Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Vigyázz Fulcrum, mert aztán Veled is szerződést bont a Nike. :D

 

Amúgy SW fronton szerintem ne lovagoljunk ezen annyit. Már többször megegyeztünk abban, hogy felesleges előre az ördögöt a falra festeni és olyanon agonizálni, ami valószínűleg komolyan soha még csak fel se merült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vigyázz Fulcrum, mert aztán Veled is szerződést bont a Nike. :D

 

Amúgy SW fronton szerintem ne lovagoljunk ezen annyit. Már többször megegyeztünk abban, hogy felesleges előre az ördögöt a falra festeni és olyanon agonizálni, ami valószínűleg komolyan soha még csak fel se merült.

Ezért írtam le Fulcrum álnév alatt. Manny-nek is így kellett volna. :)

 

SW-nél tudom hogy csak húzzák az emberek agyát de fenn áll a lehetőség. ÉS egy nagyon jó példa arra ha megjelenne benne a homoszexualitás vagy más hasonló PG-13 filmben az szerintem kifejezetten káros lehet a kisebb gyerekek számára. Akik ugye nincsenek tisztába pontosan ezzel a dologgal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gengszter nem egyenlő bűnözővel.

 

A kifejezetten családoknak, gyerekeknek készülő Doctor Who-ban pedig többször volt utalás homoszexualitásra. Valahogy érdekes mód nem történt semmi baj. A gyerekek nem idióták. Ha feltudják dolgozni hogy fikciós figurák egymást gyilkolják akkor talán azt is fel tudják fogni ha a szeretet/szerelem/vonzódás nem hagyományos formában nyilvánul meg.

 

A Star Wars kánonban is van már homoszexualitás: a Sith Lordok című könyvben a Ryloth Moffja egy bizonyos Mors leszbikus és volt felesége is. Nincs neki nagy fenék kerekitve csak úgy mellesleg felmerül. Ha az oké hogy egy nagy meztelen csiga (Jabba) rá van gerjedve a nőkre akkor a közönség talán ezzel is megbirkózik.

 

Manny Pacquiao-nak pedig úgy tűnik gőze sincs a biológiáról. Rengeteg állatnál tapasztaltak homoszexuális viselkedést. Itt egy rakat példa:

https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kifejezetten családoknak, gyerekeknek készülő Doctor Who-ban pedig többször volt utalás homoszexualitásra. Valahogy érdekes mód nem történt semmi baj. A gyerekek nem idióták. Ha feltudják dolgozni hogy fikciós figurák egymást gyilkolják akkor talán azt is fel tudják fogni ha a szeretet/szerelem/vonzódás nem hagyományos formában nyilvánul meg.

Ehhez még hozzá tenném, hogy talán a szülőnek illene is elmagyaráznia ezt a gyerkőcnek, ha már engedi, hogy nézze, és nem másokra mutogatnia, hárítania. Persze ez vonatkozik minden más filmes témára is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már filmek, leírom a többit is, amiket az elmúlt kb. egy hónap leforgás alatt láttam.

 

Ezek közül a Brooklynt láttam egyedül, de az nekem is nagyon tetszett. Egyébként Gleeson tavaly sok jó filmben szerepelt (Star Wars, Ex Machina, Revenant, Brooklyn). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a szemedet kell forgatni hanem válaszolni normálisan. Nem tök mindegy mikor írok?

Mások is használják ezt az ikont, elfogadott, tehát én is használom, ha okot érzek rá. Néhány napja az ep8-as topikban ismételten meddő vitát kavarva előhoztad a no comment kategóriába tartozó Poe-ék homoszexuálisok témát, arra akkor nem is reagáltam (mivel no comment kategória). Viszont most lett sok abból, hogy már megint csak a homoszexualitás/transzszexualitás témát találod meg egy posztban. És nem értem, hogy ezt a szimpla mondatot is miért tartott két napig beírni tekintve, hogy minden nap fent vagy a fórumon.

