Ugrás a kommentre

Chapter 2: The Child


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ej, de jó kis epizód volt ez is. Szegény Mando nem tudja, hogy a helyi kissebség "faluja" mellett parkolt. :D Ezek a jawák nagyon egyszerű népség, ami nincs leláncolva, viszik is, aztán az ellopott javakat még az életük árán is védik. A cuccért kapott tojást meg ott felfalják, ahol vannak. :D

A manó yoda meg hogy felemelte az orszarvút! :o Nem hittem, hogy erőérzékeny lesz, pedig gondolhattam volna rá. 

Ez a megbízás jól leamortizálja Mandot. Kíváncsi vagyok, mi lesz a sorsa a manónak. 

Eddig a sorozat 10/10. Aki látta és beszéltem vele személyesen, mindenkinek nagyon bejött idáig. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még nagyon tetszik, hogy szemmel láthatóan megvannak a Mando képességeinek a határai. Nem bírt el a Blurgokkal. Nem bírt el a fenevaddal. Ha nincs segítség, már hulla lenne. A legjobb a parsecben, igen, de azért messze nem legyőzhetetlen, sőt. Ez a sebezhetőség közel hozza a karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút élveztem ezen a részen is minden kisebb, vagy nagyobb dolgot.
Ahogy Donát is mondta, megvannak a képességeinek a határai és lehet hogy főszereplő, meg ott a Beskar-os rásegítés de mégis azt érzed hogy meghalhat (legalábbis én ezt érzem).
A zene, a hangulat, és a látvány mellett nagyon tetszett az hogy nem bír a fenevaddal, és ahogy azt a kis bicskát szorongatta sisakon keresztül is láthatta a néző hogy főszereplőnk felkészült a halálra (sok sok toxikussal ellentétben hogy "hjaaaj a sisakba nem is látszódik mit érez" most kiderült hogy ez rohadtul nem így van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nincs. Lekapcsolja, valóban, az automata követést. Szép is lett volna, ha a babalebegő bemegy utána a barlangba. Nincs ott vonónyaláb, egyszerűen van egy automata (droid?) és egy távirányítású vezérlése a libegőnek. Ha lenne vonónyaláb, akkor a babakocsi nem az útmentén követi a homokkúszót, hanem a Mandi felvonszolta volna magával. Az mégis inkább tartotta a biztonságos távolságot, konstans, ami nem vonyólábra, hanem minimális mesterséges intelligenciára utal. A rész elején meg Mando simán csak arréblöki a babalibegőt, nem kapcsol le semmit. Ha lenne ott egy vonónyaláb, ami folyamatosan adott távolságra tartja, akkor visszahúzta volna vagy felhúzta volna magát a mandi után a homokkúszón, mintha kötélre lenne kötve.

Tehát beprogramozta a bölcsőt automata követésre és azt kapcsolgatta le/fel?

1 órával korábban, Donát írta:

Palpatine - égett Anakin kézrátétel? Szerintem ott is hasonló történt. 

Ezen a mozdulaton régen sokat agyaltunk, de még koránt sem biztos, hogy az egy gyógyító mozdulat volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezen a mozdulaton régen sokat agyaltunk, de még koránt sem biztos, hogy az egy gyógyító mozdulat volt.

Ha viszont mégis, akkor könnyen lehet, hogy Obi-Wan is ezt csinálta Luke-kal, amikor a buckalakók kiütötték. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiben erős volt az első rész - az atmoszférateremtésben, a hangulat megalapozásában - azt ebben az epizódban is nagyon jól vitték tovább. A helyszín továbbra is fantasztikus, egyszerre minimalista és kietlen, emellett pedig remekül illiek ehhez a western-stílushoz, ami körbelengi az egész sorozatot. A Tatooine kietlen, küzdelmes világát pedig jól idézték meg egy másik helyszínen a jawak szerepeltetésével, akik itt most egyszerre tűntek veszélyesebbnek, de ezzel együtt szórakoztatóbbnak is, mint ahogyan korábban a filmekben láthattuk őket. 
A sorozat építkezése továbbra is lassan halad, inkább a felszín alatt, tekintve, hogy nagyon szegényesek a dialógusok, de ez az epizódhoz, a főhős karakteréhez és általánosságban a sorozat hangulatához is illeszkedik. Ezzel együtt, olyan apró jelekkel érzékeltetik a karakterek jellemzőit, amelyekből remek metakommunikációs interakciók születnek. 

 

