Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Legutóbbi képregény börzén volt egy srác ,Stormtrooper kabátban!

Bejáratnál segített egy vak nőcinek az úton....Ő is itt van a fórumon esetleg?

Csak ,mert az a kabát eszméletlen jól nézett ki!Kéne nekem egy oylan! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hát számomra a Star Wars Saga jövöjének és jelenének is örökre vége szakadt. Majd a NAGY megmondóemberek totálisan nulla tudással a hátuk mögött de jó nagy pofával továbbviszik a Saga hírnvét. A magamfajta szerény és mindenféle véleményemre brutális elutasitást és kiröhögést keltő írásomra meg talán majd egyszer kiváncsi lesz valaki. Egy messzi-messzi galaxisban. Addig is kedves gyerekek hallgassátok a jó nagy hangú antiliberális tekintélyelvü másokat lenéző megvető személyek véleményét. De egyszer ez a rendszer le fog omlani ahogy a másik is 40 év után. És akkor TÉNYLÉG érdemi vitákat lehet folytatni a Star Warsról. Én befejeztem. Bármit írtam ide azt kigyúnyolták lenézték megvetették. Ha nem a mainstream véleménybe tartozott arra 6 ember azonos tartalmú véleménye érkezett be, És itt ültem hogy tényleg hülye lennék? Igen. Az. Mert winchester aggyal születtem. Mert empátiát érzek mások iránt mert azt világnézetet képviselem hogy békében éljünk egymással hogy szabadon vállalkozzunk hogy értsük meg egymást. Nem lehet poitizálni de napomnta kell olvasnom Zééé ostoba és primitiv Nyugat- és USA ellenességét és magyarkodó tényekkel nem alátámasztott baromságait. Meguntam.

Ez a fórum elvesztette a szabad véleménynyilvánításhoz való jogát. Ha nem Zééé Bomarr vagy Dzséjt véleményét szajkózod akkor seggh*lye vagy. Szó szerrint BÁRMIRE beírsz ez a hármas azonnal beírja hogy nem jó, nem az nem ez. Zééé annyival gézabb hogy ő utálja Dzséjtet meg Bomarrt de mivel a tipikus kommunista seggnyaló azaz letolja őket de utána 5 percel már nyal náluk. Pont nemrég olvastam mikor Zééé osztja Bomarrt aztán a vég , 5 PERC után már a seggét nyalja és nem győz bocsánatot kérni attól akit 20 perccel azelőtt elmondott mindennek.

Talán akkor írok valamit majd ide ha Zééé örökre eltünik innen mint anno Flóribá. Mert ugyanaz a kategória csak Zééé tudatosan képes megváltozni 1-2 hétre hogy ne ismerjék fel a valódi énjét.

De mivel én az emberismeret mestere is vagyok így elöbb-utóbb le fogsz bukni.

Emlékezzetek Flóribánál 3 hozzászólás után már megmondtam hogy ez nem ide való és csak feszültséget keltő. Zééé most eljutott már ide. Lehet nem 3 nap lesz lehet 1 év. De rá fogtok jönni hogy ő egy bomlasztó figura. Hiába ir be okoskodó véleményt ha emberileg egy nulla. Mert az hamar kibukik ám.

 

Uff én beszéltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát számomra a Star Wars Saga jövöjének és jelenének is örökre vége szakadt. Majd a NAGY megmondóemberek totálisan nulla tudással a hátuk mögött de jó nagy pofával továbbviszik a Saga hírnvét. A magamfajta szerény és mindenféle véleményemre brutális elutasitást és kiröhögést keltő írásomra meg talán majd egyszer kiváncsi lesz valaki. Egy messzi-messzi galaxisban. Addig is kedves gyerekek hallgassátok a jó nagy hangú antiliberális tekintélyelvü másokat lenéző megvető személyek véleményét. De egyszer ez a rendszer le fog omlani ahogy a másik is 40 év után. És akkor TÉNYLÉG érdemi vitákat lehet folytatni a Star Warsról. Én befejeztem. Bármit írtam ide azt kigyúnyolták lenézték megvetették. Ha nem a mainstream véleménybe tartozott arra 6 ember azonos tartalmú véleménye érkezett be, És itt ültem hogy tényleg hülye lennék? Igen. Az. Mert winchester aggyal születtem. Mert empátiát érzek mások iránt mert azt világnézetet képviselem hogy békében éljünk egymással hogy szabadon vállalkozzunk hogy értsük meg egymást. Nem lehet poitizálni de napomnta kell olvasnom Zééé ostoba és primitiv Nyugat- és USA ellenességét és magyarkodó tényekkel nem alátámasztott baromságait. Meguntam.

Ez a fórum elvesztette a szabad véleménynyilvánításhoz való jogát. Ha nem Zééé Bomarr vagy Dzséjt véleményét szajkózod akkor seggh*lye vagy. Szó szerrint BÁRMIRE beírsz ez a hármas azonnal beírja hogy nem jó, nem az nem ez. Zééé annyival gézabb hogy ő utálja Dzséjtet meg Bomarrt de mivel a tipikus kommunista seggnyaló azaz letolja őket de utána 5 percel már nyal náluk. Pont nemrég olvastam mikor Zééé osztja Bomarrt aztán a vég , 5 PERC után már a seggét nyalja és nem győz bocsánatot kérni attól akit 20 perccel azelőtt elmondott mindennek.

Talán akkor írok valamit majd ide ha Zééé örökre eltünik innen mint anno Flóribá. Mert ugyanaz a kategória csak Zééé tudatosan képes megváltozni 1-2 hétre hogy ne ismerjék fel a valódi énjét.