Régen is voltak melegekről és társaikról- leginkább emberekről- filmek, most is vannak, nincs szó divatról.

 

De nem hiszem, hogy behoznák a képbe a Star Warsban.

Én sem hiszem.

 

Ezek közül a Brooklynt láttam egyedül, de az nekem is nagyon tetszett. Egyébként Gleeson tavaly sok jó filmben szerepelt (Star Wars, Ex Machina, Revenant, Brooklyn). :)

A Revenantot még nem láttam, de a többi jó film volt. Még nem láttam rossz filmben ezt a srácot, eddig egész jól válogatta meg a munkáit :) Néha figyelem, hogy mi lesz a következő projektje :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kifejezetten családoknak, gyerekeknek készülő Doctor Who-ban pedig többször volt utalás homoszexualitásra.

 

Igen! semmi bajom nincs a sorozattal ezen kívül. Ez viszont elég nagy baj az én szememben. Mélységesen szomorú vagyok, hogy egyes részekben kifejezetten piedesztálra emelik ezt a témát a DW-ben. Nos akkor ott ignorálom azokat a jeleneteket teljes egészében. Torchwood-ot sem véletlenül nem néztem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából mint háttérelem, engem nem zavarna, csak ne ezen legyen a főhangsúly. Az sem zavar, amerre a "világunk" tart ez ügyben, szerintem mindenkinek joga van a szabad döntésre ez ügyben. De nem hiszem, hogy behoznák a képbe a Star Warsban.

A világunk alatt az SW világot értettem.

 

Mások is használják ezt az ikont, elfogadott, tehát én is használom, ha okot érzek rá. Néhány napja az ep8-as topikban ismételten meddő vitát kavarva előhoztad a no comment kategóriába tartozó Poe-ék homoszexuálisok témát, arra akkor nem is reagáltam (mivel no comment kategória). Viszont most lett sok abból, hogy már megint csak a homoszexualitás/transzszexualitás témát találod meg egy posztban. És nem értem, hogy ezt a szimpla mondatot is miért tartott két napig beírni tekintve, hogy minden nap fent vagy a fórumon.

Régen is voltak melegekről és társaikról- leginkább emberekről- filmek, most is vannak, nincs szó divatról.

Akkor éreztem ingerenciát arra, hogy írjak. Ugye nem baj ha nem azonnal válaszolok? Az meg, hogy a nicknevem fent van még nem azt jelenti, hogy én is itt vagyok. Max. be vagyok lépve a fórumra. Azért van más dolgom is, hogy azonnal mindenkinek írjak. Nem vagyok gép. Amúgy köszi a választ, szóval akkor ez nem tendencia, csupán több ilyen film készül manapság.

 

Engem cseppet sem zavar. Az emberek között homoszexuálisból nagyságrendekkel több van mint például gengszterből. Amit csak azért hozok fel mert az utóbbiakról szóló filmek senkit nem szoktak zavarni, pedig eléggé felülreprezentáltak a filmvilágban.

 

A téma egyáltalán nem telepedett rá a filmiparra. Akit nem érdekel könnyen találhat magának a fogára való filmeket, ugyanakkor mivel a téma rögtön magával hoz egy csomó konfliktus-helyzetet ügyes filmesek kezében érdekes filmek kerekedhetnek ki belőle. A Carolra nagyon kíváncsi vagyok.

Csak az SW filmekben ne legyen, főleg ne főszereplők között. Az élvezhetetlen lenne számomra. Erre gondoltam főleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó film A nagy dobás (The Big Short). Úgy ültem be rá, hogy igazából nem tudtam, hogy a 2007-2008-as subprime válság kialakulását fogja bemutatni igaz történet alapján, csak hogy valami brókeres film, és örültem a témának, amint kiderült pár perccel kezdés után. Anno volt egy jópofa rajz erről, amit be is tettem ide a fórumra arról, mi a subprime válság lényege, de ezt a film sokkal szemléletesebben bemutatja. :)

 