A Mando ahogy őrzi, óvja a kis yodát abban ott van a gondoskodás, a törődés, ami már rögtön éles kontrasztban van az eddig látott többi fejvadásszal (persze itt képbe kerül, hogy őket lehet, hogy más bízta meg és elsősorban likvidálniuk kellett a célszemélyt, de erről majd később), ehhez még hozzáad az a flashback is, amit az előző részben láthattunk a gyerekkoráról (ami egy apró jelenet volt, de mégis mennyivel emberibb, személyesebb lett ez - az egyébként szintén névtelen, arctalan - fejvadász, mint a többi kollégája akikkel eddig találkoztunk) és mindezekkel együtt egy olyan érzés alakult ki bennem a karakterrel kapcsolatban, hogy tényleg fontos neki a kis yoda és nem csak az értékes beskar miatt, amit a célpontért ígértek (bár ezt meg fogja kapni, azt már biztosan tudjuk). Ahogy Kuiilel bánt az szintén hasonló húrokat pendített meg, hogy alapvetően ő egy tisztességes ember, megvan benne az alapvető jóindulat, hogy szeretné viszonozni a kapott kedvességet és segítséget.
A kicsi yoda esetében érdekes, hogy hasonló módon ismerhetjük meg a karaktert, ahogy a Mandót. Mondjuk itt annyival egyszerűbb a szituáció, hogy ő még nem is tud beszélni. Ezzel együtt itt is ott vannak azok az apró mozzanatok, amelyek sokat adnak hozzá a karakterhez. Az öreg Yoda esetében is nagyon kifejező volt a fülmozgása, ez a kicsi esetében is így van, ha nem is komplex érzelmi reakciókat, de a félelmet, az aggodalmat, az izgatottságot remekül tudták érzékeltetni pusztán a szemei és a fülei mozgásával. A testbeszéde, arcjátéka, a karakter megjelenítése szerintem ebből a megközelítésből nagyon szórakoztató volt (itt az egyik kedvencem az volt, amikor az epizód elején lévő harcban a Mandó hátralöki a kis bölcsőjét az egyik támadó elől, az izgatottan mozizó kis yoda meg tehetetlenül hátratántorodik a lendülettől). Azt is megtudhattuk, hogy képes behatóan érzékelni a környezetét, akár amikor megpróbálja a sérülést meggyógyítani, akár amikor a vadállatot megállítja az Erővel, az mind azt mutatja, hogy fiatal kora ellenére már képes felismerni a helyzeteket és használni is tudja a képességeit (ez utóbbi jelenet, egyébként jól idézte meg az egyik kedvencemet a klasszikus trilógiából, amikor az öreg Yoda kiemeli az X-szárnyút a mocsárból - a méretek és az Erő érzékeltetéseként - és ott Luke ugyanilyen hitetlenül néz)... és emellet még nagyon ügyesen tud békát fogni is - nem is emlékszem Yodát láttuk-e enni valaha, lehet be volt neki spájzolva néhány békacomb a Jedi Templom konyháján?

 

Az epizód tömörsége, feszessége teljesen rendben volt, igazából arra volt felhúzva, hogy miután az előző rész végén megszerezte a célszemélyt el is tudja vinni a bolygóról, ezt húzták el azzal, hogy feltartják a fejvadászok, a jawak és aztán még egy bestiával is meg kell küzdenie. Ez azonban nem tűnt funkciótlan időhúzásnak, a korábban ismertett tényezők miatt, mert ha az információkat pusztán csepegtetve is, de azért adagolják. Egy élénkebb képet kaphattunk a főhősről, megismerhettük egy picit a kis yodát, megtudhattuk az erőérzékenységét és egy kicsit a jawakról is jobb képet kaphattunk - ami a történet szempontjából nem lényeges, de a loret ez is színesiti, élőbbé teszi, ami olyan, mintha egy kiragadott pillanat lenne az ottani hétköznapokból - mindezt pedig megfejelték ezzel az egyid space-western hangulattal, ami számomra nagyon tetszetős (még a zene is kissé az Ennio Morricone féle klasszikusokra emlékeztet). 
A jawak üldözése, az egész akció, egyszerre idézte meg a kalandfilmeket (Indiana Jones vibe megvolt) és megint csak a weseternek vonatrablásos jeleneteit, de ebben és aztán a tárgyalás során is azért kiütközött, hogy nem kell ezt véresen komolyan venni. Persze jobban belegondolva vannak benne durvának mondható események (dezintegrálást is láthatunk ugye), de mégis az egésznek van egy ilyen habkönyyű kalandfilmes utánérzete, ahol mondjuk a menet közben a járműből kizuhanó jawanak a szomorú végkifejletébe nem gondolunk bele, hanem csak megyünk a flowal a hős után, aki próbál feljutni a Homokkúszóra. Itt megint fontos kiemelni a kis yodát, aki azáltal, hogy a kis bölcsőjével követi az akciót és robog utánuk, már a puszta jelenlétével elvesz abból az élből, hogy itt a főhősünk bizony hidegre tesz néhány térdmagasságú jawat. A tárgyalás közben hirtelen elsülő lángszóró, vagy az egész bonyodalom kiváltója az édességként (vagy hallucinogénként) funkcionáló tojás is olyan elemek, amelyek egy ilyen eklektikus elegyet alkotnak, a mocsokkal, az erőszakkal, a fejvadászokkal és az édes kis csecsemővel.

 

Az egyedi negatívum az továbbra is az epizódok terjedelme. Itt csak azt tudom elképzelni, hogy nagyon magasak voltak a gyártási költségek, de ennél én mindenképpen hosszabb részeket vártam, bár ahogy csoli is mondta, ha összeadogatjuk, akkor az több, mint 4 óra anyag, ami jobban belegondolva nem hangzik rosszul. Ezzel együtt ez egy olyan pont, amit szerintem lehet kritizálni, elnézve az eddigi színvonalat, én bízok annyira a készítőkben, hogy tudták volna ez tartani epizódonkénti 45-50 percben is.
Most, hogy már végleg kiderült a kis yoda erőérzékenysége és következtethetünk arra, hogy a faja ezt a képességet alapból birtokolja (még nem mondtam le arról a kedden felvetett ötletemről, hogy Yoda és Yaddle nem csak az Erő misztériumait tanulmányozták kettesben :P) és emellé figyelembe véve a Birodalmi orvos karján a Kaminohoz kötehető emblémát, hajlok rá, hogy itt az erőképességek és klónozás még tényleg szerepet kaphat. Olvastam teóriákat, ahol az is felmerült, hogy a kis yoda az öreg klónja, bár ennek ellentmond, hogy amennyiben tényleg 50 éves, akkor még azelőtt kellett volna leklónozni, hogy a kaminoiak egyáltalán képbe kerültek Palpatine tervében. Mindenesetre kiindulva abból, hogy további fejvadászokat láthatunk, akik csak végezni akarnak a kicsivel, így érdekes, hogy mennyire fontos mégis ez a kis lény... inkább fenyegetést látnak benne, amelyet el kell tenni láb alól, vagy eszközt, ami egy cél érdekében hasznos lehet, az eddigi tapasztalatokból úgy látszik, hogy a többség és elsősorban a moffok (szerintem itt Werner Herzog mellett Giancarlo Esposito karaktere is bekerül az egyenletbe és a fejvadászok külön megbízóktól érekeznek) inkább az előbbit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Wilde írta:

és emellet még nagyon ügyesen tud békát fogni is - nem is emlékszem Yodát láttuk-e enni valaha, lehet be volt neki spájzolva néhány békacomb a Jedi Templom konyháján?

