Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Elképesztő mi történt. Megvolt a hagyatéki tárgyalás, minden rendben lezajlott. Elkezdtem járni a szolgáltatókat, hogy átvezessék édesanyám lakásának tulajdonváltását. Én és az öcsém örököltük meg, egyébként születésünktől fogva itt élünk. Egyedül a közös képviselettel támadt gond. Közölték velem, hogy van valami 8118 Ft-os hátralék a rendszerükben anyám nevén. Nem tudták megmondani, hogy melyik év,  melyik hónapjáról származik a dolog, állítólag új a rendszerük. Én hazamentem, összeszedtem és csoportosítottam az összes csekket, amit találtam, 7 évre visszamenőleg tudom igazolni a közös költség befizetéseket. Voltak elmaradások, de azok is rendezésre kerültek és azok a csekkek is megvannak. Az esetek többségében édesanyám csak egy hónappal csúszott meg a közös költséggel. Egyszer volt csak egy három hónapos csúszása. A közös képviselet azzal jött, hogy a lakóknak küldenek egy tájékoztató kimutatót, és ha a lakó nem emel kifogást a hátralék ellen, akkor jogerősnek tekintik. Megnéztem otthon, csak a 2016 és 2017-es kimutatások vannak meg. Ezek nem részletezik, hogy mely évről és hónapról keletkezett az adott hátralék. A közös képviselet megerősítette, hogy csak három hónapot meghaladó tartozás esetén küldenek személyre szabott levelet az összegről. Az egy két hónapos elmaradásokat jelzik az általános tájékoztatónak szánt kimutatások.  Készítettem részletes kimutatást a közös költség csekkjeinkről és 2011 év végétől tudom igazolni a befizetéseket- mindent, még az elmaradásokat is, melyek úgyse voltak sokan. Végtelenül bosszant, hogy nem tudják megmondani, hogy mi ez az egész, hét évre visszamenőleg tudok igazolni minden hónapot, sehogy se jön ki ez az összeg. Csak a 2016, 2017-es kimutatások vannak meg, ezt a két évet jobban átlátom és a számításaim alapján valamikor 2016. január előtt keletkezett valami gikszer. Ez már három éves, vagy régebbi dolog, fel nem foghatom, miért  most kell ezt megtudnom. Ismertem anyámat, ha  kapott volna személyre szóló üzenetet akármilyen elmaradásról, azt azonnal rendezte volna. Szegény édesanyám abban a tudatban halt meg, hogy nincs semmi tartozása és most itt jönnek ezek nekem ezzel.:fuck2::fuckoff::chainsaw::fuck2:

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Részvétem az édesanyád miatt revan.

Köszönöm szépen.

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bosszantó a bürokrácia eme tehetetlensége, pláne, amikor pitiáner összegekkel szarakodnak. És persze te bizonyítsd az ártatlanságodat, eszükbe sem jutna, hogy talán ők csesztek el valamit.

Én is így érzem. Persze azt mondták utánanéznek, de ez már egy hete tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.