Ugrás a kommentre

Teaser trailer 2


Ajánlott hozzászólás

Az új jeleneteket tekintve rövid, de annál hatásosabb előzetest kaptunk. Bár értem a koncepciót, nekem a készítési sorrenddel szemben jobban tetszett volna, ha kronológiai sorrendben mutatják a korábbi részeket. Főleg, hogy nekem ténylegesen az Ep1-el vette kezdetét az SW. A látványra ezúttal sem lesz panasz, a képi világ gyönyörű. A végtelennek tűnő csillagromboló flotta, ami a sötét fellegekbe vész tökéletesen érzékelteti a fenyegetést. Aminek ellenpólusa a lázadó/ellenálló flotta a világosabb környezetben, háttérben a reményt szimbolizáló nappal. A fénykard eldobással edző Rey, majd a fénykardját kivonó Kylo jeleneteinél szintén párhuzamba állítható a világos és sötét oldal, de önmagukban is epic momentumok. A legjobban a Rey-Kylo párbaj tetszett a félig elsüllyedt Halálcsillag roncsain, ami metafora is lehet az elpusztítottnak hitt Palpatine-ra. Sötét Rey szerintem egyértelműen félrevezetés. Ha tényleges fordulat lenne a lány pálfordulása, nem egy előzetesben sütik el. Mintha anno Han vagy Snoke halálát lőtte volna le a trailer. Másrészt, Rey eddigi karakterében szerintem nincs benne az, hogy a sötét olodal szolgájává váljon. Hype fokozásnak persze ügyes húzás. Én is a látomás opcióra tippelek, aztán lehet, hogy pont a kézenfekvősége miatt lesz valami más. Elképzelhető még a megszállás, vagy a klón ötlete, de ezek kevésbé lennének szerencsések, mint egy hatásos "nézz szembe a sötét oldaladdal", vagy valami hasonló jelenet. Az összehajtható fénykard szép főhajtás a TCW és Rebels előtt, remélem, további prequel utalásokat is kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Sky írta:

 A legjobban a Rey-Kylo párbaj tetszett a félig elsüllyedt Halálcsillag roncsain, ami metafora is lehet az elpusztítottnak hitt Palpatine-ra.

Itt még a környezet ami nagyon jó. az EPIII-ban a láva most a víz. Akkor a gonosz emelkedett fel, míg a vizes háttér az újrakezdést szimbolizálhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vízes roncsok nagyon ötletes és újszerű helyszín. Oda-vissza vagyok tőle. Számomra ez a válasz, hogy miért vetették el Az ébredő erő világa című könyvben bemutatott Velence-szerű korai Jakku kinézet ötletét. Nem elvetették, elodázták. Hát a fináléra ütősebb is lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Pildi írta:

Akármit is csinál Rey, az ösztönös lesz és az lesz a helyes út. Ilyennek ismertük meg, ő biztosan nem fog csalódást okozni. :) Nem a piros fénykardból következtetve (ami nagy valószínűséggel megtévesztő), hanem inkább abból kiindulva, mit sugallt az előző film, én úgy vélem, Rey nem fog oldalt választani, hanem egyszerűen az Erőt választja és az Erő segít neki legyőznie azt, akit le kell győzni, aki gátolja, hogy béke és biztonság legyen a galaxisban. Rey annyira az Erő gyermeke, mint még talán senki eddig, mert ő nemcsak kiváló Erő-használó, hanem önzetlen és tiszta szívű is egyben, aki felül tud emelkedni bármin, ha egy fontos célról van szó, és mert nem kötik a szabályok. Ha valaki, akkor ő képes lehet rá, hogy tényleg megteremtse az egyensúlyt hosszabb távon is, pont azáltal, hogy magában hordozza mindkét oldal "áldását".

