Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én is beadatnám, pedig 1 hónapja még másképp vélekedtem.

 

@Yoda József, ha problémád van, nekem is címezheted ám a hsz-t, ahelyett hogy a hátam mögött ráparancsolsz a modikra, hogy ugyan tegyenek már helyre engem.

 

Sajnos, a covid-járvány egy tulpolitizált kérdés hazánkban (is), így egy-egy ilyen felhang elkerülhetetlen, főleg ha itt az életünk és az egzisztenciánk a tét minden túlzás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Politikusoknak alapból nagyon sok beleszólása van a dologba, már onnantól kezdve hogy mit rendeljenek odáig hogy ki mikor kapja meg. Egyébként ha az ellenzék (vagy bármilyen más kormány lenne hatalmon) elbalf*szkodná az egészet én ugyanúgy ekézném őket. Hiszen ahogy Nute is írja, ezeken a dolgokon nagyon sok minden múlik, főleg az emberéletek. Ugyanakkor kicsit védendő is őket, ez egy olyan dolog amire aztán egy ország kormánya sincsen felkészülve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

70 ezer ember beoltásának megszervezése azért nem egy vállalhatatlanul nehéz feladat, főleg hogy volt rá egy hét, hogy felkészüljenek. De valahogy ez a jól működő bürokrácia soha nem működött ebben az országban, tök mindegy, hogy 1830-at, 1960-at vagy éppen 2021-et írunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Ugyanakkor kicsit védendő is őket, ez egy olyan dolog amire aztán egy ország kormánya sincsen felkészülve.

Nem lehet, legfeljebb megpróbálni készülni. De éppen ezért nem is szabadna egy felelős országvezetőnek kijelentenie, hogy két nap alatt az egész országot képesek lennének beoltani, ha úgy alakul. Ezzel azt üzente nyíltan a népnek, hogy ők atombiztosan fel vannak készülve egy extrém rendkívüli helyzetre. Látatlanban volt magabiztos a semmire, és most jött az élettől a pofon, csak ezt sem ők szívják meg, hanem mi. Ez az egész bárkinek szégyen lenne, aki a vezetői székben ül. És most ők ülnek ott. Ha más ülne, őket szidnánk. De nem más ül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is felmerült már hogy talán mégis elfogadnám a kínait.

Múlt hét pénteken faterom már megkapta belőle az elsőt. Néhány nappal előtte megint telefonált neki a házidokinéni hogy ha akar mehet beadatni a rendelőbe. Először nem tudta kérje-e és megkérdezte a dokit hogy mit javasol. Erre amaz azt felelte hogy adassa be mert akkor legalább túl lesz rajta. Ezzel meg is lett oldva a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Közben meg mégis a 3. helyen vagyunk az EU-ban oltást tekintve. Nagyon nagy szégyen :D

Nagyszerű. Közben meg az egymillió főre jutó halálozások tekintetében az USAt is megelőztük, pedig ha valahol, ott sikerült félrevinni a járványügyi védekezést már az elejétől fogva. 

 

Egyébként meg az idővel való versenyfutás miatt és a beidézett interjú miatt, amire csak hallgatni tudtál, mint süket disznó a búzában, mindenegyes vakcina, amit nem tudunk időben beadni, pedig rendelkezésre áll, szégyen. Önmagában is az lenne, pláne azok után, hogy az ország miniszterelnöke kijelenti decemberben hogy a teljes népességet be lehetne oltani két nap alatt. Most OV vagy hazudik, vagy gőze sincs a valóságról, szerinted melyik a rosszabb? Ha jóhiszemű vagyok, akkor ugye az utóbbi, ami sok mindent megmagyarázna kezdve a több ezer megvett lélegeztetőgéptől, a 20000es kórházi ágy felszabadításig bezárólag. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Donát írta:

Nagyszerű. Közben meg az egymillió főre jutó halálozások tekintetében az USAt is megelőztük, pedig ha valahol, ott sikerült félrevinni a járványügyi védekezést már az elejétől fogva. 

