Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2021. 03. 25. - 20:12, Bence1997 írta:

Egy újabb videó jelent meg, ahol a készítő az utapaus jelenetet csinálja éppen Unreal Engine -nel. :)

 

 

 

Itt van, nemrég rakták fel, youtube-ra. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Még áprilisban készült egy videóbeszélgetés Matt Lanterrel és Ashley Eckstein-nel.

 

Mindig öröm őket újra látni és visszaidézni a TCW-t. :)

 

 

16 perccel korábban, LordGravon írta:

Nemrég láttam egy remek másfél órás visszatekintést/analízisét a Rebels-nek. Nagyon ajánlom mindenkinek.

 

A fickó csinált még egy 3 részes visszatekintést a TCW-re és egyet a Jedi: Fallen Order-ről is.

 

Azokat belinkelem a megfelelő helyekre. :peace:

Itt az első rész:

 

 

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egyik jó dolog az Obi-Wan, Ahsoka és a The Bad Batch sorozatokban az az, hogy mind a TCW főhőseinek a történetét viszi tovább.

 

Ezekben a történetekben kaphatjuk meg valamilyen szinten az igazságszolgáltatást a TCW tragikus befejezése után.

 

A Bad Batch láthatóan a klónok sorsával van elfoglalva és sejtésem szerint főhőseinknek az lesz majd a célja, hogy annyi testvérüket szabadítsák fel a Birodalom irányítása alól, amennyit csak lehet.

Ez által pedig Rex találhat némi megnyugvást azok után, amiken keresztül ment.

 

Az Obi-Wan és Ahsoka sorozatokban pedig gondolom a címszereplők traumából való felépüléséről lesz többek között szó, mint több más Star Wars történetben, manapság.

Arról, hogy Anakin barátai, akikhez a legközelebb állt, hogyan lépnek túl azon a szörnyűségen, ami vele történt és találnak újra reményt a galaxisban, amit nagyon kielégítő lesz látni.

 

Alig várom. :)

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most éppen az Umbarás szál végén vagyok a TCW maratonomban, amiről még tavaly beszéltem és hihetetlen, hogy még mindig milyen jó. :rock:

 

Abszolút a háborús filmeket idézi, úgy mint a 2. évadban a Landing at Point Rain, ami valószínűleg a kedvenc részem, onnan.

 

Az, amikor Anakin a klónsereg élén belerohan a csatába, női énekszó kíséretében, az egyszerűen... :clap:

 

 

Érdekes úgy újranézni a sorozatot, hogy közben most a Bad Batch is megy és gyakorlatilag két korszak között ugrálok.

 

Különösen furcsa Fives-t és Jessie-t újra látni, tudván, hogy mi lesz később a sorsuk.

 

Még nem néztem meg egybe így mind a 7 évadot és kíváncsi leszek, hogy a Siege of Mandalore szál mekkorát fog így ütni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

B87XtvB.jpg

 

- BEST WRITING TEAM FOR A DAYTIME ANIMATED PROGRAM
- BEST SOUND MIXING/EDITING FOR A DAYTIME ANIMATED PROGRAM
- BEST MUSIC DIRECTION FOR A PRESCHOOL, CHILDREN’S OR ANIMATED PROGRAM

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Nemrég a munkahelyemen meghívott vendég volt Tóth Tamás Boldizsár, aki főleg a Harry Potter regények fordításáról beszélt, de sok más érdekesség mellett szóba került, hogy a SW előzménytrilógia filmes, és TCW tévés fordítása is az ő munkája volt. Elárulta az is, hogy az utóbbi időben újra fordít sorozatokat, és pont a TCW legújabb évadát említette meg, hogy nyáron azon dolgozott... szóval valószínűleg ha indul a Disney+, a hetedik évad is honosítva lesz várható .