De mivel én az emberismeret mestere is vagyok így elöbb-utóbb le fogsz bukni.

Emlékezzetek Flóribánál 3 hozzászólás után már megmondtam hogy ez nem ide való és csak feszültséget keltő. Zééé most eljutott már ide. Lehet nem 3 nap lesz lehet 1 év. De rá fogtok jönni hogy ő egy bomlasztó figura. Hiába ir be okoskodó véleményt ha emberileg egy nulla. Mert az hamar kibukik ám.

 

Uff én beszéltem.

 

Frenkie, gyönyörű volt, amit írtál....picit megkönnyeztem. :cry:

 

Zééé annyival gézabb hogy ő utálja Dzséjtet meg Bomarrt de mivel a tipikus kommunista seggnyaló azaz letolja őket de utána 5 percel már nyal náluk. Pont nemrég olvastam mikor Zééé osztja Bomarrt aztán a vég , 5 PERC után már a seggét nyalja és nem győz bocsánatot kérni attól akit 20 perccel azelőtt elmondott mindennek.

 

Bocs, hogy így "elsőként" kénytelen vagyok személyeskedni, de úgy látom, hogy a némileg gyermeteg személyiséged nem bírja feldolgozni, hogy én NEM utálom sem Dzséjtet, sem Bomarrt....csak éppen sokszor NEM értek velük egyet. De ha éppen egyetértek velük, mert olyat írnak, akkor igenis ELISMEREM, hogy IGAZUK VAN! Ez a normális emberi viselkedés, amikor a másik mondandóját tartalmi és nem érzelmi alapon ítéljük meg. Arról meg nem tehetek, ha te butaságokat írsz. Sajnos sok butaságot írsz, de mindig van lehetőség a fejlődésre.

 

Nos, hogy a kicsi szívedet megnyugtassam, leírom, hogy mit gondolok látatlanba Dzséjtről.

 

Szerintem Dzséjt egy nagyon okos kis muki. Az a véleményem, hogy ha Ő ír valamit, azt érdemes elolvasni és képzeld el, amióta itt vagyok, Dzséjt legtöbb beírását elolvasom. És képzeld, olyan is van, hogy nem értek vele egyet és képes vagyok Dzséjtel és Bomarral és Donattal és BÁRKIVEL offolós viták tömkelegét lefolytatni. De visszatérve Dzséjtre....szerintem Ő egy jó ember, de azt gondolom, hogy kisebbségi komplexusa van (nekem is az van, nyugi) és ahogy nálam is, úgy nála is érezni, hogy kényszeresen akarja bebizonyítani azt, amit mindenki tud róla....nevezetesen, hogy nem hülye. Dzséjtel semmi baj nincsen és mivel a blogját is ismerem, így tudom, hogy sok dolog érdekli és azt kívánom neki, hogy a tudásából értékes tőkét tudjon majd kovácsolni.

 

Ami Bomarrt illeti. Képzeld, vele sincs bajom, de amikor megmondóember akar lenni és egyoldalúan ekéz, akkor azt mondom, hogy kevés Ő hozzá. Nem azt mondom, hogy buta, hanem, hogy kevés hozá, hogy engem kiekézzen. Ő szerintem egy kultúrember. Egy meglehetősen intelligens és kifinomult ember, aki nem alacsonyodik le bizonyos szintre, aki nem beszél csúnyán, aki művelt és valószínüleg önmagával harmóniában élő személyiség. Azt gondolom, hogy Bomarr a fórum arisztokratája.

 

Ami engem illet, szinte mindenben tévedsz. Először is, valójában sosem kényszerítem rá senkire a véleményemet, hanem markánsan leírom a SAJÁTOMAT és amikor azt látom, hogy tömörül a csipet csapat, akkor szólni szoktam és amikor ellenem tömörülnek, akkor pedig jön az off háború. Az, hogy ki mit gondol az eszemről, képességemről, világlátásomról, csupa olyan dolog, amit a kredencbe szívesen kirakok, de amúgy nem érdekel. Viszont minden érdemi hozzászólás érdekel és ahogy mindig, úgy ezután is el fogom ismerni a másik ember tudását és képességét, akkor is, ha engem módszeresen ekézett.

 

Tegyünk egy megállapítást kedves Frenkie. Nem én vagyok a fórum kedvenc embere....de ez azt is jelenti, hogy nem én szoktam a másikat ekézni, hanem általában engem szokott a többség a pokolba kívánni. Tehát azt írni, hogy én téged bántalak, miközben a te valamennyi nekem címzett írásod otromba és lenéző volt, több mint arcpirító. Maradjunk annyiban, hogy te csupa otromba és sértő megjegyzést írsz nekem és teszed azt heti rendszerességge. Elmondhatjuk azt is, hogy engem sokan nem kedvelnek, ha pedig arra lehetőség adódik, akkor mind többen ekéznek is, mert ugye olyan még nem nagyon volt, hogy én szerveződtem csoportba a sokasággal egy személy ellen. Éppen ezért azt leírni, hogy én miattam te nem tudsz itt meglenni elég nagy ferdítés. Én vagyok itt véleménykisebbségben és nem te....bár azt készségesen elismerem, hogy elég otromba a stílusod, amivel tényleg egyedül vagy. Ettől függetlenül nem kell elmenned. Teljesen felesleges mártírkodnod. Senki nem űz el innét, de ha mondjuk Dzséjt, vagy Bomar, vagy én éppen csoportba szerveződnénk ellened, még akkor se menj el, mert ugye én sem megyek el, pedig ellenem aztán hamar össze lehet verbuválni egy kisebb kontingenst.