Nagyon jó kis összefoglalót írtál! Azt tudjuk, hogy Yoda megkóstolta Luke energiaszeletét, de nem igazán ízlett neki. Később pedig gyökérlevest készít Luke-nak, Luke arckifejezése alapján az egymás tápláléka iránt érzett érzés kölcsönös. :D

 

Annak nagyon nem örülnék, ha ez a csöppség Yoda gyermeke (Yoda, a minta Jedi gyereket nemez?), klónja (mehh), vagy bármilyen rokona lenne. Ez egy faj, attól, hogy ritka, még nem kell automatikusan azt feltételezni, hogy kapcsolódik a már eddig ismert faj képviselőkhöz. Kicsit durva a példa, de ugyanezt éreztem a Finnt övező találgatás kapcsán is: megjelent egy afro karakter, rögtön kiáltsuk ki Lando fiának. Mert fekete a bőrszíne? :roll: Szóval remélem a "kis Yoda" esetében másról lesz szó, és semmi köze nem lesz Yodához azon kívül, hogy fajtársa.

 

Amúgy a gyermek 50 éves. Belegondoltatok, ha itt most túléli a viszontagságokat, akár évszázadokra meghatározó eleme lehet a galaxis történelmének? Ha egyszer lesz egy sztori, amiben előreugrunk pár száz évet, akár ez a lény is ott lehet majd, immáron ereje teljében. A másik pedig, mindig különös volt látni, hogy Yoda mennyire másként viselkedik harcban és a való életben. Utóbbiban sántikál, nyöszörög, stb. Nyilván öreg, de most az itteniek láttán arra gondoltam, hogy talán ez is Yoda fajának egy jellegzetessége: magas a midi számuk, nagyszerűen tudnak hatni az Erőre, viszont az sokat kivesz belőlük. Szóval a hétköznapi életben igazából az Erővel való kapcsolat leszívását "heverik ki", és talán ezért járnak lassan, ezért nyöszörögnek, mikor épp nem az Erőt használják.

 

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jawák szeme piros, ez szerintem a másfajta környezet teszi, mert a Tatooine -on élő jawáknak sárga szemük van. Lehet a kettős nap kisárgítja a szemüket. :D

 

9 perccel korábban, Donát írta:

Annak nagyon nem örülnék, ha ez a csöppség Yoda gyermeke (Yoda, a minta Jedi gyereket nemez?), klónja (mehh), vagy bármilyen rokona lenne. Ez egy faj, attól, hogy ritka, még nem kell automatikusan azt feltételezni, hogy kapcsolódik a már eddig ismert faj képviselőkhöz. Kicsit durva a példa, de ugyanezt éreztem a Finnt övező találgatás kapcsán is: megjelent egy afro karakter, rögtön kiáltsuk ki Lando fiának. Mert fekete a bőrszíne? :roll: Szóval remélem a "kis Yoda" esetében másról lesz szó, és semmi köze nem lesz Yodához azon kívül, hogy fajtársa.

Szerintem se lesz senki fia-borja. Apropó Finn, a Celebration EpIX paneljén Naomi -tól is megkérdezték, hogy Jannah vajon kinek a lánya? :facepalm:

De én még azt is beletudnám képzelni, hogy a kis Yoda valamikor a klónháborúk alatt született a Kaminoiak részéről. Mint tudjuk, a klónok eléggé elöregedtek egy idő után - csak gondoljunk Rexre - szóval az az 50 év lehet nem is reális. Nopersze én se gondolom, hogy klón lenne a kicsi csöpség. De Yoda faja az Erőben nagyon erős, és ami érdekes, hogy tkp. a kis pajti akkor született, mint Anakin. 41 évvel a Yavini csata előtt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira szép ennek a sorozatnak a fényképezése, hogy azt is órákig el tudnám nézni, ahogy Mando és a gondviselése alá került gyermek órákig bandukolnak szótlanul a sivatagban, miközben hallgatjuk azt a fülbemászó zenét, ami már most méltán számít klasszikusnak. Nyilván annyi történt, hogy a mini Yoda-cliffhanger miatt kettészedték az első epizódot, így a fejezet hosszúsága nem zavart.

 

És miközben a "kis Yoda" leírhatatlanul aranyos, Mandónk az egyes esetlenségei miatt már most közelebb van a szívünkhöz, mint szinte eddig bármelyik más mandalori, a becsületes és elvhű Kuiil pedig már most az egyik legszimpatikusabb segítő karakter az egész franchise-ban, addig a készítők szépen, finoman tágítják az univerzumot. Először láthattunk filmes vásznon trandoshaikat harcolni. Kiderült, hogy jawák már nem csak a Tatooine-on vannak (már az előző részben is felbukkant pár), és ha egyáltalán az tekinthető az anyabolygójuknak, már régen szétszéledhettek szerte a Peremvidéken. A kis Yoda, mint Erőhasználó egészen új távlatokat nyit. Nagyon tetszett, hogy mind Mando, mind Kuiil számára megfoghatatlan volt az, amit művelt azzal az orrszarvúval. Az is tetszett, hogy főhősünk, hogy megvédje saját tulajdonát, bizony, nem volt rest lepuffantani a jawákat, akik ennek ellenére el tudtak szelelni. Az Indiana Jones-utalást én is észrevettem. Végre részleteiben is láthattuk belülről  ezeknek a kis lomizóknak a szállítójárművét. Az meg, hogy a végén a Tojás csak arra kellett, hogy undorító módon megegyék, annyira jawás volt. :D Nincs ezeknek semmilyen értékrendjük.

