Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A leghülyébb kérdés, amit hallottam állásinterjún, nem is volt olyan meredek, csak abban a helyzetben, amiben akkor voltam:

"Látom veszprémi, hogyan fog tudni mindennap bejárni?"

Tíz perc sétára laktam a helytől... :|

Amin a legjobban meglepődtem eddig, az az volt, hogy csináltam-e már azokat a feladatokat, amelyek a hirdetésben szerepelnek, és mindezt úgy, hogy a csaj előtt ott volt az önéletrajzom, és már átbeszéltük a tapasztalataimat :pfff:

 

"a fizetése ennyi lenne, de szerintem ez reális, mert van az ún. anyagi intelligencia, és felesleges többet adni valakinek, amennyit józanésszel el tud költeni"

:shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uramatyám, ezek aztán a kérdések :D

 

Amúgy beszerzésre mentem állásinterjúra, hála a jó égnek nem a HR-es kérdezett hanem a beszerzési vezető, ő pedig szakmai dolgokra volt kíváncsi amikből fél éve vizsgáztam. Azért volt eszem átnéztem pár tételt ami kapcsolódik az álláshoz, és mákom volt mert pont kérdezett olyat amit átnéztem, úgyhogy remélem jó benyomást keltettem :D

 

Nekem a kedvencem:

Miért akar nálunk dolgozni?

Mert dolgozni akarok :D

 

Ja a nyári kedvenc interjúmat meg kell osztanom még ha hosszú is de megéri:

 

Jelentkeztem egy állásra augusztus vége fele pozícióra amit mint Account Manager hírdettek meg, hírdetnek most is. (https://www.profession.hu/allas/account-manager-morton-kc-magyarorszag-kft-budapest-808574/optimum) A munka részvényekkel való kereskedés lett volna a már meglévő ügyfelekkel, vagy újak szerzésével, és kiemelt alapbérrel. Gondoltam brókerkedés lesz, ezért próba-szerencse jelentkeztem. Már másnap reggel felvette velem egy hölgy telefonon a kapcsolatot hogy augusztus 24-re behívna. El is mentem az 5. kerületi Kálmán Imre utca 1 alá ami egy nagy, csupa üveg irodaház. A recepción 3 hölgy volt, mind platinaszőke, dimbes-dombos. Felszóltak az irodába hogy megérkeztem majd felmentem. Beültettek egy irodába ahova 2 perc múlva megérkezett egy csupa fülig vigyor úr, akivel az elején arról beszéltünk hogy tudom-e mi az a deviza,részvény. Mondtam tudom, erre a vigyor még szélesebb lett. Majd rátért a tárgyra, hogy telefonon kellene embereket hivogatni és meggyőzni őket a deviza\részvényvásárlásról amiről a hirdetésben szó sem esett, amit szóvá is tettem. Kiderült 2 cégnéven is hirdetik ezt az állást, a valós munkaköri leírásos valahol olyan mélyen van az internet bugyrában hogy még az NSA se találná meg. Ezután közölte velem az úr, aki ekkor már inkább Jokernek nézett ki, hogy én bizony az első 2 hónapban semmit sem fogok keresni, mert nem fogok tudni annyi ügyfelet behozni, ugyanis jutalékos rendszerrel működnek a dolgok. Ezzel még nem lenne akkora baj ha elmondása szerint nem minimálbérre jelentenének be bruttó 70.000! forintra. Hírdetésben pedig ugyebár kimagasló,versenyképes jövedelem van meghírdetve. Mondtam az úrnak, hogy csak az albérletem 90.000 rezsivel együtt, erre mi a válasz? Hogy kérjek kölcsön vagy vegyek fel hitelt, esetleg költözzek össze valakivel (ez szerintem a pofátlanság netovábbja). Mindezt persze a Joker-vigyorral. Megosztotta még velem, hogy ez egy stresszes meló és vagy alkoholba,vagy drogba fojtom majd, vagy pedig sportba, elmondása szerint ő az utóbbit űzi. Számomra egyértelmű lett hogy inkább a droggal él, amikor a budapesti irányítószámot nézte a születési dátumomnak és elcsodálkozott hogy 40 éves koromig de keveset dolgoztam (21 éves pályakezdő vagyok, júniusban végeztem, borostára hagytam az arcszőrzetem is, nem értem hogy nem tűnt fel neki a korom), majd rácsodálkozott hogy nyelvismeretnél mi az isten az a B2. Elmagyaráztam hogy középfokú nyelvvizsga mire felkiáltott hogy "NAHÁÁÁÁT...Nekem nincs is nyelvvizsgám". Mondtam majd átgondolom ezt az állást mire adott egy papírt amin rajta van hogy a minimálbér 70.000 majd hogy hány behozott forint után mennyi jár. Körülbelül havi 6 embert kellene szerezni hogy kapjak bruttóba 500.000 Ft-ot ami több mint jó fizetés, na de nem olyen áron, hogy az első 2 hónapra még én vegyek fel hitelt hogy dolgozhassak! Nonszensz...

 

Ezt a sztorit megis osztottam a Fix TV-vel a Gumiszoba című műsorukban, másnapra érdekes mód eltűnt a hírdetés, de most újra találkoztam vele azért is tudom belinkelni. De legyen egyben figyelmeztetés is hogy ide senki ne jelentkezzen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak idején mikor a világválság kellős közepén akartam munkát szerezni rengeteg hasonlóba belefutottam. A legjobb az volt, amikor egy pénzügyes állás mikéntjéről egy olyan XIX. századi házban tartottak bemutatót, amit az épitése óta nem újitottak fel. Valami kopott, dohos cselédszobába vittek be minket. Az egész épület úgy remegett amikor elment mellettünk a villamos mintha össze akart volna dőlni. Az előadáson csak én meg egy 40-es vizszerelőnek kinéző ürge volt. A nő folyton a cég elképesztő erejéről és az elöttünk lévő óriási perspektivákról beszélt, már amikor a villamostól hallani lehetett. Egyébként remegett a hangja és dadogott rendesen. Egyértelmű volt hogy ritkán beszél idegen emberekkel üzleti ügyben. Valami piramis játékot akartak ránk sózni, pedig a hirdetésben normál pénzügyes meló állt.

 

Ami a leggyakoribb volt, hogy a meghirdetett irodai munkáról kiderült, hogy az menetközben betelt (aha) de ha már ott vagyok eladhatnék biztosítást, edényeket(!) vagy parfümöt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.