 

Nyugodtan maradj itt és ha valakinek a véleményével nem értessz egyet, akkor állj ki magadért, de ezt a mártírkodó siránkozást, hogy Dzséjt meg Bomarr meg a Zééé......ezt felejtsd már el. Én sem sírok, ha velük kell vitáznom, hanem kiállok az elveim és a véleményem mellett. Ha szerintem orbitális baromságot mondanak, akkor beírom, hogy Bomarr, Dzséjt...Donat.....orbitális baromságot mondtál és nem értessz hozzá. Ha meg szuper dolgot mondanak, akkor meg azt írom be, hogy ez szuper dolog volt öcsém. Nem értem, hogy ezzel mi a probléma.

 

Meglehetősen gyerekesen nézed a világot, ha azt gondolod, hogy én szeretem/nem szeretem alapján írom a hozzászólásaimat. NYugodj meg, hogy a saját elveimet és ítélőképességemet követem és tudom, hogy Dzséjt sem tesz másként. (Jobban mondva nála 99 százalékosan tudom, Bomarnál már érzek némi érzelmi befolyást, Donatnál még jobban, de úgy gondolom, hogy többnyire a tényleges véleményüket írják le és nem a vizionált ellenszenvüket.)

 

A másik része a dolognak, hogy a valóságban nem ismerjük egymást, ahogy te sem ismersz engem, így a kitűnő emberismeretedet is maximum a padlásra tudod tenni. Egyébként te nagyon előítéletes vagy a másikkal szemben.

 

Viszont azt el kell ismernem, hogy nem rajongok az USA világhódító, birodalomépítő politikájáért , ugyanis én az emberiség mellett állok és NEM a profit mellett. De valószínűleg sokan tudják ezt, hogy Zééé nem az a kizsákmányolós- bankáros ember, hanem inkább az, aki a kisemberek mellett áll.

 

Talán akkor írok valamit majd ide ha Zééé örökre eltünik innen mint anno Flóribá. Mert ugyanaz a kategória csak Zééé tudatosan képes megváltozni 1-2 hétre hogy ne ismerjék fel a valódi énjét.

 

Lehet, hogy ez most fájni fog, de nem tűnök el innét. Miért kéne elmennem? Ez egy Star Wars fórum én pedig teljes értékű Star Wars rajongó vagyok. Ja, hogy mert neked nem tetszik a véleményem. Aha....jó....sajnos az élet ilyen, nem mindenkit tudunk szeretni és elfogadni. Nekem éppen annyi jogom van itt lenni, mint bárki másnak. A siránkozást lehet befejezni, mivel pedig én soha nem tettem neked semmi rosszat (de senkinek itt a fórumon), ezért rólam lehet leszállni, mert nem vagyok Margit, akit baszogathatsz. Ez így érthető?

 

Ez a fórum elvesztette a szabad véleménynyilvánításhoz való jogát.

 

Nem vesztette el és most be is bizonyítom!

Nyugodtan elmehetsz a ló valagába az örökös sértegetéseiddel kedves Frenkie...mert rettenetesen unom már a folytonosan engem ekéző és undorítóan személyeskedő tapló megjegyzéseidet. ;)

 

 

Egyébként köszönjük a beírásodat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom Frenkie, hogy ezt a véleményedet élőben sose vállalod: akkor úgy csinálsz mintha barátok lennénk -ahogy idén nyáron is- itt a neten meg most már sokadik alkalommal megkapjuk Dzséjttel, hogy milyen rosszak vagyunk. De örülök, hogy beirtad mert így tudjuk hogy hányadán állunk. Én azt hittem haverok vagyunk, de egyértelműen nem vagyunk azok. Nekem legalábbis nem barátom az, aki időről időre beszól úgy, hogy nem látom a valódi okát.

 

Üdv neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát számomra a Star Wars Saga jövöjének és jelenének is örökre vége szakadt. Majd a NAGY megmondóemberek totálisan nulla tudással a hátuk mögött de jó nagy pofával továbbviszik a Saga hírnvét. A magamfajta szerény és mindenféle véleményemre brutális elutasitást és kiröhögést keltő írásomra meg talán majd egyszer kiváncsi lesz valaki. Egy messzi-messzi galaxisban. Addig is kedves gyerekek hallgassátok a jó nagy hangú antiliberális tekintélyelvü másokat lenéző megvető személyek véleményét. De egyszer ez a rendszer le fog omlani ahogy a másik is 40 év után. És akkor TÉNYLÉG érdemi vitákat lehet folytatni a Star Warsról. Én befejeztem. Bármit írtam ide azt kigyúnyolták lenézték megvetették. Ha nem a mainstream véleménybe tartozott arra 6 ember azonos tartalmú véleménye érkezett be, És itt ültem hogy tényleg hülye lennék? Igen. Az. Mert winchester aggyal születtem. Mert empátiát érzek mások iránt mert azt világnézetet képviselem hogy békében éljünk egymással hogy szabadon vállalkozzunk hogy értsük meg egymást. Nem lehet poitizálni de napomnta kell olvasnom Zééé ostoba és primitiv Nyugat- és USA ellenességét és magyarkodó tényekkel nem alátámasztott baromságait. Meguntam.

