradványa ellen harcolnak. Itt nem volt cél vadonatúj dolgok létrehozása. Szerintem az új ötleteken mélyebb szunteken már a Disney felvásárlás óta ötletelnek/dolgoznak. 

Ezt értem, de remélhetőleg az új éránál már nem áll majd rendelkezésre egy ilyen kézenfekvő kifogás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán, az, hogy a két vezírrel megszakadt a munkakapcsolat, az nem jelenti azt, hogy minden munkájukat kukázták is és a következő próbálkozónak 0-ról kell újrakezdenie mindent. Azt meg ne várjuk el az új SW filmektől vagy sorozatoktól, hogy egy ember víziója lesz, ez 2012 óta hibás elképzelés. Lucas kilépésével ez nem egy emberen múlik már. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés a 2022 -es premierdátum. Én 3 lehetséges opciót látok:

1. a Lucasfilm valamilyen filmet összerak 22 -re.

2. Rian trilógiájának első felvonása érkezik abban az évben.

3. A Disney eltörli a 2022 -es premierdátumot és mást mutat be helyette - talán az Avatar 2 eltolódik oda. :?

 

Az egyes opció érdekes lenne, bár nem hinném, hogy antológia filmeket fogunk látni az elkövetkezendő évtizedben. Bár az ST szereplők valamelyikével csinálhatnak valami szóló kalandot, én sokkal inkább streamingen látom ennek a lehetőségét. Szóval az egyes opció ez, amelyet nem hiszem, hogy a Lucasfilm megvalósít.

A kettessel az a helyzet, hogy Rian trilógiája hiába tervben van még most is, de szegény fickó a TLJ után a Knives Out c. filmen dolgozott. Mostanra már valszeg tényleg kész a film, lassan itt a bemutató. Az elmúlt 2 év során valamennyi ötlet/háttértörténet/nagyon-nagyon kezdetleges előkészületek történhettek a trilógia körül. De ha igaz, hogy Rian szeretne még egy önálló filmet rendezni a trilógiája előtt, akkor a 2022 -es filmje megint bukó. Legjobb esetben is 2024 -ben érkezne meg. De ha a Lucasfilm ragaszkodik esetleg, hogy RJ indítsa el az új érát, akkor nagy nehezen összejöhet. A nagy kérdés, hogy valóban milyen fázisban van a trilógiája, és legfőképp az első rész. Jövő ilyenkorra már a forgatókönyvet kéne körmölnie a fickónak.

A hármas opció benne van a pakliban, pláne, hogy Iger is mondja mostanában, hogy a filmek egy kisebb hiátusba mennek és még több sorozat fog érkezni, Ha nem lesz 2022 -ben SW film, én akkor se fogok szomorkodni. Ott lesznek addig a sorozatok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 09. - 13:49, Fulcrum írta:

Nem ez a oka hogy nálunk később indulnak. A jelenlegi filmek/mesék szinkronjogai a Disney-nél vannak vagyis az induló könyvtár 95%-hoz lenne szinkron és felirat. Csak az új tartalmakhoz nem de azok meg nem nagy mennyiség hogy ne tudnák egyből leszinkronizálni. Más okok állhatnak mögötte. Szerintem csak pusztán biztonsági okok. Először a nagyobb piacok. Tesztelik a technikai rendszert hogy mennyire bírja, értékelik  a felhasználói véleményeket stb. Apple+ az egyetlen kivétel aki egyből 100+ országban indult el. De ők egy tech cég nekik már volt tapasztalatuk hasonló szolgáltatások működtetésében. 

Itt van egy komoly félreértés: a Disney+-on már az induláskor is vagy 600 film és sorozat lesz elérhető, ezek jó része Magyarországon sose ment le. Ezeket azelőtt kell lokalizálni hogy itthon is elindul a Disney+. És lokalizálni kell majd a cseheknél, a lengyeleknél, a románoknál stb. Ez nem egyik pillanatról a másikra lesz meg. 

A terheléshez ennek aligha van köze. Itt a régiónkban pár milliós országokról van szó. Ha félnének a terheléstől akkor minket vennének előre nem a nagy országokat. Egyszerüen picik vagyunk, nem elég nagy piac és ehhez képest sok nyűg. A Disney-nek aligha van szüksége két évnyi tesztelésre/fejlesztésre ahhoz, hogy megjelenjen néhány pár milliós országban úgy hogy közben lazán belép pár sokkal nagyobb piacra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, gafz írta:

Lehet, hülye 5let, de nem kapják vissza a "nagyfilmek" a 20th Century Fox Fanfare-t, ha már egy tető alatt vannak a stúdiók?

Az ep1-6 legújabb verziója visszakapta, mivel már nem egy konkurens stúdió, viszont a többihez meg nincs köze a Foxnak, így azok előtt nem lett/lesz.

A TCW mozifilm elejéről pedig most már lekerült a WB logó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bár állítólag kicsit máshogy szól mint korábban. Ezt meg tudjátok erősíteni? 

Én annyit vettem csak észre, hogy a Fox logó után az ep1-6-nál is az új Lucasfilm logó van (amit a TFA óta használnak)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.