Hát nekem pont az a fura hogy ilyen (számomra) lart pour lart "trükkel" akarják eladni a saga befejezését. Azt írod: "Akármit is csinál Rey, az ösztönös lesz". Ha félretesszük azt hogy ebben a trilógiában az erő csinál mindent Rey helyett, akkor sem az lenne a normális, hogy Rey sötét oldalon látható jelenete, meg a kezében lévő dupla sith kard késztetesse az embereket arra hogy a Rise of SKYWALKER-ről beszéljenek. Ez valami elképesztően JJ Abramszes (ami nem feltétlenül pejoratív más kontextusban a rendezőre nézve), de ennél még az új trilógia is többet érdemelne... Szerintem elég fura, hogy a Rise of SKYWALKER-t, a 9 részes Skywalker sztori lezárását úgy lehet csak eladni, hogy "no one" Rey fekete köpenyben figurázik egy duplapengés sith karddal... És itt nagyjából mindegy hogy Rey ezt csak vizionálja, megtörténik vele, vagy egy klónjával történik mindez. Konkrétan ez adja el a trailert, és sokak számára majd a filmet is, és nem Luke, Kylo vagy bármi releváns, ami köré az eddigi 9 rész Rise of Skywalker "mítosza" épült.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most pont úgy csinálsz, mintha ez lenne az első trailer, ami hatásvadászattal operálna. Pont ezért trailer. Elhúzza a mézesmadzagot. De ha valakit mégis ennyi vonz be a moziba, hát istenem. Miért is baj az? A lényeg, hogy beül rá. Ha meg csalódik, hát így járt, bár ha valaki csak emiatt ül be, az nem fog, mert azt csak a csaták és látvány vonzza, az agya többet nem kíván, rosszabb esetben el sem bír. Minekünk meg van annyi eszünk, hogy tudjuk, ennél kicsit többről fog szólni a film.

51 perccel korábban, Mestal írta:

Ha félretesszük azt hogy ebben a trilógiában az erő csinál mindent Rey helyett

Ez meg élből hülyeség. Semmit sem csinált az Erő Rey helyett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez meg élből hülyeség. Semmit sem csinált az Erő Rey helyett.

Na akkor most feladtad a leckét :-) . Az "AKÁRMIT is csinál Rey, az ÖSZTÖNÖS" hozzászólást likeoltad, "az erő csinál mindent Rey helyett" hozzászólásommal meg lehülyeségezted. Próbálom majd megfejteni :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

Hát nekem pont az a fura hogy ilyen (számomra) lart pour lart "trükkel" akarják eladni a saga befejezését. Azt írod: "Akármit is csinál Rey, az ösztönös lesz". Ha félretesszük azt hogy ebben a trilógiában az erő csinál mindent Rey helyett, akkor sem az lenne a normális, hogy Rey sötét oldalon látható jelenete, meg a kezében lévő dupla sith kard késztetesse az embereket arra hogy a Rise of SKYWALKER-ről beszéljenek. Ez valami elképesztően JJ Abramszes (ami nem feltétlenül pejoratív más kontextusban a rendezőre nézve), de ennél még az új trilógia is többet érdemelne... Szerintem elég fura, hogy a Rise of SKYWALKER-t, a 9 részes Skywalker sztori lezárását úgy lehet csak eladni, hogy "no one" Rey fekete köpenyben figurázik egy duplapengés sith karddal... És itt nagyjából mindegy hogy Rey ezt csak vizionálja, megtörténik vele, vagy egy klónjával történik mindez. Konkrétan ez adja el a trailert, és sokak számára majd a filmet is, és nem Luke, Kylo vagy bármi releváns, ami köré az eddigi 9 rész Rise of Skywalker "mítosza" épült.

Az ösztönöst úgy értettem, hogy hallgat a megérzéseire, de egyáltalán nem biztos, hogy csak végrehajtja az Erő akaratát. Lehet, hogy pont ez a lényeg: Rey olyan ember, aki nem vár másokra, hogy tudja mit kell tennie, magától csinálja, és amit csinál, az ösztönösen jó - és ezáltal tudja az Erőt minden dogmától mentesen szabadon használni, ahogy talán a régi Jedik is tették.