Ez a fórum elvesztette a szabad véleménynyilvánításhoz való jogát. Ha nem Zééé Bomarr vagy Dzséjt véleményét szajkózod akkor seggh*lye vagy. Szó szerrint BÁRMIRE beírsz ez a hármas azonnal beírja hogy nem jó, nem az nem ez. Zééé annyival gézabb hogy ő utálja Dzséjtet meg Bomarrt de mivel a tipikus kommunista seggnyaló azaz letolja őket de utána 5 percel már nyal náluk. Pont nemrég olvastam mikor Zééé osztja Bomarrt aztán a vég , 5 PERC után már a seggét nyalja és nem győz bocsánatot kérni attól akit 20 perccel azelőtt elmondott mindennek.

Talán akkor írok valamit majd ide ha Zééé örökre eltünik innen mint anno Flóribá. Mert ugyanaz a kategória csak Zééé tudatosan képes megváltozni 1-2 hétre hogy ne ismerjék fel a valódi énjét.

De mivel én az emberismeret mestere is vagyok így elöbb-utóbb le fogsz bukni.

Emlékezzetek Flóribánál 3 hozzászólás után már megmondtam hogy ez nem ide való és csak feszültséget keltő. Zééé most eljutott már ide. Lehet nem 3 nap lesz lehet 1 év. De rá fogtok jönni hogy ő egy bomlasztó figura. Hiába ir be okoskodó véleményt ha emberileg egy nulla. Mert az hamar kibukik ám.

 

Uff én beszéltem.

Öööööö ez most miért kellett?

 

Tegnap én is köcsög voltam Zééé -vel de már megbántam. Még szerencse, hogy ritkán durran el az agyam. No de személyes haverokra, barátokra ilyeneket mondani? Még ha rám írtad volna rendben van, én megbocsátó vagyok. De amint látható van akinél betelik a pohár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghoztam ma egy döntést délelőtt. Elég drasztikus, de egyszerűen nincs más út. Mert csak 2 lehetséges jövő létezik. Vagy folytatom azt amit eddig és az a pokol legmélyebb bugyraiba visz(nem mintha derékig nem lennék már ott), vagy a kezembe veszem a sorsomat. Próbáltam elemezni hogy hogyan jutottam ideáig. Próbáltam mentséget keresni. Rossz ez rossz az. De a lelkem mélyén mindig is tudtam hogy ezek kifogások. Mindig vártam a csodát a messiást hogy majd megoldja a sorsomat, majd jobb munkahelyet ad jobb fizetést. De nem fog adni. Mert ahhoz nekem kell tenni.Tanultam sokat, angolt számtechet, kerestem, is melót ezzel de ha nem jött össze mindig feladtam. Hibáztattam mindenkit ,a barátaimat írigyeltem őket, hogy bezzeg neked. Párkapcsolatot sosem kezdeményeztem mert úgy gondoltam hogy hülye és csúnya vagyok nem én kellek a nőknek. Szó szerint lehazudtam magamnak az eget csak éljem a kényelmes életemet. Hogy ne kelljen felelősséget vállalnom.

Zééének igaza van 42 évesen még mindig gyerekként gondolkodom. Élek a védőburkomban elméleteket gyártok és azt hiszem hogy mekkora fain csávó vagyok hogy engem elkerülnek, a párkapcsolati konfliktusok. Azt hiszem ez a legnagyobb boldogság. Egyedül péntekenként beszódázva.Közben ez valahol rettenetesen szánalmas.Ez amit én csinálok nem élet. Nincs benne öröm. Mert igaz hogy sosem unom magam, de sivár az egész .Nagyon nehéz volt bevallani magamnak.

Ugyanakkor kisebbrendüséggel küzdök. Azt hiszem mindenki bánt, én nem vagyok jóképü, nem vagyok jó testü stb. Nem értek mindenhez. De ugyanakkor mégis ismerem az értékeimet. Rengeteg barátom van sokan mondják. De sosem hittem el. Na ennek lesz mostantól vége.Nagyon elegem van már ebből a kisebbrendüségü érzésből. Olvasottnak tartom magam szerintem intelligens is vagyok és meg tudom a véleményem fogalmazni.

Akkor az alkoholról. Próbáltam kiutat és mentséget keresni. De ha őszintén szembenézek magammal és tényleg változást akarok akkor ki kell jelenti valamit. Alkoholista vagyok. Mondták már páran. Nem hittem el, mondtam biztos hülyéskednek.. Hisz én csak pénteken meg szombaton ha buli volt. Biztos? És mi van a kéthetenti takarítással csütörtökön mikor hülyére ittam magam mondván könnyebb a porszívózás ittasan. Tényleg azzal mentegettem magam mindig hogy de hát én hétköznap nem akkor nincs baj, meg hát januárban sem. Tényleg? A 12 hónapból egyben nem iszok. Aztán a lehetőség mindig ott volt hogy pénteken ihatok. A remény.

Más részről egyre vadabb dolgokat csináltam részegen. Két hete leszaggattam a karnist itthon mert elakadt a függöny. Múlt héten céges paintballon voltunk Szentedrén. Olyan szinten berúgtam hogy hazafele Békásmegyeren leszállva a HÉV-ről rugdaltam a kukákat és az embereket is szidalmaztam. A legrosszabb ebben az hogy nem emlékszem rá úgy mesélték. 3 hete atomrészegen hazafele kocsikat rugdostam.

Elvileg védekezhetnék azzal amivel Anakin. Hogy a sárkány(aki olvasta az EP3 regényváltozatét az tudja miről beszélek.. De nincs sárkány ez mind én vagyok. Valami elpattant bennem, részegen egy kapcsoló átkapcsol és függetlenül a következményektől csak írom vagy mondom.

