Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Attól még, mert Disney, lehet darkos. A Dark Times korszakában játszódó sorozatnál az annyira alap kellene hogy legyen, mint a The Clone Wars-ban a klónok szereplése. Szerintem a TCW zárósztorijához hasonló darkosság elegendő lenne a hangulat megteremtéséhez, és talán Disney-s mércével se lenne túl sötét, véres, cenzúrára szoruló. Az eddig ismert infók alapján Vader Jedi-vadászata fontos szerepet kap majd... gondolom, nem agyoncenzúrázott, cukormázas, gyerekbarát körítés formájában fog megvalósulni mindez, csak mert Disney. Persze nem is várok 18 karikás vérengzéseket, de egy Ep5 jellegű sztorivezetés beleférne.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az attól függ. A TCW darkosnak számít? Voltak benne egyértelműen könnyed, játékos részek, voltak elgondolkodtatók is, és bizony voltak olyan részek, amelyek egyértelműen a sötét kategóriába esnek. Ha a Rebels tudja hozni ezt a fajta sokszínűséget, és eltalálja a megfelelő arányokat, én elégedett leszek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az attól függ. A TCW darkosnak számít? Voltak benne egyértelműen könnyed, játékos részek, voltak elgondolkodtatók is, és bizony voltak olyan részek, amelyek egyértelműen a sötét kategóriába esnek. Ha a Rebels tudja hozni ezt a fajta sokszínűséget, és eltalálja a megfelelő arányokat, én elégedett leszek. :)

Pont így vélem én is :) Lehet egy-két gyerek-sorozat mércével mérve darkos sztori vagy epizód, de szerintem kár lenne végig túlkomolykodni a témát. Inkább mutassák meg mennyi mindent kibir ez a világ és milyen széles spektruma van: hogy lehet egyik sztoriban hülyülni, aztán kalandos történetet villantani majd mutatni valami borusabbat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a három felhozott összetevőre nagyon jó példa a negyedik évad közepe. Droid szál: humor, mesevilág, a hős gyerekkedvencekkel. Umbara: a teljes sötétség, gyilok, mészárszék, árulás. Zygerria: ki kinek a rabszolgája? Elméletek aspektusai a rabszolgavilágról. Ha ez a három dolog megvan, mindenki szeretni fogja.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a három felhozott összetevőre nagyon jó példa a negyedik évad közepe. Droid szál: humor, mesevilág, a hős gyerekkedvencekkel. Umbara: a teljes sötétség, gyilok, mészárszék, árulás. Zygerria: ki kinek a rabszolgája? Elméletek aspektusai a rabszolgavilágról. Ha ez a három dolog megvan, mindenki szeretni fogja.

Szép példa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke hogy kerülne a sorozatba, amikor ő még a Tatuinon van?

 

Sehogy. De attól még szerintem jól meg lett csinálva.

 

A többiről meg annyit, hogy ízlések és pofonok. :) Nekem a TCW style azért fog hiányozni, mert eddig nem láttam más sílusban SW animációs vagy rajzfilmet, csak videojátékokat. Meg hát maga a sorozat hiányzik még mindig, hogy őszinte legyek. Remélem csak jobb lesz az animáció, mint rosszabb, de nem hiszem, hogy például egy TFU szintjét meg fogja ütni és ezt nem is várom el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes mód én nem zárkóznék el előle. Az ő karaktere még kimondottan színvonalasnak mondható a sok EU-s szereplő közül.

Fogjuk rá. :) Bár ez a titkos tanítványos dolog nekem nagyon nem fekszik. Annyira ötlettelennek tartom, amikor a kreativitás addig terjed, hogy Vader-nek, Sidious-nak titkos tanítványai vannak és akkor durr bele... Mondjuk a klónozgatásnál még mindig sokkal jobb. :D

 

Én a Rebels-től (ahogyan a legújabb trilógiától is) eredetiséget várok, nem pedig azt, hogy bizonyos EU-s karaktereket elővegyenek, átszabjanak és belefonják a sztoriba. Az EU tiszteletben tartása végett is jó lenne ezt elkerülni, mindenkinek jobb lenne. Persze ilyen-olyan párjelenetes peremszereplőnek jöhet pár, mint a TCW-ben is, de még azt se feltétlen erőltetném.