 

A trailer meg az a műfaj, aminek fel kell keltenie az érdeklődést. :)Manapság szerintem kétféle trailer van: az egyik elpuffogtatja a film összes jó poénját, s így hiába tetszett a trailer, a filmet nézve csalódott leszek, hogy szinte semmivel sem kaptam többet; a másik pedig cselesen úgy tesz, mintha elpuffogtatná a film legjobb részeit, aztán kiderül, hogy semmi sem az, aminek látszott. Már a TLJ trailer is ilyen volt, és szerintem ez is pontosan ilyen fajta.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

Na akkor most feladtad a leckét :-) . Az "AKÁRMIT is csinál Rey, az ÖSZTÖNÖS" hozzászólást likeoltad, "az erő csinál mindent Rey helyett" hozzászólásommal meg lehülyeségezted. Próbálom majd megfejteni :-)

Megmagyarázom: Rey hallgat az ösztöneire, azaz az Erőre. De ez nem azt jelenti, hogy nem a saját akaratából cselekszik. Az Erő senkit sem tud arra kényszeríteni, hogy azt tegye, amit akar, és senki helyett nem csinál semmit. A Jedik szimbiózisban, harmóniában léteznek az Erőben, legalábbis optimális esetben. A Jedi hallgat az Erő sugallataira (hallgat az ösztöneire), de az Erő engedelmeskedik is a Jedi akaratának. Ellenben a Sith a hatalom eszközének tekinti az Erőt, csak uralja, de nem hallgat rá. Felteszem a Sötét Oldal többi követője is ilyen.

Szóval, egyetértek azzal, hogy Rey ösztönös lény. Hallgat az ösztöneire, nem agyal rajtuk, de ettől még a saját akaratát követi. Dönthet úgy, hogy ignorálja az ösztöneit (az Erőt), hogy nem teszi meg, amit az Erő óhajt, vagy egyenesen ez ellen tesz, de egyelőre Rey nem ilyen. Rey olyan, mint Qui-Gon. Ő is ugyanígy cselekedett. Hallgatott az ösztöneire, hallgatott az Erőre.

Amit te írsz, azt ezért vélem élből hülyeségnek. Az Erő nem avatkozik be, csak sugall, utat mutat. De minden egyes létforma maga dönti el, hogy hallgat-e rá. A Jedik ezt úgy mondják, az Erő akarata. Egy egyszerű ember azt mondja, jók az ösztönei. Han Solo meg azt, hogy szerencse. Van, aki természeténél fogva jobban bízik az ösztöneiben, ezekre mondhatjuk, hogy ösztönös emberek. Ilyen Rey, Qui-Gon, sőt, valószínűleg nem értene egyet, de Han is. Csak míg Han szerencsének hívja, Qui-Gon és Rey tisztában van azzal, hogy ezek az Erő sugalmai.

Szóval, összegezve: az Erő csak utat mutat, de nem csinál meg senki helyett semmit, és az egyén maga dönti el, hogy jár-e azon az úton, amit az Erő mutat neki, vagy tojik rá. Rey nem tojik. A Jedik megismerése előtt azt mondhatta, hogy az ösztöneire hagyatkozott. Most, hogy már tudja, mi a szitu, már azt mondhatja, hogy az Erőre hagyatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rey hallgat az ösztöneire, azaz az Erőre.

Ez azért érdekes kérdés, mert az ösztön az én szótáramban egészen más jelentéssel bír. Az Erő nehezen megfogható Star Warsos definíciója nálam pont hogy az ösztönök (és azok kontrollálásának valamilyen hiánya) illetve az akaraterő párharcának a próbája. A jó és rossz fogalma rohadtul szubjektív, adott korban, adott közegben, adott oldalon és adott elvárások mellett igencsak képlékeny mit tartasz egyiknek vagy másiknak, épp ezért sokkal találóbb az ÉN próbájának tekinteni, ahol egyik oldalról az agresszió, önzés, érzéketlenség, harag, félelem, pszichózis és (egyéb) valamiféle kontroll hiányára valló neurózis, illetve ösztön, másik oldalról pedig az ezeknek való ellenállás jelentik az önkontroll két oldalát. Ilyen értelemben az Erő sötét oldala nem egy objektív kategória, egy tulajdonságokkal felruházható misztikus pool, amiből a "gonoszok" merítenek, hanem az ember sötét oldala, ami nem feltétlenül attól sötét, mert gonosz, hanem attól hogy tulajdonosa nem lát bele. Egy olyan potenciál ami akár őt magát is elemésztheti de akár lehetetlen helyzetekben is biztosíthatja a túlélését vagy "győzelmét". Az ösztön pontosan ez. Az egyetlen gond vele, hogy olyan mint a drog, az agy örömközpontját stimulálja, ami miatt könnyű rászokni. Az ösztönnek végtelen szakirodalma van, ha lesz időd nézz majd utána. ;-)