Eddig olyan jópofának tünt. De ma reggel két dolog is történt. Kaptam egy privit, és elolvastam egy magántopicot is. Megkaptam amit érdemeltem. Aztán rájöttem arra hogy én valami elképesztően szerencsés fickó vagyok. Mert a a tegnapi beírás után sokan(és jogosan) hozzám se szólnának.

Szó szerint úgy gondoltam hogy engem itt lenéztek főleg Bomarr, hogy írt olyat amit tudtam és kioktatott. De rájöttem hogy ö nem tudhat mindent. Nem ismeri én mit tudok. Ő csak arról tud itélni amiről írok.

Azt is be kell vallani hogy lehet van bennem egyfajta irígység. Ők baromira jól beszélnek angolul értik a filmeket, én meg nem. Persze csak azt nem vallom be magamnak hogy én nem hallgatok kazettát, nem tanulok szavakat. Azaz semmit nem teszek érte hogy jobban menyjen az angol pedig a nyelvérzékem megvan hozzá.

Szóval nem mentegetőzőm a tegnapi miatt mert felesleges. Egyértelműen önértékelési zavaraim vannak, vegyítve kisebbrendüségi érzéssel. Én nem vagyok olyan jó mint Bomarr meg Dzséjt. Ez viszont fejben dől el.v

Nekem viszont van egy fegyverem ezek leküzdésére. A winchester agyam és az intelligenciám. Ki fogom használni.

A döntést amit hoztam még egy darabig nem fogjátok észrevenni. De nemsokára igen.

Mostantól újra aktív leszek a fórumon és befejeztem az önsajnálatot és a siránkozást. Sokkal fontosabb értékek és értékes emberek vannak itt minthogy ezt eldobjam.

Nagyon szépen köszönöm a felső vezetésnek hogy nem dobtatok ki. Mert már nagyon rég megérdemeltem volna.

Nagyon sajnálom hogy ezt a szánalmas vergődést kellet tegnap olvasnotok. A döntést amit ma hoztam ki fogja zárni az ilyen beírásokat. Sokaknak furcsa lesz és el sem fogják hinni. De én az életet választom a pokol helyett. Mert képes vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez segít Frenkie, én nem haragszom rád....az embertársam vagy és azt kívánom, hogy boldog életed legyen. Viszont belemenekülni a Star Wars-ba vagy akármi másba éppen olyan rossz, mint az alkohol.

 

"A hívő ember Krisztushoz kötött, ahogy a virág a talajhoz, de ez a kötöttség egyben a legnagyobb szabadság is. Minden másfajta szabadság nyomorult rabszolgává teszi az embert, mert kiszolgáltatottjává válik annak, amiben (akivel) a szabadságát megélte. Pál ezért int a következő sorban: úgy légy szabad, hogy nem válsz semminek (senkinek) rabjává (12). De sok olyan „szabad rabszolgát” láttam már, aki hangoztatta a saját szabadságát, miközben nem akart szabadsága tetteiért felelősséget vállalni. Sokan közülük már bele is haltak a nagy szabadságba.

Zsoltárok 7"

 

Addig vagy szabad, míg a te kezedben az irányítás. Addig vagy az alkohol ura, amig nemet tudsz rá mondani és akkor vagy a rabja, ha már Ő irányítja a te életedet. De ahogy én látom, te szenvedélyesen vagy rabja másnak is.....a Star Wars világának is a rabja vagy, az ideológiádnak is a rabja vagy. Személyes sértésnek veszed, ha valaki szidja a világodat, mert a rabja vagy. Láncokkal kötöz meg téged az alkohol, a szenvedély, a hév és még a Star Wars világa is, pedig ezek alantas dolgok. Igen, még a Star Wars is alantas dolog tud lenni, ha már valaki annyira a rabjává válik, hogy a másik embertársának még az életét is elvenné, ha az nemtetszésének ad hangot.

Nem lehetsz az alkohol rabja, ahogy a Star Wars rabja sem lehetsz. Nem válhat annyira a lényeddé, hogy átvegye feletted a kontrolt. Neked kell irányítanod és ha úgy érzed, hogy már az érzelmi semlegességedet befolyásolja, gyorsan dobd el magadtól. Ha úgy érzed, hogy egy másik embertársadat csak azért akarod bántani, mert a világodba lépett, attól a pillanattól már nem vagy szabad, csak a saját világod bábja.

 

Tanuld meg elereszteni ezeket a dolgokat és akkor végre szabad leszel.

 

A Star Wars is csak addig használ, amíg építi a személyiségedet, de ha már erőszakra, indulatra sarkall, akkor ellentétes lesz a hatása és a rabjává tesz. Ez igaz mindenre, ami bennünket körülvesz.

 

Az alkoholról pedig azonnal le kell szokni, ha holnap mész a problémáddal orvoshoz, már az is késő. Van elvonó és hatékony. Van ima és az is hatékony. Van emberi akarat és elszánás és az is hatékony. Az önöstorozás....na az nem hatékony. Az önostorozás csak lebontja a személyiségedet.

 

A problémákat meg kell oldani...azért vannak, hogy megoldjuk azokat. Mi pedig azért vagyunk a teremtés koronái, hogy ne a problémák irányítsanak minket, hanem fordítva.

 

Nincs olyan, hogy csak veled kitolt az élet. Minden ember élete tele van személyes tragédiákkal. Az enyém is! De én mindig legyőzöm azokat, mert én EMBER VAGYOK. Céltudatos élőlény, akiben lélek van és nem csak egy üres fizikai héj, hanem egy tudatos manifesztum is.

 

TE IS AZ VAGY! Az embernek pedig legyen tartása.