Kicsit furák a főszereplők filmből kikacsintós megjegyzései, de megszokhatóak, ahogy az is, ahogy a cselekmény mellett montázsszerűen mutatja be a film az adott időszak körülményeit, mint valami faliújság. Ez utóbbi eleinte idegesített, de kétségtelenül különlegessé tette a filmet, és ehhez is hozzászoktam. Ami viszont biztosan jó, az a sztorivezetés és a szereplők játéka. Christian Bale karaktere a legérdekesebb, de a többi karakter is jó. Egy szó mint száz, érdemes megnézni. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Apropó, az Oscar jelöltekről mit gondolsz? :)

 

Már csak az A nagy dobást nem láttam - még mindig nincs hozzá felirat -, de arról meg sok jót nem hallottam. Ezek alapján szívem szerint a Mentőexpedíciónak adnám a szobrot, nekem az összes közül az tetszett a legjobban. De mivel ez nem fog kapni - már csak a zsánere miatt sem - ezért másodsorban az A szobának örülnék. az sem tetszett maradéktalanul, de talán a legerősebb a mezőnyben.

 

A Mad Max 4 egy vicc, az A visszatérő nekem túl Mallickes, a Spotlight pont a lényeget sumákolja el. A Brooklyn kínos, ha nem lenne most migrációs válság, nem ért volna oda, de nekem a Kémek hídjából is hiányzik valami. Igazándiból mindegyikből hiányzik, de legszórakoztatóbb a Mentőexpedíció.

 

Az idegen nyelvűek közül még nem láttam mindet, de a Saulnál bármi csak jobb lehet. Persze, szurkolok neki, mégiscsak magyar mozi, de fegyverrel se venne rá senki, hogy mégegyszer megnézzem. Ellenben a Krigen egy qrva jó film. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak is örültem, hogy Leo végre megkapta az oscart. :) A Saul fiának pedig nagy gratula, ez hatalmas siker. A Mad Max 6 technikai díjat zsebelt be (szerencsére nem lett a legjobb film, amitől tartottam), ezt én soknak érzem. Morricone is végre megkapta a maga Oscar-díját (eddig csak életműdíja volt), itt Tarantinót illeti nagy-nagy köszönet, amiért sikeresen meggyőzte a mestert a közös munkáról.

 

Sajnos a Star Wars, ahogy talán várható volt, egy díjat sem kapott, pedig a legjobb vizuális effektekért szerintem járt volna. Morricone érzésem szerint jobb volt Williams-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Saul fiának gratula :clap:

 

Ezek alapján szívem szerint a Mentőexpedíciónak adnám a szobrot,

Végül is ez a film nyújtotta a legjobb filmélményt közülük, szóval én is neki adtam volna a szobrot, másodsorban a Spotlightnak, és ez a tippem be is jött. Mint ahogy az is, hogy az Ex Machina vinni fogja a vizuális effektusok díját, bár az ep7-nek drukkoltam.

Zenéből volt jobb is Morricone score-jánál, de idén ő volt a nyerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is ez a film nyújtotta a legjobb filmélményt közülük, szóval én is neki adtam volna a szobrot,

Az Oscart nem feltétlenül annak kell adni ami a legnagyobb filmélményt okozta. Ha nem annak aki elvileg legjobban teljesít úgy ha egyenként értékeljük:

Színészi alakításokat

Rendezést

Forgatókönyvet

Operatőri munkát

Vágást

Zenét

Stb.

 

És így összegezve legjobban teljesít. Ami legtöbbször a legjobb film élményt is okozza de nem feltételemül midig így van.

 

Hype, kellő marketing az Akadémia tagok körében. Na ez már sokkal fontosabb.

Igen de ez a alap mert az egész Oscar erről szól. Én ezen felül értettem. De am az Akadémia soha se volt a leghitelesebb szervezett mindig vannak érdekes jelöltek és nyertesek.