Mara azért az EU egyik alappillére, nem lehet csak úgy elpufogtatni. Arról nem is beszélve, hogy az ő szerepe a Luke-kal való kapcsolat miatt igazán fontos, a múltja ellenére is. Ha az Ep.7-ben nem kerül elő Luke kedveseként, akkor semmi értelme nincs a Rebels-ben behozni a képbe. Márpedig az eddigi hírek alapján a legújabb trilógiában nem fognak érdemben meríteni az EU-ból.

Szóval annyira nincs is esély a szereplésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogjuk rá. :) Bár ez a titkos tanítványos dolog nekem nagyon nem fekszik. Annyira ötlettelennek tartom, amikor a kreativitás addig terjed, hogy Vader-nek, Sidious-nak titkos tanítványai vannak és akkor durr bele... Mondjuk a klónozgatásnál még mindig sokkal jobb. :D

 

Én a Rebels-től (ahogyan a legújabb trilógiától is) eredetiséget várok, nem pedig azt, hogy bizonyos EU-s karaktereket elővegyenek, átszabjanak és belefonják a sztoriba. Az EU tiszteletben tartása végett is jó lenne ezt elkerülni, mindenkinek jobb lenne. Persze ilyen-olyan párjelenetes peremszereplőnek jöhet pár, mint a TCW-ben is, de még azt se feltétlen erőltetném.

Mara azért az EU egyik alappillére, nem lehet csak úgy elpufogtatni. Arról nem is beszélve, hogy az ő szerepe a Luke-kal való kapcsolat miatt igazán fontos, a múltja ellenére is. Ha az Ep.7-ben nem kerül elő Luke kedveseként, akkor semmi értelme nincs a Rebels-ben behozni a képbe. Márpedig az eddigi hírek alapján a legújabb trilógiában nem fognak érdemben meríteni az EU-ból.

Szóval annyira nincs is esély a szereplésére.

 

Mara nem titkos tanítvány, hanem végrehajtó, ügynök. A szerepe valamennyire Asajj Ventress-re emlékeztet, de mégis más.

Ráadásul az EU legfontosabb szereplője, és mint ilyen ő is a Lucasfilm tulajdona, tehát felhasználhatják nyugodtan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogjuk rá. :) Bár ez a titkos tanítványos dolog nekem nagyon nem fekszik. Annyira ötlettelennek tartom, amikor a kreativitás addig terjed, hogy Vader-nek, Sidious-nak titkos tanítványai vannak és akkor durr bele...

Meg tegyük hozzá, hogy Galen Marek is minden volt, csak titkos tanítvány nem. :)

 

Hiszen Sidious ötlete volt minden, Galen kiképeztetésétől addig, hogy egy tető alá hozzák a prominens lázongókat. Sidious előtt sosem volt titok Galen létezése, mint ahogy Vadernek esze ágában sem volt belőle Sith tanítványt csinálni. Ahogy ezt mondja is.

 

Galen, Savage, Ventress, Mara, ezek mind ugyanabba a kategóriába esnek. Alap képzésen átesett Erőhasználók a Sötét Oldal szolgálatában, akiket ugráltathatnak a Sith-ek, de sosem teszik őket olyan erőssé, hogy fenyegetést jelentsenek... Legalábbis, amíg úgy nem döntenek, hogy tök jó Sith tanítvány lenne belőlük, ahogy azt Dooku tette Ventress-szel, meg akarta Savage-dzsal. Úgyhogy Mara Jade nyugodtan szerepelhetne.

 

Én a Rebels-től (ahogyan a legújabb trilógiától is) eredetiséget várok, nem pedig azt, hogy bizonyos EU-s karaktereket elővegyenek, átszabjanak és belefonják a sztoriba. Az EU tiszteletben tartása végett is jó lenne ezt elkerülni, mindenkinek jobb lenne. Persze ilyen-olyan párjelenetes peremszereplőnek jöhet pár, mint a TCW-ben is, de még azt se feltétlen erőltetném.

