Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Alitához: Itt egy tök jó interjú Cameronnal:

Felhívom a figyelmet arra, miket mond 2:40-től, amikor a riporter csak simán Alita-ként említi a filmet. Cameron kijavítja: "Alita: Battle Angel, mert a következő Alita: Fallen Angel lesz, azt követően pedig Alita: Avenging Angel, utána pedig Alita...akármi". Bár kicsit poénosra veszi, ezek után lehet következtetni, hogy James Cameron biztosan szeretné bővíteni még pár résszel, nem rajta fog múlni, valamint a címeket is érdemes megjegyezni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom frankón nekem ebből a háttérbeli kép vagy poszter legyen bármi jött be a legjobban. Aliens, T2, Mélység titka, Titanic, kis fejbe még Arnold is ott virít Két tűz között az volt az igazi Cameron felejthetetlen.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az A ház, amit Jack épített filmet, de hatalmas csalódás volt. :| Őszintén szólva, egyáltalán nem értem mi ez a nagy hype és hangulatkeltés körülötte. Állítólag többen elhányták magukat, kirohantak a moziteremből, illetve nagy port kavart Cannes-ban is, mert annyira "durva" és felháborító volt. Ezek az emberek vajon láttak már valaha horrort vagy akár csak ütősebb thrillert? A műfajhoz viszonyítva semmi kiemelten durva nem volt az alkotásban, tabudöntögetés meg aztán pláne nem. Pl. a Szerb film, na az tényleg döntöget tabukat (most a minőség egy más kérdés), ez, még csak meg sem közelíti a fogalmat.

Sem témafelvetésben, sem ábrázolásban. Ilyen dolgok egy erősebb Gyilkos elmék vagy CSI:XY részben is megfordulnak. A megjelenítés meg mondjuk a Fűrészekben sokkal erőteljesebb volt. És akkor most még csak teljesen mainstream példákat mondtam.  Félni meg aztán abszolút nem lehetett, bár ez nem is annak a fajta "horrornak" lett szánva. Dráma is igencsak mérsékelt volt benne.

Spoiler

A legkeményebb az erdős jelenet volt, illetve amikor utána kipreparálta a gyereket. De ez is olyan, hogy embervadászat még a TCW-ban is volt, ahogyan gyerekmészárlás is az Ep.3-ban, csak ott tömegesen. Ráadásul ezekből se mutattak ténylegesen semmit, mint ahogyan a legtöbb gyilkosságból.

A filmnek gyakorlatilag nincsen sztorija, csak kapjuk a gyilkosságokat egymás után, ezek között meg mennek a nagyívű beszédek és filozofálgatások. Nem túl jó, amikor valaminek a hiányát ilyen "művészieskedéssel" akarják elfedni, pláne így. Az elhangzott okfejtések elég unalmasak és semmitmondóak, kb. Coelho-szintű merengések, tele sablonokkal.

Az is baromi zavaró, hogy az egész film egyetlen emberről szól, mindenki más csak statiszta, de mintha amúgy nem is léteznének, mintha a világ nem is működne, amikor épp nem Jack csinál valamit. Olyan, mint a régi videojátékok, ahol mindig csak ott történt haladás, ahol épp a karakterünkkel bóklásztunk, de amúgy semmi nem történt a világban, mindig minden ugyanúgy volt, ahogy hagytuk.

Jack gyilkosként egy igazi balfék, aki minden hibát elkövet, amit csak el lehet. Komolyan, a legtöbb esetnél csak fogtam a fejem, valójában tucatszor elkapták volna már, ha csak minimális realisztikusság lett volna a filmben. És erre nem lehet mindig az a magyarázat, hogy szerencséje van. Értem, hogy ezt ráadásul ő valamiféle égi jelnek is veszi, ami bátorítja, de akkor is.

 

Viszont azon kívül, hogy nincs a háttrében folyamatosan zajló élet és működő világ, a szereplők egyébként is feltűnően ostobák. Az összes áldozat, akiből valamit is látunk, valószerűtlenül buta és logikátlan a viselkedése. Karakterekről amúgy nem beszélhetünk, mert ezen kívül nem látunk belőlük semmit. Egyedül Jack van. Vele meg az a helyzet, hogy ennél sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. A film elég hosszú, ehhez képest Jack-ről se tudunk meg túl sok mindent.