 

Ez nem egy elszigetelt sorozat. Elegánsan bővíti, mélyíti az univerzumot, a cselekmény megfontoltan halad előre, de szerencsére nem kapkod, nem láthatunk 100+1 bolygót egy epizódon belül, nem ismerünk meg soktucatnyi új karaktert. Én mindig is ezt a lassan építkezős történetvezetést preferáltam, a sorozatból csak úgy árad a 60-70-es évek spagetti westernjeinek hangulata. Van idő, hogy magamba szippantsam az Arvala-7 minden forróságát, kopárságát, nyomorúságát. Ez maga a Peremvidék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Nagyon jó kis összefoglalót írtál! Azt tudjuk, hogy Yoda megkóstolta Luke energiaszeletét, de nem igazán ízlett neki. Később pedig gyökérlevest készít Luke-nak, Luke arckifejezése alapján az egymás tápláléka iránt érzett érzés kölcsönös. :D

 

Annak nagyon nem örülnék, ha ez a csöppség Yoda gyermeke (Yoda, a minta Jedi gyereket nemez?), klónja (mehh), vagy bármilyen rokona lenne. Ez egy faj, attól, hogy ritka, még nem kell automatikusan azt feltételezni, hogy kapcsolódik a már eddig ismert faj képviselőkhöz. Kicsit durva a példa, de ugyanezt éreztem a Finnt övező találgatás kapcsán is: megjelent egy afro karakter, rögtön kiáltsuk ki Lando fiának. Mert fekete a bőrszíne? :roll: Szóval remélem a "kis Yoda" esetében másról lesz szó, és semmi köze nem lesz Yodához azon kívül, hogy fajtársa.

 

Amúgy a gyermek 50 éves. Belegondoltatok, ha itt most túléli a viszontagságokat, akár évszázadokra meghatározó eleme lehet a galaxis történelmének? Ha egyszer lesz egy sztori, amiben előreugrunk pár száz évet, akár ez a lény is ott lehet majd, immáron ereje teljében. A másik pedig, mindig különös volt látni, hogy Yoda mennyire másként viselkedik harcban és a való életben. Utóbbiban sántikál, nyöszörög, stb. Nyilván öreg, de most az itteniek láttán arra gondoltam, hogy talán ez is Yoda fajának egy jellegzetessége: magas a midi számuk, nagyszerűen tudnak hatni az Erőre, viszont az sokat kivesz belőlük. Szóval a hétköznapi életben igazából az Erővel való kapcsolat leszívását "heverik ki", és talán ezért járnak lassan, ezért nyöszörögnek, mikor épp nem az Erőt használják.

 

Tényleg azt el is felejtettem... bár arra kiváncsi lettem volna, Luke milyen arcot vág, ha az előzetesen nagy harcosként várt mentora egészbe lenyel egy békát. :)

 

Ezzel egyetértek, bár itt szerintem az a specialitása ennek a helyzetenk, hogy noha ott volt Yaddle is az előzménytrilógiában, ezt az egész fajt Yodával azonosították, Yoda meg már pusztán a klasszikus trilógia alapján is az egyik legérdekesebb/furább lénye volt a SW univerzumnak, az Erőhöz való kapcsolódását, pedig jól mélyítették a TCW-ben is, tehát ő egy olyan misztikus szereplő, akivel kapcsolatban ha felmerül egy hasonló fajú figura (akinek a pontos faját még nem is ismerjük) akkor ott van az, hogy talán valahogy kapcsolatban lehet vele... miért ennyire rejtélyes ez a faj, miért nem tudunk róluk pontos információkat, milyen szerepet tölthetnek be loreban... Persze ezt a Yoda - Yaddle dolgot csak poénnak szántam, de annak mindeképpen örülök, hogyha ebbe a kissé földhözragadtabb megközelítésű sorozatba a nagy héroszok, mint a jedik nem kerülnek bele, de az Erő, mint misztikum itt is megjelenik és itt érdekes is, ahogy már többen is írták, hogy hogyan reagálja le ezt a többi szereplő, mármint a kis yoda erő-manifesztációját.

 

Szerintem a végén azért piheg ott, mert még kicsi és nagy megerőltetést okoz neki az Erőt használni (én mondjuk le tudok futni úgy 100 métert, hogy nem fáradok el nagyon, de egy éppen totyogó csecsemőnek egy 10 méteres "sprint" is megerőltetést okozhat). Egyébként én is abba gondoltam bele most, hogy milyen szerepet kaphat még ez a csöpség a későbbiekben (ha túléli a sorozatot... szerintem nincs szívük kinyírni), akár simén életben lehet a sequel trilógia idején is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok.Nagyon jó a Mandi kár az eddigi rövid időkért de ez volt már az animációnál is és ott is megszoktuk.Teljesen kész vagyok a kis Yodától és persze a hangulata a látvány de tetszik az előttem leírtak amiket ti megláttok.Beaszarok.Kivétel a viták mert az nem ide való.A kézrátételes Palpi és Obi,"gondolat menet" is sokkolt akár csak a Mandi öngyógyítása meg az elektromos mellvért.Lehet nem teljes ember részben gép?.Na mindegy várom a következő részt.Még annyit hozzátennék heccből a kis Yodához,hogy "VAN MÉG EGY(remény)SKYWALKER(a fiam).Hi-hi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a rész. A jawák nagyon jó voltak, sőt szerintem itt voltak a legjobbak, lehet a piros szemű jawák agresszívebbek, mint sárga szemű társaik, vagy csak egyszerűen megvédték magukat, hiába voltak túlerőbe a mandalorihoz képest, az azért mégis csak egy mandalori. Egyébként az az akció nagyon tetszett, jó volt több részletet látni a jawák homokfutóját, sőt ez eltért a többitől, kicsit Rexék at-te-hez tudnám hasonlítani a Rebelsből (otthonosabbnak tűnt). Kuiil ő egy tipikus mentor karakter, nagyon kedves és segítőkész jól beszél jawák nyelvén, ellenben a mandalorival aki csak a wookie szintet éri el. :D Bébi Yoda nagyon cuki, és kicsi, elég sokat fog még nőni, Kuiil-hoz képest elég aprócska, mondjuk az más kérdés, hogy saját maga egyharmadát megette vagy még annál is többet. És akkor jöjjön a lényeg a mandalori vs állat (nem tudom mi a neve) nem egy súlycsoport, nagyon jó volt megcsinálva, egy páncélcsere kelleni fog neki és, ha nincs Bébi Yoda akkor neki vége, ami tetszett, hogy Bébi Yodát mentálisan kifektette az erőhasználat, ez szerintem hihető. Összegezve a hangulat, a látvány, a zene, az akció, a humor, ezekben mind nagyon erős a sorozat. Ami pedig az epizód hosszát illeti ez a két rész kitett egy órát, és megnézve egybe nagyon összeillenek, szerintem a többi rész hosszabb lesz.