 

Az Erő két oldala nálam az ösztönök és az akaraterő párharca ami mindent mozgásban tart, és végső soron a körforgás mozgatórugója. Azok pedig akiket az Erő dedikál egyfajta "nagyobb hatalomra" mindezt egy szinttel feljebb teszik a történelem / világ meghatározó mozgatórugóivá válnak.

 

Érdekes magyarázatot találtak ki Rey képességeire a Darth Vader képregény 10. füzetében (amelyet Charles Soule írt és Giuseppe Camuncoli rajzolt)  ahol egy öreg jedi elmagyarázza Vader nagyúrnak, hogy az Erő addig marad fenn, amíg megtalálható az élet a galaxisban. Abban az esetben, ha a jedik / sithek eltűnnek, az Erő nemes egyszerűséggel új "gazdákat" talál, és számukra válik elérhetővé. Ezek alapján a Star Wars világában mindig is lesznek Erőhasználók.

 

Idézet

A Jedik szimbiózisban, harmóniában léteznek az Erőben, legalábbis optimális esetben. A Jedi hallgat az Erő sugallataira (hallgat az ösztöneire), de az Erő engedelmeskedik is a Jedi akaratának. Ellenben a Sith a hatalom eszközének tekinti az Erőt, csak uralja, de nem hallgat rá. Felteszem a Sötét Oldal többi követője is ilyen.

Nálam meg ez a hülyeség kategória. A jedik is bőven engednek a sötét oldalnak, míg a sithek is használják a világos erejét, ez nem attól függ hogy melyik cserkésztábor tagja valaki, hanem hogy miként képes egyik vagy másik oldal potenciálját a maga oldalára állítani. A harmónia csak egy szó, ami annyit tesz, hogy valaki mennyire van szinkronban de nem minősíti az "erkölcsét" annak amit uralni képes. A jedi rend bukása és Palpatine felemelkedése pont azért lehetséges mert az egyik elbukik a kontrollban és arrogánsá / önteltté válik a másik pedig megtanulja uralni az ösztöneit, rejtőzködni és építkezni. De ettől nem válik valaki sötét erő használóvá vagy világos erő használóvá, mert nálam már maga a különválasztás is értelmezhetetlen. Egyfajta Erő létezik csak, mindössze a használta különbözteti meg hogy melyik oldalából nyered azt a szikrát ami lángra lobbantja a képességeidet. Az meg hogy az erő "engedelmeskedik" valakinek vagy valaki "uralja" azt csak játék a szavakkal. 

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Mestal írta:

Hát nekem pont az a fura hogy ilyen (számomra) lart pour lart "trükkel" akarják eladni a saga befejezését. Azt írod: "Akármit is csinál Rey, az ösztönös lesz". Ha félretesszük azt hogy ebben a trilógiában az erő csinál mindent Rey helyett, akkor sem az lenne a normális, hogy Rey sötét oldalon látható jelenete, meg a kezében lévő dupla sith kard késztetesse az embereket arra hogy a Rise of SKYWALKER-ről beszéljenek. Ez valami elképesztően JJ Abramszes (ami nem feltétlenül pejoratív más kontextusban a rendezőre nézve), de ennél még az új trilógia is többet érdemelne... Szerintem elég fura, hogy a Rise of SKYWALKER-t, a 9 részes Skywalker sztori lezárását úgy lehet csak eladni, hogy "no one" Rey fekete köpenyben figurázik egy duplapengés sith karddal... És itt nagyjából mindegy hogy Rey ezt csak vizionálja, megtörténik vele, vagy egy klónjával történik mindez. Konkrétan ez adja el a trailert, és sokak számára majd a filmet is, és nem Luke, Kylo vagy bármi releváns, ami köré az eddigi 9 rész Rise of Skywalker "mítosza" épült.