Egy pszichopata sorozatgyilkos sokkal érdekesebb annál, mint ahogyan itt bemutatták. Alig kaptunk valamit a motivációjáról, a kiváltó okokról, arról, hogy mi zajlott le benne, mitől lendült így bele és lett ez az élete. Fogalmunk sincs mit csinált amúgy, mert valamiből ugye élni is kéne, nem lehet csak gyilkolászni. De legalább a színészi játék jó volt, az is valami. A kamerakezelés és az operatőri munka engem viszont kifejezetten idegesített.

 

A film lezárása meg aztán pláne egy öncélú agymenés, ami aztán baromi "mély" meg "művészi". Főképp úgy, hogy az addigi szimbolikát itt egy olyan explicit megközelítésre cserélik, ahol kb. az arcodba csapkodnak egy dildóval, hogy "figyelj már, te hülye, hát itten van a pokol, meg a bugyrok, meg alászállunk". Egyrészt, ez bazári megoldás, másrészt meg nem is illik a filmhez. 

Valahogy megint azt érzem, hogy ez egy tipikus sznobfilm. Fel van magasztalva az egekig, hogy milyen zseniális, mély és művészi, közben annyi mondanivalója sincs, mint az oly' sokat szidott képregényfilmeknek vagy más nagyobb franchise-oknak. De ha nem jön be, akkor nyilván csak te lehetsz a hülye, meg nem értetted meg a filmet, nőjél fel hozzá stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Decemberben én is letudtam. Előtte olvastam róla ezt-azt és úgy gondoltam egyszer csak kibírom., Meg az is benne volt hogy von Trier muvit úgyse láttam még azelőtt. Olvastam régebben hogy megbotránkoztató művei vannak és elérkezettnek láttam az időt hogy a munkásságával ismerkedjek egy kicsit. Írták itt-ott hogy vannak a komának jobb filmjei úgyhogy valamikor talán mást is meglesek tőle. Emez amúgy tényleg nem egy nagy cucc. Néhol vicces beteges uncsi érdekes meg fárasztó. Nem fesztiválokra való de szerintem nagyon kiakadni azért mégse kéne tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban - részben az itteni ajánlások miatt is - megnéztem az Alitát. Összességében nem bántam meg, de azért volt némi hiányérzetem. Azt hallottam, hogy megbukott a pénztáraknál, mi összvisz hárman voltunk az egész teremben, bár ez talán nem túl releváns a bemutató után több, mint egy héttel. A látvány és az akció tényleg nagyon rendben volt, itt teljesen indokoltank tartom a 3D-t, viszont az eléggé érződik, hogy ez egy többrészes sorozat első darabja még csak és ha esetleg nem lesz folytatás azt sajnálnám, mert ez így úgy ért véget, hogy sok kérdőjel maradt még bennem. Én 10/7-et adnák rá.

Spoiler

A szerelmi szál engem nem nagyon érdekelt, ezért a srácért nem nagyon tudtam izgulni, mondjuk olyan ellenszenves se volt, hogy utáljam, tehát a kettő között mozgott, de ez a rész, az Alitával való kapcsolata engem nem nagyon kötött le. Inkább szívesebben tudtam volna meg többet a múltról a két nagy frakcióról (én nem ismerem az eredeti mangát). Azt is sajnáltam, hogy egy képet sem kaptunk konkrétan Zalem-ből, milyen ott az élet, csak szereplők elmondásából van valami sejtésünk, de konkrétan nem láttunk semmit arról, hogy évszázadokkal a nagy győzelem után mi van ott. Mi a helyzet Novával, mi ez elme irányító képesség... mi volt az azzal a nővel, akit testrészenként akartak felküldeni... megannyi kérdés és nem tudom, hogy erre valaha választ kapok e majd. Sajnálnám, ha nem lenne folytatás, mert amúgy nagyon érdekel az alaptörténet és jó volt nézni egy ilyen látványos sci-fit. Azt még a negatívumok közé sorolnám, hogy Christoph Waltz amennyire jó színész itt mégis annyira enerváltan játszott, hogy hát nem itt nyújtotta élete alakítását. Alitát viszont fantasztikusan alkották meg, az is tetszett, ahogy átváltott gyilkológéppé egy érzékeny lányból, miatta mindenképpen érdemes megnézni a filmet