 

Nem szégyen segítséghez folyamodni, Krisztus is imádkozott az Úrhoz. A gyógyulás első lépcsőfoka az önmegvallás, hogy beismerem, rossz vagyok. Ez az első lépcsőfok. Fel kell ismerni a hibát és meg kell tenni az önmegvalást, ami nélkül nincs gyógyulás. A bocsánatkérés pedig egy nagy nulla. Azt az ember azért találta ki, hogy a saját lelkéről levegye a terhet. Neked nem bocsánatot kérni kell, hanem megvallani a hibát és odaállni a hibád elé és a szemébe mondani, hogy takarodjon ki az életedből. Az alkoholt félre kell tenni, de ez nem elég, mert ott van az a lelki űr, amit az alkohollal kitöltessz.

 

Mi az a lelki űr, mi az a fájdalom, amit az alkohol enyhít?

 

Az alkohol nem gyógyszer, hanem drog. A tudatmanipuláció egy eszköze, ami ideig óráig enyhülést hoz, miköben lebontja a személyiséget és megöli a környezetet. Az alkohol ellenség. Az ellenséget pedig meg kell ölni. Nem haverkodunk a sátánnal, hanem pofánverjük mert miénk a szabad akarat. MI DÖNTÜNK!

 

Az alkohollal le kell számolnod, vagy az számol le veled és gondolom már szét is marta a családodat, így nagyon siratni sem fog senki, amikor majd elásnak a földbe. Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de ez az alkoholizmus lefolyása. A lélek halála, a barátok eltávolodása és utána a halál. De van kiút...nem egyszerű végigmenni rajta. És nem elég az odaszánás, mert az erőd jelenleg NAGY NULLA! Annyi az erőd, hogy mondjuk 24 óráig nem iszol. Jelenleg az alkohol ural téged és egy másodpercre sem fog elengedni. Egy órára sem hagyja el a testedet a kényszeres szorítása, mert kellessz neki. Szórít, amíg ki nem nyír és utána tovább fog állni, mikor te már a földben pihensz.

 

Meg kell vallanod a problémádat és ki kell szórnod az életedből azokat a dolgokat, amik csak lebontják a személyiségedet. Ha a Star Wars rabja vagy, akkor annak is mennie kell. Utána pedig segítséget kell kérned. Rendes segítséget...orvosi segítséget. Vannak egyházi szervezetek, ahol olyan emberek dolgoznak, akik nem vágják a fejedhez, ha éppen szar alak vagy. Ezek a társadalmi munkások tudnak segíteni rajtad. Ez odaszánást igényel....neked kell felkeresned őket. Ha nem teszed meg az első lépést, akkor a temetéseden a sírásón kívül senki nem lesz jelen.

 

Az életed még nem ért véget, most még tudsz rajta változtatni. Tessék bátorságot gyűjteni és végre leszámolni azzal a rohadt alkohollal.

 

http://www.anonimalkoholistak.hu/hu/gyulesek/aa_gyulesek_budapesten.php

 

Református Iszákosmentő Misszó

 

A szolgálatunk üzenete a szenvedélybetegségben, főként alkoholfüggőségben élő emberek számára a János evangéliumának 8. részének 36. verse: „Ha a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek.” Gyógyító munkánk szervezését, vezetését, a Kékkereszt Egyesülettel végezzük Dömösön.

Misszióvezető: Némethné Balogh Katalin

Cím: 1151 Budapest, Alag utca 3.

Telefon: +36–1-307-7160

E-mail: rim@rmk.hu

Telefon: +36–30-567-6329

 

http://www.regi.reformatus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=15538&Itemid=533

 

http://www.emberbarat.hu/index.php?content=komplex

 

Az ellátás típusa

 

Szenvedélybetegek rehabilitációs intézménye, amely alkohol-, drog-, és egyéb függőségi problémával küzdő szenvedélybeteg részére a vonatkozó jogszabályok szerinti terjedelemben teljes körű ellátást biztosít

 

 

Tessék összeszedni magadat és tessék a fenti linkek valamelyikét megnézni és már jövő héten jelentkezni. Még nem késő, de az első lépést neked kell megtenned.

Ezek az emberek azért vannak, hogy segítsenek rajtad. Senki nem fog leszidni, senki nem fog elhajtani. Nem lesz egyszerű és piszok szar érzés lesz, amikor kiderül, hogy jelenleg mennyi az értéked, de utána sokkal jobb lesz és az első ivásmentes éved után egy más ember fog visszanézni rád a tökörből és akkor végre újra boldog leszel és ezt a boldogságot nem a Star Wars, nem az alkohol, nem valamilyen külső erőforrás fogja feltáplálni, hanem önmagad. Boldog leszel, mert végre SZABAD EMBER LESZEL. Olyan ember, akiben többé nincs megkötözöttség.

 

Nem az a szégyen, ha segítséget kérsz...az a szégyen, ha lehetőségedben áll segítséget kérni és nem kérsz.