 

49:30-tól beszél erről:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A mai nap kicsit kutakodtam, hogy a sorozatban a főbb szereplők kb. mennyi idő töltöttek a képernyőn. Itt %-ban jött össze 14 karakter feltűnése, legyen szó fizikai vagy hologramos megjelenésről + a látomást is belevettem - itt főleg a Yodás történetről beszélek a 6. évadból. Íme az eredmény:

 

Anakin Skywalker:

  • 94(95) / 133 [71%] (mivel Anakin Darth Vaderként is megjelenik a fináléban, ezért 95 epizódot írtam, de nem oszt a százalékon. :))

 

Obi-wan Kenobi:

  • 78 / 133 [58%]

 

Ahsoka Tano:

  • 70 / 133 [53%]

 

Rex:

  • 63 / 133 [47%]

 

Dooku gróf:

  • 45 / 133 [34%]

 

Palpatine/Darth Sidious:

  • 40/ 133 [30%]

 

Padmé Amidala:

  • 32 / 133 [24%]

 

Grievous tábornok:

  • 18 / 133 [13%]

 

Ventress:

  • 14 / 133 [11%]

 

Maul:

  • 10 / 133 [8%]

 

Cad Bane:

  • 10 / 133 [8%]

 

Savage Oppress:

  • 8 / 133 [6%]

 

Satine:

  • 8 / 133 [6%]

 

Pre Vizsla:

  • 6 / 133 [5%]

 

:)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
1 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Lehet én vagyok az értetlen, de a diagramok alatti fehér csíkok mit ábrázolnak?

Szerintem a sorozat összjátékideje a teljes egyenes és a színes szakaszok a különböző bolygók játékideje .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem a sorozat összjátékideje a teljes egyenes és a színes szakaszok a különböző bolygók játékideje .

Az ok, de én a fehér csíkokra gondolok, közvetlenül a kör diagramok alatt, de az évad feliratok felett

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
Szereplő Szinkronhang Magyar hang
Anakin Skywalker Matt Lanter Moser Károly
Obi-Wan Kenobi James Arnold Taylor Anger Zsolt (1-5. évad, 7. évad)
Haagen Imre[6] (6. évad)
Padmé Amidala Catherine Taber Zsigmond Tamara (1. és 7.évad)
Csondor Kata (2-6. évad)

 

Ez a sorozat magyar wikipédia oldaláról származik. Eszerint Anger Zsolt és Zsigmond Tamara is visszatér a sorozathoz szinkronizálni, pedig ők korábban már otthagyták a sorozatot. Tehát most már biztos, hogy lesz a hetedik évadhoz szinkron?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az utolsó évad alábbi epizódjai érhetőek el magyarul:

 

7. évad 8. rész - Together Again

7. évad 10. rész - The Phantom Apprentice

7. évad 12. rész - Victory and Death

 

Maul hangja Galambos Péter.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt hallani, hogy a rész eleji narrátor, de aki csak az idézetet olvassa még ő is visszatért. Rexnek is a szokásos hangja van itt. Sajnos a The Bad Batch-ben más, ami kicsit furcsa. Nem tudom, hogy Obi-Wan hangja ugyanaz-e, mint aki a 6. évadban, de Anger Zsolt nem tért vissza most se.  Remélem, hogy a Kenobi sorozatot azért elvállalja, az mégiscsak egy komolyabb szerep. Anakin nem szerepel az eddig elérhető részekben, de attól nem félek, hogy Moser Károly ne jönne vissza, már korábban nyilatkozta, hogy szívesen vállalná, ha készülne szinkron az új évadhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt gondolom, hogy nagyon elcseszték ebben a sorozatban a klónok szinkronját már a legelején. Ugye a filmekben Berzsenyi Zoltán volt a klónok hangja, még a TCW mozifilmben is ő volt. Nem tudom kinek az ötlete volt, hogy a klónok mind külön hangot kapjanak a sorozatban. Ugye az volt a helyzet, hogy Berzsenyi Zoltán csak Rex hangját kapta meg, pedig az egész sorozat alatt rendelkezésre állt a színész. A fontosabb klónok mind külön hangot kaptak, a háttérben lévő klónok meg megkapták Varga Rókust. Így Varga Rókus lett az állandó klón hang. És hogy még nagyobb legyen a káosz, kit kértek fel Pre Vizsla hangjának? Naná hogy Berzsenyi Zoltánt. Így Rexnek és Vizslának ugyanaz volt a hangja mikor semmi közük egymáshoz, míg a klónoknak külön hangjuk volt. Agyrém. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.