Mit szóltok ahhoz, hogy Bébi Yoda és Anakin egy időben született? (Egy easter egg, vagy csak utálás, esetleg véletlen) Csak mert láttam, hogy már erről is teóriák születnek.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nyilván annyi történt, hogy a mini Yoda-cliffhanger miatt kettészedték az első epizódot, így a fejezet hosszúsága nem zavart

Pedig nem ez a helyzet, a sajtóvetítésekről tudjuk, hogy a következő rész is hasonló hosszúságú. 30-40 perc játékidőre kell számítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy dolog nem tetszett. Miután a mandalori legyilkolta a jawák egy részét, azok ennek ellenére leülnek vele üzletelni, mintha mi sem történt volna. Semmiféle kötődés nem lenne a jawák között? Plusz érdekesség: Gondoljatok bele szegény "rinocérosz" helyzetébe, aki csak a tojását védte, mégis a halálával végződött a harc, a tojást meg felzabálták mint a kannibálok. Kész dráma ez szegény állatok szemszögéből. Az első részben meg a kowaki majmokat sütögették..:para: Ez a sorozat tényleg nem piskóta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Pedig nem ez a helyzet, a sajtóvetítésekről tudjuk, hogy a következő rész is hasonló hosszúságú. 30-40 perc játékidőre kell számítani.

Arról nem is beszélve, hogy két külön rendező készítette őket. Az első részt Dave Filoni, a másodikat pedig Rick Famuyiwa. Tudatosan ilyen hosszúak az epizódok.

Korábban Filoni mondta, hogy milyen jó az, hogy nem kell a műsoridőre figyelnie, így picit akár hosszabb epizód is készülhet. Most már úgy gondolom, hogy az első rész 38 percére gondolhatott, és inkább rövidebbekre kell számítanunk.

Lehet, hogy ez csak ennek a sorozatnak a sajátossága, de az is lehet, hogy az egész Disney+-nak.

Bár abba is furcsa belegondolni, hogy azt mondták, hogy epizódonként 10-15 millió dollár a gyártási költség. És úgy néz ki, hogy az epizódok csak 30 és 40 perc között vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tehát beprogramozta a bölcsőt automata követésre és azt kapcsolgatta le/fel?

Igen. Szerintem ennek a bölcsőnek amúgy is van ilyen funkciója - el tudom képzelni, hogy az SW-ben már így viszik ki a csecsemőket, ilyen lebegő babakocsikkal, amik részben afféle droidok, minimális intelligenciával, és követi a kijelölt személyt, ha arra van állítva, de van kézi vezérelte funkciója is, ha az anyu vagy apu így akarja használni.

10 perccel korábban, mui-ruy írta:

Miután a mandalori legyilkolta a jawák egy részét, azok ennek ellenére leülnek vele üzletelni, mintha mi sem történt volna. Semmiféle kötődés nem lenne a jawák között?

Hithű kalmárok, többre becsülik a pénzt és a hasznot, mint az életet. Szerintem teljesen illik a jawákhoz. Plusz, más faj, más kultúra, szerintem nem is érdemes emberi szemmel megítélni őket.

12 perccel korábban, mui-ruy írta:

Plusz érdekesség: Gondoljatok bele szegény "rinocérosz" helyzetébe, aki csak a tojását védte, mégis a halálával végződött a harc, a tojást meg felzabálták mint a kannibálok. Kész dráma ez szegény állatok szemszögéből. Az első részben meg a kowaki majmokat sütögették..:para:

Hát, a Star Wars sosem volt állatbarát széria. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

hogy tényleg fontos neki a kis yoda és nem csak az értékes beskar miatt,

Valószínűleg ebbe belejátszik a saját sorsa is. Az előző részben is láthattuk, hogy jótékonykodik az árvákkal, így ide pont passzol ez az árva gyermek is.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Annak nagyon nem örülnék, ha ez a csöppség Yoda gyermeke (Yoda, a minta Jedi gyereket nemez?), klónja (mehh), vagy bármilyen rokona lenne. Ez egy faj, attól, hogy ritka, még nem kell automatikusan azt feltételezni, hogy kapcsolódik a már eddig ismert faj képviselőkhöz. Kicsit durva a példa, de ugyanezt éreztem a Finnt övező találgatás kapcsán is: megjelent egy afro karakter, rögtön kiáltsuk ki Lando fiának. Mert fekete a bőrszíne? :roll: Szóval remélem a "kis Yoda" esetében másról lesz szó, és semmi köze nem lesz Yodához azon kívül, hogy fajtársa.

