Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Dilemmában vagyok és nem tudok dönteni. Jövő héten kedden kapom az oltás második adagját. Viszont kaptam beutalót szájsebészetre, a hátsó bölcsesség fogamat ki kell húzni. Szuvas és kilyukkadt. Nem tudom, hogy mikor menjek be a szájsebészetre időpontot kérni. Az oltás előtt még? Vagy inkább az oltás után lenne jobb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Dilemmában vagyok és nem tudok dönteni. Jövő héten kedden kapom az oltás második adagját. Viszont kaptam beutalót szájsebészetre, a hátsó bölcsesség fogamat ki kell húzni. Szuvas és kilyukkadt. Nem tudom, hogy mikor menjek be a szájsebészetre időpontot kérni. Az oltás előtt még? Vagy inkább az oltás után lenne jobb?

Időpontot érdemes minél előbb kérni, azzal ne várj, mert nem biztos hogy 2 nappal későbbre adják, valószìnűbb, hogy hosszabb a várakozási idő. 

A kívánatos ídőpont meg lehet a második oltás után akár már egy héttel. A dokik biztosan régen be vannak oltva, a fogorvosok amúgy is maszkban dolgoznak, így annak az esélye, hogy ott elkapsz valamit, 2 oltás után már minimális. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Pildi írta:

Időpontot érdemes minél előbb kérni, azzal ne várj, mert nem biztos hogy 2 nappal későbbre adják, valószìnűbb, hogy hosszabb a várakozási idő. 

A kívánatos ídőpont meg lehet a második oltás után akár már egy héttel. A dokik biztosan régen be vannak oltva, a fogorvosok amúgy is maszkban dolgoznak, így annak az esélye, hogy ott elkapsz valamit, 2 oltás után már minimális. 

Igen, most azon agyaltam, hogy valószínűbb, hogy későbbi időpontot adnak, és jobb is lenne a második oltás után. Szerencsére egy másik fogamat még a körzeti fogászati rendelőben foggyökérkezeléssel helyrehozták. Csak a másik fogam, a hátsó bölcsességfog kilyukkadt és azt már ki kell venni, a  körzeti rendlelőben pedig nincs hozzá felszerelés. A doktornő, aki a beutalót adta, azt mondta, hogy a beutaló legalább egy hónapig jó. Addig biztos nem akarok várni. A héten, vagy a jövő héten kérek időpontot mindenféleképpen, és így a második oltás után lesz a foghúzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végre én is megkaptam az első adag Pfizert. Június 22-én kell mennem a másodikra. Kissé aggódtam, hogy lesz valami kellemetlenebb mellékhatás, de enyhe álmosságot/fáradtságot leszámítva semmi nem volt. A helyét is minimálisan érzem, úgyhogy eddig nincs okom panaszra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pildi írta:

Gratulálok! :)

 

Nekem is megjött a csomag! :) Viszont egész nap nem esett eddig, csak abban a félórában ömlött, amikor ki kellett mennem a futárhoz a kapuba. :D

Szerencsés. Itt (Kecskemét) egész nap ömlött az eső. Kb. tíz perce állt el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén elérjük az ötmillió beoltottat Orbán szerint, ami korszakhatár, mert ezzel lényegében legyőztük a harmadik hullámot. Az operatív törzs péntek reggel úgy döntött, hogy feloldják a korlátozások nagy részét. Kilenc témában döntöttek:

  • Megszűnik a kijárási tilalom.
  • Megszűnik az üzletek kötelező zárvatartási ideje.
  • Eltörlik a kötelező maszkviselést.
  • Szabad lesz a sport közterületen.
  • Lakodalom 200 fővel korlátozás nélkül megtartható.
  • Szabadtéri rendezvény ötszáz fővel tartható, lehet ismét tüntetni.
  • Zenés-táncos rendezvény csak védettségi igazolvánnyal látogatható.
  • Azt nem tudni, hogy pontosan mikortól lépnek életbe a rendelkezések.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orbán bejelentette, hogy megvan az ötmillió beoltott

 

  • Megszűnik a kijárási tilalom és az üzletek, vendéglátóhelyek kötelező zárási időpontja.
  • Eltörlik a közterületi maszkviselési kötelezettséget.
  • Szabad lesz az egyéni és csapatsport is közterületeken.
  • A magán- és családi rendezvények 50 fő részvételével korlátozások nélkül megtarthatóak,
  • lakodalmat pedig akár 200 fővel is lehet rendezni korlátozások nélkül. Ha szállodában vagy étteremben tart valaki lakodalmat vagy más családi rendezvényt, a helyiség üzemeltetője köteles gondoskodni, hogy a rendezvények résztvevői elkülönítve, külön teremben legyenek.
  • A zárt téri rendezvényeket továbbra is csak védettségi igazolvánnyal szabad látogatni.
  • Szabadtéri rendezvényt legfeljebb ötszáz fő részvételével, korlátozások nélkül is lehet tartani. Ide tartoznak a gyűlések, lehet ismét tüntetni. (Ezt aztán később pontosította a kormány.)
  • A zenés-táncos rendezvények csak védettségi igazolvánnyal látogathatóak. A 16–18 évesek már nemcsak felnőtt kíséretében mehetnek ezekre a rendezvényekre, hanem önállóan is, ha megkapták az oltást.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.