 

Idén pl a szereplők jelölt listája nevetséges volt. Az a Idris Elba aki idén szinte miden nagyobb elismertért elnyert a Beasts of No Nation-ban nyújtott alakításáért Oscaron még jelölést se kapott.

De Leo győzelme is neccesebb lett volna ha rendesen van összeállítva jelölt lista mert azok között talán ő volt a legjobb de az éven nem.

És az hogy Emilio Morricone most nyer elöszőr Oscart az is érdekes.

Rachel Adams jelölése :facepalm: jó volt a filmben de semmi extra

Stb.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oscart nem feltétlenül annak kell adni ami a legnagyobb filmélményt okozta.

Pedig annak kellene, mert jó filmélményt olyan film tud nyújtani, amiben helyén van a rendezés, a forgatókönyv, a színészek és a többi. Plusz vannak a szubjektív kivételek :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig annak kellene, mert jó filmélményt olyan film tud nyújtani, amiben helyén van a rendezés, a forgatókönyv, a színészek és a többi. Plusz vannak a szubjektív kivételek :D

Eleve a filmélmény is egy szubjektív dolog kinek mi.

Pl. Millió Dolláros Bébi egy nagyon jó film és megérdemelten nyert de számomra annyira drámai volt a film hogy az már nekem rontotta filmélményt. Egyszer láttam valószínűleg többször nem is fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscarral kapcsolatban...94-ben biztos a Forrest Gump érdemelte meg a fontosabb díjakat, és nem a Remény rabjainak kellett volna adni??

Az idő ezt is eldöntötte. Lásd az utóbbi film a világ legjobbja az imdb-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de ez a alap mert az egész Oscar erről szól. Én ezen felül értettem. De am az Akadémia soha se volt a leghitelesebb szervezett mindig vannak érdekes jelöltek és nyertesek.

A technikai díjakkal kapcsolatban: jó néhány hete olvastam egy cikket arról, hogy az Akadémia a tagok átlagéletkora 63 év (78%-uk férfi és 98%-uk fehérbőrű), a legtöbbjük nem is aktív, és nemcsak a kor filmes trendjeivel nincsenek tisztában, a trükktechnikákhoz többségük nem is ért, a maradék meg évtizedekkel le van maradva.

Most ezen szeretnének változtatni azzal, hogy például átalakították a tagok körüli szabályokat. Eddig mindenki szavazhatott, a tagság életre szólt és új tagot csak a bent lévők vehettek fel. Mostantól (tehát a 2017-es Oscar már az új felállással fog működni) 10 évre szóló tagság lesz, amit csak akkor újítanak meg, ha a tag ebben az időszakban aktívan dolgozik a filmszakmában. Ha e feltétel nem teljesül, ugyan nem zárják ki, de elveszti szavazati jogát. Három megújítás vagy egy Oscar-jelölés életre szóló tagságot von maga után. Az új szabályok természetesen a jelenlegi tagokra is vonatkozni fognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kicsit sajnálom hogy a TFA Oszi díj nélkül maradt. Pedig nem is izgat igazán annak a sznob akadémiának az ügyködése.

Nemesék és Leo győzelme kárpótol valamennyire. Bár Saul sztorija egyáltalán nem érdekel és tuti hogy azt a filmet sose fogom megnézni.

 

 

Nemesék sikeréhez még Bimbó apó is gratulált. :cool::D

 

VVZvwPC.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én továbbra is kihagyom... viszont a Spotlight és a Revenant érdekel.

Marsi nagyon megérdemelte volna :( TFA legyünk őszinték SW kategóriában nem akkora durranás, bár Morricone és Leo sem csak a mostani filmjükért kapták. Azért jó lett volna legalánn egy-kettő, na.

Leo megérdemelte végre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is nem volt nagy durranás? Trükk szempontból vagy hogy?

Trükk szempontból. BB-8 nagyon jó de (pont azért, mert ő valódi) nem tudom mennyire számít vizuális effektnek. A legjobb robot színész kategóriát simán megnyerné, ha lenne olyan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.