Bár én is írtam a Yaddle-Yoda love-ról, nem gondoltam komolyan. :) Én abban reménykedem, hogy megismerjük jobban ezt a fajt és akár a bolygójukra is ellátogatunk. Egyébként közismert személyről lehet szó, mert sokan ismerik ha vérdíjat tűztek ki rá. Vajon hogy kerülhetett képbe ennyire ez a csöppség? Engem mtermészetesen ez érdekel a legjobban.

 

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Van idő, hogy magamba szippantsam az Arvala-7 minden forróságát, kopárságát, nyomorúságát.

Egyébként nagyon idegennek hat a bolygó, remekül megcsinálták, cseppnyi földi érzetem sincs pedig sivatagos, sziklás mint a Tatooine. 

 

49 perccel korábban, Adrián írta:

Mit szóltok ahhoz, hogy Bébi Yoda és Anakin egy időben született? (Egy easter egg, vagy csak utálás, esetleg véletlen) Csak mert láttam, hogy már erről is teóriák születnek.  

Ekkora véletlenek nincsenek. :P 

 

29 perccel korábban, mui-ruy írta:

Csak egy dolog nem tetszett. Miután a mandalori legyilkolta a jawák egy részét, azok ennek ellenére leülnek vele üzletelni, mintha mi sem történt volna.

Ennyire becsülik a társaikat, amit ki is nézek belőlük. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Arról nem is beszélve, hogy két külön rendező készítette őket. Az első részt Dave Filoni, a másodikat pedig Rick Famuyiwa. Tudatosan ilyen hosszúak az epizódok.

Korábban Filoni mondta, hogy milyen jó az, hogy nem kell a műsoridőre figyelnie, így picit akár hosszabb epizód is készülhet. Most már úgy gondolom, hogy az első rész 38 percére gondolhatott, és inkább rövidebbekre kell számítanunk.

Lehet, hogy ez csak ennek a sorozatnak a sajátossága, de az is lehet, hogy az egész Disney+-nak.

Bár abba is furcsa belegondolni, hogy azt mondták, hogy epizódonként 10-15 millió dollár a gyártási költség. És úgy néz ki, hogy az epizódok csak 30 és 40 perc között vannak.

Hogy lesz így a Kenobiból 8x1 órás rész? Ugye erről szóltak a hírek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , cyrano írta:

Hogy lesz így a Kenobiból 8x1 órás rész? Ugye erről szóltak a hírek? 

Ha jól emlékszem, legutóbb már csak 6 epizódról szólt a hivatalos hír.

Ha az is ilyen rövid lesz, akkor nagyon nem is kell kibővíteni, inkább csak szét kell bontani a tervezett mozifilmnek a forgatókönyvét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

@Dzséjt: Még az első részben, a kovácsos jelenetben mondja ezt a Mando: I was a foundling. 

 

Szerintem ezután biztos hogy befogadták.

Ezt is jelentheti, de mivel ez egy mandi kifejezés és új, a jelentéstartalma még kérdéses. Én például úgy értelmeztem, hogy árva, akire rátalált és befogadta őt egy másik klán. És emiatt nem tudják azt sem, melyik klánba tartozott eredetileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell és @Dzséjt biztos, hogy mandalori, hiszen mikor mennek visszaszerezni a jawáktól a hajó többi részét, akkor Kuiil mondta, hogy tegye el a fegyverét.

 A mandalori ezt modta: Mandalori vagyok, a fegyvereim a vallásomhoz tartoznak. Nem hiszem, hogy hazudna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem csak rá megnézni a részt. Először is besz*rok a kis Yodától, k*rva aranyos :) és még Erőérzékeny is, nem is kicsit. A mando karabélyában meg van kajak rendesen :D A CGI első osztályú. Bár nem értem, hogy lehet egy ekkora valamit lebökni egy akkora kis haleffel úgy, hogy az egyből meg is dögöljön. Nekem a jawák elég ellenszenvesek voltak mindig, szóval most külön öröm volt látni ahogy elporladnak :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is nagyon pöpec lett. Valamivel jobban bejött az előzőnél.
Jó volt látni az akciókat, a homokjáró vezérlőjét, mandikánk önszervizelését, a röppentyű megreparálását, és a gyerkőc ténykedését. Főleg legutóbbit. Plusz jó volt közben a mjuzikokat hallgatni.
Mandi jawaöldöklése nem bejövős. Hidegen hagynak "utiniék" de mégis sajnáltam a lelődözötteket. Csak lestem a jelenet közben. Mondjuk a gyerkőc biztos jobban lesett a történtek láttán mint én.
A homokjáróra mászós rész nagyon frankó lett. Szegény fejvadász úr a végén csak megszívta. Nem gondoltam volna hogy azok a kis gyűjtögető-lopkodó mukik olyan rafkósak. No meg azt se hogy nem igazán becsülik egymást. Azt gondoltam hogy azt a nyamvadt tojást eladásra szánták. Erre zabálni kezdték mint Micimackó a csuprokból a mézet. Szinte összekomáztak spancijaik gyilkosával. Lehet hogy a jawák szívéhez a hasukon keresztül vezet az út. De a lényeg hogy meglettek a hőn áhított alkatrészek.
A "rinós" küzdelem állatira sikeredett. Mandi jó sokat kapott attól a rémtől. Mázlija volt hogy nagyon kemény páncélt hord. No meg azért is hogy magával vitte a gyerkőcöt. Nélküle talán kinyiffant volna. Nem volt semmi amit a kicsike bemutatott. Már az előző fejezet első meglesése óta szurkoltam azért hogy használja már az Erőt és össze is jött a dolog. Nem is akárhogy. Kár azért a behemótért.
Amúgy amikor odasattyogott a magát ellátó mandihoz én is arra gondoltam hogy gyógyítgatni akart.
A kisöreg megkedvelésének ügyében nagy haladást értem el. Eleinte nem igazán voltam odáig érte (bár jobban belegondolva akkor már kicsit szimpi lett) de az önzetlenségével sikerült elérnie hogy nagyon szimpinek tartsam.
 