 

szerk.:

 

Frenkie....már az is nagy bátorságra vall, hogy egy nyílt fórumra ki merted írni a lentieket. Ez már egy lépés a siker felé, de még csak egy nagyon kicsi lépés. Őszintén mondom, hogy értékes embernek lettél teremtve. Az, amit a szépségről és az intelligenciáról lent megfogalmaztál, félrevezető baromság. Az ideák világa, ami csak egy társadalmi kórkép. Se nem leszel boldogabb, se nem lesz az életed örömtelibb, ha minden szembejövő nővel a kisportolt tested miatt le tudsz feküdni. Akkor sem lesz kerekebb az életed, ha 5 idegen nyelven beszélsz folyékonyan. Nem ezek a dolgok a boldogság igazi forrása és ne is ezekből építsd fel a személyiségedet, mert tudod, mindig lesz egy ember, aki nálad ezerszer okosabb és ezerszer szebb és ha ezt a hibás mércét alkalmazod, csak boldogtalan maradsz. Minden szükséges erőforrás ott van benned és ott van benned születésedtől fogva. Ez az erőforrás az, amit emberi léleknek nevezünk. Te annak a fajnak a tagja vagy, ami ezt a bolygót uralja. Neked olyan erő adatott, ami a föld sok százezer fajának nem. Születésedtől fogva arra vagy ítélve, hogy ezt a képességedet kibontsad, de helyette te iszol mint az állat és az a vágyad, hogy kisportolt tested legyen és tudjál angolul.

 

Figyelj ide Frenkie.....nem számít, hogy milyen a tested, nem számít, hogy az emberi szem számára szépnek vagy csúnyának születtél mert az emberi mértékegység teljesen távol áll a valódi értékektől. Komolyan mondom, semmilyen boldogság nem származik a külső szépségből. Azt gondolod, hogy ha minden szembejövő nőt le tudnál fektetni, akkor te lennél a világ legboldogabb embere. Hidd el nekem, hogy szarul éreznéd magad, mert nem a Frenkievel akarnának lefeküdni, hanem a Frenkie kisportolt testével. Én ismerek olyan embereket, akik több száz nővel feküdtek le és még nincsenek 40 évesek és rohadtul nem boldog emberek. Minden hétvégén buliznak és keresik a nagy őt, de nem találják, mert az összes nő csak egy kisportolt testet lát bennük. Elsőre rettenetesen magabiztosak, de belül borzalmasan magányosak. Ne dőlj be az emberek látszólagos boldogságának, mert az emberi társadalom majd minden szegmense egy nagy önámítás. Magamutogatás és hamis illúziók sokasága, és ami mögötte van, az depresszió, fájdalom, lelki terhek és szomorúság.

 

Mindenki boldognak születik. Isten mindenkibe elhelyezi azt a szükséges energiát, ami ahhoz kell, hogy valaki teljes életet éljen. Még abba is beleteszi, aki kéz és láb nélkül születik. Még abba is, aki vakon születik, vagy süketen. Mindenkibe ott a lehetőség, hogy az életet a saját keretein belül 100 százalékosan élje meg. 100 százalékosan! Ami miatt az emberek boldogtalanok, az pontosan a felesleges összehasonlításból ered. Ez egy fals önképet hoz létre, amikor az ember a saját identitásában azért remeg meg folyamatosan, mert azt gondolja, hogy a másik ember az adottságai tükrében biztosan boldogabb.

 

Te egy tökéletes lénynek lettél teremtve, mint egyébként minden más ember a földön. Akkor is, ha eláll a füled, akkor is, ha az egyik karod a térdedig ér a másik pedig a földet súrolja. Tökéletes emberi lény vagy, de ezt csak akkor ismerheted fel, ha az összehasonlítási alapod nem egy milliárdos lesz és nem a világ legszebb embere. Nem kell keresned összehasonlítási alapot, mert senkivel nem állsz versenyben. A kapitalista társadalom olyan hülye, hogy versenyre kényszeríti az egyént és ugye a verseny szabályait mindig az aktuális gazdasági helyzet igényei határozzák meg. Egy ilyen versenyben mindig az áll az első helyen, aki az éppen aktuális szabályoknak eleget tud tenni. Viszont a társadalom 90 százaléka sajnos nem tud neki eleget tenni, ezért a kapitalizmus ezeket az embereket (széles társadalmi tömegeket) le is írja. Ezért te és a hozzád hasonlók folyamatosan letargiában, depresszióban élnek.

 

Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy te a születésed pillanatától 100 százalékos embernek lettél teremtve. Az Isten mindent megadott neked, hogy boldog legyél. Lehet, hogy vertek a szüleid, lehet, hogy iszákos volt az apád.....tök mindegy, neked ott belül van egy olyan energiaforrásod, amit még nem használtál fel....de ez a te hibád.

 

Vedelsz, önmarcangolsz, másokat okolsz, kirobbansz, haragot táplálsz......erre használod fel az energiádat. Erre a sok faszságra használod fel a teremtő energiát. Arra használod fel a vesédet, hogy alkoholt szűrjön. Arra használod fel az izmaidat, hogy autókat rugdoss a lábaddal. Arra használod fel a lelki erődet, hogy másokat utálj. Pazarlod az energiádat csupa haszontalan és felesleges és totálisan értelmetlen dologra. Képes vagy pénzt kiadni az alkoholért. Mintha elégetnéd a fizetésed egy részét. Paintballozni járkálsz, ahelyett, hogy valami hasznos dologgal foglalkoznál. Szerinted amikor az Isten megteremtett téged, az volt a terve veled, hogy majd Frenkie piálni fog és a haverjaival eljár paintballozni? Tehát itt vagy te, mint a teremtés koronája és 42 évesen vedelsz és paintballozni jársz. Ne menj paintballozni, mert az egy felesleges faszság és nem leszel tőle boldogabb. Használd az energiádat hasznos dologra.