A TCW-ben minden volt, csak párjelenetes peremszereplés nem. Asajj Ventress sorsát teljesen átszabták, ennél fogva a karakterét is, pedig a klón háborús EU egyik alappillére. A boszik is alaposan megváltoztak, pedig színtiszta EU szereplők, vagy ott van Even Piell, aki az EU-ban még túlélte a 66-os parancsot is, itt meg meghalt a háború alatt. Szóval, a TCW nyomdokaiban haladva a Rebels ugyanúgy élhet ilyen húzásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mara nem titkos tanítvány, hanem végrehajtó, ügynök. A szerepe valamennyire Asajj Ventress-re emlékeztet, de mégis más.

Ráadásul az EU legfontosabb szereplője, és mint ilyen ő is a Lucasfilm tulajdona, tehát felhasználhatják nyugodtan.

Szerintem nincs különbség a Mara és Galen féle tanítvány szerep, és a Ventress vagy Savage féle tanítvány szerep közt. A lényegük ugyanaz: a Kettő Szabálya ellenére, némely Sith-nek volt egy második, végrehajtó jellegű tanítványa, akit sosem szántak valós utódnak, csupán eszköznek. Nem látok itt problémát.

 

Felhasználásának semmi akadálya, de valószínűtlennek tartom, hogy Mara szerepet kapna a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-ben minden volt, csak párjelenetes peremszereplés nem. Asajj Ventress sorsát teljesen átszabták, ennél fogva a karakterét is, pedig a klón háborús EU egyik alappillére. A boszik is alaposan megváltoztak, pedig színtiszta EU szereplők, vagy ott van Even Piell, aki az EU-ban még túlélte a 66-os parancsot is, itt meg meghalt a háború alatt. Szóval, a TCW nyomdokaiban haladva a Rebels ugyanúgy élhet ilyen húzásokkal.

Azért én az éjnővérek vagy Piell szereplését igencsak párjelenetes "peremnek" élem meg, hisz egy 5(,5) évados sorozatban volt pár rész, ahol szerepük volt. Ezen kívül volt még egy jó pár jedi és egyéb szereplő, akik az EU-ból kerültek be a buliba. Én nem is igazán tudtam ezt, mert nem ismerem annyira az EU-t, de rengetegszer olvastam az adott TCW-s topikban, hogy XY bizony megint egy újabb EU-s szereplő "kitekerése" volt. Márpedig ezeknek nem sok jelentőségük volt, egy-egy szálban tűntek fel és sokszor ott is csak futólag.

Ventress teljesen más kérdés. Ő az EU-ban és a TCW-ben is kulcsszereplő volt, de ne feledjük el, hogy azért ő nem klasszikus EU karakter. Már oda is "külső" forrásból emelték be, eredetileg ő lett volna az Ep.2 sith tanítványa, elég részletesen ki is dolgozták a karakterét, aztán az utolsó pillanatokban lecserélték Dooku-ra. Az EU viszont "felkarolta" az amúgy nagy reményű és jól sikerült karaktert, így lett belőle fontos arc.

 

Szerintem nincs különbség a Mara és Galen féle tanítvány szerep, és a Ventress vagy Savage féle tanítvány szerep közt. A lényegük ugyanaz: a Kettő Szabálya ellenére, némely Sith-nek volt egy második, végrehajtó jellegű tanítványa, akit sosem szántak valós utódnak, csupán eszköznek. Nem látok itt problémát.

Igen, ez igaz. Ennek ellenére nagyon unom már ezt a vonalat. A fantáziátlanság ugyanúgy messziről lerí a dologról. Persze lehet csak én gondolom így, de mintha mindig ugyanazt az egyetlen ötletet akarnák letuszkolni a torkomon már 42-jére is. Legyen szó játékról, könyvről, animációs sorozatról, stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.