Én szólottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

The Mandalorian 
Komoly "Rajongója" vagyok a SW Univerzumnak, de nem fanatikus, 50 éves mint  Yoda Junior. ; -) és szinte minden nap használom az erőt, pedig a midiklorián szintem nem ismert.
Olvastam a két rész kommentjeit így most elérkezett az ideje hogy regisztráljak, ne csak a háttérből figyeljek mint eddig.

Azt észrevettem, hogy vannak akik nagyon komoly lexikális tudást hordoznak a fejükben a SW Univerzummal kapcsolatban, aztán vannak akik kevésbé.
Az első két rész alapján azt látom hogy a lelkesedés most akkora mint amikor én voltam ifjonc, ez komoly dolog, és örülök neki, hogy a többségnek ekkora pozitív
élményt okozott a két epizód, reméljük a folytatás is méltó lesz az SW ősökhöz. A részek rövidek, de utána itt elolvasva az észrevételeket már elég pozítív az élményindexem.

Amiért most a billentyűzetet koptatom annak az az oka hogy lenne egy észrevételem, egyben kérdésem a mostani sorozatot nézőkhöz.
Ki honnan veszi, vagy nem veszi az információit SW és jelen esetben a MANDALOR népével kapcsolatban?
Vegyünk engem példának: 
1.) Mozifilmek
2.) A Klónok háborúja animációs mozifilm,   
3.) SW The Clone Wars animációs sorozat  6 évad , a 7 most jön nemsokára, megkésve de mégiscsak.
4.) Lázadók 5 évad
5.) Ellenállás 1 évad
6.) Három perces bölcseletek 2 évad 2x8 rész ha jól rémlik.

Könyvek: Kb 140-150 könyv van megírva ami az SW univerzumban játszódik én ebből olyan 50-60 környékén olvastam.
Nálam ami kimaradt: Az összes képregény, a Klónok háborúja rajzfilmsorozat 2003-2005, Lego SW. stb
Ami azt jelenti hogy az információim bőven hiányosak, + gazdagon felejtek is.

Kánon és Legenda: Aki ennyi idős mint jómagam, annak a mai napig kiadott összes könyv Kánon, amely a Disney szerint nem tagja a kánonnak, de hivatalos licenc alatt áll.
És itt jön az érdekesség, akik írják a forgatókönyveket jelen esetben azok 45-53 évesek, azaz elméletileg olvasták azokat a komolyabb régen hivatalosnak számító könyveket amiket én is.
Ezekből a könyvekből láthatóan vesznek is át dolgokat, (ez észerű is mert egymásra épültek, az íróik elolvasták egymás könyveit, tiszteletben tartva az univerzumot, és annak törvényeit )
így aki ezeket elolvasta, + a fent felsoroltakat megnézte több információval rendelkezhet mint aki "csak" a mozifilmeket nézte meg.
---------
Eddig számomra az jön le, hogy az eredeti Mandalori harcosok, fejvadászok bizonyos rituálék szerint élnek, akik őrzik a hagyományaikat.
Tehát a "becsületes" klánokhoz tartozó harcos Mandik: Mindig páncélban járnak, azt ritkán veszik le, kivétel a sisak, azt muszály levenni ha enni akarnak, azt pedig szeretnek.
Használnak WC-t mint most kiderült ;-) becsületesek, tisztességesen bánnak másokkal, akikkel a munkájuk során összeakadnak, kivétel aki az életükre tör, vagy éppen préda, körözés alatt álló személy,
vagy nem a fejvadász céh szabályai szerint viselkedik. Tisztelik a becsületesen hírnevet szerzett, harcosokat, vagy az ellenséget. Feleslegesen nem ölnek, nem kötekszenek, de ha nem tisztelik őket  
beléjük kötnek , azokat precízen és gyorsan hidegre teszik.
A klán = család, a család mindenek felett. Az olyan civil árvákat akik egy háború, vagy harc közben elveszítik a családjukat és jó Mandi válhat belőlük
befogadják a klánba és felnevelik. Fontos számukra a fegyverzetük és a hajójuk, nem csak mint eszköz tekintenek rá, akár csak a Beskar páncéljukra, vagy magára a beskar fémre amit egyedül csak a Mandaloron bányásznak, másnak el nem adnak (kivétel az áruló klánok akik a birodalom szolgálatába álltak.) A fegyverkovács nagy tiszteletnek örvend, fegyverkovácsnak lenni kitüntetés.
A klánt általában egy idősebb mindenki tiszteletét kivívó családfő vezeti.   
Elméletileg 2-3 Mandalori is részt vett a Kaminón a klónok kiképzésében, + nem véletlenül hasonlított a felszerelésük Jango Fett fejvadász felszerelésére, aki egyben a klónok DNS alapanyagát is adta. 
A Mandalori kiképzők a mandalori hagyományokat is igyekeztek átadni az általuk kiképzett klónoknak, őket is saját családtagnak tekintették.
A klónok Phase II páncélja és sisakja jóval fejlettebb mint a későbbi birodalmi rohamosztagos standard páncél. ( Ezt Rex is megemlíti ) Feltehetőleg azért mert ezt is a Mandalori mintára fejlesztették.
Egy Mandalori mindig különösen nagy gondot fordít a felszerelésére, saját maga képzésére, harci technikájának tökéletesítésére.
Utoljára de nem végső soron, aki megmenti egy Mandalori harcos életét, annak ezek után egy baráttal több van az ismerősök listáján.
Az SW világában találkozhatunk olyan Mandalori harcosokkal, fejvadászokkal, zsoldosokkal, akik nem a hagyományok szerint élnek, bármilyen munkát ellválalnak, a lényeg hogy a fizetség magas legyen, amít
felszerelésre és a hajójukra lehet költeni.