 

Egyébként meg az idővel való versenyfutás miatt és a beidézett interjú miatt, amire csak hallgatni tudtál, mint süket disznó a búzában, mindenegyes vakcina, amit nem tudunk időben beadni, pedig rendelkezésre áll, szégyen. Önmagában is az lenne, pláne azok után, hogy az ország miniszterelnöke kijelenti decemberben hogy a teljes népességet be lehetne oltani két nap alatt. Most OV vagy hazudik, vagy gőze sincs a valóságról, szerinted melyik a rosszabb? Ha jóhiszemű vagyok, akkor ugye az utóbbi, ami sok mindent megmagyarázna kezdve a több ezer megvett lélegeztetőgéptől, a 20000es kórházi ágy felszabadításig bezárólag. 

Az ilyen jellegű kritikai, éles érzelmi töltetű kormánykritikát ha lehet a Közélet topikba írassék.;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Simon Zoli azt mondta, hogy végső soron a kínai is jó ha nincs más. 

 

A rangsor:

 

Pfizer

Moderna

AstraZeneca

Szputnyik

Sinopharm

 

"A hatékonyságok általában jók vagy nagyon jók (a kínainál még alig van független, szaklapban leközölt eredmény), de mindegyik biztonságos, amennyire egy vakcina lehet. És a most beinduló, csúnyának kinéző harmadik hullámra tekintve ismétlem, bármelyiket érdemes beadatni."

A privát sorrendem jelenleg a technológia, a rendelkezésre álló szakirodalom és az EU-s státusz alapján:
1. Pfizer/Moderna

2. AZ/Szputnyik

3. Sinopharm


Jelen helyzetben (ami elképesztően rossznak néz ki) bármelyiket beadatnám, ha nincs kizáró ok. A kínaitól nem lennék teljesen boldog, elsősorban az EU által is elfogadott vakcinákra számítanék. Nem gondolom, hogy rossz a vakcinájuk, hiszen a legrégibb, jól bevált technológiával dolgoztak, de azért jólesne egy EMA-engedély és valami ellenőrzött szakmai közlemény a III. fázisról.

A Szputnyik EU-s engedélyezése technikailag még folyamatban van, de mivel a téma erősen átpolitizált, diplomáciai okokból sem az EU, sem Oroszország nem engedheti meg, hogy hivatalosan elutasítsák az orosz vakcina dokumentációját, Ezért elég valószínűnek tartom, hogy a szakemberek már rég megkapták, csendben átnézték, és szóltak, hogy rendben lesz, hivatalosan is beadhatják a kérelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, SimonZ írta:

A privát sorrendem jelenleg a technológia, a rendelkezésre álló szakirodalom és az EU-s státusz alapján:
1. Pfizer/Moderna

2. AZ/Szputnyik

3. Sinopharm


Jelen helyzetben (ami elképesztően rossznak néz ki) bármelyiket beadatnám, ha nincs kizáró ok. A kínaitól nem lennék teljesen boldog, elsősorban az EU által is elfogadott vakcinákra számítanék. Nem gondolom, hogy rossz a vakcinájuk, hiszen a legrégibb, jól bevált technológiával dolgoztak, de azért jólesne egy EMA-engedély és valami ellenőrzött szakmai közlemény a III. fázisról.

A Szputnyik EU-s engedélyezése technikailag még folyamatban van, de mivel a téma erősen átpolitizált, diplomáciai okokból sem az EU, sem Oroszország nem engedheti meg, hogy hivatalosan elutasítsák az orosz vakcina dokumentációját, Ezért elég valószínűnek tartom, hogy a szakemberek már rég megkapták, csendben átnézték, és szóltak, hogy rendben lesz, hivatalosan is beadhatják a kérelmet.

 

Dettó így gondolom én is :)

 

Egyben Boldog születésnapot! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen, Nektek is! :)

 

1 órával korábban, Donát írta:

Mivel engem a kutya nem köszöntött fel itt a névnapomon, a Zoltánok majd megkapják a magukét facebookon.

Névnapozni nem szoktunk, valóban, de Zolinak egymás után van a születésnapja és a névnapja, ami ráadásul nőnap, így nehéz nem tudni róla, így ez most így esett, hogy összekötöttem a két köszöntést. :)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.