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 02. 17. - 23:05, Darth Riddick írta:

ALITA

Nem láttam még, de spoilermentes kritikákat olvastam már (jövő héten remélem eljutok megtekinteni). 
Na hát kíváncsi vagyok, ha meglestem rittyentek pár sort.

Haho Riddick, végül sikerült megnézni a filmet? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Haho Riddick, végül sikerült megnézni a filmet? 

Sajnos még nem, talán a jövő héten... remélem. A munka és a lakásvásárlás nagyon felőröl mostanában. Plusz elment tőlünk egy kollégánk, és amíg nem pótolják én kaptam meg az ő munkakörét is... kész vagyok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alita: A harc angyala

 

Hát ez nagyon jó volt. 

 

Az első perctől érdekes.

 

Alita Lelo óta a legszerethetőbb sci-fi karakter.

 

Jennifer Conelly is gyönyörű, bár keveset szerepel.

 

Látszik, hogy Cameronnak is köze volt  filmhez, abszolút profi unka a castingtól kezdve a látványig.

 

Az ábrázolt világ azon szelete, amit láthatunk nagyon jól felépített, jó hogy nem magyarázták túl.

 

Az évek illetve a folytatások döntik el mennyire maradandó film, de jelenleg megadok rá egy erős 9/10-et. Szinkronos filnél ez nálam majdnem 10/10, és  folytatások valamint azangolban megnézés esetén felmehet addig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021-ben jön a Dungeons & Dragons film. Eleinte még nyár volt a dátum, de most novembert láttam premier dátumként. Kíváncsi vagyok melyik világ lesz a középpontban. A korábbi feldolgozásokban az alapuniverzumnak számító úgynevezett Grey Hawk volt Ez nem lett igazán népszerű még könyvekben sem. A Forgotten Realms és a Dragonlance lett a két sztár világ, Egyszer hallottam, lehet, hogy ez most a Forgotten Realms világán jönne. De jó lenne, ha igaz lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 03. 10. - 15:00, Donát írta:

Nekem tetszett szinkronnal is. Szokásos módon Vass Gábor. 

 

Valamelyik nap belefutottam a Nincs alkuba utána meg ebbe a kommentbe és egyből összekötöttem a kettőt. Farli lealázásán megint nagyot mulattam. :D

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem HBO-ról van meg vidikazin. Jó régen láttam arról.

 

 

2019. 03. 15. - 17:04, Dzséjt írta:

Samuel L. Jacksontól ez az egyik kedvenc filmem. 

 

Nálam is az a helyzet. Ha jól szedtem össze akkor öt Samu bátyánk főszereplésével gyártott muvit bírok igazán. A Nincs alku a harmadik a sorban.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így neveld a sárkányodat 3

Ma úgy volt, hogy apámmal is megnézzük a Captain Marvelt, de szegény lebetegedett, úgyhogy egyedül indultam neki a mozinak, hogy másodszor is lássam Carol Danvers kalandját. De már út közben szöget ütött a fejembe, hogy ha esetleg a Captain Marvellel egy időben, hat óra magasságában adnák valamelyik teremben az Így neveld a sárkányodat 3-at, akkor inkább arra váltok jegyet. Nos, adták, így főleg @Pildi és @MissKarrde szombati dicsérő szavai és az első két film (na meg a sorozat) iránti rajongásom miatt gondolkodás nélkül erre váltottam jegyet.