Kíváncsi leszek a folytatásokra és a véleményekre, remélem nektek majd nem kell azt hallani mint régen nekem az 4, 5, 6, 1, 2, 3, részek után, hogy több film nem lesz.
Hatalmas butaság lenne leölni az arany tojást tojó tyúkot. 

   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rövidebb epizódok kellenek az ehhez hasonló minőséghez, akkor várom őket szeretettel. Ez eddig hibátlan győzelem. :clap: Az elsőhöz képest kevésbé mozgalmas, de nem kevésbé jó epizódot kaptunk ezzel a fél órás szösszenettel. Annak idején nem igazán tudtam, mit várjak az első élőszereplős SW-sorozattól, de ehhez hasonló színvonalról csak álmodni mertem. Tényleg minden egyes képkockájából árad a hamisítatlan SW-feeling, és újra és újra azon kaptam magam, hogy tátott szájjal nézem a történéseket. Filoniék hibátlan munkát végeztek/végeznek, látszik, hogy őszintén szeretik és törődnek ezzel az univerzummal, illetve ez által velünk, rajongókkal. Komolyan nem győzöm magasztalni a sorozatot, és minden elfogultság nélkül, eddig semmi kivetnivalót nem találok benne. Ha ilyen részek és évadok várnak ránk a továbbiakban, az maga lesz az SW mennyország. :clap2:

Az epizód egyharmada gyakorlatilag mindenféle párbeszéd nélkül zajlik le, e közben mégis olyan hibátlan Star Wars hangulatot áraszt az egész, hogy azt öröm nézni. Kisyoda annyira cuki, hogy az hihetetlen. :DNagyon aranyos, amikor kimászik a bölcsőből és többször is meg akarja gyógyítani Mandót, amikor pedig megmenti őt a fenevadtól, az igen megható jelenetsor. Hihetetlen Erő összpontosulhat benne, ha csecsemő létére ilyen Erőhasználatra képes. Bár kimerítette a dolog, ez nem meglepő. Arra továbbra is nagyon kíváncsi vagyok, mi állhat a háttérben vele kapcsolatban... ugy a Kliens azt mondta, hogy neki halottan is jó (elég a bizonyíték a likvidálásáról), míg a doki ragaszkodott hozzá, hogy életben legyen. Azt én sem hiszem, hogy a faját leszámítva bármi köze lenne Yodához. Persze, nagyon ritka faj, de nem ennyire... a Galaxis pedig hatalmas.

Mando kapcsán nekem is bejött, hogy halandónak ábrázolták, szó nem volt itt semmiféle szuperhősről. Igenis sebezhető, igenis képes ártani neki akár egy vadállat is. Ettől valamelyest "reálisabb" töltetet kap a karakter és maga a sorozat is. Hogy tétje van az eseményeknek, és a megjelenő fenyegetéseknek. Azt a részt mondjuk furcsálltam, amikor a "kis bökővel" instant halált okozott a bestiának, ezt kicsit jobban is megoldhatták volna. Tetszett, hogy gondoltak a javákat elporlasztó fegyverre is (amivel lényegesen könnyebb dolga lett volna), az által, hogy bemutatták a működési hibáját. Bár nem látszódott Mando arca a végén, az a fejcsóválás magáért beszélt: "azért szenvedtem ennyit, hogy ti nasizhassatok egyet?!" :) 

Jó volt alaposabb bepillantást nyerni a javák életébe. Nem olyan gyámoltalan lények, amilyennek elsőre tűnnek. Mando barátunknak pedig szerencséje volt, hogy nem olyan porlasztó lövedékkel tüzeltek rá, amit ő is használt. Valamint a beskar páncél is megszolgálta a magáét.

Kuill továbbra is zseniális. Hihetetlen jófej az öreg. Már-már Mando próbálja rátukmálni a fejpénz egy részét a segítségéért cserébe, de ő mégsem fogadja el. Az önzetlenség netovábbja. Bár hősünk távozott az Arvala-7-ről, szinte biztosra veszem, hogy Kauillal még keresztezni fogják egymás útját.

Baromi kíváncsi vagyok, hogy Mando mihez kezd a későbbiekben. Szimplán leadja Kisyodát a birodalmiaknak, vagy saját akcióba kezd? Szerintem valamelyest elkezdett kötődni az aprósághoz. Nyilván a fejvadász szakmában el kell vonatkoztatni az érzelmi dolgoktól a hatékony munkavégzés érdekében (pl. nem kötődni a klienshez), de az eddigiek alapján csalódnék, ha csak úgy odadobá őt a Kliensnek.

A történet eddig érdekes, a karakterek dettó. A látványvilág pazar, abszolút filmes szint, a zene pedig nem marad el tőle. A fő téma különösen megkapó. Ez eddig zseniális alkotás, tényleg csúcsminőség. Ha mondhatnék valamit a készítőknek, csak ennyit mondanék: köszönöm! :clap:     

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv itt a fórumon @Go Rien Moss. Egy kis kiigazítás: a Lázadókból csak 4 évad van nem pedig 5. Pedig de jó lenne. Amúgy elég sokmindent beletömörítettél a kommentedbe,  van benne minden. A kérdésedre válaszolva, csak a magam nevében beszélhetek, de én minden Kánon tartalmat követek( Kánon röviden: minden 2014-óta), és így informálódok. A korábbi könyvekkel az a probléma, hogy az abban lévő információk már nem relevánsak, amit átvesznek, azok viszont már azok de változtatások így is vannak. Amit a Mando kultúrával kapcsolatban, az ha jól tudom nagyjából így van, de erre majd @Dzséjt tud bővebb választ adni.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Bár nem értem, hogy lehet egy ekkora valamit lebökni egy akkora kis haleffel úgy, hogy az egyből meg is dögöljön.

Csak jó helyen kell megszúrni. ;) 

 

Üdv nálunk @Go Rien Moss!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.