Ennél jobban nem tudok egyetérteni, hozzátéve, hogy Kylo karaktere sokkal kidolgozottabb, és emiatt izgalmasabb, több lehetőséget rejt. Valamint ahogy említetted ez a skywalkerek története, rendkívül csalódott leszek ha nem róluk fog szólni ez a rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Camee írta:

Ennél jobban nem tudok egyetérteni, hozzátéve, hogy Kylo karaktere sokkal kidolgozottabb, és emiatt izgalmasabb, több lehetőséget rejt.

Kylo a legjobb ami az új trilógiával történhetett. Összetett, valid személyiség, ami szerintem sokkal jobban illeszkedik a mai filmes elvárásokhoz. Személy szerint nekem már a könyökömön jönnek ki az agyoncsépelt, sztereotip filmbeli gonoszok, akiket valami misztikus, méltóságteljes ködbe burkolnak. Régebben már írtam: a világ legfélelmetesebb gonoszai baromira nem voltak méltóságteljesek. Se Sztálin, se Hitler, se Néró, sem a modern kor diktátorai. Mind neurotikus, megalomán, és legtöbbször könyörtelen, paranoiás emberek. Nem az aurájuktól félelmetesek, hanem a kiszámíthatatlanságuktól és a hatalomtól ami a kezükben van. Szerintem ma már nem a "fenséges" gonoszok érdeklik az embereket, hanem az átélhető / megérthető karakterek (még Thanost is sikerült valamennyire megérteni / megszeretni az Avangersben). Kylo a legjobb, legérdekesebb új karakter, és mellesleg talán az egyedüli innovatív újítás amit be mert vállalni az új gárda. Ez a fiú nem egy archetipizált gonosz, hanem egy meghasadt, lelkileg gyenge ember, akit gúzsba kötnek és megroppantanak a vele szemben támasztott elvárások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, kifejezetten fantasztikus és lélegzet elállító lett az új előzetes. Egy bibi van, ami nagyon szúrja a szemem: az elején nem kronológiai sorrendben vannak a filmek. És mintha az Új remény több jelenetet kapott volna, mint a többi epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 27. - 9:50, Ody Mandrell írta:

Már hogy a viharba lenne már mindegy? Egy látomásban bármi lehet. Láttuk a TFA-ban is. Amennyiben valódi történésekről van szó, az már kérdésesebb. 

 

nqdgr65afgi31.jpg

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Ha ez csak egy vélemény volt és nem tény, akkor miért módosították azóta a bejegyzést?

 

2 dolog lehet:

1) vagy elszólta magát

2) kész tényként közölt egy spekulációt ezáltal félrevezető volt az olvasók számára. 

 

Az a rossz hírem van, hogy bármelyik lehet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én is írnék a trailerről, bár igaz nem kapkodtam el.:D

Természetesen elképesztően jó, ahogy nézési sorrendben felvezeti a filmeket és a végén az új filmekből nyom részleteket. A csillagromboló flotta überbrutál. Szerintem Palpi az Ismeretlen Régióban elrejtett rosszabb időkre pár flottányi hajót és azt látjuk most.

Dark Reyről első nézéskor leesett az állam Arra gondoltam ha ezt meglépik akkor engem újra kell éleszteni a moziban. Mármint hogy Rey átáll a sötét oldalra Kylo pedig a világosra és a végén ő ment meg mindenkit.

Őszintén szólva nekem nagyon bejönne ,úgy hogy imádom Reyt. Persze Reyről nehéz elképzelni, hisz őmaga a megtestesült jóság, meg hát miért lőnék el a trailerben a fordulatot.

De nekem nagyon bejönne. Mégpedig azért amiért a Last Jedi is. Totál váratlan húzás lenne. Olyan amire nem számít az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.