Pedig nem szeretek egyedül mozizni (utálom egyedül a film előtti várakozást, azt meg még inkább, hogy azt követően nincs kivel kibeszélnem a látottakat). Emellett kicsit fura érzésem is volt azzal kapcsolatban, hogy 33 éves fejjel egyedül beüljek egy animációs filmre. Hiába szeretem őket, hülyén éreztem magam a gyerekek és szülők között, amikor haverral beültünk például a Rontó Ralph 2-re vagy az Agymanókra. De hát ha nincs kivel megnézni, amit nagyon-nagyon megakarsz, akkor jobb leküzdeni a fóbiákat. :D 

És milyen jó, hogy beültem rá. Tényleg nagyon szeretem az első két részt, a kedvenc meséim. Az elsőt még letöltve láttam, persze azonnal megvettem BD-n. A másodikra a fent ecseteltek miatt nem mentem el, meg is bántam. Szerencsére tanultam belőle, és nagyon jól szórakoztam. Mondjuk hülyén sem kellett éreznem magam, mert gyerek egy sem volt, csupa korombeliből állt a közönség. A legfiatalabbak is huszonévesek voltak.

A film remek lezárása egy nagyszerű trilógiának, innen tényleg kár lenne folytatni, még úgy is, hogy szívesen nézném tovább Hablaty, Astrid, Fogatlan és a többiek kalandját. De ez a mese így kerek. Gyönyörű lezárás, és hála az égnek, nagyon pozitív. Meg kell mondjam, elmorzsoltam pár könnycseppet a végén. Örültem, hogy ezúttal Hablaty csapata is több szerepet kapott, a második résszel kapcsolatban az egyik vagy talán egyetlen kifogásom az volt, hogy Kőfej, Fafej, Halvér és Takonypóc kevés szerepet kapott. Itt mindenkinek megvolt a maga helye és dolga, és még Valkának és Eret fiának, Eretnek is jutott elég szerep, sőt még Pléhpofa is beköszönt.

Az új ellenfél, Grimmel nem volt valami nagy szám, de alapvetően ez a sorozat nem is a combos főellenségekről szólt sosem. Drago, Alvin, Viggo, Ryker, Johann vagy éppen Krogan sem volt egy nagy szám, inkább jelentik a következő kihívást hőseink számára. Ugyanakkor kellően érdekes volt ahhoz, hogy ne legyintsen rá az ember a játékidő alatt, sőt egy-két alkalommal még Hablatyot is sikerült megszorongatnia. Persze nem meglepő mód végül ő is pórul járt.

A film vége meg na... Hát valami ilyet várok el az ep9-től és az Avengers: Engame-től is. Érzelmes búcsút egy korszaktól, szeretett hősöktől, egy imádott világtól. Persze a Star Wars és az MCU az említett két filmmel nem ér véget, de akkor is egy korszak végét fogják jelenteni, ahogy ez a film is. Hiszen az első Így neveld a sárkányodat is idén lesz kilenc éves, a filmek között meg azért csak futott egy 8 évadot megért sorozat. És ha csak annyira meghat a másik két zárás, mint ez, már örülni fogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Dzséjt írta:

A film vége meg na... Hát valami ilyet várok el az ep9-től és az Avengers: Engame-től is. Érzelmes búcsút egy korszaktól, szeretett hősöktől, egy imádott világtól. Persze a Star Wars és az MCU az említett két filmmel nem ér véget, de akkor is egy korszak végét fogják jelenteni, ahogy ez a film is. Hiszen az első Így neveld a sárkányodat is idén lesz kilenc éves, a filmek között meg azért csak futott egy 8 évadot megért sorozat. És ha csak annyira meghat a másik két zárás, mint ez, már örülni fogok.

 

Örülök, hogy ennyire tetszett. :) Én is pont erre gondoltam a film végén, és nagyon-nagyon-szeretném, ha valami ilyesmi vége lenne az Ep9-nek. Nem keserédes (max. csak az elválások miatt, amelyek óhatatlanul megjelennek egy lezárásnál), hanem igazán örömteli vég. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De hát ha nincs kivel megnézni, amit nagyon-nagyon megakarsz, akkor jobb leküzdeni a fóbiákat. :D 

Örülök, hogy legyőzted a fóbiád, így kell ezt :) Gondoltam, hogy tetszeni fog a film. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.