 

Keress magadnak egy közösséget. Jár el egy felekezetbe, mondjuk református felekezetbe. Nem baj, ha nem hiszel benne (még), de legalább lelki dolgokkal kerülsz kapcsolatba. Biztos vagyok benne, hogy ahol laksz, van ilyen közösség és biztos vagyok benne, hogy tele van kedves emberekkel. Próbáld ki, ismerkedj meg velük. Nem fognak elhajtani, mert Ők jámbor és kedves emberek és nem fognak kiröhögni és nyugodtan elmondhatod nekik a problémáidat és végre akkor olyan emberek fognak meghallgatni, akik tényleg tudnak neked segíteni. Foglalkozz végre a lelkeddel....jár el egy kis felekezetbe és BESZÉLGESS. Ne a Star Warsról beszélgess, hanem beszélgess magadról. Ezek az emberek meg fognak hallgatni és elmondhatod, hogy mit szeretsz az életben, mit szeretnél holnap csinálni, mik a terveid és mik a vágyaid. Akár sírhatsz is, hidd el nekem, hogy nem fognak kinevetni. Csak így léphetsz a boldogság útjára és nem úgy, hogy megtanulsz angolul és eljársz kondiba.

Tedd meg az első lépéseket, merj végre segítséget kérni. De ha nem teszed, akkor tényleg buta vagy, mert elhasználod az értékes idődet. 42 éves vagy, még fiatalember. Életerős, telve energiával és tenni akarással. Még dönthetsz, hogy az elkövetkező 3-4 évtizedet milyen LELKI körülmények között éled le. De sajnos az nem segít, ha csak az SW saga oldalát látogatod és a Star Wars-ba menekülsz. Ez a legrosszabb döntés, amit meghozhatsz. Ez nem szabadság, hanem menekülés a problémák elől. Van, akinek ez egy kedves hobbi, de neked nem….neked megkötözöttség és menekülés a valós problémák elől. Keresd meg azt a közösséget, ahol tényleg tudnak neked segíteni. Persze attól még nyugodtan itt is jelen lehetsz, de én azt javaslom, hogy most inkább olyan emberek társaságát keresd, akik nagyon nagy szeretetet tudnak feléd sugározni. Ezt csak egy felekezetben találod meg, vagy valamilyen karitatív szervezetben, mert csak ott vannak olyan emberek, akik nem nevetnek ki és nem csúfolnak, hanem nyitott szívvel fordulnak feléd és akik feltáplálnak. Neked arra van szükséged, amit itt sajnos nem kaphatsz meg, amit a Star Wars nem adhat meg neked. Neked nagy szeretetre van szükséged, hogy megkapd a szükséges visszacsatolást az élettől, hogy igenis értékes ember vagy akkor is, ha éppen nem születtél szépnek vagy nem tudsz angolul.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie:

Noha nem ismerlek személyesen, de a fórummunkásságod alapján azt tudom mondani, hogy a józanság és a tisztánlátás erőltetése mindenképp jó út. A részeg kirohanásaid és úgy eleve a viselkedésed olyankor valóban nem méltó hozzád, inkább dobd el ezt az utat, még ha nehéz is. ;)

 

Sok rosszabb helyzetben lévő vagy rosszabb adottságokkal bíró figura él teljesnek mondható életet, mert nem az önsajnálatra koncentrálnak és nem indokolnak ezzel mindenféle züllést. Te is el akarsz szakadni ettől a mentalitástól és helyes ösvényre találni. Ha sikerül, ebből felépítheted az önbizalmad. Ehhez sok erőt és kitartás kívánok! ;)

 

Abban is biztos vagyok, hogy vannak a környezetben olyanok, akik ebben a segítségedre lehetnek. Többen is, mint gondolnád, max. nem vetted még észre őket. Az Erő legyen Veled! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Fórumtársak, Frenkie!

 

Meglepődve olvastam a lentieket. Én nem vagyok itt egy hangadó. Kevés hsz és rövid bejegyzések jellemeznek.Munkahelyem is olyan, hogy elvileg nem lehet politikai, hitbeli meggyőződésünkről nyilatkozni, és túlzottan személyeskedni sem. Ezt csak azért írom, mert valahol a Fórumról is ez a véleményem, habár itt vannak topicok melyekbe belefér az ilyen, ennek ellenére nem tartom igazán alkalmas felületnek az ilyesmire és nem csak azért mert star wars-os.

Mint mindenki ha megengeditek/megengeded magamból indulok ki. Én a fórumot sw iránti elkötelezettségem-rajongásom kiegészítőjeként használom. Jól működik.

Vitába ritkán szállok, mert nem érdemes. Az ész amúgy is az, amiről mindenki azt gondolja; neki egy kicsit több jutott belőle a másikaknál. Rájöttem, hogy nem öregedni akarok a géphez ülni. Arra ott van az élet. Ti sokan ismeritek egymást személyesen(ezért is lepődtem a meg az Őstag-konfrontáción), én csak innen ismerlek Titeket. Nekem ez egyelőre elég.

Örülök, hogy "befogadtatok".

Frenkie a problémád megoldása kétségkívül a Te kezedben van. Nem vagyok inkompetens a témában sajnos. Apósom is alkoholista. És most jön a lényeg: Nem ismeri be.

De a lényeg amit Te felismertél; az a rendszeresség és a vágy.

És az Óriási különbség köztetek, hogy Te megtetted az első lépést: Beismerted, és változásra vágysz. Nagyon TISZTELLEK ezért.

Sok erőt kívánok neked a jövőre nézve és érezd jól magad ha feljössz ide.(és persze máskor is)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, én is csak támogatni tudom az elhatározásodat. Már a felismerés is nagy dolog, azonban minden szónál többet érnek a tettek, és most már azokat várjuk itt jó sokan egy ideje. Nem áltatlak, nehéz lesz, de tényleg ez az egyetlen út - nem csak a barátok, hanem az élet felé is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.